PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę kupić obiektyw w Krakowie i nie mogę!



beeliende
14-01-2009, 16:55
Od początku tego roku usiłuję kupić Canona 17-40L w Krakowie i nie ma szans!
Albo nie ma, albo mówią że sprowadzą z hurtowni po czym okazuje się że na hurtowni też nie ma, albo ciągle słyszę "proszę spróbować za tydzień".
Byłem w:

- fotopanorama
- foto beta
- foto plus
- foto cyfra
- foto tip

Czyżby kryzys finansowy nas dopadł? ;)
A tak serio to wie ktoś o co chodzi?

Grzesiek_PL
14-01-2009, 17:10
Może przez to że to początek roku po remanencie.

wojkij
14-01-2009, 17:14
Też podobny problem miałem ostatnio tyle że nie tylko lokalnie ale także w internecie - dostanie 135 2.0 w normalnej cenie zakrawało na lekki cud. Sklepy tłumaczyły się ze Canon Polska szkieł aktualnie nie ma. Rozwiązanie jest proste - skieruj swe kroki w stronę ludzi czy sklepów ściągających szkła z niemieckich hurtowni - u nich problemów raczej nie ma.

poszukiwacz2006
14-01-2009, 18:46
A sklep d-photo na Placu Boh. Getta? Kiedyś tam pytałem o jakieś szkło, to powiedzieli mi, że sprowadzą w ciągu kilku dni, ale musiałbym wpłacić 10% zaliczki. Nie wiem jak jest teraz. Sprawdz ich stronę www.d-photo.pl Chłopaki wyglądali na rozsądnych i rzetelnych.
Nawet mnie nie strasz , że nie ma tego szkła, bo sie powoli do niego przymierzam.

beeliende
14-01-2009, 22:07
d-photo = foto beta
to ten sam sklep :/



A sklep d-photo na Placu Boh. Getta? Kiedyś tam pytałem o jakieś szkło, to powiedzieli mi, że sprowadzą w ciągu kilku dni, ale musiałbym wpłacić 10% zaliczki. Nie wiem jak jest teraz. Sprawdz ich stronę www.d-photo.pl Chłopaki wyglądali na rozsądnych i rzetelnych.
Nawet mnie nie strasz , że nie ma tego szkła, bo sie powoli do niego przymierzam.

Rafik000
14-01-2009, 22:19
Witam z tego co widziałem jest w d-foto na placu bohaterów getta.

Podaje link:
http://www.allegro.pl/item523660497_canon_ef_17_40_f_4_l_usm_gw_sklep_2_ lata.html

Pozdrawiam

poszukiwacz2006
14-01-2009, 22:35
no to może u "Towersa" - widać, że solidny i rzetelny. Ma aktualnie w ofercie.

fyrste
14-01-2009, 23:03
bo w Krakowie to w ogóle ciężko o szkła... a w FotoCyfrze mieli niedawno używkę ;)

adi760303
19-01-2009, 01:33
Witam z tego co widziałem jest w d-foto na placu bohaterów getta.

Podaje link:
http://www.allegro.pl/item523660497_canon_ef_17_40_f_4_l_usm_gw_sklep_2_ lata.html

Pozdrawiam

Ten sklep słynie z tego ze sprzedaja coś czego fizycznie nie posiadaja i nie wiadomo kiedy beda mieli

beeliende
19-01-2009, 17:00
Dzwoniłem, nie mają, a na allegro wisi...

Ten sklep słynie z tego ze sprzedaja coś czego fizycznie nie posiadaja i nie wiadomo kiedy beda mieli

adi760303
19-01-2009, 18:16
Dzwoniłem, nie mają, a na allegro wisi...

Czyli norma. Ale nie tylko oni tak robia.

