PDA

Zobacz pełną wersję : Canon wymienia gripy od 20D



skrzat
14-07-2005, 09:57
Link do strony Canona (http://consumer.usa.canon.com/ir/controller?act=PgComSmModDisplayAct&keycode=2112&fcategoryid=226&modelid=10464)

Products:
Battery Grip BG-E2 and Battery Magazine BGM-E2
- Battery Grip BG-E2
Serial Number 000001 - 096000 (shown below)
- Battery Magazine BGM-E2
Old type products (New type products have gold-plated terminals and different configuration)

Services Offered:
Battery Grip BG-E2 will be repaired free of charge
Battery Magazine BGM-E2 for BG-E2 Battery Grip will be exchanged with a new product free of charge.

Contact Information for inquiries:
Call Center
1-800-828-4040 (toll free)
*Available with your cell phone or PHS.

Office Hours:
Weekdays: 9:00 a.m. to 8:00 p.m.
Saturdays, holidays: 10:00 a.m. to 5:00 p.m.

Polaco
14-07-2005, 10:39
Wyglada na to ze gripy od numeru 097000 sa juz poprawione. A czy ktos wie jakie sa roznice w wygladzie miedzy tymi dwoma "seriami" ?

jdw
14-07-2005, 10:52
mój ma nr 097xxx i z wyglądu niczym się nie różni. Mam go dopiero tydzień, ale jak na razie nie miałem z nim żadnych problemów, nie zawiesza aparatu. Z ciężką lufą gdy trzymam tylko za niego nie odcina zasilania (słyszałem że to się zdaża). Może to dlatego że jeszcze nowy, nie wyrobiony, ale mam nadzieje że dalej też się będzie dobrze spisywał.

Jac
14-07-2005, 11:21
dziwna sprawa ja ma gripa o numerze 003357 (wiec z samego poczatku produkcji) i wszystko dziala - kupiony w USA wiec pewnie w PL go nie wymienia... ale zobaczymy, w sumie to nie gwarancja tylko blad konstukcyjny do ktorego przyznal sie Canon :-)

asq
14-07-2005, 11:44
Polaco,
według tego:

http://hazan.emiasto.com.pl/showthread.php?t=4066

i tego:


Old type products (New type products have gold-plated terminals and different configuration)

chodzi o te nieszczęsne srebrne styki.

Jac
14-07-2005, 12:04
jaklie srebrne styki? u mnie sa koloru GOLD :-)

asq
14-07-2005, 12:11
jaklie srebrne styki? u mnie sa koloru GOLD :-)
nie ciesz się tak, może srebrne, tylko zaśniedziały - i ledwo już łapią :)

a tak zupełnie anegdotycznie - mój bg-e1 zaczął po 2 latach używania trzeszczeć przy trzymaniu za niego aparatu z długim tele. i niech sobie trzeszczy na zdrowie, ale na początku przeżyłem szok, bo miałem wrażenie, że ten odgłos pochodzi od odrywającego się milimetr po milimetrze bagnetu od plastiku :)

Jac
14-07-2005, 12:25
na tej stronie (Canona) grip tez ma styki w kolorze GOLD, wiec pewnie chodzi o BGM-E2 gdzie sa srebrne, a w gripie cos jeszcze zmieniaja



Battery Grip BG-E2 will be repaired free of charge
Battery Magazine BGM-E2 for BG-E2 Battery Grip will be exchanged with a new product free of charge.

Polaco
14-07-2005, 13:37
asq, dzieki za odpowiedz !

Vitez
14-07-2005, 20:45
Ciekawe... moj sie lapie ale wcale na niego nie narzekam - nie rozlacza aparatu, nie luzuje sie za mocno.
A z magazynku na baterie nawet nie probowalem jeszcze korzystac choc styki ma srebrne wiec tez do wymiany.
Ciekawe czy polski serwis wymienia... az moze sie jutro na Żytnią przejade.

aqua
14-07-2005, 21:04
Jak sie bedzie odbywała wymian i gdzie?
Trzeba miec dowód zakupu?

aqua
14-07-2005, 21:09
wpadka z tym gripem to troche dziwna sprawa, przeciez Canon nie wyprodukowal pierwszego swojego gripa?!

muflon
14-07-2005, 21:23
Mój też się niby łapie (SN: 02xxxx) ale z samym gripem problemów nie mam - nie będę sobie zawracał głowy. Natomiast magazynek chyba mam z tych felernych - jak mi się będzie nudziło to może wyślę :)

Czankra
14-07-2005, 22:29
Ciekawe czy polski serwis wymienia... az moze sie jutro na Żytnią przejade.

Daj znac jak cos bedziesz wiedzial. Mój niby tez sie lapie. A taki problem z nim mialem jeden - dwa miesiace temu.

Polaco
15-07-2005, 07:08
Jak Wam wszystko dziala to po co chcecie wymienia gripa ? Dla sportu ? ;)

Czankra
15-07-2005, 09:29
Jak Wam wszystko dziala to po co chcecie wymienia gripa ? Dla sportu ? ;)

Aparat to co prawda nie samochód ani prom kosmiczny i nie ma ryzyka że się ktoś zabije (chyba że w przypływie złości rzucisz aparatem w kogoś i trafisz w głowę :grin: ), ale jeżeli wykryto usterkę, która potencjalnie może się pojawiać i może pojawiać się często, a firma wymienia grip na nowy, i to gratis, to dlaczego nie... ?

muflon
15-07-2005, 10:09
Aparat to co prawda nie samochód ani prom kosmiczny i nie ma ryzyka że się ktoś zabije (chyba że w przypływie złości rzucisz aparatem w kogoś i trafisz w głowę :grin: ), ale jeżeli wykryto usterkę, która potencjalnie może się pojawiać i może pojawiać się często, a firma wymienia grip na nowy, i to gratis, to dlaczego nie... ?
A ja wręcz przeciwnie, jestem zwolennikiem zasady "działa - nie ruszaj".

Polaco
15-07-2005, 11:58
A ja wręcz przeciwnie, jestem zwolennikiem zasady "działa - nie ruszaj".
Dokladnie o to mi chodzi, po co ryzykowac i wymieniac na cos co dziala, a jak ten nowy bedzie dzialac gorzej niz ten "stary" ?? :roll:

Vitez
16-07-2005, 05:14
Jak Wam wszystko dziala to po co chcecie wymienia gripa ? Dla sportu ? ;)

Ja tylko z ciekawosci - czy polski serwis Canona by wymienil czy tez kazaliby mi odsylac do USA na koszt wlasny ;)

TomekD
20-07-2005, 13:27
Na zytniej nic oficjalnie nie wiedzą, jak dostaną cynk od canona to pewnie bedą wymieniać.
Czy ta wymiana usprawni dzialanie gripa z accu NiHM AA ??
Jezeli to tylko złocenie styków w koszyczku to szczerze watpię...

tygryssssss
29-07-2005, 13:30
W gripie do 10D poszedł mi zatrzask trzymający bateryjkę w jednej przegrodzie.
Po wysłaniu na Żytnią usłyszałem przez telefon że:
Canon uważa GRIP za całość i jeżeli coś walnie trzeba wymienić CAŁY ?
Analogicznie twierdzę że CANON Polska nie naprawia grip-ów i w to do dzisiaj nie chce mi się wierzyć !
Grip odesłali taki jak im przysłałem.

muflon
29-07-2005, 13:35
Canon uważa GRIP za całość i jeżeli coś walnie trzeba wymienić CAŁY ? Analogicznie twierdzę że CANON Polska nie naprawia grip-ów i w to do dzisiaj nie chce mi się wierzyć !
Wiesz, ten "serwis" tez na 100% stwierdzi, ze porysowany filtr na matrycy oznacza wymiane calej :) Przynajmniej do momentu, gdy pokazesz im schemat zespolu matryca-filtr w service manual...

C41photocrew
29-07-2005, 13:41
ciekawe czy na tym forum sa ludzie z serwisu:D

tygryssssss
29-07-2005, 14:08
Canon z Żytniej nie zrobił GRIPA a serwis www.fvs.pl wyceniło robotę na 120 zł nie wysyłałem ale czegoś tu nie rozumię ?

C41photocrew
29-07-2005, 14:13
to ja sie juz pogubilem...to oni beda brac kase za tą wade gripuuf do 20d

tygryssssss
29-07-2005, 14:14
Nie opisuję swój przypadek niesprawnego zatrzasku który jest taki sam jak w komorze 10D

dan_sto
08-09-2005, 10:10
Witam:)

jesli chodzi o wymiane tych gripow to jest uzasadniona..Wczoraj dzwonilem do Canon Polska oni nic niby nie wiedza.. ale jak przyjzec sie glebiej to jest dosc powazna usterka..

