PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor ze zdjęcia do innego zdjęcia / PS CS3



optick
02-01-2009, 03:41
Dość dawno temu przeglądając zasoby sieci napotkałem ciekawy tutorial przedstawiający efekt nadawania zdjęciu kolorów w których jest inne zdjęcie.
Cały problem w tym, że zabieg ten był wykonany za pomocą opcji wybieranych w menu górnym dostępnych w CS3, a nie za pomocą filtrów, warstw, i "zadań na suwakach" (tonacje kolorów i inne).
Od chyba 2h przeszukuję internet by odnaleźć ten tutorial i chwilowo nic. Pamiętam, że autor tutoriala wykorzystał w nim zdjęcie odlewanej tablicy jakie można zobaczyć przy pomnikach jak i jakiś obraz. Nadając tablicy kolory obrazu

Przyznam, że opcja dość ciekawa i bardzo ułatwiłaby mi pracę.
Może ktoś wie jak to zrobić?

HELP :lol:;-)

sokoolka
04-01-2009, 14:31
ciekawa sprawa, tez bym sie chetnie dowiedziala jak to zrobic :D czekamy moze ktos cos wie :D

cakper
04-01-2009, 15:17
nie kojarzę dokładnie tego o czym mówicie, ale możliwe że chodzi o efekt, który można uzyskać za pomocą odwzorowania gratientu na obrazie - najpierw należałoby stworzyć gradient kolorów jednego zdjęcia a później odwzorować go na drugim

nie wiem jak się te opcje w PSie nazywają bo miałem z nim mało do czynienia, ale może to was naprowadzi

Mellan
04-01-2009, 15:35
Zapewne chodzi o "match colors", czy jakoś tak, nie wiem jak to będzie w wersji angielskiej czy polskiej. Uruchamiasz funkcję i wywołujesz okno dialogowe. U dołu tego okna musisz załadować zdjęcie do którego kolorystyki chcesz upodobnić bieżące. Możesz tam wyregulować parę parametrów.
Zdarza się, że zadziała dobrze, częściej efekty są dalekie od oczekiwanych.
Więcej nie pomogę, bo jestem na cudzym kompie z dala od domku.

optick
04-01-2009, 22:20
Mellan masz chyba racje, to ta opcja :) .. a bynajmniej działa na zasadzie opisanej przezemnie na początku wątku. Troszkę protestuję i może będzie :)
Dla tych co niewiedzą gdzie szukać opcji to ....
CS3 (chyba w niższych też jest ) -> Image -> Adjustments -> Match Color


I jezeli mamy aktualnie otwarte dwa zdjęcia pracujemy na tym które chcemy zmienic ... w miejscu Source wybieramy nazwe pliku z którego chcemy pobrac kolorki :)
Zakręciłem ostro :oops:

Memoriz
19-01-2009, 19:45
nie wiem dokońca czy dokładnie chodzi o barwe/nasycenie , generalnie jeśli chodzi o ten sposób to tworzysz na duplikacie warstwy głównej maske z odwroconym kolorem i na zaznaczonym polu możesz dowolnie kalibrować kolorami.
mogłeś podać zdjęcia przykładowe- byłoby znacznie łatwiej określić jak dany efekt moża uzyskać.