Dzisiaj zrobilem test gdzie w Krakowie można kupić C10-22 i za ile.
1. d-photo - brak, ale zadzownic jutro itp
2. fotoplus - na sklepie mają po 2500. Ja u nich zakupy zrobilem za 15 tys wiec upust - można kupić za 2450 ale to i tak jak dla mnie za drogo. A i maja nawet.
3. fotocyfra maja nawet 2 sztuki - można sprawdzić :) cena. najpierw Pan powiedział 2315 bo tyle na alegro pozniej ze 2350 bo na allegro to tylko reklama ze mają towar do licytacji :)
4. fotopanorama 2399 mają jedną sztuke.

jak widać Kraków sprzęt może i ma ale ceny "nie nasze"

k4cper
19-01-2009, 19:33
jak to dobrze że pod koniec tamtego roku zakupiłem w fotopanoramie 17-40 :)) chyba 2150,- dałem

tyle że teraz myślę nad 10-22 .. no i mnie straszycie :D

adi760303
19-01-2009, 21:59
jak to dobrze że pod koniec tamtego roku zakupiłem w fotopanoramie 17-40 :)) chyba 2150,- dałem

tyle że teraz myślę nad 10-22 .. no i mnie straszycie :D

Nie straszymy tylko że ceny w tym momencie są delikatnie za wysokie a w Krakowie to już przesada. Nie wiem jak ty ale ja osobiscie nie preferuje zakupów takich rzeczy przez allegro ze mi ktoś przesyła paczke - wole pomacać, sprawdzić, zrobić próbne fotki, zastanowić się itp.

Chyba że ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone sklepy w Krakowie których tutaj nikt nie wymienił.

igor58
20-01-2009, 00:03
Lubiłem Fotopanoramę, ale teraz na sw. stronie pokazują obiektywy, których nie mają; po kliknięciu na zdj. konkretnego modelu pokazuje się info, że w magazynach brak...
Tanich i plastikowych modeli nie brakuje. Typowe u nas - chcesz mieć, ok., zamówimy jedną sztukę i bierz bez narzekania.
Olewam, nic nie kupuję, a byłem chętny wydać trochę kasy...

Loram
20-01-2009, 15:38
kiedyś bardzo ceniłem fotopanoramę, dużo u nich kupiłem. Teraz niestety bardzo po****dli...

J.J.
20-01-2009, 17:37
W Fotopanoramie kupiłem kilka rzeczy, ale już tam kupować raczej nie będę. Dzwoniłem ostatnio do nich o dostępność 40D. Na moje pytanie czy mogę zrobić próbne zdjęcie (pamiętałem że kiedyś mieli tablicę, i udostępniali komputer), pan odpowiedział że owszem, ale dopiero gdy zapłacę. Zdziwiło mnie to bardzo, bo gdy w ubiegłym roku kupowałem 40D w innym sklepie, mogłem sobie popstrykać na mojej karcie przed zapłatą.

kubaj
20-01-2009, 18:26
Lubiłem Fotopanoramę, ale teraz na sw. stronie pokazują obiektywy, których nie mają; po kliknięciu na zdj. konkretnego modelu pokazuje się info, że w magazynach brak...
Tanich i plastikowych modeli nie brakuje. Typowe u nas - chcesz mieć, ok., zamówimy jedną sztukę i bierz bez narzekania.
Olewam, nic nie kupuję, a byłem chętny wydać trochę kasy...

a co sie dziwisz skoro kazdy sie wykpil i chce kupic za najnizsza cene na skapcu albo wychodzi ze sklepu, no to sprowadzaja po sztuce.


Zdziwiło mnie to bardzo,

kiedy ja tam kupowalem to bylo 3-4 sprzedawcow w tym jeden taki lysy i to pewnie z nim rozmawiales, wspolczuje Ci ja tez z nim raz rozmawialem i prawie ze sklepu nie wyszedlem potem jednak przejol mnie taki chudy pan ktory zdaje sie jest szefem i z testawmi nie bylo problemow, odrazu znalazl sie czas i mijesce - tak wiec roznie bywa.

k4cper
20-01-2009, 19:11
z doświadczeń z tym sklepem wiem, że najmniej problemów stwarzają szef tego sklepu oraz pani tam pracująca, przyjemnie sie z nimi robi interesy i gada o sprzęcie, bardziej na luzie.. a z resztą obsługi już trochę gorzej (zwłaszcza z tego co pamiętam to z takim z bródką)

patric89
20-01-2009, 21:50
ja polecam fotocyfre oraz d-photo. Obsługa obu sklepów zrobiła na mnie najlepsze wrażenie, a jeśli chodzi o zaopatrzenie to często zamawiali coś czego nie mieli na stanie w danym momencie. Zazwyczaj nie czekałem długo, zastanawiam sie jak teraz będzie.