Po przetestowaniu zauwazylem powazny blad.. Sprobujcie skorzystac z tej kasetki na baterie AA. Po naladowaniu akumulatorow 2500mA aparat wykonuje pare zdjec i sie zawiesza...To samo tyczy sie normalnych akumulatorow..Bg-E2 nie pobiera rownomiernie mocy z tych akumulatorow.. Przykladowo robiac zdjecia konczy sie nam energia :) aparat sie wylacza.. ale wystarczy zmienic kolejnosc akumulatorow i aparat sie wlacza i wskazuje pelne naladowanie.. jest to klopotliwe bo w koncu po to jest ten battery grip zeby nie bawic sie w przekladania akumulatorow..

moj BG-E2 to seria 90000 cos tam wiec sie klasyfikuje do wymiany..

byl ktos z was juz w Canon Polska .. ??

przetestujcie czy u was wystepuje ten sam blad:) jesli tak to uwazam ze trzeba zrobic zadyme i musza wymienic.. Ja mam gwarancje Canon Polska .. grip kupilem tu u nas i po to zaplacilem wiecej zeby gwarancja ta byla honorowana..

co wy na to ?

pozdr

Vitez
08-09-2005, 18:25
Bg-E2 nie pobiera rownomiernie mocy z tych akumulatorow.. Przykladowo robiac zdjecia konczy sie nam energia :) aparat sie wylacza.. ale wystarczy zmienic kolejnosc akumulatorow i aparat sie wlacza i wskazuje pelne naladowanie.. jest to klopotliwe bo w koncu po to jest ten battery grip zeby nie bawic sie w przekladania akumulatorow..

O i to moze byc przyczyna opisywanego przeze mnie w innym watku problemu z akumulatorkami. Padly nadspodziewanie szybko, myslalem ze to wina akumulatorkow a to mogl byc grip.
Dokladajac do tego ze padl mu spust migawki to moj grip juz na zlom sie nadaje :?

klaus
29-01-2006, 03:49
Cześć Ludziska Canonowe !
Otóż tak jest jak piszą na stronie canona, że jest problem z poprzednią wersją poniżej numeru 096000 z zasialniem z koszyczka na baerie "paluszki". I wyobraźcie sobię że firma w której kupiłem gripa z Zakopanego FOTO-NOWA (szprzedają też na allegro) bez problemu wymieniła mi teg ogripa na nowy typ, bo taką serię właśnie dostali. Być może mogli to zrobić ponieważ mają też towar z Niemiec, a jak wiadomo Canon niemiecki inaczej podchodzi torchę do takich spraw jak Canon Polska. Jeszcze raz chciałem złożyć podziekowanie Panu Zbyszkowi, za szybką i udaną akcję wymiany gripa!!! Pozdrawiam.

PS. Taka miła i szybka obsługa przywraca mi wiarę w ludzi.
No i mam nowego gripka :)

TOPOL
29-01-2006, 08:28
O i to moze byc przyczyna opisywanego przeze mnie w innym watku problemu z akumulatorkami. Padly nadspodziewanie szybko, myslalem ze to wina akumulatorkow a to mogl byc grip.
Dokladajac do tego ze padl mu spust migawki to moj grip juz na zlom sie nadaje :?

Akumulatorki mają 1.2 V a nie 1.5V. Grip jest przystosowany do pracy z bateriami AA, nie akumulatorami. 6x1.5 to 9V ale 6x1.2 to tylko 7.2 V.
Ja swój grip do 20D nabyłem w listopadzie 2004 i nic. Wszystko chodzi OK, styki są dobre, akumulatory rozładowuje równomiernie.

klaus
29-01-2006, 13:06
A jaki masz numer serii gripa?
Bo jak miałem w wadliwej wersji to sprawedzałem go też na zwykłych paluszkach nówkach zakupionych w sklepie i to Energazerach i było to samo, to znaczy paręnaście fotek i wyskakiwał za niski poziom baterii i się aparat wyłączał. A teraz jest ok nawet na akumulutarowach (Camelion 2500), także pokazuje niski poziom baterii ale fotki można trzaskać do upadłego. :)
Oczywiście po wymianie gripa na serię z pozłacanymi stykami.

Vitez
29-01-2006, 20:29
Akumulatorki mają 1.2 V a nie 1.5V. Grip jest przystosowany do pracy z bateriami AA, nie akumulatorami. 6x1.5 to 9V ale 6x1.2 to tylko 7.2 V.
Ja swój grip do 20D nabyłem w listopadzie 2004 i nic. Wszystko chodzi OK, styki są dobre, akumulatory rozładowuje równomiernie.

Pisalem o BP-511 . Ale musialem sie walnac i nienaladowane wpakowac, bo do dzisiaj mi smigaja wszystkie ktore mam - problem byl jednorazowy.
A gripa nie wymienilem... jakos nie chce mi sie... przycisk przestal wariowac.

guest1
08-02-2006, 11:06
Pytanie za 100 punktow gdzie ten numer jest na gripie ??
bo mam jeden od spodu gripa 132900 ale nie pisze sn czy cos innego

Jac
08-02-2006, 12:08
wlasnie to jest ten numer, na jego spodzie.

guest1
08-02-2006, 16:48
To niby jestem po za ta serią a mam ten sam problem przy paluszkach :(

trampek9
19-12-2006, 18:05
Witam

Niestety sprzedający allegrowicz nic mi nie powiedział wcześniej i stałem się posiadaczem tego batery packa który źle pokazuje stan baterii.

Czy canon polska wymienia te gripy jeszcze ? Mój jest uzywany zakupiony w 2004 roku (jest dowód sprzedaży).

Na żytniej niby nic nie wiedzą jak dzwoniłem dzisiaj i kazali przysałać sprzęt.

Pozdrawiam

bogunow
19-12-2006, 20:20
...Niestety sprzedający allegrowicz nic mi nie powiedział wcześniej i stałem się posiadaczem tego batery packa który źle pokazuje stan baterii.

Czy canon polska wymienia te gripy jeszcze ? Mój jest uzywany zakupiony w 2004 roku (jest dowód sprzedaży).

Na żytniej niby nic nie wiedzą jak dzwoniłem dzisiaj i kazali przysałać sprzęt...
Mam ten sam problem. Postanowiłem jednak spróbować naprawy na własną rękę. Znalazłem gdzieś na jakiejś angielskiej stronie opis jakiegoś gościa, który twierdził, że przyczyna to zły styk elektryczny wielostykowego złącza pomiędzy gripem a body. Radził podłożenie podkładek aby styki lepiej dociskały. Zrobiłem tak lecz efektu nie było. Drugim moim pomysłem było całkowite oddzielenie zasilania baterii z gripa od całego środka i znajdujących się tam układów elektronicznych. Przypuszczam, że może tam tkwi błąd i przy dużym zapotrzebowaniu na prąd (zdjęcia seryjne) przesyła błędne dane o stanie baterii do body. Dla sprawdzenia podłączyłem zewnętrznymi kabelkami akumulatorek wprost do styków wyjściowych z gripa - tych siłowych (2 styki z boku). I tu w końcu był efekt - poprawa była widoczna. Na tej samej baterii w gripe aparat po kilku fotkach się wyłączał, a po podłączeniu "na lewo" mogłem pstrykać do woli. Teraz jestem w fazie rozbiórki gripa i odłączeniu zasilania aku od środka i podłączenia innymi przewodami wprost na wyjście. O rezultatach poinformuję, ale pewnie dopiero po świętach.

npsstudio
19-12-2006, 22:34
ja mam z serii 131xxx i od początku były problemy na aku canona wyłaczał się po kilkunastu zdjęciach a na AA w ogóle nie startował po kilku tygodniach zacząl jednak działac na paluszkach ale na akumulatorach BP 911 zdaża się że aparat sie wyłaczy a nie mogę sobie na to pozwolić gdyż głównie fotografuje śluby i nie chce myśleć co by było gdyby sprzęt padł w nieoczekiwanym momencie. Bede śledzil ten temat co dalej z tym gipem . Natomiast wiem że w razi wyłaczenia lub zawieszenia aparatu trzeba wyjąć i zamienić miejscami baterie.

bogunow
19-12-2006, 23:23
... wiem że w razi wyłaczenia lub zawieszenia aparatu trzeba wyjąć i zamienić miejscami baterie.
Zamieniać nie trzeba - wystarczy wyjąć baterie z gripa na kilka sekund. Wtedy aparat zresetuje swoje dane na temat stanu baterii.

Oakhallow
29-12-2006, 13:13
A co jeśli w numerze seryjnym są litery?? Np 94000A01 Czy To też wadliwa partia??

Oakhallow

bogunow
05-02-2007, 21:02
Miałem się odezwać, gdy coś wykombinuję z gripem. Chyba wykombinowałem bo przestał się wyłączać i działa tak dobrze jak bateria bezpośrednio w body. Rozwiązanie całkiem proste. Po prostu dolutowałem pozłacane styki. Wszystko widać na poniżej zamieszczonych zdjęciach. Styki takie można odzyskać z niektórych urządzeń elektronicznych.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bogunow.com/images/grip/grip03.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bogunow.com/images/grip/grip01.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://bogunow.com/images/grip/grip02.jpg)

aqua
26-02-2007, 22:29
Był ktoś wymienic grip w Canon Polska?

Zielony
27-02-2007, 00:50
Był ktoś wymienic grip w Canon Polska?

Akcja już dawno zdaje się nieaktualna. Dodatkowo, nie sądzę, że miała miejsce w PL.