PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia miesiąca - styczeń 2009 - WYNIKI!!!



MacGyver
15-01-2009, 14:08
Startujemy z pierwszą edycję 2009.
Nadsyłanie zdjęć, tym razem standardowo, do północy 31.01.2009 r. Zapraszam do udziału :-)
Maile ze zdjęciami należy tytułować wg schematu: [nick_z_forum] Fotografia Miesiąca - Styczeń 2009

Otrzymałem już jedno zdjęcie, niestety musiałem je zdyskwalifikować za wcześniejszą publikację

Wyniki :arrow: http://www.canon-board.info/showpost.php?p=618141&postcount=53

Selena
15-01-2009, 15:24
Zasady zostają te same, czy będą jakieś zmiany ?

Ja bardzo proszę o utajnienie wyników głosowania w trakcie trwania ankiety. :smile:

MacGyver
15-01-2009, 15:43
Ja bardzo proszę o utajnienie wyników głosowania w trakcie trwania ankiety. :smile:
Niestety, nie ma takiej opcji przy tworzeniu ankiet.

yacenty
15-01-2009, 20:39
nie wiem dokładnie jak jest na vB ale w IPB którym administruje mozna zrobić taki myk ze jesli chcesz podejrzeć wyniki w trakcie to po prostu musisz oddac głos i nie mozesz juz zagłosowac :)

MacGyver
16-01-2009, 11:49
Mamy już 4 zakwalifikowane zdjęcia :-) Zapraszam do przysyłanie kolejnych.

MacGyver
28-01-2009, 19:11
Zostały 3 dni, zapraszam do nadsyłania fotografii.

Jednocześnie, odpowiadając na składane w mailach pytania o zakwalifikowanie zdjęć, informuję iż jedynym powodem niedopuszczenia mogą być względy regulaminowe (nieodpowiednie przygotowanie pliku, wcześniejsza publikacja itp). W każdym z takich przypadków o dyskwalifikacji informuje autora. Brak korespondencji z mojej strony oznacza przyjęcie do konkursu.

MacGyver
02-02-2009, 05:29
Dziękuję za przysłane zdjęcia. Ankietę wystawię po zakończeniu głosowania na fotografię roku.

sh4de
02-02-2009, 12:27
można jeszcze podesłać na styczeń? czy już zamknięte

MacGyver
02-02-2009, 13:20
Podesłać można, ale pójdzie w edycji lutowej :-)

MacGyver
10-02-2009, 02:47
Głosowanie na "Fotografię roku" zakończone. Z ankietką styczniową powinienem się uwinąć w ciągu 24 godzin.

Vitez
12-02-2009, 23:25
Z ankietką styczniową powinienem się uwinąć w ciągu 24 godzin.

Ekhm...

MacGyver
13-02-2009, 12:10
Ekhm...
Kluczowe było słowo "powinienem" :rolleyes:
Jeśli uda mi się wrócić dziś z pracy przed 22.00 to się postaram dzisiaj, jeśli nie będą dopiero jutro. Zdjęć przyszło dość sporo i niestety nie da się wystawić głosowania w 15 min.

CrazyEyesDogg
16-02-2009, 01:46
Ruszymy z tą ankietą w tym miesiącu? -,T

Slider
16-02-2009, 01:48
Ruszymy z tą ankietą w tym miesiącu? -,T

A takiś pewny wygranej?:-)

CrazyEyesDogg
16-02-2009, 03:01
A takiś pewny wygranej?:-)

Zżera mnie ciekawość co inni zaprezentują :D

Zemun
16-02-2009, 20:48
Darujcie sobie tę akcję. Każdego miesiąca widać jak na dłoni, że ledwo to wszystko ciągnięcie...

MacGyver
17-02-2009, 11:14
Przepraszam Was najmocniej za to opóźnienie ale obowiązki służbowe w ostatnich dwóch tygodniach odebrały mi czas na zajmowanie się forum.
Zapewniam że nie zapomniałem ani nie obraziłem się na "Fotografię miesiąca" ale wciąż brakuje mi tych 2 godzin, aby skatalogować i powrzucać zdjęcia na krzaka a następnie wystawić ankiety. Dłubie to po kawałku lecz jeszcze nie skończyłem.

CrazyEyesDogg
17-02-2009, 15:45
wciąż brakuje mi tych 2 godzin, aby skatalogować i powrzucać zdjęcia na krzaka a następnie wystawić ankiety. Dłubie to po kawałku lecz jeszcze nie skończyłem.

No to może zrobić grupę modów co by się tym zajmowała ;)

Jestem chętny ^^

7osiem
20-02-2009, 12:15
uuu faktycznie ciezka sprawa :lol:

MacGyver
20-02-2009, 13:26
Ankiety mam już od wczoraj przygotowane, ale zauważyłem ze kilka zdjęć jest niewymiarowych. Zajmę się tym po powrocie z pracy.

lamuszka
20-02-2009, 15:25
A nie jesteś przypadkiem zbyt dobry? :-D
Zdjęcia niewymiarowe, jako nie spełniające wymogów konkursu powiny z punktu odpadać - i Tobie byłoby łatwiej, i jakoś tak uczciwiej... Jeżeli komuś nie chce się poświcić pół minuty na zmianę wymiarów, to IMO znaczy, że zwyczajnie mu nie zależy.

Vitez
20-02-2009, 23:50
A nie jesteś przypadkiem zbyt dobry? :-D
Zdjęcia niewymiarowe, jako nie spełniające wymogów konkursu powiny z punktu odpadać - i Tobie byłoby łatwiej, i jakoś tak uczciwiej... Jeżeli komuś nie chce się poświcić pół minuty na zmianę wymiarów, to IMO znaczy, że zwyczajnie mu nie zależy.

Mi się wydaje że MacGyver przygotował ankiety, zauważył niewymiarowe zdjęcia i musi teraz edytować przygotowane ankiety by usunąć niewymiarowe zdjęcia. Wątpię by resizował zdjęcia i wrzucał je sam :roll: .

CrazyEyesDogg
22-02-2009, 22:46
Eee tam :p Wy się nie znacie :roll: To jest wielki spisek, czyt. Mac chciał zyskać po prostu na czasie XD 8):rolleyes:8)

sniper88
22-02-2009, 23:21
Głosowanie na "Fotografię roku" zakończone. Z ankietką styczniową powinienem się uwinąć w ciągu 24 godzin.

Post MacGyvera jest sprzed 12 dni, stad moja propozycja:
Nie mozna zrobic tak, ze za wystawienie ankiety byloby odpowiedzialnych 2 moderatorow, tzn jeden by to robil z reguly, ale jak nie ma czasu w danym miesiacu, to po prostu zajmie sie tym druga osoba?:) Teraz wychodzi na to, ze edycja styczniowa i lutowa beda poddane pod ocene jednoczesnie:mrgreen:

Vitez
23-02-2009, 01:49
Ankiety mam już od wczoraj przygotowane, ale zauważyłem ze kilka zdjęć jest niewymiarowych. Zajmę się tym po powrocie z pracy.

A kiedy wracasz z pracy? Po weekendzie?

malinowski
23-02-2009, 15:28
Może od razu zrobic ankietę lutową tez? za jedną robota :P

MacGyver
23-02-2009, 17:01
Głosowanie:
http://www.canon-board.info/showthread.php?p=609763
http://www.canon-board.info/showthread.php?p=609764
http://www.canon-board.info/showthread.php?p=609766

sid
23-02-2009, 17:40
4. zdjęcia publikowane są anonimowo,
5. zdjęcia nie mogą posiadać ramek, podpisów ani EXIFa,

Ja rozumiem, że niedopatrzenia się zdarzają, ale podpis wprost na zdjęciu to przesada.

MacGyver
23-02-2009, 17:44
Ja rozumiem, że niedopatrzenia się zdarzają, ale podpis wprost na zdjęciu to przesada.
No cóż, masz rację. Zdjęcie oczywiście dyskwalifikuję.

Vitez
23-02-2009, 22:07
Kwiatek i wielbłąd na pustyni rozbrajają jak na "zdjęcie styczniowe" ;) .

Biperek
23-02-2009, 22:27
Kwiatek i wielbłąd na pustyni rozbrajają jak na "zdjęcie styczniowe" ;) .

Żyjemy w globalnej wiosce. Teraz to już chyba nie ma znaczenia pora roku. Chyba, że regulaminu nie doczytałem. Odrobina ciepełka od wielbłąda się przyda :-D

Vitez
23-02-2009, 23:04
Żyjemy w globalnej wiosce. Teraz to już chyba nie ma znaczenia pora roku. Chyba, że regulaminu nie doczytałem. Odrobina ciepełka od wielbłąda się przyda :-D

Dyskusja na ten temat toczyła się przy okazji edycji listopadowej: http://canon-board.info/showthread.php?t=40582

MacGyver obiecał zmiany w Regulaminie od edycji styczniowej:
http://canon-board.info/showpost.php?p=567145&postcount=34
"Oczywiście mogę wpisać do regulaminu że zdjęcia powinny pochodzić z danego miesiąca, ale wówczas trzeba będzie przesunąć termin nadsyłania na trzeci - piąty dzień miesiąca następnego."

Miałem nadzieję że ta zmiana będzie wprowadzona bo zdecydowanie jestem za takim rozwiązaniem, a nie wrzucaniem zdjęć z szuflady :roll: .
Oczywiście nie ma za bardzo jak tego sprawdzić... zostaje właściwie tylko uczciwość :roll: .

sniper88
23-02-2009, 23:25
"Oczywiście mogę wpisać do regulaminu że zdjęcia powinny pochodzić z danego miesiąca, ale wówczas trzeba będzie przesunąć termin nadsyłania na trzeci - piąty dzień miesiąca następnego."

W pelni popieram:)

michalab
24-02-2009, 00:00
No ale oba zdjęcia jak najbardziej do zrobienia w styczniu. Akurat do Egiptu, czy Tunezji wycieczki w styczniu są w promocji, a śniegu tam chyba nie ma. Na kwiatkach się nie znam, ale nie wygląda na rdzennie polski, więc może w ogrodzie botanicznym? Chyba nie chcecie dyskwalifikować zdjęć dlatego, że komuś nie pasują.

sniper88
24-02-2009, 00:17
Puki co tego zapisu w regulaminie chyba nie ma;) Ale chodzi o to, ze moznaby go wprowadzic:)

Nol
24-02-2009, 00:20
I całe szczęście, że jak dotąd można równie dobrze go nie wprowadzić.

MacGyver
24-02-2009, 01:25
Skoro temat wraca to możemy wpisać do regulaminu:
"Użytkownicy przystępujący do konkursu dobrowolnie zobowiązują się nie nadsyłać zdjęć starszych niż 45 (albo 60 - do ustalenia) dni"

Ograniczenie pt "Do edycji marcowej muszą być z marca" jest bez sensu, bo jeśli np ktoś wyjedzie na dwa tygodnie, na przełomie lutego i marca, zrobi ciekawe zdjęcie 26 lutego, i nie będzie miał możliwości wysłania go przed 10 marca to z automatu odpada (albo musi oszukiwać).
Nie zmienia to faktu że ja jestem absolutnie przeciwny dalszemu komplikowaniu regulaminu bo lekko licząc połowa uczestników ostatnich edycji miała problemy z ogarnięciem tego, który jest w tej chwili.

Vitez
24-02-2009, 03:09
Nie zmienia to faktu że ja jestem absolutnie przeciwny dalszemu komplikowaniu regulaminu bo lekko licząc połowa uczestników ostatnich edycji miała problemy z ogarnięciem tego, który jest w tej chwili.

Bo wiesz bo to trzeba specjalny formularz zrobić, gdzie tylko klika się zdjęcie i gotowe, sam przemieli, zmniejszy, wyostrzy, usunie exifa, sprawdzi czy nie ma podpisu na zdjęciu, zatytułuje, wyśle odpowiedniego maila itp.
W dzisiejszych czasach wykonanie manualnie paru rzeczy pod rząd, wg wypunktowanej listy, bez automagicznego formularzyka robiącego wszystko, to niestety przerasta możliwości wielu osób.
Mam cichą nadzieję że przerasta to możliwości czasowe a nie inteligencji :roll: .

Ot takie smutne podsumowanie signum temporum...

DonBolano
24-02-2009, 10:33
A mi tam w ogóle ten wielbłąd nie przeszkadza.. Może ktoś był na wakacjach w egipcie akurat teraz i wielbłąda widział. Co za problem teraz być gdzieś, gdzie jest inna pogoda, inna pora roku.. Kolejna niepotrzebna dyskusja..

Niech dają fotki z szuflady.. Jeśli są dobre, to wygrają, bądź będą w czołówce. A jeśli słabe, to przepadną.. Chyba na tym polega konkurs foto miesiąca..

Nol
24-02-2009, 12:32
Niech dają fotki z szuflady.. Jeśli są dobre, to wygrają, bądź będą w czołówce. A jeśli słabe, to przepadną.. Chyba na tym polega konkurs foto miesiąca..

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości, ale najwidoczniej zdanie wyrażone przez wielu użytkowników (przede wszystkim w poprzedniej dyskusji na ten temat) liczy się mniej.

sniper88
24-02-2009, 17:28
Niech dają fotki z szuflady.. Jeśli są dobre, to wygrają, bądź będą w czołówce. A jeśli słabe, to przepadną.. Chyba na tym polega konkurs foto miesiąca..
Tyle ze wtedy mozna zrobic serie swietnych zdjec i cedzic je po 1 co miesiac wygrywajac kazda edycje. Poza tym, jezeli byloby ograniczenie czasowe (propozycja 45/60 dni jest bdb), to automatycznie zmuszony jestes do zrobienia jakis nowych fot, a nie przekopywania szuflady:mrgreen:

DonBolano
24-02-2009, 19:23
Tyle ze wtedy mozna zrobic serie swietnych zdjec i cedzic je po 1 co miesiac wygrywajac kazda edycje. Poza tym, jezeli byloby ograniczenie czasowe (propozycja 45/60 dni jest bdb), to automatycznie zmuszony jestes do zrobienia jakis nowych fot, a nie przekopywania szuflady:mrgreen:

Z całym szacunkiem dla CB... Ale trzymałbyś świetne zdjęcia tak dlugi czas tylko po to, zeby wygrac jakis konkurs na forum fotograficznym??
Czy moze zrobilbys mega galerie z tymi zdjeciami i sie rozpromował jako swietny fotograf??