Merde
20-01-2009, 22:47
W Fotopanoramie kupiłem kilka rzeczy, ale już tam kupować raczej nie będę. Dzwoniłem ostatnio do nich o dostępność 40D. Na moje pytanie czy mogę zrobić próbne zdjęcie (pamiętałem że kiedyś mieli tablicę, i udostępniali komputer), pan odpowiedział że owszem, ale dopiero gdy zapłacę. Zdziwiło mnie to bardzo, bo gdy w ubiegłym roku kupowałem 40D w innym sklepie, mogłem sobie popstrykać na mojej karcie przed zapłatą.

Pytanie kontrolne: kupiłbyś jako nowy aparat który ma na liczniku np. 1000 klapnięć?

adi760303
20-01-2009, 22:59
ja polecam fotocyfre oraz d-photo. Obsługa obu sklepów zrobiła na mnie najlepsze wrażenie, a jeśli chodzi o zaopatrzenie to często zamawiali coś czego nie mieli na stanie w danym momencie. Zazwyczaj nie czekałem długo, zastanawiam sie jak teraz będzie.

Jeżeli chcesz dobrą obsługe i sklep pełny sprzętu jedz na Studencką - mają jedną wade - nie są tani ale za to pewni, pomacasz sprzęt, popstrykasz, mozesz się potargować ale nie za wiele.

Ale jak mam czekac na sprzęt jak w d-photo to wole zaplacic i się nie prosić.

luft
21-01-2009, 15:02
ja tam bede bronic fotopanorame bo mnie dobrze wczoraj obsluzyli!!! i nie tylko. w przeciwienstwie do w/w d-photo/fotobeta i fotoplusie, w ktorym nie male pieniadze juz zostawilem. dziwne czasy teraz. sprzedawcy zamiast sprzedawac głowią sie jakie ceny wystawiac na towar no bo nie sztuka sprzedac towar po do niedawna "starych cenach" (patrz kurs euro) a pozniej swiecic golymi polkami lub towarem po podwyzkach, ktorego nikt nie kupi. kazdy sledzi z uwaga co sie bedzie dzialo, jaka polityke obiora koncerny i nasz Canon Polska. na starym roku zwlekalem z zakupami do momentu... szybkich wzrostow cenowych. od kopa wskoczylem do fotoplusa i kupilem co jeszcze bylo z interesujacych rzeczy. powiedzmy sobie szczerze sklepy wygladaja teraz ubogo a co do witryn internetowych to standard - towar jest ale na magazynie go nie ma. Canon Polska daje ciala z dostawami a sprzedawcy maja nadzieje ze na dniach z tej czy innej dystrybucji beda miec sprzet. tyle w temacie. ciesze sie ze zakonczylem zakupy na ten czas. za duzo nerwow... i pieniedzy poszlo. pozdro!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
p.s.
a co do testow nowych puszek w sklepie to hmmm troche duzo jest "macaczy, ogladaczy" stad nie dziwie sie ze sprzedawca nie chce dawac fabrycznie nowego sprzetu do testowania. inaczej ze sprzetem komisowym...

adi760303
21-01-2009, 16:16
Mam pytanie. Sprzedawca z foto-cyfry chce mi sprzedać obiektyw nowy wdobrej cenie (roznica 80 zlotych od najniszej na rynku) ale powiedział ze nie jest w opakowaniu takim kolorowym z napisami do tego obiektywu tylko jest to opakowanie szare poniewaz było jakiś zestaw obiektywóww w opakowaniu a oni go sprzedaja pojedynczo. Czy tak moze być? jeszcze się z czyms takim nie spotkałem

Sober
21-01-2009, 16:25
Myślę że jest to możliwe, mógł być też dołączony jako kit do zestawu z body. Na różnych rynkach są różne promocje. A jaki to obiektyw?

Ja w ten sposób kupiłem zestaw 40D + 17-55 2,8. Całość była w jednym kolorowym pudełku, a wewnątrz dwa białe pudełka - jedno z obiektywem a drugie z body.

adi760303
21-01-2009, 16:29
Myślę że jest to możliwe, mógł być też dołączony jako kit do zestawu z body. Na różnych rynkach są różne promocje. A jaki to obiektyw?

Ja w ten sposób kupiłem zestaw 40D + 17-55 2,8. Całość była w jednym kolorowym pudełku, a wewnątrz dwa białe pudełka - jedno z obiektywem a drugie z body.

Tylko czy za 71 złotych warto kombinować? :) fotocyfra ma cene 2319 a 2390 w sumie to zawsze oszczednosci

Obiektyw to C10-22

Merde
21-01-2009, 18:20
Tylko czy za 71 złotych warto kombinować? :) fotocyfra ma cene 2319 a 2390 w sumie to zawsze oszczednosci

Obiektyw to C10-22

Hmmm, nie przypominam sobie kitów z 10-22. W zasadzie minusem takiej transakcji będzie trochę trudniejsza odsprzedaż.

adi760303
21-01-2009, 18:34
Hmmm, nie przypominam sobie kitów z 10-22. W zasadzie minusem takiej transakcji będzie trochę trudniejsza odsprzedaż.

Dokładnie. To napewno. Tylko oni coś wspominali ze to pakiet 2-3 obiektywów w jednym opakowaniu i sprzedają osobno. Spotkał się ktoś z takim pakiem?

Loram
22-01-2009, 01:10
luft, fotopanoramę znam od lat, wiele u nich kupiłem za niemałe pieniądze. Wiele zależy od tego z kim się w sklepie rozmawia. Jeśli jest to Agnieszka lub Michał, to wszystko idzie jak z płatka, miło kulturalnie, rzeczowo i z dozą negocjacji, ale.... właśnie... odkąd sklep się powiększył, to i obsługa się jakby zmieniła. Poszli w masówkę. Ja rozumiem, że obracają ogromnymi sumami, ale jako stary sprzedawca samochodów mam pewne doświadczenie jak rozmawiać z klientem i mnie osobiście gul śmiga jak rozmawiam ze sprzedawcą w sklepie w trakcie finalizacji zakupu sprzętu za 20 tysięcy złotych i nie czuję skupienia uwagi na sobie. Rozmawiam, dogrywam szczegóły, podaję dane do faktury, oglądam wybrany sprzęt i w pewnym momencie pojawia się inny klient z pozornie błahym zakupem/pytaniem za kwotę powiedzmy 150 zł (filtr UV). I co robi sprzedawca? Przerywa rozmowę z klientem za 20 tys zł i rozmawia z klientem (jeszcze tylko potencjalnym) za 150 zł !! Tak się nie robi... Tym bardziej, że obok jest drugi sprzedawca, który spokojnie może "przejąć" nowego klienta. Są pewne zasady rozmowy z klientem inaczej klient poczuje się lekceważony i pójdzie gdzie indziej razem ze swoimi pieniędzmi...
Ja właśnie tak się poczułem i poszedłem do konkurencji. Dzięki temu mam już aparat, z polskiej dystrybucji, z ceną z dnia zamówienia, a nie z tekstem, że zmienił się kurs i sorry Winnetou ale trzeba dopłacić. Klient został dopieszczony kilkoma telefonami, miłą rozmową, konkretnymi informacjami, sprzęt czekał do odbioru, wszystko sprawnie i miło. I wiecie co? Już zamówiłem w tym sklepie kolejne, bynajmniej nie tanie rzeczy. I komu się opłaciło? Temu co przerywa rozmowę z klientem za 20 tys, żeby złapać jeszcze tego za 150 zł, czy temu, który poświęca uwagę jednemu klientowi, bez względu na to za jaką kwotę kupuje?
Zasady są proste: sklep cię wkurzy - rozpowiesz największej, możliwej liczbie znajomych żeby tam nie kupowali, sklep cię "połechta i doceni" będziesz ich polecał długo i wielu osobom, ale nie tak wielu jak wielu ich obsmarujesz.
Tyle tytułem fotopanoramy ;-)

