Zobacz pełną wersję : Warsztaty fotograficzne - krajobraz i plener
Cześć,
Pozwolę sobie zaanonsować:
Warsztaty fotograficzne "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" - przeznaczone są dla początkujących i średniozaawansowanych osób, które w oryginalny sposób chcą sobie przyswoić i usystematyzować wiedzę dotyczącą fotografii podróżniczej, plenerowej i krajobrazowej. Są idealnym wyborem dla osób, które połknęły już bakcyla fotograficznego i pragną poznać tajniki fotografii pozwalające na robienie niepowtarzalnych ujęć.
Warsztaty są inne niż wszystkie. Zależnie od zainteresowania uczestników a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, jest możliwość wzięcia mniej lub bardziej czynnego udziału w różnych innych zajęciach, które mogą być odskocznią ale też inspiracją praktyczną.
Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Co istotne, prowadzący podchodzi nie tylko do technicznych aspektów fotografii. Z zajęć można dowiedzieć się nie tylko o rzemiośle fotograficznym, najlepszym wyborze parametrów ekspozycji, ale także - a może przede wszystkim - o tym jak fotografować sercem, kreatywnie.
Nie jest bardzo ważne jaki aparat fotograficzny się posiada i weźmie ze sobą na warsztaty, czy to będzie lustrzanka czy mniej lub bardziej zaawansowany aparat kompaktowy, każdym można zrobić dobre zdjęcia.
Warsztaty prowadzone będą w formie wycieczki po najciekawszych miejscach - plenerach fotograficznych - w okolicy. W przypadku wyjątkowo niekorzystnej pogody, możliwy szereg innych atrakcji, będących inspiracją do fotografowania.
Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija w Orelcu (Bieszczady) - miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. "Folkowy Fonogram Roku", nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).
Najbliższe warsztaty odbędą się: 20-22 lutego 2009 r. Kolejne co około 1-3 miesiące, zależnie od zainteresowania uczestników - w planach jest co najmniej jedna edycja każdej pory roku. Rozpoczęcie w piątek po południu, zakończenie w niedzielę wczesnym popołudniem.
Obok zajęć typowo fotograficznych, jako atrakcje dodatkowe planowane są m.in.:
- ognisko
- wyjazd na zdjęcia wiejskimi saniami
- wędrówka na rakietach śnieżnych
- warsztaty rękodzieła (np. bibułkarstwo, malarstwo na szkle, tkactwo) - jako przerywnik lub kolejny temat do robienia zdjęć
Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.fotowarsztaty.com
Pozdrawiam.
Na przełomie lutego i marca b.r. w bieszczadzkiej miejscowości Orelec odbyły się dwie edycje weekendowych warsztatów fotograficznych "Fotografia w Twórczych Bieszczadach". Na obydwu edycjach pojawił się komplet uczestników z różnych miast Polski.
Zajęcia rozpoczynała i kończyła solidna porcja wiadomości teoretycznych, choć oczywiście same warsztaty nie były przeładowane suchą teorią. Uczestnicy mogli w praktyce doskonalić swój warsztat pod okiem zaawansowanego fotografa i projektanta w czasie kilku wycieczek, odwiedzając między innymi drewnianą XVIII-wieczną cerkiew, retorty do wypału węgla drzewnego, stadninę koni, okoliczny wodospad i inne najciekawsze plenery w okolicy. Dla zainteresowanych były również zorganizowane wyjścia na wschód słońca, przejścia w rakietach śnieżnych (śniegu było pod dostatkiem). Ćwiczona była także metodyka robienia panoram oraz zdjęcia nocne - te ostatnie zasługiwały na szczególną uwagę, gdyż dzięki uprzejmości Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, specjalnie dla uczestników zajęć zostało włączone pełne oświetlenie zapory, co jest rzeczą bez precedensu (zwykle oświetlona jest tylko korona zapory).
Na uwagę zasługiwały unikalne dodatkowe atrakcje odbywające się w Zagrodzie Magija jak np. degustacja win karpackich czy mini-warsztaty rękodzieła, będące dla niektórych odskocznią od fotografii, dla innych twórczą inspiracją.
Uczestnicy zajęć podkreślali solidne przygotowanie, dobrą organizację, nieszablonowe pomysły oraz inne korzyści jak np. możliwość spotkania się z osobami o podobnych zainteresowaniach.
Warsztaty odbywają się co około 3-4 tygodnie, na najbliższe zajęcia w dniach 27-29 marca zostały ostatnie wolne miejsca. Kolejne znane w chwili obecnej terminy to 17-19 kwietnia oraz 8-10 maja. Szczegółowe informacje oraz aktualny terminarz jest cały czas dostępny w serwisie internetowym www.fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com). W czasie wiosennych edycji zaplanowane są zajęcia tematyczne, odpowiednio „weekend z dziką przyrodą” oraz „szlakiem cerkwi”, gdzie obok podstawowego planu zajęć zostaną wplecione elementy tematyczne (np. obserwacja ptaków czy objazd po najciekawszych zabytkach sakralnych regionu), połączone z krótkim wstępem teoretycznym.
* * *
Warsztaty fotograficzne "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" przygotowano z myślą o początkujących i niezbyt zaawansowanych osobach, które chciałyby przyswoić i usystematyzować wiedzę o fotografii podróżniczej, plenerowej i krajobrazowej. Podczas zajęć omawiane są zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu i obróbki zdjęć.
Organizatorzy nie stawiają uczestnikom wymagań sprzętowych. Są zdania, że zarówno lustrzanką, jak i bardziej zaawansowanym aparatem kompaktowym, można wykonać interesujące zdjęcie (choć program zajęć i ćwiczenia oparte są o lustrzanki). Najbardziej liczy się pomysł i oddanie pracy. W programie wyjazdu znajdują się elementy teorii, ale przeważającą część stanowią zadania praktyczne w plenerze.
Uczestnicy nocują w Zagrodzie Magija w Orelcu – miejscu o niepowtarzalnym klimacie prowadzonym przez Magdę i Janusza Demkowiczów. Warsztaty mają formę wycieczek po najciekawszych miejscach w okolicy. Zależnie od zainteresowań, a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, w programie pojawią się inne atrakcje, w tym m.in. warsztaty rękodzieła (bibułkarstwo, malarstwo na szkle, tkactwo).
Zajęcia prowadzone są w kameralnej grupie. W każdej edycji udział weźmie około 13 uczestników.
Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija – Twórcze Bieszczady Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki, decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej szczegółowych informacji m.in. o kosztach wyjazdu, Zagrodzie Magija i programie warsztatów, znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com) Pod tym adresem znajdują się także relacje i zdjęcia z odbytych zajęć.
* * *
Przykładowe zdjęcia wykonane w czasie warsztatów:
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090220/ewa-kuszyk-01.jpg)
(Ewa Kuszyk)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090220/jarek-piasecki-01.jpg)
(Jarosław Piasecki)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090220/jarek-piasecki-02.jpg)
(Jarosław Piasecki)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090220/jarek-piasecki-04.jpg)
(Jarosław Piasecki)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090220/jarek-piasecki-05.jpg)
(Jarosław Piasecki)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090220/jarek-piasecki-18.jpg)
(Jarosław Piasecki)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090306/sylwester-zacheja-24.jpg)
(Sylwester Zacheja)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090306/sylwester-zacheja-23.jpg)
(Sylwester Zacheja)
Pozdrawiam!
Cześć,
Zapraszam na fotograficzną przygodę w Bieszczadach - tym razem cykliczne warsztaty fotograficzne odbędą się przy merytorycznym "wsparciu" Grzegorza Sitko - leśnika, biologa i przewodnika górskiego. Z Bieszczadami związany od urodzenia po skończeniu studiów wyższych podjął pracę w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Specjalizuje się w edukacji przyrodniczej, obserwacjach ptaków i zrównoważonej turystyce.
Będzie to fotograficzna wycieczka przyrodnicza połączona z nauką rozpoznawania ptaków, oznaczania kwiatów i inne.
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/warsztaty-20090327/pawel-brzozowski-03.jpg)
Ponadto, to co zwykle na fotowarsztatach, czyli solidna porcja podstaw teoretycznych, ale jeszcze więcej zajęć praktycznych w terenie, doskonalących umiejętności (np. zabawy z czasem naświetlania, głębią ostrości, panoramy, hdr, zdjęcia nocne, itp.). Jak zwykle, degustacja win karpackich, mini-warsztaty rękodzieła...
Szersze informacje o warsztatach są dostępne na stronie:
http://fotowarsztaty.com/warsztaty.html
Inne terminy warsztatów:
http://fotowarsztaty.com/terminy.html
Natomiast niezdecydowani :-) mogą zapoznać się z galeriami zdjęć i relacjami z dotychczasowych edycji fotowarsztatów.
http://fotowarsztaty.com/relacje.html
Pozdrawiam!
PB
Cześć,
Trwają zapisy na majowe fotowarsztaty - odbędą się one w weekend 15-17 maja. Będzie to ostatnia edycja przed wakacjami. Kolejne zajęcia we wrześniu. Szczegółowe informacje, sposób rezerwacji oraz aktualny terminarz jest cały czas dostępny w serwisie internetowym www.fotowarsztaty.com.
Każda edycja warsztatów fotograficznych w Twórczych Bieszczadach to tysiące zdjęć, z których wybrane są publikowane w serwisie fotowarsztaty.com. Z minionych zajęć, które odbyły się w drugiej połowie kwietnia, organizatorzy wybrali dokładnie 121, które wraz z relacją dają obraz atrakcyjnych plenerów fotograficznych w okolicach Soliny, Myczkowców i Orelca.
http://fotowarsztaty.com/foto-2009041724.html
Zajęcia rozpoczynała i kończyła solidna porcja wiadomości teoretycznych, choć oczywiście same warsztaty nie były przeładowane suchą teorią. Uczestnicy mogli w praktyce doskonalić swój warsztat pod okiem zaawansowanego fotografa i projektanta w czasie kilku wycieczek, odwiedzając między innymi drewnianą XVIII-wieczną cerkiew, retorty do wypału węgla drzewnego, stadninę koni, okoliczny wodospad i inne najciekawsze plenery w okolicy. Dla zainteresowanych były również zorganizowane wyjścia na wschód słońca, mimo konieczności wyjścia w plener już przed 4:30 rano, zawsze pojawiał się komplet uczestników. Ćwiczona była także metodyka robienia panoram oraz zdjęcia nocne - te ostatnie zasługiwały na szczególną uwagę, gdyż dzięki uprzejmości Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, specjalnie dla uczestników zajęć zostało włączone pełne oświetlenie zapory, co jest rzeczą bez precedensu (zwykle oświetlona jest tylko korona zapory). „Weekend z dzika przyrodą” odbywał się przy udziale leśnika, biologa i przewodnika górskiego – na zajęciach obok samego fotografowania, uczestnicy rozpoznawali ptaki, oznaczali kwiaty i dużo rozmawiali o przyrodzie.
Na uwagę zasługiwały unikalne dodatkowe atrakcje odbywające się w Zagrodzie Magija jak np. degustacja win karpackich czy mini-warsztaty rękodzieła, będące dla niektórych odskocznią od fotografii, dla innych twórczą inspiracją.
Uczestnicy zajęć podkreślali solidne przygotowanie, dobrą organizację, nieszablonowe pomysły oraz inne korzyści jak np. możliwość spotkania się z osobami o podobnych zainteresowaniach.
Przykładowe zdjęcia wykonane w ramach projektu fotowarsztaty.com
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/media/1.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/media/2.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/media/3.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/media/4.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/media/5.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/media/6.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/media/7.jpg)
Pozdrawiam!
Cześć,
Jeszcze tylko trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia jesiennego pleneru w Magicznych Bieszczadach. Spotykamy się 20 września w Orelcu, by przez tydzień wędrować (także po połoninach), pływać do Jeziorze Solińskim, latać szybowcem (dla zainteresowanych), zwiedzać zamknięte zwykle cerkwie, obserwować przyrodę, poznawać ginące zawody (np. wypiek chleba)... no i oczywiście fotografować, wszak to plener fotograficzny. Wieczorami wykłady o fotografii, filmy o Bieszczadach, degustacje win i nalewek, rozmowy, rozmowy... a nocą... wyprawa do ruin klasztoru w Zagórzu :-)
Wszelkie szczegóły na: http://fotowarsztaty.com/warsztaty-plener.html
Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Ponadto, w serwisie pojawiła się prezentacja pdf o Kotlinie Uherczańskiej (najbliższych okolicach warsztatów), można ją pobrać ze strony:
http://fotowarsztaty.com/warsztaty.html
Pozdrawiam!
Warsztaty fotograficzne, w których nacisk położony jest na urzekające piękno drewnianej architektury cerkiewnej.
Cerkiew w bieszczadzkim krajobrazie; Różnorodność stylów architektonicznych; Sacrum; Konstrukcja i plan cerkwi; Trochę o budowniczych i architektach; Piękno drewnianej architektury. Opiekę merytoryczną sprawuje Bogdan Augustyn - historyk, przewodnik po Karpatach, członek Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, współautor Rocznika Historycznego "Bieszczad".
Rozpoczęcie w czwartek wieczorem wykładem poświęconym architekturze i cerkwi w bieszczadzkim krajobrazie. Piątek do obiadu to wyjazd busem na wycieczkę po najciekawszych i najpiękniejszych drewnianych cerkwiach w okolicy (przykładowo: Równia, Hoszów, Rabe, Czarna, Michniowiec, Bystre i inne). Po południu/wieczorem pierwszy z wykładów poświęconych fotografii oraz degustacja karpackich win i nalewek. W sobotę wyjście na wschód słońca (dla zainteresowanych); między śniadaniem a obiadem plenerowa wycieczka fotograficzna. Popołudniowo-wieczorna część programu to przejazd do najciekawszych obiektów fotograficznych w okolicy, zachód słońca, fotografia nocna. Dodatkowo możliwe ognisko i/lub oglądanie i dyskusja nad zdjęciami wykonanymi w ciągu dnia. Niedzielny, przedpołudniowy blok zajęć podzielony na dwie części: wyjście plenerowe w najbliższe okolice oraz wykład podsumowujący warsztaty.
Czas trwania: 4 dni (czwartek godz. 17:00 - niedziela godz. 14:00)
Cena: 490 zł (obejmuje uczestnictwo, transport busem, noclegi i wyżywienie)
Najbliższe terminy: 5-8 oraz 26-29 listopada 2009 r.
Warsztaty prowadzone są w sposób kameralny, gwarantuje to najlepszą jakość i indywidualne podejście do każdego uczestnika. W jednej edycji warsztatów będzie brać udział maksymalnie około 15 osób. Nie ma ściśle określonego terminu rezerwacji - decyduje kolejność zgłoszeń (wpłaty zaliczki).
Więcej informacji, kontakt (rezerwacje), relacje i galerie zdjęć z już odbytych zajęć: www.fotowarsztaty.com
Zdjęcia z poprzednich warsztatów o tej tematyce:
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/20090508/jacek-korcz-12.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/20090508/agnieszka-starachowska-11.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/20090508/agnieszka-starachowska-12.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/foto/20090508/agnieszka-starachowska-13.jpg)
Ciekawa propozycja.
Może ktoś już tam był i podzieli się wrażeniami?
Ciekawa propozycja.
Może ktoś już tam był i podzieli się wrażeniami?
Uczestnicy mówią, że jest fajnie, ale ja sie nie wypowiadam, bo mogę być nieobiektywny :-)
Poczytaj relacje z poprzednich edycji:
http://fotowarsztaty.com/foto.html
Są też wrażenia uczestników np. tu:
http://kolumber.pl/g/2914-Twórcze%20Bieszczady
Jeszcze jedno - parę osób zauważyło, że w grudniu są zaplanowane warsztaty - niespodzianka i pytają co to będzie. Jeszcze nie mogę zdradzić szczegółów, będzie to jednak zupełnie nowy temat, jeszcze nie przerabiany na fotowarsztatach.
Natomiast od nowego roku będą kolejne propozycje zajęć tematycznych: obróbka zdjęć (na przykładzie programów Adobe) oraz fotowarsztaty na połoninach (to drugie od wiosny).
Pozdr!
Ciekawa propozycja.
Może ktoś już tam był i podzieli się wrażeniami?
nie na warsztatach tych, ale tam:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/drewniane_cerkwie_w_bieszczadach_111003.html
Widoki kuszą, cena też. W zasadzie trzy dni z aparatem w ręku w takiej okolicy całkiem przyjemnie by było.
Do tego jeszcze tylko pogody trzeba.
Cześć,
Miejsce: Bieszczady, Orelec
Termin: 15-17 stycznia 2010 r.
