PDA

Zobacz pełną wersję : Wybuchowy Metz 58 Af-1



tomsong
22-01-2009, 18:54
Witam,
nie wiem czy tylko ja mam takie "szczescie", ale dzis po zrobieniu zalednie 5 zdjec (nawet nie w serii) moja lampa wybuchla. Zarnik eksplodowal,a szkielka rozbryzly sie wewnatrz.

Miala byc taka niezawodna lampa, a przy przebiegu jedynie 500 zdjec takie niemile niespodzianki, a samam lampe posiadam dopiero od marca zeszlego roku.

Ale nie tracac nadziei w niemiecka mysl techniczna, zagladam do gwarancji, a tam zapis, ze gwarant nie obejmuje gwarancja palnika - i tu wyczuwam pewne schody, jakie moga mnie czekac.... bo zarnik sam z siebie nie wybucha i na pewno nie jest to normalne zuzycie powstale w wyniku eksploatacji, a o kwestiach zastosowania klauzuli abuzywnej w tej gwarancji juz nie wspominajac. Pogooglowalem, znalazlem niestety wiecej takich farciarzy jak ja, ktorym palnik nie spalil sie, ale eksplodowal.

Mam pytanie do Was, czy ktos mial juz cos takiego? czy zostala uznana gwarancja i w czym tkwi wada produktu ?

pozdrawiam lekko zasmucony strata lampy :(

zejleman
22-01-2009, 19:25
Słyszałem że właśnie Metz nie daje gwarancji na żarnik.
Jeżeli eksplodował żarnik mogło dojść do uszkodzenia innych elementów - np. zooma palnika.
Nic tylko zadzwonić do dystrybutora - "Fototechnika" o ile dobrze pamiętam i walczyć o swoje jeżeli lampka na gwarancji.

Cichy
22-01-2009, 19:32
Prawdopodobnie masz lampę z serii z trafionych żarników, one właśnie ponoć strzelały. Musisz dzwonić do dystrybutora, chyba coś się da z tym zrobić.

Były ponoć takie akcje i Metz zmienił dostawcę żarników.

Tomasz Golinski
22-01-2009, 19:34
Może nie korzystaj w takim razie z gwarancji, tylko atakuj sprzedawcę z powodu niezgodności towaru z umową.

zarzynski
22-01-2009, 20:51
A czy Metz po zmianie dostawcy palników daje już na nie gwarancje?

tomsong
23-01-2009, 00:55
Niestety , zakup byl na firme :( zaoszczedzilem VAT, a teraz bede mial przeboje. Teoretycznie ile taka wymiana moze kosztowac?

Pozdrawiam

tnt
23-01-2009, 15:30
w gwarancji napisano że m.in. palniki nie podlegają gwarancji, niemniej jednak jak poinformowano mnie w serwisie, każdy przypadek traktowany jest indywidualnie (szacują ilość zrobionych zdjęć, która to partia, itp.), jest więc sznsa że jesli posiada się lampę z feralnym palnikiem to można liczyc na naprawę.

josif
23-01-2009, 15:49
jakby tak jechać po bandzie to firma Metz naraziła ciebie lub twoich bliskich na niebezpieczeństwo : )

HuleLam
23-01-2009, 15:54
Niestety , zakup byl na firme :( zaoszczedzilem VAT, a teraz bede mial przeboje. Teoretycznie ile taka wymiana moze kosztowac?

Pozdrawiam

...to możę rękojmię? Chyba aż tak gorzej nie jest?


Prawdopodobnie masz lampę z serii z trafionych żarników, one właśnie ponoć strzelały. Musisz dzwonić do dystrybutora, chyba coś się da z tym zrobić.

Były ponoć takie akcje i Metz zmienił dostawcę żarników.
A takiego czegoś to można by się co najwyżej po SunPaku spodziewać, ale nie po Metzu... świat się kończy!

iREM
23-01-2009, 16:18
Witam,
nie wiem czy tylko ja mam takie "szczescie", ale dzis po zrobieniu zalednie 5 zdjec (nawet nie w serii) moja lampa wybuchla. Zarnik eksplodowal,a szkielka rozbryzly sie wewnatrz.
(

Nie chcę dobijać leżącego, ale jak ostrzegałem, że znajomemu się prawie nowy Metz stopił to mnie zakrzyczeli. :-/

noeee
23-01-2009, 20:56
Nie chcę dobijać leżącego, ale jak ostrzegałem, że znajomemu się prawie nowy Metz stopił to mnie zakrzyczeli. :-/

A można coś więcej o tym ....
bo właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem tej lampy ...
w jakich warunkach się stopił ....
czy to dotyczy jakieś serii czy jak ???
Po pierwszych oględzinach lampa mnie zachwyciła a ... tu taki ZONK na forum ;(

sadaman
23-01-2009, 21:14
Nie chcę dobijać leżącego, ale jak ostrzegałem, że znajomemu się prawie nowy Metz stopił to mnie zakrzyczeli. :-/

No coś czuje że znów dzięki jednej sztuce felernego Metza od dłuższego czasu powstanie milowy wątek jaki to be Producent :evil:

tomsong
24-01-2009, 18:56
Wczoraj dzwonilem do serwisu Metza z siedziba w Gdansku.
Generalnie Pan stwierdzil, ze byla wadliwa partia w zeszlym roku, wiosna.
Lampa ma zostac wyslana do Niemiec - tak producent sobie zazyczyl, maja sprawdzic cos z napieciem. Dlugosc oczekiwania to podobno okolo od 1 miesiaca do 1,5.

W poniedzialek ide zdac lampe. Teraz to juz mnie nawet nie interesuje czy bede placil za palnik, najwazniejsze, zeby sprawdzili elektronike (czy cos sie dodatkowo nie uszkodzilo), zeby potem co pol roku nie latac.

Pozdrawiam.

ps. na razie jestem dobrej mysli odnosnie serwisu :)

Sławek
25-01-2009, 03:30
No to daj znać za miesiąc co z nią dalej ?.

tomsong
06-02-2009, 12:15
Witam,
jednak lampa została naprawiona szybciej niz myslalem. Wielki pozytyw dla serwisu. Lampe odebralem wczoraj. Oprócz wymiany palnika dokonano też wymiany rezystora, kalibrację lampy i przeczyszczenie jej z odłamków szkła.
Wszystko oczywiście bezpłatnie.

Co do palnika mogę dodatkowo powiedzieć, że ten nowy jest moim zdaniem większy.

Pozdrawiam

arrow
06-02-2009, 12:42
Ja do tej pory uzywalem Metz i chyba mialem szczescie bo nie wybuchl :) pracowalem na nim okolo 7 miesiecy i raczej nie oszczedzalem go. Slyszalem o wybuchajacych modelach ale nadal bylem jego zwolennikiem chociazby za ten patent z dodatkowym palnikiem doswietlajacym

KokoN
06-02-2009, 13:19
Ja niedawno kypiłem 48 af-1 i pytałem się o zarnik. Faktycznie, nie ma na niego gwarancji. Uzyskałem równiez informacje, że ew. wymiana żarnika u oficjalnego dystrybutora kosztuje ok 140 zł.

Co do samego metz'a, używam juz ich druga lampę i nie moge załego słowa powiedzieć.