PDA

Zobacz pełną wersję : PShop CS2 Shadow/Highlight w GIMPie?



dentharg
13-07-2005, 11:04
Witam!

Nowy Photoshop CS2 ma ciekawą funkcję Shadow/Highlight.
Czy ktoś wie, jak można coś takiego "zreplikować" w GIMPie?

Tomasz Golinski
13-07-2005, 13:51
Problem jest natury technicznej: ci, co uzywaja Gimpa, zazwyczaj nie maja PS i nie wiedza, o co konkretnie chodzi. Ja np. nie do konca wiem.

Vitez
13-07-2005, 13:53
Problem jest natury technicznej: ci, co uzywaja Gimpa, zazwyczaj nie maja PS i nie wiedza, o co konkretnie chodzi. Ja np. nie do konca wiem.

Ci co uzywaja Gimpa na Windows moga bez problemu dowiedziec sie o co chodzi sciagajac triala PS CS2 i porownujac funkcjonalnosci.
Ci co uzywaja na Gimpa na innych systemach - musza mocniej pokombinowac by porownac do PS CS2.

dentharg
14-07-2005, 09:15
Ci co uzywaja Gimpa na Windows moga bez problemu dowiedziec sie o co chodzi sciagajac triala PS CS2 i porownujac funkcjonalnosci.
Ci co uzywaja na Gimpa na innych systemach - musza mocniej pokombinowac by porownac do PS CS2.

Ja porównałem z PS CS2, którego mamy w pracy. Gimpa zainstalowałem i kombinuję. Na razie z miernym efektem.

jadeit
14-07-2005, 12:55
a czy odpowiednia modyfikacja poziomami lub krzywą, nie mam pojęcia jak to sie w Gimp'ie nazywa w menu, nie da podobnego efektu ?
ja przy niektórych zdjeciach, testując owe shadows/highlights w ps, zauwazyłem
bardzo podobnny efekt jak ten, który uzyskałem przez podciąganie poziomów lub krzywych własnie tez w ps oczywiscie

pozdrawiam

dentharg
14-07-2005, 13:30
Gimpa możesz zawsze przetestować (http://gimp.org/). Jest tam zarówno coś takiego jak krzywe, jak i poziomy (menu warstwa -> kolory).

Ja bardziej znam Gimpa, niż PSa (w domu jeno gimp) dlatego też mi ciężko porównać.

Vitez
14-07-2005, 20:51
a czy odpowiednia modyfikacja poziomami lub krzywą, nie mam pojęcia jak to sie w Gimp'ie nazywa w menu, nie da podobnego efektu ?
ja przy niektórych zdjeciach, testując owe shadows/highlights w ps, zauwazyłem
bardzo podobnny efekt jak ten, który uzyskałem przez podciąganie poziomów lub krzywych własnie tez w ps oczywiscie



Efekt jest podobny ale tylko podobny.
Glowna roznica tkwi w tym - gdzie jest granica... to znaczy co dla Photoshopa znaczy "Shadows" oraz "Highlights" czyli na jakiej podstawie robi selekcje tego co nalezy skorygowac.
I dlaczego robi to tak skutecznie? :roll: