PDA

Zobacz pełną wersję : [makro] początki - domy,ruiny , mosty , tamy etc



makro
29-01-2009, 21:07
witam

Zaczynam od jednego zdjęcia z dotychczasowego braku możliwości sfotografowania obiektów pasujących do tego tematu, ale w tytule zamieściłem wszystko co będę miał zamiar tutaj wstawiać.

Na początek leciwa tama w Zalesiu Dolnym

1.

http://img134.imageshack.us/img134/3236/tamkapq9.jpg

patric89
29-01-2009, 21:13
z komentarzami chyba poczekam do momentu jak wrzucisz więcej zdjęć...

DonBolano
29-01-2009, 21:31
Takie se.. Tez czekam na wiecej

makro
29-01-2009, 22:08
z komentarzami chyba poczekam do momentu jak wrzucisz więcej zdjęć...


Postaram się coś niebawem dorzucić, żeby tylko pogoda dopisała bo celów mam kilka na oku, jak robiłem powyższe zdjęcie niestety z pogoda tez był problem, ale jeszcze tam wrócę bo jest w tym miejscu potencjał, trzeba tylko znaleźć na sposób na pokazanie go .

airhead
30-01-2009, 01:14
to w końcu makro czy tamy? :D

makro
30-01-2009, 09:14
to w końcu makro czy tamy? :D


makro to moj nick, a ze wyczytalem ze panuje tutaj zasada zeby w temacie go wstawiac stad jest napisane makro, nazwa tematu brzmi nastepujaco " początki - domy,ruiny , mosty , tamy etc " wiec chyba wszystko sie zgadza ?

wojkij
30-01-2009, 09:23
https://canon-board.info/imgimported/2009/01/persen_forte-1.jpg
źródło (http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/1095/persen_forte.jpg)

Emotikony to jednak skomplikowany do interpretacji sygnał :mrgreen:

makro
30-01-2009, 13:24
http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/1095/persen_forte.jpg

Emotikony to jednak skomplikowany do interpretacji sygnał :mrgreen:


sugerujesz ze to byla ironia ktorej nie zrozumialem??

raczej emotka mrugajaca okiem powinna takie cos sugerowac, nawiasem mowiac troche mnie smuci fakt ze tutaj prawie wkazdym temacie mowi sie o wszystkim tylko nie o zdjeciach, ale jesli juz to nic konkretnego, czy to chodzi o pochwale czy krytyke, raczej to nie doprowadzi do poprawienia bledow w fotografowaniu przez wstawiajacego zdjecia, ani tez nie bedzie powodem do daleszej motywacji no ale nic, jak wstawie cos wiecej to mam nadzieje ze uslysze konkretniejsze opinie.

pozdrawiam

Krzychu
30-01-2009, 14:11
sugerujesz ze to byla ironia ktorej nie zrozumialem??

raczej emotka mrugajaca okiem powinna takie cos sugerowac, nawiasem mowiac troche mnie smuci fakt ze tutaj prawie wkazdym temacie mowi sie o wszystkim tylko nie o zdjeciach, ale jesli juz to nic konkretnego, czy to chodzi o pochwale czy krytyke, raczej to nie doprowadzi do poprawienia bledow w fotografowaniu przez wstawiajacego zdjecia, ani tez nie bedzie powodem do daleszej motywacji no ale nic, jak wstawie cos wiecej to mam nadzieje ze uslysze konkretniejsze opinie.

pozdrawiam

Bo nie ma o czym - zdjęcie jest słabe i tyle - nie ma wyraźnego tematu, żadnej sensownej kompozycji, na drugim planie w prawym górnym rogu coś Ci wystaje i nie wiadomo co to jest, jeżeli łańcuch ma być pokazanym detalem to powinien być lepiej odseparowany od reszty kadru. Wygląda na przypadkowy pstryk.

makro
30-01-2009, 16:33
Bo nie ma o czym - zdjęcie jest słabe i tyle - nie ma wyraźnego tematu, żadnej sensownej kompozycji, na drugim planie w prawym górnym rogu coś Ci wystaje i nie wiadomo co to jest, jeżeli łańcuch ma być pokazanym detalem to powinien być lepiej odseparowany od reszty kadru. Wygląda na przypadkowy pstryk.



o widze ze trzeba troche motywacji zeby ktos cos napisal :)

hmm, wad ma sporo to zdjecie i o nich chcialem uslyszec, ale z przypadkowym pstrykiem to sie nie zgodze, chyba ze wiekszosc tu zamieszczanych zdjec zasluguje na to miano ..

wojkij
30-01-2009, 16:45
chyba ze wiekszosc tu zamieszczanych zdjec zasluguje na to miano ..

Dokładnie - ludzie wrzucają kupę przypadkowych gniotów a dobre wątki w galeriach to rzadkość.

Mnie zawsze zastanawia jaki sens publikujący widzą w pokazywaniu zdjęć nawet wg własnej oceny słabych? Jakich komentarzy czy rad oczekują skoro zdjęcie jest z racji tematu czy kompozycji kompletnie nieciekawe, do bólu wtórne czy wręcz książkowo skopane? Ludzie są na tyle leniwi że przed publikacja nie zadają sobie nawet trudu "autoprzeanalizowania" swoich zdjęć, wymagają by ktoś im pokazał drogę na skróty. Z doświadczenia widzę że jeśli się nie posiada naturalnego talentu to przez pierwsze parę lat kontaktu z fotografia naprawdę nie robi się zdjęć wartych pokazania - czasu na to potrzeba a tutaj często zaraz po zakupie lustrzanki ludzie chwalą się każdym pstrykiem.

Nie pije tu konkretnie do Ciebie, zjawisko jest dość powszechne jak słusznie zauważyłeś ;)

makro
30-01-2009, 19:17
Dokładnie - ludzie wrzucają kupę przypadkowych gniotów a dobre wątki w galeriach to rzadkość.

Mnie zawsze zastanawia jaki sens publikujący widzą w pokazywaniu zdjęć nawet wg własnej oceny słabych? Jakich komentarzy czy rad oczekują skoro zdjęcie jest z racji tematu czy kompozycji kompletnie nieciekawe, do bólu wtórne czy wręcz książkowo skopane? Ludzie są na tyle leniwi że przed publikacja nie zadają sobie nawet trudu "autoprzeanalizowania" swoich zdjęć, wymagają by ktoś im pokazał drogę na skróty. Z doświadczenia widzę że jeśli się nie posiada naturalnego talentu to przez pierwsze parę lat kontaktu z fotografia naprawdę nie robi się zdjęć wartych pokazania - czasu na to potrzeba a tutaj często zaraz po zakupie lustrzanki ludzie chwalą się każdym pstrykiem.

Nie pije tu konkretnie do Ciebie, zjawisko jest dość powszechne jak słusznie zauważyłeś ;)


Zauważyłem zauważyłem ale nie mam zamiaru sie do tej grupy zaliczac :)
Ja swoje zdjęcie wstawiłem żeby zarówne samemu jak i inni uzytkownicy mogli zobaczyc moj rozwoj jesli chodzi o kazde kolejne, to zdjecie przy padkowe nie bylo, ani nie mam zamiaru takowych tutaj wstawiac , jesli bede wiedzial ze zrealizowalem jakis swoj pomysl i bede chcial sie dowiedziec opinii i oceny innych w tedy to zrobie .

pozdrawiam

toms73
01-02-2009, 19:27
Balans leży, a tamą jest łańcuch, czy barierki, bo już sam nie wiem :roll:
I po co robiłeś na iso800?

makro
02-02-2009, 00:55
Balans leży, a tamą jest łańcuch, czy barierki, bo już sam nie wiem :roll:
I po co robiłeś na iso800?



tama napisałem ogólłnie bo to co jest przedstawione na zdjęciu jest jej częscią, miałem podpisać "łańcuch wchodzący w skład tamy w zalesiu " ??

A jeśli mowa o iso to w 800 bo było kiepskie światło, a że zasłyszałem żeby lepiej na wyższym iso nie robić to już tylko regulowałem jasność migawką .


Ale z chęcią poslłucham rad co mogłem w ustawieniach zmienić bo bardziej robię to na czuja orientując się mniej więcej co mam robić żeby uzyskać dany efekt niż na bazie gotowych schematów czy książkowych instrukcjach.

szpinczyk
11-03-2009, 11:57
witam

Zaczynam od jednego zdjęcia z dotychczasowego braku możliwości sfotografowania obiektów pasujących do tego tematu, ale w tytule zamieściłem wszystko co będę miał zamiar tutaj wstawiać.

Na początek leciwa tama w Zalesiu Dolnym

1.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img134.imageshack.us/img134/3236/tamkapq9.jpg)

HMMM Ja znam to miejsce, wychowywałem sie w tych okolicach i dalej mieszkam niedaleko, ZALESIE DOLNE...... ZALESIE GÓRNE..... Rzeczka Czarna , tam tez są tamki i to x4......

POZDRO:)

MacGyver
14-03-2009, 08:59
http://www.canon-board.info/announcement.php?f=48&a=17
Wielkość zdjęcia !