PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie zacząć ?



jimmyrs
22-01-2009, 23:11
Witam,
Gdzie najlepiej wg Was zacząć robić zdjęcia ? Parki, ogrody czy jakieś inne miejsca ?
Wiem, że pytanie dość szerokie ale ciekaw jestem Waszych doświadczeń...

nagor
22-01-2009, 23:15
najlepiej robić w mieście gdzie się mieszka:D

a jakie chcesz zdjęcia robić bo jak studyjne to w ogrodzie raczej nie zrobisz.
jak chcesz robić górskie widoki to w parku tez cięzko itp itd...

ahaed
22-01-2009, 23:16
? Możesz w parku,w ogrodzie ,możesz nawet i w domu ! A tak szczerze to chyba trochę bardziej niż ogólne pytanie !! Jakie zdjęcia,czego,kogo ? Rozwiń trochę swoją myśl .

Elgi
22-01-2009, 23:17
Wszędzie tam gdzie można fotografować! Ja nie mam jakiś ulubionych miejsc, po prostu lubie robić zdjęcia :)

adikPL
22-01-2009, 23:19
hehe, ja bym zaczął od zdjęć podwodnych i stopniowo z czasem wychodził na powierzchnię :-]

przepraszam, ale roztargałeś mnie tym pytaniem...

... gdziekolwiek masz ochotę pstrykaj fotki, potem konfrontuj je z najlepszymi fotkami na forum czy roznego rodzaju galeriach i ulepszaj warsztat...

RNz
22-01-2009, 23:21
w domu, wśród rodziny
po jakims czasie się przyzwyczają do szkła :-)

Mellan
22-01-2009, 23:21
Jest całe mnóstwo ulubionych tematów i kategorii w fotografii.
Dla każdego coś miłego.
Nieważne gdzie, ważne co chcesz fotografować i to rób.
Z czasem będziesz wiedział jakie miejsce najbardziej nadaje się na pomysł jaki masz i co jest do tego potrzebne.
Rób zdjęcia, czytaj o kompozycji i nie zapominaj o świetle. A za jakiś czas pochwal się efektami.
Powodzenia!

jimmyrs
22-01-2009, 23:22
? Możesz w parku,w ogrodzie ,możesz nawet i w domu ! A tak szczerze to chyba trochę bardziej niż ogólne pytanie !! Jakie zdjęcia,czego,kogo ? Rozwiń trochę swoją myśl .

Zwierzęta, przyroda, widoki, ludzie, reportaż, imprezy sportowe :)

zaitsev
22-01-2009, 23:35
Zwierzęta, przyroda, widoki, ludzie, reportaż, imprezy sportowe :)
Zwierzęta to w lesie albo w zoo są. Widoki to raczej za miastem jeśli wiejskie, w mieście jeśli miejskie. Reportaż to tam gdzie się coś dzieje, a imprezy sportowe to może tam gdzie się odbywają? :P

jimmyrs
22-01-2009, 23:37
Dzięki Panowie za wskazówki....

Jago
23-01-2009, 09:01
Ja staram się mieć zawsze w ciekawych momentach aparat z sobą i utrwalam interesujące mnie obrazy - szybciej nie zastanawiam się gdzie i komu mam robić zdjęcia.

jaś
23-01-2009, 15:13
Normalnie to ludzie mają renesansowe zainteresowania, jak będziesz robił wszystko to nie będziesz robił nic.

Jago
24-01-2009, 05:20
Normalnie to ludzie mają renesansowe zainteresowania, jak będziesz robił wszystko to nie będziesz robił nic.

Hmmmmmm....Nie wiem jakie ja mam zainteresowania (renesansowe czy też nie). W każdym razie robię fotki całej otaczającej mnie rzeczywistości ( wzbudzając zażenowanie żony i zdziwienie postronnych obserwatorów). Jednak najważniejsze jest to, że mam z tego satysfakcję. Żona później oglądając zdjęcia też jest zadowolona (nie wspomnę już o teściowej ;) ). VERY HEPPI...... I o to chodzi :!::!::!: Po prostu róbmy zdjęcia nie patrząc na innych - my mamy się z tego cieszyć (wraz z najbliższymi) a nie inni :!::!::!:

marfot
24-01-2009, 11:05
Pytanie: "Gdzie zacząć robić zdjęcia ?" jest całkiem rozsądne. Proponuję na początek nie robić zdjęć gdzie popadnie ale odwiedzać miejsca ewidentnie efektowne. W atrakcyjnych warunkach oświetleniowych jest szansa na zrobienie wtedy zdjęć, które nakręcają chęć fotografowania.
Jestem przeciwny gwałceniu trywialnych tematów w okolicy - powstają wtedy "słupy energetyczne o zachodzie słońca" lub "droga w lesie" - nie brakuje takich "prac":mrgreen: na CB z prośbą o opinię. Wydaje mi się że początkujący potrzebuje po pierwsze efektownego tematu - obecnie np. "Karkonosze zimą". Trzeba niestety ruszyć się z miejsca, niekiedy poważnie:smile:.
Oczywiście pozostają jeszcze takie samograje jak "dzieci", "psy", które wszystkim znajomym się podobają.
Krajobraz miejski i reportaż wydaje mi się za trudny na początek chyba że trafia się coś ewidentnie efektownego np. oświetlenie.

preinwher
24-01-2009, 11:21
Najważniejsze by być po tej "dobrej stronie aparatu". Jak co to zapraszam do Zakopca wszystkich chętnych tania kwatera się znajdzie a i tematów do fotografii zaręczam że nie zabraknie

Wielad
24-01-2009, 20:04
Marfot, najpierw pomyślałem że pytanie "Gdzie zacząć?" jest zdecydowanie nierozsądne, ale jak przypomniałem sobie swoje początki... To też były zachodziki :D Ale słupów nie było :P
Może udzielając dobrych rad, gdzie się udać (lub gdzie się nie udawać!) pomożemy uniknąć "standardowej podniety żółtodzioba". A może właśnie trzeba przez to przejść?

0wc4
24-01-2009, 20:11
Pierwsza czy druga rada i mądrym głosem powiedziane: "U siebie w mieście"

Jestem kompletnie przeciw!
Przypomnijcie sobie początki, kiedy się jeszcze normalnie patrzy na otoczenie, nie stara kadru znaleźć. I teraz poróbcie fajne zdjęcia w miejscach które oglądacie od ilu lat? 5? 25?
Mnie najtrudniej jest robić zdjęcia ulic które przemierzam od kiedy pamiętam, choć wiem, że da się z nich sporo wyciągnąć.

Polecam zabierać aparat na każdą wycieczkę, szkolną, zakładową, z rodziną i strzelać, strzelać, strzelać. Po pewnym czasie każdy się przyzwyczai i przestanie wskakiwać w kadr, śmiać się i wzdychać. No i nie rób zdjęć na szybko, "bo inni czekają". Skoro czekają minut 3, to 6 też poczekają, a nic nie boli tak, jak wyłażąca wręcz ze zdjęcia możliwość na świetne ujęcie.