PS. Nie mam nic przeciwko ograniczeniom czsowym, no ale jak to sprawdzic?

BuRton
24-02-2009, 20:19
Nic już nie zmieniajcie tylko żeby mi nie było jakiś obiekcji, jak w środku upalnego sierpnia zapodam zdjęcie iglo na śnieżnej pustyni :) . A co ! Może wybiorę się na Alaskę ;) .

Nol
24-02-2009, 20:24
Wiesz, nawet na Alaskę jechać nie trzeba :) Ja w zeszłym roku mieszkałem we Włoszech (północnych) i zdjęcia zielonych palm w grudniu czy lutym to była norma :)

DonBolano
24-02-2009, 20:42
No właśnie.. Nie wiem, po co mnożyć problemy.

MrDeadhead
27-02-2009, 02:14
Od razu widac ze z nowym rokiem poziom Fotografii Miesiaca na CB sie podniosl ;) Az przez chwile nie wiedzialem na ktore zdjecie glosowac ;)

piisigma
28-02-2009, 09:57
co do konkursu - bede musial sprzedac 30d i zainwestowac w pelna klatke zeby bylo ostro :)

darnok
28-02-2009, 11:14
co do konkursu - bede musial sprzedac 30d i zainwestowac w pelna klatke zeby bylo ostro :)

dlaczego sadzisz ze FF da Ci od razu lepsza ostrosc ?? raczej zmiana szkla na cos lepszego poprawi jakosc... jak chcesz mega ostrosc to 85@1.8 lub 100@2.8 macro.. obrazy takie ze mozna sie ciac...

Co do konkursu skoro tyle sprzecznych opinii odnośnie czasu wykonania fotki to może zrobić coś bardziej tematycznego ? Np. zimowe widoki, narciarze itp. nikt nie będzie wątpił w czas wykonania ;)

MacGyver
28-02-2009, 14:16
Co do konkursu skoro tyle sprzecznych opinii odnośnie czasu wykonania fotki to może zrobić coś bardziej tematycznego ? Np. zimowe widoki, narciarze itp. nikt nie będzie wątpił w czas wykonania ;)
Tematyczne są Battle Cage i konkursy "Lustrzanki".

ewa_olsztyn
28-02-2009, 19:28
MacGyver? A ogłoszenie wyników stycznia?
Ja gratuluje zwycięzcy - wyliczyłam sobie, ale wymienić i pogratulować w macgyverowskim imieniu - należy.
I bardzo chciałabym się dowiedzieć, czyje jest zdjęcie 23? Bardzo mi się podoba.

MacGyver
28-02-2009, 19:43
MacGyver? A ogłoszenie wyników stycznia?
A co mam ogłaszać ? Głosowanie kończy się 9 marca.

ewa_olsztyn
01-03-2009, 13:22
Ups! To dałam plamę :D

MacGyver
10-03-2009, 23:11
Styczniowym zwycięzcą został darnok. Gratulacje.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img11.imageshack.us/img11/5757/0117xr4.jpg)

darnok
11-03-2009, 13:16
dzieki wszytkim za glosowanie ;)

rediconn
11-03-2009, 17:55
A mógłbyś coś więcej napisać o fotce? Jakim sprzętem robiona, czy dużo PSute, itp. itd. :)

darnok
12-03-2009, 09:52
Fotka robiona w czasie sesji ślubnej [dzieciątko państwa młodych 8) ]
biegała w kólko i jak wreszcie ją złapałem to na zacienionym murku stąd ta ciemność z lewej strony, a zieleń to bardzo mocno-aż do przesady przejarana trawa.
ustawienia to 50/2.0 Iso 200
zdjęcie wyciagane przy pomoćy Camera Raw gdzie podciagany kontrast i saturacja.
W PS tylko oczka lekko rozjasniane bo kontrast je zbyt mocno zaciemnil.
drugie z tej serii:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://digart.img.digart.pl/data/img/53/93/download/2494502.jpg)
dokładnie widać w tle odcięcie drogi i trawy.
to chyba tyle.

rediconn
12-03-2009, 11:12
Dzięki :) Fotka wyszła naprawdę świetnie !!