PDA

Zobacz pełną wersję : C jak cena - dziwne rzeczy



rob76
28-01-2009, 19:59
W związku z chęcią zakupu 24-70, od jakiegoś czasu monitoruję ceny i coś mi tu nie pasuje...
Waluty odjechały względem tamtego roku powiedzmy o jakieś 20% no i ok.
24-70 podrożał też mniej więcej tyle. Ale inne obiektywy nie lub nie w takim stopniu i tu rodzi mi się pytanie dlaczego? Czy braknie towaru i sprzedawcy spekulują strasząc lutowym cennikiem? Dlaczego nie robią tego z innymi obiektywami? Dla przykładu 24-105 trzyma cenę i nie ma problemu z kupnem.

Co o tym myślicie? Zagrywka pod nowy cashback?

HooMaR
28-01-2009, 20:07
Też się przymierzam do zakupu tego obiektywu i tak samo od zeszłego roku śledzę cenę i trochę żałuje, że nie zapożyczyłem się jeszcze w grudniu, kiedy kosztował ok. 3700 brutto. Teraz wysłałem kilka zapytań do sklepów i nie mają w ogóle tego szkła na stanie, czekają na lutową dostawę z nową ceną. Sam jestem ciekaw jaka będzie ta nowa cena, w niektórych sklepach już jest od 4100 do 4300 zł. Mam nadzieję, że jakiś Cachback prędzej czy później się pojawi. Jeśli chodzi o cenę innych obiektywów, to trochę też poszły w górę, jednak mniej zauważalnie niż wymieniany 24-70. Jest jeszcze inna wersja, może czyszczą magazyny pod jego następce?

fahrenheit
28-01-2009, 20:08
dziś miałem dzień pod wezwaniem 17-40. Obdzwoniłem sklepy ze skąpca i ceneo i wszystko co mi do głowy przyszło. Pewnie gdzieś jest, ale w cenie do 2600 warszawa i okolice nie znalazłem. Z drugiej strony mam teraz okazję zrobić mały rajd po europie i porównałem sobie ceny na węgrzech, niemczech, grecji, czechach i wychodzi na to,że polsza to raj cenowy. b&h też dla przyzwoitości sprawdziłem. Wczoraj czytałem czyiś post,w którym twierdził,że część europy korzystając z takiej sytuacji, zamówiła w Polsce i dlatego u nas są braki. Ja myślę,że prawda leży po środku i coś tam na magazynach leży ale jak się kupiło po euro tanim, a zaraz będzie nowy cennik to można tydzień na magazynie potrzymać i opchnąć po lutym

spoon
28-01-2009, 20:09
Zagrywka pod nowy cashback?

tak wlasnie mysle. chociaz ostatnio 17-40 tez poszlo mocno w gore, pomimo spekulacji o jego nastepcy.

luft
28-01-2009, 20:13
totez zakupy zrobilem w grudniu...napedzony panika. a sklepy spekuluja cena bo nikt nie wie co przyniesie luty. dziwne czasy

C80
28-01-2009, 20:36
Kilka tygodni temu polowałem na 24-70 f/2.8. Obdzwoniłem kilkanaście sklepów i upolowałem w Gorzowie za 4100. Tydzień później cena u nich wzrosła do 4600.

robgr85
28-01-2009, 20:36
W związku z chęcią zakupu 24-70, od jakiegoś czasu monitoruję ceny i coś mi tu nie pasuje...
Waluty odjechały względem tamtego roku powiedzmy o jakieś 20% no i ok.
24-70 podrożał też mniej więcej tyle. Ale inne obiektywy nie lub nie w takim stopniu i tu rodzi mi się pytanie dlaczego? Czy braknie towaru i sprzedawcy spekulują strasząc lutowym cennikiem? Dlaczego nie robią tego z innymi obiektywami? Dla przykładu 24-105 trzyma cenę i nie ma problemu z kupnem.

Co o tym myślicie? Zagrywka pod nowy cashback?

na stronie głównej foto-net jest taka informacja:



Uwaga, informujemy, że od miesiąca lutego Nikon podnosi ceny w zakresie od 5 do nawet 30%. Przykładowo cena na nikona D700 wzrośnie o około 1000 zł brutto. Podobnie w przypadku produktów firmy Canon. Tak drastyczne zmiany spowodowane są wahaniami kursów walut i ogólna sytuacją na rynku. Podwyżki cen zapowiadają też inni producenci np. Lowepro. W związku z tym uprzejmie prosimy o potwierdzanie zarówno dostępności jak i cen na produkty, ze względu na trudności w dostępnie do towaru i duże zainteresowanie kupujących. Informacja ta została wygenerowana również w celu poinformowania odpowiednio wcześniej osób przymierzających się do zakupu w miesiącu lutym.
Ze względu na nagły i drastyczny wzrost cen w miesiącu styczniu zastrzegamy sobie możliwość korekty cenowej produktów w stosunku do cen widocznych na naszych stronach www.

HooMaR
28-01-2009, 20:50
Właśnie do Foto-net między innymi pisałem, czy mają na stanie, ale czekają na dostawę. Jeśli w lutym będzie kosztować coś koło 4500, to z pewnością sobie odpuszczę i poczekam aż cena trochę spadnie albo wynajdę jakąś używkę. Pamiętacie może, kiedy dokładnie wszedł ten stary cachback? Z tego co pamiętam, to on pojawił się chyba jeszcze na samym końcu 2007 roku. W związku z tym, sam nie wiem czy można się spodziewać w najbliższym czasie nowych promocji.

gkmrtoip
28-01-2009, 21:02
HooMar, nie liczyłbym na cashback, aż do photokiny,

elix
28-01-2009, 21:05
moim zdaniem to chwyt marketingowy...kupujcie teraz bo za chwile bedzie drozej, moim zdaniem to troche nieuczciwe, chca naklonic klienta do zakupu i tak juz w wygurowanej cenie.

fahrenheit
28-01-2009, 23:27
spekulacje o następcy są ocenione na CR3, ale większe szanse daje się stałką, tym bardziej,że nikon coś w tej materii szykuje, więc myślę,że na 17-40mkII troszkę poczekamy. Póki co,żeby zaczęły się jęki, że eLa nie daje rady na rogach w 5d mkII to musi pokaźna rzesza jękliwych ludków dostać 5 to łap