Informacje: www.fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com)
Warsztaty fotograficzne, w których nacisk położony jest na obróbkę i zarządzanie kolekcją zdjęć. W czasie zajęć poznamy wiodące oprogramowanie do obróbki i zarządzania zdjęciami, głównie Adobe Photoshop Elements i Adobe Photoshop Lightroom.
Nauczymy się jak poprawiać i retuszować zdjęcia, nie psując ich nieudolną obróbką, jaką często spotyka się przeglądając np. internetowe galerie.
Na zajęciach przekonamy się m.in. o tym, że tak naprawdę każde zdjęcie wymaga mniejszej lub większej ingerencji w programie graficznym, nauczymy nie bać się formatu RAW, poznamy sztuczki stosowane przez profesjonalnych grafików i fotografów. Ćwiczyć będziemy na zdjęciach dostarczonych przez organizatora oraz na pracach uczestników, wykonanych w czasie warsztatów. W ramach przerywników między zajęciami przy komputerze, odbędziemy kilka krótkich wycieczek w bliższe i dalsze okolice.
Opiekę merytoryczną sprawuje Paweł Brzozowski - fotograf, projektant grafiki, operator DTP, realizujący swoje pasje zarówno w pracy zawodowej (http://www.grafika.com.pl) jak i hobbistycznie (http://www.brzozowscy.pl).
W programie między innymi:
• wykład poświęcony fotografii (z ćwiczeniami), pokaz slajdów
• kurs Adobe Photoshop Elements i Adobe Photoshop Lightroom
• praktyczne ćwiczenia obróbki i retuszu
• degustacja win karpackich w "Pieczarze Węgrzyna"
• wyjście na wschód słońca
• wycieczka plenerowa w okolicy
Więcej info, rezerwacje: www.fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com)
Zdjęcia z poprzednich, zimowych edycji:
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/media/ewa-kuszyk-01.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/media/ewa-kuszyk-12.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/media/jarek-piasecki-05.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/media/jarek-piasecki-07.jpg)
Pozdrawiam!
"Fotografia w Twórczych Bieszczadach" to tytuł weekendowych warsztatów plenerowych, przygotowanych z myślą o miłośnikach fotografii krajobrazowej. Autorem programu i prowadzącym zajęcia jest Paweł Brzozowski, fotograf, grafik, podróżnik i miłośnik górskich wędrówek.
Termin: weekendy 26-28 lutego i 19-21 marca 2010
Miejsce: Bieszczady, Orelec (Zagroda Magija)
Warsztaty fotograficzne "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" przygotowano z myślą o średnio zaawansowanych autorach, którzy chcieliby przyswoić i usystematyzować wiedzę o fotografii podróżniczej, plenerowej i krajobrazowej. Podczas zajęć omówione zostaną zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu i obróbki zdjęć.
Organizatorzy nie stawiają uczestnikom wymagań sprzętowych. Są zdania, że zarówno lustrzanką, jak i bardziej zaawansowanym apartem kompaktowym, można wykonać interesujące zdjęcie. Najbardziej liczy się pomysł i oddanie pracy. W programie wyjazdu znajdą się elementy teorii, ale przeważającą część stanowić będą zadania praktyczne w plenerze.
Uczestnicy będą nocowali w Zagrodzie Magija w Orelcu (Bieszczady). Warsztaty przyjmą formę wycieczek po najciekawszych miejscach w okolicy. Zależnie od zainteresowań, a także od pogody, oprócz zajęć typowo fotograficznych, w programie pojawią się inne atrakcje, w tym m.in. warsztaty rękodzieła (bibułkarstwo, malarstwo na szkle, tkactwo). Organizatorzy planują też ognisko, wędrówkę na rakietach śnieżych (jeśli śnieg dopisze) i inne atrakcje.
Terminy najbliższych warsztatów to weekendy 26-28 lutego i 19-21 marca 2010. Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie. W każdej edycji udział weźmie maksymalnie 15 uczestników.
Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl . Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.
Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, Zagrodzie Magija i programie warsztatów, znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com)
W najbliższym czasie odbędzie się też edycja fotowarsztatów poświęcona obróbce zdjęć ("Photoshop dla fotografów"). Termin tych warsztatów to 12-14 marca 2010. Szczegóły na www.fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com).
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/warsztaty/relacje/20090220/ewa-kuszyk-12.jpg)
Pozdrawiam!
Cześć!
Idąc z duchem wiosennej odnowy, mamy przyjemność zaprezentować Ci aż trzy nowe tematy zajęć - precyzując dwa są zupełnie nowe a trzeci całkowicie odmieniony. Znamy też terminy wiosennych edycji fotowarsztatów, aż do końca maja.
Pierwszą propozycją jest oczekiwany przez Was temat "połoninny". O tym aby przeprowadzić takie zajęcia tematyczne Sugerowaliście już do dawna, ma to też swój wyraz w stałej ankiecie na naszych stronach gdzie pytamy o Wasz ulubiony temat zajęć. Zresztą taki temat realizowaliśmy już w czasie jesiennego pleneru gdzie spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem. Zatem w czasie warsztatów fotograficznych "Na wysokiej połoninie", wybierzemy na wycieczkę fotograficzną w najwyższe partie polskich Bieszczadów - na połoniny. W Bieszczadach stanowią one najbardziej charakterystyczny element krajobrazu. Piękna bieszczadzkich połonin nie doceni ten - kto nigdy po nich nie wędrował. Całe szczyty gór to olbrzymie przestrzenie pozbawione całkowicie drzew, porośnięte wyłącznie przez łąki. Tworzy to wyjątkowy krajobraz, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej w Polsce. Wracając z wycieczki odwiedzimy jeszcze Zdzisława Pękalskiego w jego niepowtarzalnej galerii.