adi760303
22-01-2009, 10:19
luft, fotopanoramę znam od lat, wiele u nich kupiłem za niemałe pieniądze. Wiele zależy od tego z kim się w sklepie rozmawia. Jeśli jest to Agnieszka lub Michał, to wszystko idzie jak z płatka, miło kulturalnie, rzeczowo i z dozą negocjacji, ale.... właśnie... odkąd sklep się powiększył, to i obsługa się jakby zmieniła. Poszli w masówkę. Ja rozumiem, że obracają ogromnymi sumami, ale jako stary sprzedawca samochodów mam pewne doświadczenie jak rozmawiać z klientem i mnie osobiście gul śmiga jak rozmawiam ze sprzedawcą w sklepie w trakcie finalizacji zakupu sprzętu za 20 tysięcy złotych i nie czuję skupienia uwagi na sobie. Rozmawiam, dogrywam szczegóły, podaję dane do faktury, oglądam wybrany sprzęt i w pewnym momencie pojawia się inny klient z pozornie błahym zakupem/pytaniem za kwotę powiedzmy 150 zł (filtr UV). I co robi sprzedawca? Przerywa rozmowę z klientem za 20 tys zł i rozmawia z klientem (jeszcze tylko potencjalnym) za 150 zł !! Tak się nie robi... Tym bardziej, że obok jest drugi sprzedawca, który spokojnie może "przejąć" nowego klienta. Są pewne zasady rozmowy z klientem inaczej klient poczuje się lekceważony i pójdzie gdzie indziej razem ze swoimi pieniędzmi...
Ja właśnie tak się poczułem i poszedłem do konkurencji. Dzięki temu mam już aparat, z polskiej dystrybucji, z ceną z dnia zamówienia, a nie z tekstem, że zmienił się kurs i sorry Winnetou ale trzeba dopłacić. Klient został dopieszczony kilkoma telefonami, miłą rozmową, konkretnymi informacjami, sprzęt czekał do odbioru, wszystko sprawnie i miło. I wiecie co? Już zamówiłem w tym sklepie kolejne, bynajmniej nie tanie rzeczy. I komu się opłaciło? Temu co przerywa rozmowę z klientem za 20 tys, żeby złapać jeszcze tego za 150 zł, czy temu, który poświęca uwagę jednemu klientowi, bez względu na to za jaką kwotę kupuje?
Zasady są proste: sklep cię wkurzy - rozpowiesz największej, możliwej liczbie znajomych żeby tam nie kupowali, sklep cię "połechta i doceni" będziesz ich polecał długo i wielu osobom, ale nie tak wielu jak wielu ich obsmarujesz.
Tyle tytułem fotopanoramy ;-)

POszedłeś do konkurencji czyli?

Loram
22-01-2009, 11:22
poszedłeś do konkurencji czyli?

foto-plus :-)

adi760303
22-01-2009, 11:54
foto-plus :-)

No tak tylko ta cena :(

J.J.
22-01-2009, 11:59
Pytanie kontrolne: kupiłbyś jako nowy aparat który ma na liczniku np. 1000 klapnięć?

Ale ja ten aparat chciałem kupić, chciałem go tylko sprawdzić przed zakupem czy wszystko z nim w porządku, więc nie ma to nic wspólnego z przypadkowym macaniem. Dlaczego mam kupować "kota w worku"? Kupiłem już 3 puszki, i nigdy nie miałem z tym problemu. Wszystkie w Foto-Plusie:)
Wolę zapłacić trochę drożej, ale mieć lepszą obsługę.

adi760303
22-01-2009, 13:05
Dokładnie. To napewno. Tylko oni coś wspominali ze to pakiet 2-3 obiektywów w jednym opakowaniu i sprzedają osobno. Spotkał się ktoś z takim pakiem?

