PDA

Zobacz pełną wersję : Z aparatu na pendrive?



walgula
08-06-2004, 11:14
Witka.
Mam pytanko, czy istnieje możliwość zrzucania zdjęć z aparatu na pendrive, jesli jestem w podróży i nie mam pod ręką kompa, a potem dopiero z pendrive do kopa? Bo jestem zielony w tej materii.
Z góry dziękuję za info.

DoMiNiQuE
08-06-2004, 11:19
nigdy nie probowalem, ale wydaje mi sie to fizycznie niemozliwe.

walgula
08-06-2004, 11:21
Dlatego pytam. Nie mam jeszcze aparaciku, mysle nad a75 i zrodzil mi sie w głowce taki szalony pomysł. Może ktoś próbował.

Vitez
08-06-2004, 12:26
A co to jest pendrive?

DoMiNiQuE
08-06-2004, 12:37
to jest to male badziaje, co wyglada jak wtyczka USB w ksztalcie breloczka do kluczy ;-) wkladasz do portu USB i mozesz na to zapisc np. 128 MB :) windowsy 2k wykrywaja to bez zadnych dodatkowych sterownikow.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://sklep.komputronik.pl/pliki/u/usbpen6420/sb.jpg)

walgula
08-06-2004, 13:00
No właśnie. Wygląda toto jak na rys. powyżej:) I czy można wrzucić na to zdjątka? Jeśli tak, to w jaki sposób?

egzor
08-06-2004, 15:52
]nigdy nie probowalem, ale wydaje mi sie to fizycznie niemozliwe.
I tu masz rację ! To tak jakby wyjąć stację dyskietek lub nagrywarkę CD-RW i podłączyć za pomocą kabelków do aparatu lub podłączyć inne karty pamięci ! A tak w ogóle to po co kombinować skoro masz KARTY CF nawet ponad 1 GB !

walgula
08-06-2004, 15:57
Eksperyment jest podstawą nauki :mrgreen:

Aszu
08-06-2004, 17:05
Jeśli masz kabel z USB aparatu na USB normalnej wielkości jak gniazdo to oczywiście, że możesz podłaczyc się PenDrivem do Aparatu. Ale trzeba pamiętac o tym, że taki PenDrive jest zasilany poprzez USB czyli z akumulatorka aparatu. Taki PD potrafi zeżreć duuużo energi.

DoMiNiQuE
08-06-2004, 17:22
Jeśli masz kabel z USB aparatu na USB normalnej wielkości jak gniazdo to oczywiście, że możesz podłaczyc się PenDrivem do Aparatu. Ale trzeba pamiętac o tym, że taki PenDrive jest zasilany poprzez USB czyli z akumulatorka aparatu. Taki PD potrafi zeżreć duuużo energi.

gratuluje bujnej wyobrazni ;-)

zarowno przewod USB aparatu jak i pendrive sa zakonczone wtyczkami typu "meskiego"..oczywiscie zaraz mi powiesz ze istnieja przejsciowki ;-) , ale to juz pomijam. a poza ty jak chcesz zmusic zdjecia zeby sobie po tym kabalku powedrowaly z aparatu na pendrive ?? (poza tym taki pendrive zuzywa tyle samo energi albo moze i mniej niz standardowy CF, SD albo MC. to jest najzwyklejsza pamiec flash )

Aszu
08-06-2004, 17:39
poza tym taki pendrive zuzywa tyle samo energi albo moze i mniej niz standardowy CF, SD albo MC

Hmm...
Telewizor też zużywa tyle samo energi co pralka!!!!!!!!!!! :lol:

Są PD i PD każdy inny, kształtem i poborem mocy!
Gdyby były wszytskie takie same..., ale nie są!!!


a poza ty jak chcesz zmusic zdjecia zeby sobie po tym kabalku powedrowaly z aparatu na pendrive ??
OK, nie pomyslałem.

Vitez
09-06-2004, 09:39
]to jest to male badziaje, co wyglada jak wtyczka USB

A widzialem takie badziewie. Nawet siostra ma i sobie bardzo chwali (lepsze o niebo od dyskietek i dyskow przenosnych) ale po prostu nazwy nie kojarzylem.



Mam pytanko, czy istnieje możliwość zrzucania zdjęć z aparatu na pendrive

Podejrzewam ze ta nowosc moze cos takiego dokonac:
http://www.dpreview.com/news/0405/04052803iriverh300.asp

walgula
09-06-2004, 09:48
Z opisu wynika, ze można zrzucac nań zdjątka, tylko cena bagatelka 430$, to chyba tyle samo co a75, na którą się napaliłem:):). W każdym razie dziękuję za cenne inforacje i uwagi. Pozdrowienia dla wszystkich członków forum.