PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać? pierwsze lustro ?



Adrianna
27-01-2009, 15:12
Witam, jestem nowa na forum i trafiłam tu w niemałym problemem. Mianowicie z wyborem pierwszego lustra.
Dlaczego lustro ? Gdyż zwykły kompakt i podobne aparaty przestały wystarczać i mam ochotę na zabawę w poważniejsze rzeczy.
Wiem, że zabawa lustrem nie jest prostą sprawą, ale mam już może nie za duże, ale zawsze , doświadczenie z analogami.
Zastanawiałam się nad canonem eosem 350d, wydaje mi się, po ecenzjach i po tym co znalazłam na różnych forach porządnym aparatem, ale natknęłam się na opinie o ginącym i szalejącym autofokusie.
mam dośc ograniczony budżet, gdyż na dzień dzisiejszy chcę kupić niezbyt zaawansowane, ale porzadne body z kitem(na inne szkła czas przyjdzie w okolicach wakacji :D )
Zastanawiałam się nad którymś eosem, ale któy będzie najlepszy dla początkujacego, który przedewszystkim bawi sie w portrety, widoczki i zdjęcia typowo "codzienne". troszkę makro.
Wiem, że na dzien dzisiejszy i na ta technikę to nie jest dużo, natiomast potem po p ierwszych doświadczeniach z lustrami, dokupywawszy obiektywy, chce zainwestowac i lepsiejsze body, moze 50d.
Ale to za jakiś czas, jak poznam magię luster.
Dzięki z góry za rady ;] i pozdrawiam, A.

preinwher
27-01-2009, 15:20
Zastanawiałam się nad canonem eosem 350d, wydaje mi się, po ecenzjach i po tym co znalazłam na różnych forach porządnym aparatem, ale natknęłam się na opinie o ginącym i szalejącym autofokusie.

Używałem, jak na początek super puszka dodatkowo teraz w super cenach dostępna. Szalejącego i ginącego autofokusu nie miałem, i tak do końca to nie wiem o co chodzi. :-D

Rosicky
27-01-2009, 15:31
350d, albo 400d bym kupil, jak zostanie siano to do tego bym dodal 50mm/1.8 :)

gietrzy
27-01-2009, 15:39
Zastanawiałam się nad canonem eosem 350d

Olej ten (i 1000D) aparat. Wyjdź z założenia, że minimalne minimum to 400D (AF, czyszczenie matrycy). Jednego dnia testowałem 3 sztuki 350D i 400D. Z żadnej 350D zdjęcia mi się nie podobały a z 400D mogłyby reklamować żyletki - monitor 19" 1600x1200, 50mm, f/1.4, 1/80, iso nie pamiętam, 100% view w DPP, sharpness +3, MFD.
Do makro to może zapoluj na kompakta lub używkę 450D?

caveman
27-01-2009, 15:39
Ja na Twoim miejscu brałbym 400D mimo iż o pare stówek droższy. System lustrzanek Canon, podobnie jak i innych, to istna studnia bez D-N-A. :)

MacGyver
27-01-2009, 15:40
http://www.canon-board.info/announcement.php?f=19&a=3

http://canon-board.info/showthread.php?t=37882
itd