A ja dalej się zastanawiam czy warto kupić obiektyw nowy z nie orginalnym opakowaniu (brak napisów Canon) tylko podobno ten obiektyw był w zestawie z body.

Loram
22-01-2009, 13:26
No tak tylko ta cena :(

i tu się mylisz... finalnie wyszło mi taniej jak w fotopanoramie.
foto-plus często żongluje cenami po kilka razy dziennie. Ja akurat trafiłem na ceny niższe niż w fotopanoramie. Poza tym już od dawna zaobserwowałem zbliżenie cen obu sklepów praktycznie do tego samego poziomu (czyli na niekorzyść fotopanoramy - podrożeli)

adi760303
22-01-2009, 14:26
i tu się mylisz... finalnie wyszło mi taniej jak w fotopanoramie.
foto-plus często żongluje cenami po kilka razy dziennie. Ja akurat trafiłem na ceny niższe niż w fotopanoramie. Poza tym już od dawna zaobserwowałem zbliżenie cen obu sklepów praktycznie do tego samego poziomu (czyli na niekorzyść fotopanoramy - podrożeli)

Nie do końca się myle. Bo mają ceny sklepowe. W ich wypadku lepiej zadzownic na ich telefon z Panem od canona potargować sie w sensje zostawić 15-20 tys PLN i wtedy moze dostaniesz cene jakiej nie będziesz miał w Krakowie. Ja tak miałem.

Natomiast jak juz chciałem kupic obiektyw za 2,5 tys. to oblizyli o 50 pln czyli jest 2450. natomiast moge go kupić za 2315, 2390. Moze nie za wiele ale zawsze róznica.

Pozatym śmiesza mnie informacje od sprzedawców ze nie musza sprzedać bo cena idzie do góry - wóżka przy nich wymiata :)

wojkij
22-01-2009, 14:56
Hmmm, nie przypominam sobie kitów z 10-22. W zasadzie minusem takiej transakcji będzie trochę trudniejsza odsprzedaż.

40d + 10-22 w kicie było dostępne na zachodzie - więc żaden wałek. 24-105 od 5d też było pakowane w białe pudła i jakoś z ich sprzedażą nigdy problemów nie było ;)

adi760303
22-01-2009, 15:24
40d + 10-22 w kicie było dostępne na zachodzie - więc żaden wałek. 24-105 od 5d też było pakowane w białe pudła i jakoś z ich sprzedażą nigdy problemów nie było ;)


Dziękuje za informację.

Loram
22-01-2009, 15:32
Nie do końca się myle. Bo mają ceny sklepowe. W ich wypadku lepiej zadzownic na ich telefon z Panem od canona potargować sie w sensje zostawić 15-20 tys PLN i wtedy moze dostaniesz cene jakiej nie będziesz miał w Krakowie. Ja tak miałem.

Ja porównuję ceny obu sklepów, nie porównuję ich cen do cen Canon Polska. Poza tym lubię iść do sklepu i fizycznie oglądnąć i odebrać sprzęt, a nie kupować wysyłkowo, tudzież dymać do CP 350 km żeby sprzęt odebrać ;-)


Natomiast jak juz chciałem kupic obiektyw za 2,5 tys. to oblizyli o 50 pln czyli jest 2450. natomiast moge go kupić za 2315, 2390. Moze nie za wiele ale zawsze róznica.

Masz rację, pod warunkiem, że dany obiektyw jest akurat "na stanie" sklepu, a nie musisz na niego czekać. Ja przyszedłem, był i kupiłem. w fotopanoramie był, ale w internecie, a nie w sklepie ;-)



Pozatym śmiesza mnie informacje od sprzedawców ze nie musza sprzedać bo cena idzie do góry - wóżka przy nich wymiata :)

Ile razy kupowałem w fotopanoramie, zawsze słyszałem, że ostatni moment na zakup, bo następna dostawa już ma wyższe ceny :mrgreen: jakoś potem to nie miało przełożenia na realia...