Termin zajęć: 20-23 maja 2010
Więcej informacji:
http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Na-wysokiej-poloninie.html
* * *
Kolejną nowinką tematyczną jest fotograficzna wyprawa na... Słowację! "Słowackie perły drewnianej architektury i pop art", bo tak nazywa się ten plener, zabierze Was w magiczny świat sztuki ludowej Łemków i pop-artu. W północno-wschodnim zakątku Słowacji, w małych górskich wioskach stoją najstarsze i jedne z najpiękniejszych drewnianych cerkwi karpackich. Z pięknymi ikonostasami, polichromią i cennymi zabytkami sztuki cerkiewnej. Górskie dolinki zamieszkują nadal słowaccy Łemkowie-Rusnacy, którzy kultywują wiarę przodków, język i obyczaje. Z takiej właśnie wioski pochodzili rodzice Andy Warhola, twórcy jednego z najbardziej kontrowersyjnych stylów w sztuce pop-artu. Tutaj też w małym miasteczku Medzilaborce znajduje się muzeum z jego oryginalnymi pracami. Zabierzemy Was do jedynego miejsca na Ziemi, gdzie sztuka ludowa nierozerwalnie łączy się z pop-artem.
Termin zajęć: 6-9 maja 2010
Więcej informacji:
http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Slowackie-perly-drewnianej-architektury-i-pop-art.html
* * *
Ponadto, proponujemy całkowicie odmienione warsztaty fotograficzne "Szlakiem cerkwi". Co prawda temat ten sam, ale miejsce peregrynacji i odwiedzane obiekty będą zupełnie inne. W dolinie rzeki Osławy w zachodnich Bieszczadach zachowały się najdalej na wschód położone cerkwie łemkowskie. Budowano je na styku różnych kultur i grup etnograficznych dzięki czemu powstał typ cerkwi wschodniołemkowskiej w różnych wariantach zwany też "stylem osławickim". Te unikalne pod względem architektury świątynie służą dziś na powrót wyznawcom wschodniego obrządku tworząc niepowtarzalny klimat w krajobrazie kulturowym Bieszczadów. Trasa: Szczawne, Rzepedź, Turzańsk, Komańcza, Radoszyce.
Termin: 8-11 kwietnia 2010
Więcej informacji:
http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Szlakiem-cerkwi.html
* * *
Wreszcie, już nasz "klasyczny" temat czyli "Fotografia w Twórczych Bieszczadach". Obok zajęć typowo fotograficznych, czekać Was będą mini-zajęcia z rękodzieła - rzecz niespotykana wśród innych tego typu przedsięwzięć. W świecie, w którym dominuje plastik i mechanizacja, powrót do rękodzieła staje się ponownym odkrywaniem tego, co naturalne, przyjazne człowiekowi i w swej istocie ściśle związane z jego tradycją i kulturą.
Termin: 23-25 kwietnia 2010
Więcej informacji:
http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Fotografia-w-Tworczych-Bieszczadach.html
* * *
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/001.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/009.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/010.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/011.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/012.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/013.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/014.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/015.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/017.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/018.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/templates/fotowarsztaty/images/topimages/019.jpg)
Jeszcze tylko dwukrotnie przed wakacjami odbędą się warsztaty fotografii krajobrazowej, organizowane w ramach projektu fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com). Tematem wiodącym zajęć będzie fotografia krajobrazu, zaś uczestnicy wybiorą się w najwyższe części polskiej części Bieszczadów – połoniny, które o tej porze roku, pełne wiosennych kwiatów, prezentują się doprawdy niepowtarzalnie.
Terminy zajęć:
11-13 czerwca zapraszam na edycję weekendową (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Na-wysokiej-poloninie-weekendowe.html) (piątek-niedziela)
20-23 maja odbędzie się edycja rozszerzona (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Na-wysokiej-poloninie.html), od czwartku do niedzieli
W czasie warsztatów fotograficznych "Na wysokiej połoninie", odbędzie się plener fotograficzny w najwyższych partiach polskich Bieszczadów - na połoninach. W Bieszczadach stanowią one najbardziej charakterystyczny element krajobrazu. Piękna bieszczadzkich połonin nie doceni ten - kto nigdy po nich nie wędrował. Całe szczyty gór to olbrzymie przestrzenie pozbawione całkowicie drzew, porośnięte wyłącznie przez łąki. Tworzy to wyjątkowy krajobraz, jakiego nie zobaczymy nigdzie indziej w Polsce. Wracając z wycieczki Uczestnicy odwiedzą jeszcze Zdzisława Pękalskiego w jego niepowtarzalnej galerii.
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie. W każdej edycji udział weźmie maksymalnie 15-17 uczestników. W obydwu przypadkach decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.
Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, Zagrodzie Magija i programie warsztatów, znaleźć można na stronie: fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com)
Z pozdrowieniami,
Brzoza
Idąc za przykładem wielu innych podobnych wątków warsztatowych - proszę informacje o kolejnych edycjach zamieszczać w jednym wątku.
Idąc za przykładem wielu innych podobnych wątków warsztatowych - proszę informacje o kolejnych edycjach zamieszczać w jednym wątku.
Ok, jasne, ale... bez to zupełnie sensu w zestawieniu z tytułem wątku...
Tytuł mamy: " Warsztaty "Fotografia w Twórczych Bieszczadach"
Zaś treść dotyczy zupełnie innego wydarzenia w zupełnie innym terminie.
Zmień proszę temat całego wątku na np. "[B]Warsztaty i kurs fotografii krajobrazowej w Bieszczadach" który w tym przypadku byłby w miarę uniwersalny, ewentualnie niech zostanie tak jak było, że stare-nieaktualne wątki były usuwane, zaś nowe wydarzenia mogły być anonsowane w nowych wątkach.
Pozdrawiam!
