PDA

Zobacz pełną wersję : Speedlite 430 EX - pamięć danych



Krismar72
15-01-2009, 12:36
Mam pytanie odnośnie tego, jak to jest z pamięcią ustawień lampy 430 EX. Jeżeli np. używam jej na jednym korpusie (np. EOS 5) i wprowadzę jakąś korektę ekspozycji dla błysku np. + 1,5 EV to czy po wyłączeniu lampy (i aparatu), zdjęciu i zamocowaniu jej na innym korpusie np. EOS 100, a następnie po włączeniu jej - okaże się że pamięta wartość tej kompensacji, czy też po naciśnięciu spustu migawki "do połowy" - wartości wyniesione z pracy poprzednim korpusem ulegną wyzerowaniu; jak to powinno być. Proszę o pomoc.
Krzychu

Pirx
15-01-2009, 20:55
Wszystko zależy od tego, czy korektę ustawisz na korpusie, czy na lampie.
Jeśli na korpusie, lampa nic nie zapamięta. Jeśli na lampie, to korekta będzie zapamiętana i pojawi się po każdorazowym włączeniu lampy, niezależnie od tego do czego ją zapniesz.

Trzeba też wiedzieć, że ustawienia dokonane w lampie mają zawsze priorytet przed tymi dokonanymi w korpusie.
W 40D, żeby można było zmienić FEC w korpusie, w lampie musi być ustawione "0". Przestawienie FEC w lampie na inną wartość powoduje, że aparat pokazuje tę samą wartość i nie da się jej zmienić kółkiem aparatu.
W 10D w takiej sytuacji można było sobie zmieniać FEC w aparacie, ale to i tak nic nie dawało.

Przyciskanie spustu do połowy nie ma żadnego związku z ustawianiem ekspozycji dla błysku - uruchamia pomiar wyłącznie światła ZASTANEGO.

Krismar72
15-01-2009, 23:25
"Przyciskanie spustu do połowy nie ma żadnego związku z ustawianiem ekspozycji dla błysku - uruchamia pomiar wyłącznie światła ZASTANEGO."
- owszem, ale myślałem o tym, że ewentualne naciśniecie spustu do połowy spowoduje wyzerowanie ustawień "wyniesionych" z pracy z poprzednim korpusem. Tylko to miałem na myśli. Dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam
Krzychu