adi760303
22-01-2009, 15:47
Ja porównuję ceny obu sklepów, nie porównuję ich cen do cen Canon Polska. Poza tym lubię iść do sklepu i fizycznie oglądnąć i odebrać sprzęt, a nie kupować wysyłkowo, tudzież dymać do CP 350 km żeby sprzęt odebrać ;-)



Masz rację, pod warunkiem, że dany obiektyw jest akurat "na stanie" sklepu, a nie musisz na niego czekać. Ja przyszedłem, był i kupiłem. w fotopanoramie był, ale w internecie, a nie w sklepie ;-)




Ile razy kupowałem w fotopanoramie, zawsze słyszałem, że ostatni moment na zakup, bo następna dostawa już ma wyższe ceny :mrgreen: jakoś potem to nie miało przełożenia na realia...



Loram masz racje. Ja mówie o cenach jakie występuja na Studenckiej. Czyli na gablocje inne a telefonicznie inne :) bo można się potargować. Co do sklepu fakt. Jeden z lepszych pod względem dostępności szprzętowej no i mozna testować. Mankament to ceny (fakt jak kupilem za sporą kase to dostałem dobry rabat) . Co do Fotopanoramy nie byłem - ceny za wysokie towaru zazwyczaj jak dzowniłem brak (może teraz taki okres).

Co do informacji o tym ze sprzęt idzie do góry. W zasadzie jak kupowałem swój sprzęt to ZAWSZE sprzedawcy mowili ze idzie do góry i ze i tak go sprzedadzą-takie słowa zawsze dobrze wpływają na sprzedającego.

teraz chciałem kupić obiektyw w innym sklepie (czytaj foto-cyfra) cena niby dobra bo roznica 70-80 PLN tylko ze obiektyw jest z zestawu i dlatego się wacham. Czy to nie młynek (chociaż piszą ze na tym forum ze to nie młynek)

adi760303
22-01-2009, 19:17
40d + 10-22 w kicie było dostępne na zachodzie - więc żaden wałek. 24-105 od 5d też było pakowane w białe pudła i jakoś z ich sprzedażą nigdy problemów nie było ;)


Własnie kupiłem ten obiektyw w Foto-Cyfra - pierwszy zakup tam. Cena najlepsza jaką mogłem znaleść w Krakowie. Obsługa miła, doradzają.

Merde
22-01-2009, 19:51
40d + 10-22 w kicie było dostępne na zachodzie - więc żaden wałek. 24-105 od 5d też było pakowane w białe pudła i jakoś z ich sprzedażą nigdy problemów nie było ;)

Nie chodziło mi o problem ze sprzedażą w ogóle, ale z reguły za obiektyw bez pudełka i papierów dostaniesz niższą cenę niż za zestaw sklepowy. Białe pudełko to jakby go nie było ;-)
Oszczędność marnych 70-80 zł przy zakupie jest tylko pozorna.


Własnie kupiłem ten obiektyw w Foto-Cyfra - pierwszy zakup tam. Cena najlepsza jaką mogłem znaleść w Krakowie. Obsługa miła, doradzają.

Ja kupiłem od forumowego kolegi (pozdrawiam) za 2000 zł z oryginalną osłoną przeciwsłoneczną i wydawało mi się to dobrym dealem, ale parę dni później widziałem (również tutaj) ofertę na taki sam zestaw za 1500!
Zresztą ogłoszenie dalej wisi: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=42825

adi760303
22-01-2009, 23:04
Nie chodziło mi o problem ze sprzedażą w ogóle, ale z reguły za obiektyw bez pudełka i papierów dostaniesz niższą cenę niż za zestaw sklepowy. Białe pudełko to jakby go nie było ;-)
Oszczędność marnych 70-80 zł przy zakupie jest tylko pozorna.



Ja kupiłem od forumowego kolegi (pozdrawiam) za 2000 zł z oryginalną osłoną przeciwsłoneczną i wydawało mi się to dobrym dealem, ale parę dni później widziałem (również tutaj) ofertę na taki sam zestaw za 1500!
Zresztą ogłoszenie dalej wisi: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=42825

Ale ja zakupiłem nowy obiektyw.