Brzoza
Ok, jasne, ale... bez to zupełnie sensu w zestawieniu z tytułem wątku...
Ano... ale tytuł to żaden problem zmienić...
Zmień proszę temat całego wątku na np. "Warsztaty i kurs fotografii krajobrazowej w Bieszczadach" który w tym przypadku byłby w miarę uniwersalny
Co niniejszym czynię.
Cześć!
Zapraszam na plener w Bieszczady, które wczesną jesienią prezentują się najlepiej i najbardziej spektakularnie. Początek października zbiega się z pojawieniem najintensywniejszych, jesiennych kolorów w karpackich lasach. Duża ilość buczyny, jaworów i jesionów tworzy wówczas malownicze pejzaże przyciągające miłośników bliskiego obcowania z naturą bez wakacyjnych tłumów na górskich szlakach. Organizatorzy spotkań z fotografią w ramach projektu fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com) przygotowali w tym czasie tygodniowy plener (3-10 października) z niepowtarzalnymi atrakcjami.
Ośmiodniowy plener "Magiczne, jesienne Bieszczady" odbędzie się w dniach 3-10 października. Uczestnicy pleneru będą szkolić swój warsztat fotograficzny pod okiem doświadczonego, zawodowego fotografa, ale także kompleksowo poznają Bieszczady w najpiękniejszej porze roku (jesienią), z udziałem specjalistów z wielu dziedzin (kwalifikowany przewodnik górski, przyrodnik-ornitolog, historyk sztuki i inni). W programie między innymi:
całodzienna wycieczka na połoniny
rejs po Jeziorze Solińskim
objazd po najciekawszych drewnianych cerkwiach regionu
szybowisko: loty szybowcem lub samolotem (dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą)
spotkania z bieszczadzką przyrodą, wycieczka przyrodnicza
stadnina koni
nocna wyprawa do ruin klasztoru ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu
degustacje karpackich win i nalewek
warsztaty ginących zawodów
pokaz filmów bieszczadzkich, prezentacja o regionie
wizyta u Zdzisława Pękalskiego
wycieczka na Koziniec (kamieniołom)
wyjście(a) na wschód/zachód słońca i wiele innych
Wszystko wsparte sporą dawką wiedzy fotograficznej, zarówno praktycznej - w plenerze, jak i wykładów omawiających sprawy teoretyczne.
Więcej informacji o plenerze (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Magiczne-jesienne-Bieszczady.html)
Zdjęcia i relacja z zeszłorocznego pleneru (http://fotowarsztaty.com/index.php/Relacje/Plener-Magiczne-jesienne-Bieszczady.html)
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników. Jak w każdej z edycji zajęć w ramach projektu fotowarsztaty.com, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: janusz@demkowicz.pl. Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.
Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, programie warsztatów, prowadzącym zajęcia i zagrodzie Magija znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com).
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotopolis.pl/obrazki/fot-pawel-brzozowski.jpg)
Pozdrawiam!
Ok, jasne
Widzę że nadal niejasne. Po raz drugi i ostatni łączę Twoje ogłoszenie z głównym wątekim.
Ostatnie miejsca na Magiczne, jesienne Bieszczady
Zapraszam na tygodniowy plener fotograficzny z niepowtarzalnymi atrakcjami, jaki organizujemy w Bieszczadach w dniach 3-10 października - zostały już ostatnie wolne miejsca.
Jest to ośmiodniowy plener, połączony z różnymi atrakcjami będącymi twórczą inspiracją. Uczestnicy pleneru szkolą swój warsztat fotograficzny pod okiem doświadczonego, zawodowego fotografa, ale także kompleksowo poznają Bieszczady w najpiękniejszej porze roku (jesienią), z udziałem specjalistów z wielu dziedzin (kwalifikowany przewodnik górski, przyrodnik-ornitolog, historyk sztuki i inni).
Podczas zajęć będziemy wędrować po magicznych, jesiennych połoninach, latać szybowcem i samolotem, zwiedzać niedostępne zwykle cerkwie, pływać statkiem po Jeziorze Solińskim, uczestniczyć w warsztatach ginących zawodów i wiele, wiele innych...
Termin: 3-10 października
Miejsce: Bieszczady
Więcej informacji na stronie:
http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Magiczne-jesienne-Bieszczady.html
Można również zobaczyć zdjęcia i relację z zeszłorocznego pleneru:
http://fotowarsztaty.com/index.php/Relacje/Plener-Magiczne-jesienne-Bieszczady.html
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.e-gory.h2.pl/admin/fotowarsztaty-agata.jpg)
Warsztaty fotograficzne w marcu 2011
Na dwa marcowe weekendy (4-6 oraz 25-27 III) zaplanowaliśmy cieszące się niezmienne stałym zainteresowaniem edycje naszych spotkań z fotografią "Fotografia w Twórczych Bieszczadach" (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Fotografia-w-Tworczych-Bieszczadach.html). Zasadnicza część zajęć obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z fotografią plenerową, jako niecodzienny dodatek uczestników czekać będą też mini-zajęcia z rękodzieła - rzecz niespotykana wśród innych tego typu przedsięwzięć.
Termin: 4-6 oraz 25-27 marca 2011
Miejsce: Bieszczady, Zagroda Magija w Orelcu
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/warsztaty/aktualnosci/fotowarsztaty-noc-zapora-statyw-zima.jpg)
Weekendowe warsztaty (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Fotografia-w-Tworczych-Bieszczadach.html) rozpoczyna wykład poświęcony fotografii oraz degustacja karpackich win i nalewek. W sobotę wyjście na wschód słońca (dla zainteresowanych); między śniadaniem a obiadem plenerowa wycieczka fotograficzna. Popołudniowo-wieczorna część programu to przejazd do najciekawszych obiektów fotograficznych w okolicy, zachód słońca, fotografia nocna, a po powrocie do Zagrody: mini-warsztaty ginących zawodów. Możliwe ognisko i/lub oglądanie i dyskusja nad zdjęciami wykonanymi w ciągu dnia. Niedzielny, przedpołudniowy blok zajęć podzielony na dwie części: wyjście plenerowe w najbliższe okolice oraz wykład podsumowujący warsztaty.
Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.
Warsztaty prowadzone są w formie wycieczek po najciekawszych miejscach - plenerach fotograficznych - w okolicy. Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija w Orelcu - miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. "Folkowy Fonogram Roku", nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).
Dodatkowe informacje:
Więcej informacji o tej edycji, program zajęć » (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Fotografia-w-Tworczych-Bieszczadach.html)
Ogólne informacje o warsztatach » (http://fotowarsztaty.com/index.php/Warsztaty/Warsztaty-fotograficzne.html)
Można zobaczyć również galerie zdjęć (http://fotowarsztaty.com/index.php/Relacje/) z poprzednich edycji.
Z pozdrowieniami,
B.
Cześć,
Na primaaprilisowy, kwietniowy weekend (1-3 IV) zapraszam na edycję fotowarsztatów (http://fotowarsztaty.com/index.php/Wydarzenia/Szlakiem-cerkwi-w-kwietniu-2011.html), na której nacisk położymy na niepowtarzalne piękno bieszczadzkiej architektury cerkiewnej. Proponujemy plener fotograficzny z pięknem zaklętym w drewnie - jak zwykle solidną dawkę wiedzy fotograficznej wzbogacimy informacjami o historii, architekturze i sztuce - w jedynych w swym rodzaju okolicznościach bieszczadzkich cerkwi.
Termin: 1-3 kwietnia 2011
Miejsce: Bieszczady
Weekendowe warsztaty (http://fotowarsztaty.com/index.php/Wydarzenia/Szlakiem-cerkwi-w-kwietniu-2011.html) rozpoczyna w piątkowy wieczór wykład dotyczący fotografii oraz degustacja karpackich win i nalewek. Sobota jest poświęcona na plener fotograficzny w najpiękniejszych drewnianych cerkwiach regionu, pod opieką instruktora - fotografa prowadzącego warsztaty, przy merytorycznym wsparciu historyka opowiadającego o odwiedzanych obiektach a także historii, architekturze i sztuce regionu. Między obiektami przemieszczamy się wynajętym busem, którego cena jest wliczona w koszt warsztatów. Sobotni wieczór jest poświęcony na dalsze wykłady poś ęcone fotografii a także dyskusję nad wykonanymi zdjęciami. W niedzielę: wschód słońca (dla zainteresowanych), przejazd do najciekawszych obiektów w okolicy gdzie ćwiczyć będziemy różne sposoby fotografowania (m.in. stadnina koni, wodospad) oraz wykład podsumowujący warsztaty.
Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny (http://fotowarsztaty.com/index.php/Warsztaty/Warsztaty-fotograficzne.html), bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.
Dodatkowe informacje:
http://fotowarsztaty.com/index.php/Wydarzenia/Szlakiem-cerkwi-w-kwietniu-2011.html
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/warsztaty/aktualnosci/fotowarsztaty-cerkiew-rownia-bw.jpg)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/warsztaty/aktualnosci/fotowarsztaty-cerkiew-michniowiec-ludzie-fisheye.jpg)
Zapraszam - będzie okazja spotkać się w realu :)
Pozdrawiam,
B.
możesz podać cenę, bo jakoś nie mogę znaleźć a nie jestem z tych którzy się podszywają by wydobyć cennik dla swoich niecnych celów;). Otóż mamy mało chętnych na warsztaty w CRO ( cztery osoby na tę chwilę ) i zastanawiamy się czy nie przenieść ich do kraju, a nie chcielibyśmy od konkurencji;) odbiegać zbytnio cenowo:).
możesz podać cenę, bo jakoś nie mogę znaleźć a nie jestem z tych którzy się podszywają by wydobyć cennik dla swoich niecnych celów;).
Jest na stronie :-)
http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Szlakiem-cerkwi.html
390 zł / osoba - obejmuje:
- uczestnictwo w warsztatach;
- noclegi w stylowych drewnianych chatach, w pokojach dwu i trzyosobowych, każdy z własną łazienką;
- pełne, domowe wyżywienie:
- transport busem (trasa objazdowa);
- degustacja karpackich win i nalewek;
- bezprzewodowy dostęp do internetu
Generalnie sprawa wygląda tak, że jak ktoś już przyjedzie, to może już być bez grosza - nie ma żadnych ukrytych kosztów.
Aczkolwiek w dobrym zwyczaju jest dać złotówkę lub dwie do skarbonki w odwiedzanych cerkwiach - ale to już specyfika tej edycji.
Pozdrawiam,
B.
Organizatorzy cyklicznych warsztatów fotograficznych, odbywających się w ramach projektu fotowarsztaty.com, zapraszają w maju na dwie edycje weekendowych zajęć: 13-15 V odbędzie się edycja warsztatów fotograficznych połączonych z zajęciami z rękodzieła (Fotografia w Twórczych Bieszczadach), zaś dwa tygodnie później, w ostatni majowy weekend (27-29 V) będzie mieć miejsce plener na bieszczadzkich połoninach.
Termin: weekendy 13-15 V oraz 27-29 V
Miejsce: Bieszczady
Dokładnie w połowie maja (13-15 V) zaplanowano cieszącą się niezmienne stałym zainteresowaniem edycję spotkań z fotografią "Fotografia w Twórczych Bieszczadach (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Fotografia-w-Tworczych-Bieszczadach.html)". Zasadnicza część zajęć obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z fotografią plenerową, jako niecodzienny dodatek uczestników czekać będą też mini-zajęcia z rękodzieła - rzecz niespotykana wśród innych tego typu przedsięwzięć.
