PDA

Zobacz pełną wersję : [More86] Krajobrazy, pejzaże



More86
12-01-2009, 14:47
Witam,
Fotografuję od półtora roku. Zaczynałem praktycznie od pstrykania fotek komórką i przez ten czas zrobiłem ogromny krok naprzód. Założyłem ten wątek aby pochwalić się swoimi pracami oraz otrzymać stosowna krytykę jak i rady nad którymi aspektami focenia powinienem popracować.
Tak więc na początek 2 zdjęcia.

Pozdrawiam


fot1. Wschód słońca nad Bałtykiem-pierwszy poranny spacer nad morze. Zbierałem się z tydzień aby wstać tak wcześnie rano, w końcu się udało. Zrobiłem ok 10 zdjęć z różnymi ekspozycjami, to chyba najlepsze.


fot2. Zamarznięte jezioro w Borach Tucholskich-zdjęcie zrobione w drugi dzień nowego roku. Urządziliśmy sobie spacer po lesie. Okazało się że było na tyle zimno że całe jezioro pokryło się pokrywą lodu. Piękny widok:) Tutaj udało się za pierwszym razem.

sh4de
13-01-2009, 00:48
Widzę, że nikt nie komentuje ja się podejmę.

Nie odbierz mnie źle. Bo nie jestem osobą, która się czepia jakiś szczegółów technicznych. Ja zawsze jak oceniam zdjęcia staram się spojrzeć najpierw na to jakie wrażenie wywiera na mnie zdjęcie, nie zwracając uwagi na jakieś krzywe horyzonty, przepalenia, niedoświetlenia czy też złe kadrowanie, które zawsze na tym forum są wytykane przez osoby doświadczone (i mają racje) ale ja mam inne podejście, dla mnie ważne jest to minimum techniczne(chociażby ostrość zdjęcia) a najważniejsza jest "siła" zdjęcia

Niestety.
Jak dla mnie wszystkie przedstawione zdjęcia są bardzo,bardzo słabe. I żadne mi się nie podoba.

zdjęcie 1
-brak pomysłu, co chciałeś pokazać? rozumiem, niebo, wieża?
nie ma ani w tym niebie ujmujących kolorów, ani nic ciekawego na tym zdjęciu się nie dzieje. Wygląda jak przypadkowo pstryknięta fotka.

zdjęcie 2
-nie wiem za sprawą czego, ale zdjęcie jak dla mnie trochę jest nie ostre. Oczy mnie bolą jak patrze na te drzewa, po lewej.
Rozumiem, że chciałeś pokazać zamarznięte jezioro, pomysł okej, ale źle wykadrowałeś, uciąłeś dół "szuwary" mogłeś przestawić, to jezioro pod jakimś ciekawym kątem, nie pasuje też ta gałąź w górnym rogu, tak się nie powinno zostawiać.
Taka jest moja opinia. Jak możesz dodaj jeszcze kilka fotografii, które uważasz za lepsze. Może tam będzie coś ciekawego.

Pozdrawiam