PDA

Zobacz pełną wersję : Foam/foam paper - co to i gdzie kupić?



tomdz
11-01-2009, 20:48
Może głupie pytanie, ale w wielu instrukcjach do ciekawych DIY pojawia się materiał z wyglądu podobny do kartonu - tytułowy "foam" lub "foam paper". Co to dokładnie jest, jaki jest polski odpowiednik tego ustrojstwa i gdzie tego szukać? Jakaś ogólno znana sieć sklepów może to mieć?

profi666
11-01-2009, 21:48
Chodzi Ci o taka cienka pianke do zalozenia np na lampe jako odblysnik? Jest bardziej gietkie od kartonu i wogole fajne. Mozna z tego zlozyc ustrojstwo zwane ABBC - Czyli "A Better Bounce Card". Tu masz ciekawy link na temat tej pianki w fotografii http://abetterbouncecard.com/ .. Moja zona uzywa takiej pianki do zdobienia kartek okolicznosciowych wiec jej podkradam jak trzeba :) A gdzie dostac? Sprawdz w sklepie papierniczym.

Wojciech_N
11-01-2009, 23:21
Może chodzi ci o tzw. "Foamboard" lub "Foamcore" (z okresleniem foampaper się nie spotkałem) jest to używana głównie w reklamie "Płyta kartonowo piankowa". Pianka poliuretanowa okryta z dwóch stron kartonem. Szukaj na google pod tą frazą. Materiał ten jest o tyle fajny że jest lekki i dość sztywny, łatwo go kroić. Można stosować jako blendy/reflektory lub jako "flagi/cuttery" w wersji czarnej. Nie głupie będzie kupienie wersji białej i pomalowanie po drugiej stronie na czarno.

tomdz
12-01-2009, 00:50
Dokładnie o to ustrojstwo z "A Better Bounce Card" mi chodzi :). Widzę, że często wykorzystywane jest to w chałupniczych modyfikatorach światła i sam chciałem to sobie skombinować do zabawy. Foamboard, foamcore... dzięki, wreszcie google coś znajduje :) Ale jak rzucę taki termin papierniczym to kobitka raczej tak :shock: zrobi. ;-) Jakaś bardziej przyjazna (zwyczajowa) polska nazwa może?

Wojciech_N
12-01-2009, 01:21
Jeżeli chodzi o foamboard to polską nazwą jest właśnie "Płyta kartonowo piankowa" i raczej nie kupisz tego w papierniczym (w sklepie dla artystów już raczej tak). Spokojnie możesz znaleźć to w hurtowniach zaopatrujących firmy reklamowe.

tomdz
12-01-2009, 01:24
Serdeczne dzięki, już wiem czego szukać. :) Pozdrawiam.

tomasek
24-01-2009, 15:22
i co, kupiłeś?

Mi się udało kupić arkusz prawie że 1m^2 za 15zł, ale pianka jest czarna. Białej nigdzie nie mogę kupić, a również chciałem sobie zrobić ABBC...

Soundman
04-02-2009, 02:16
Też to chce gdzie kupiliście ??

bakulik
04-02-2009, 14:45
Jeżeli chodzi o foamboard to polską nazwą jest właśnie "Płyta kartonowo piankowa"

Mówi się na to kapa i pod tą nazwą chyba jest bardziej kojarzone. W każdym sklepie dla grafików/malarzy powinni mieć. Warto też popytać studentów ASP i/lub architektury, gdzie się w to zaopatrują, powinni wskazać dobre i tanie źródło. :)

tomasek
16-03-2009, 17:03
Foam paper to po naszemu mikroguma - wystarczy w google wpisać i jest pełno ofert :)

Podziękowania dla "Uysy (http://lukaszlyskanowski.blogspot.com/)" za podanie tej magicznej nazwy w komentarzach na studiowplecaku.pl (http://www.studiowplecaku.pl/jak-zrobic-profesjonalna-strumienice-diy-flash-snoot-za-5-zlotych-lub-mniej/)