Ostatni majowy weekend (27-29 V) to termin edycji warsztatów fotograficznych "Na wysokiej połoninie (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Na-wysokiej-poloninie.html)" - pleneru fotograficznego w najwyższych partiach polskich Bieszczadów - na połoninach. W Bieszczadach stanowią one najbardziej charakterystyczny element krajobrazu. Bieszczadzkie połoniny pokrywają się wtedy świeżą, soczystą trawą, wędrując tam wiosną czeka na uczestników wiele niepowtarzalnych doznań fotograficznych.
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.e-gory.pl/images/stories/imprezy/fotowarsztaty-poloniny-wyklad.jpg)
Warsztaty prowadzone są w sposób praktyczny, bez przeładowania suchą teorią. Podczas warsztatów omawiamy zagadnienia z podstaw fotografii, obsługi aparatu, obróbki zdjęć, ale przede wszystkim fotografujemy. Atmosfera naszych spotkań z fotografią, buduje nastrój pozostający na długo w pamięci uczestników warsztatów i jest impulsem do dalszej kreatywnej pracy fotograficznej.
Uwaga: w przypadku niekorzystnej, nie rokującej szans na poprawę, pogody (w praktyce np. ciągłe opady deszczu) - zamiennie z edycją na połoninach, odbędą się zajęcia "Szlakiem cerkwi", podczas której odwiedzimy najciekawsze drewniane cerkwie regionu. Cena nie ulega zmianie. Ewentualne kaprysy pogody są więc niestraszne :-)
Warsztaty prowadzone są w formie wycieczek po najciekawszych miejscach - plenerach fotograficznych w okolicy. Noclegi i atrakcje wieczoru zaplanowane są w Zagrodzie Magija w Orelcu - miejscu o niepowtarzalnym klimacie, prowadzonych przez ludzi z artystyczną duszą, współzałożycieli folkowego zespołu Tołhaje, laureatów wielu nagród (m.in. "Folkowy Fonogram Roku", nominacja do prestiżowej nagrody Fryderyków).
Zapisy i rezerwacje
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 0 606 677 198, 0 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: foto@zagrodamagija.pl
Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.
Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu i programie warsztatów znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com (http://www.fotowarsztaty.com). Znajdują się tam również relacje i wiele zdjęć z już odbytych zajęć.
Zapraszam w magiczne, jesienne Bieszczady. Właśnie wtedy, wczesną jesienią, prezentują się one najlepiej i najbardziej spektakularnie. Początek października zbiega się z pojawieniem najintensywniejszych, jesiennych kolorów w karpackich lasach. Duża ilość buczyny, jaworów i jesionów tworzy wówczas malownicze pejzaże przyciągające miłośników bliskiego obcowania z naturą bez wakacyjnych tłumów na górskich szlakach.
W ramach projektu fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com) przygotowałem w tym czasie tygodniowy plener z niepowtarzalnymi atrakcjami.
Ośmiodniowy plener, połączony z różnymi atrakcjami będącymi twórczą inspiracją. Uczestnicy pleneru szkolą swój warsztat fotograficzny pod okiem doświadczonego, zawodowego fotografa, ale także kompleksowo poznają Bieszczady w najpiękniejszej porze roku (jesienią), z udziałem specjalistów z wielu dziedzin (kwalifikowany przewodnik górski, przyrodnik-leśnik, historyk sztuki i inni).
W programie między innymi:
całodzienna wycieczka na połoniny;
rejs po Jeziorze Solińskim;
objazd po najciekawszych drewnianych cerkwiach regionu;
szybowisko: loty szybowcem lub samolotem (dla zainteresowanych, za dodatkową opłatą);
spotkania z bieszczadzką przyrodą, wycieczka przyrodnicza;
stadnina koni;
nocna wyprawa do ruin klasztoru ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu;
degustacje karpackich win i nalewek;
warsztaty ginących zawodów;
pokaz filmów bieszczadzkich, prezentacja o regionie;
wizyta u Zdzisława Pękalskiego;
wycieczka na Koziniec (kamieniołom);
wyjście(a) na wschód/zachód słońca i wiele innych.
Wszystko wsparte sporą dawką wiedzy fotograficznej, zarówno praktycznej w plenerze jak i wykładów omawiających sprawy teoretyczne.
Termin: 2-9 października 2011 r.
Więcej informacji o plenerze (http://fotowarsztaty.com/index.php/Tematy/Magiczne-jesienne-Bieszczady.html)
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej grupie, weźmie w niej udział maksymalnie 15-17 uczestników. Jak w każdej z edycji zajęć w ramach projektu fotowarsztaty.com (http://fotowarsztaty.com), decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy i rezerwacje prowadzone są pod numerami telefonów: 606 677 198, 694 798 651 (Zagroda Magija Magda i Janusz Demkowicz, Orelec 6a, Uherce Mineralne), oraz pod adresem mailowym: foto@zagrodamagija.pl . Warunkiem dokonania rezerwacji jest wpłata zaliczki.
Więcej szczegółowych informacji m.in o kosztach wyjazdu, programie warsztatów, prowadzącym zajęcia i zagrodzie Magija znaleźć można na stronie: www.fotowarsztaty.com
Kilka zdjęć z ostatnich edycji:
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://fotowarsztaty.com/images/stories/warsztaty/plener-mozaika.jpg)
Jeśli ktoś ma pytania, chętnie odpowiem, aczkolwiek nie od razu gdyż wyjeżdżam na krótki urlop.
Pozdrawiam!
P.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.