PDA

Zobacz pełną wersję : 1000D - co w pudle piszczy...



Mastertoon
12-01-2009, 18:16
Witam!
Przymierzam się do zakupu 1000D i mam pytanie z tym związane- w sklepach internetowych podają, iż wysyłają to co Canon daje oryginalnie w zestawie (chodzi mi dokładniej o zestaw KITowy z ob. 18-55 IS). I tu sedno pytania - co właściwie Canon daje? :lol: Kilku posiadaczy tego lustra na forum jest, więc na pewno ktoś będzie wiedział a nie chciałbym żeby okazało się iż w zestawie nie będzie baterii czy muszli ocznej...
Przy okazji czy ktoś odpowie mi na pytanie ile zajmuje "pi razy oko" :lol: RAW z 10mpx aparatu? Chodzi mi konkretniej o dobór karty pamięci do tego aparatu - czy wpakowanie starego 4-gigowego SDeka o szybkości zapisu 4-mega/sek nie ograniczy tego aparatu jeśli chodzi o np. szybkość zdjęć seryjnych no i ile na takiej karcie właściwie zmieszcze RAWów?
Z góry dzięki za info, jakoś nigdzie nie znalazłem odpowiedzi...
Pozdrawiam.:mrgreen:

CeErIOiKs
12-01-2009, 18:40
Nie mam 1000D ale z tego co się orientuje po potwierdzeniu zakupu otworza pudło, podbija kartę i wcisną paragon / fakturę...

Mi się nie zdarzyło aby coś komuś " wypadło " z pudełka i trafiło niekompletne... ;)

Moje RAW-y z 400D zajmowały od 8 do 9 MB wiec tu będzie podobnie jeżeli nie identycznie.

Poza tym warto by było przed zakupem zassać instrukcje i przekonać się samemu :)

Pozdrawiam !

zbyszekjan
12-01-2009, 21:21
Na karcie 4 GB wchodzi w 400D około 400 RAW. W 1000D będzie podobnie.

marcooos
13-01-2009, 12:56
Jeżeli chodzi o zawartość pudełka to jest różnie - ponieważ są różne KIT-y. Nie licząc obiektywów u mnie było:

1.Body z dekielkiem
2.Bateria
3.Pasek
4.Sterowniki
5.Instrukcje
6.Masa reklam :)

Zestaw kupiony w MediaMarkt

Co do wielkości RAW-ów to na karcie 2GB aparat pokazuje 187 fotek. Ogólnie objętość RAW-ów to 8-13 MB

Używam kart SanDisk Ultra II (15 MB/s) i zapis zdjęć seryjnych wypada tak jak w teście na optyczne.pl