PDA

Zobacz pełną wersję : 5D mark II - dołączone oprogramowanie - problem



Przemek_D
30-12-2008, 20:45
Witam :)
Szukałem tego tematu uczciwie na forum :) powaznie uczciwie i nic nie znalazlem :) Mam problem z dolaczonym software do 5D II.
Nadmieniam, iz posiadam najnowsze oprogramowanie sciagniete ze strony canon usa. procesor Intel Core2 duo i plyta Intela.
Problem polega na tym, iz zamieszczone juz na dysku twardym Rawy staram sie przekonwertowac na TIFF lub JPG. ZoomBrowser EX odpala sie, wyswietla Rawy, wybieram opcje Processing RAW Images, przechodzi do trybu konwertowania i nic juz dalej nie dzieje sie. Nie wyswietla mi obrazkow po prawej stronie. Nie konwertuje pojedynczych plikow ani przy opcji Selec All.
Digital Photo Professional konwertuje pliki ale pojedynczo :) czy moze jest inna opcja niz Covert and Save to masowego konwertowania plikow ?
Czy robie cos zle ?:) Prosze o pomoc, poniewaz nie usmiecha sie mi z 8 GB karty sciagac Rawy i sztuka po sztuce mozolnie klikajac konwertowac :)
Pozdrawiam All :)
PS: czy Ja poprostu powinienem wziasc jakis kurs obslugi komputera w ZDZ ?:)

miszun
30-12-2008, 22:41
W DPP masz po prawej stronie ikonę "Batch process". Zaznacz zdjęcia do konwersji, i kliknij tę ikonę. Nie musisz czekać aż skończy, możesz w trakcie konwersji kliknąć na wierzch okno DPP i pracować nad następnymi zdjęciami.
P.S. W menu też masz "Batch process". Dokładnie pod "Convert and save".

trampek
30-12-2008, 22:57
Witam :)
Szukałem tego tematu uczciwie na forum :) powaznie uczciwie i nic nie znalazlem :) Mam problem z dolaczonym software do 5D II.
Nadmieniam, iz posiadam najnowsze oprogramowanie sciagniete ze strony canon usa. procesor Intel Core2 duo i plyta Intela.
Problem polega na tym, iz zamieszczone juz na dysku twardym Rawy staram sie przekonwertowac na TIFF lub JPG. ZoomBrowser EX odpala sie, wyswietla Rawy, wybieram opcje Processing RAW Images, przechodzi do trybu konwertowania i nic juz dalej nie dzieje sie. Nie wyswietla mi obrazkow po prawej stronie. Nie konwertuje pojedynczych plikow ani przy opcji Selec All.
Digital Photo Professional konwertuje pliki ale pojedynczo :) czy moze jest inna opcja niz Covert and Save to masowego konwertowania plikow ?
Czy robie cos zle ?:) Prosze o pomoc, poniewaz nie usmiecha sie mi z 8 GB karty sciagac Rawy i sztuka po sztuce mozolnie klikajac konwertowac :)
Pozdrawiam All :)
PS: czy Ja poprostu powinienem wziasc jakis kurs obslugi komputera w ZDZ ?:)


Chciales odpalic Image Raw task. Tez chcialem i sie ni udalo. Podejrzewam ze IRT juz nei wspiera rawow z 5dmkii - trzeba uzywac dpp. u mnie przynajmniej to nie chodzilo.

dzik
30-12-2008, 23:16
Chciales odpalic Image Raw task. Tez chcialem i sie ni udalo. Podejrzewam ze IRT juz nei wspiera rawow z 5dmkii - trzeba uzywac dpp. u mnie przynajmniej to nie chodzilo.

To nie to chyba, mam to samo u siebie majac rawy z 40D.
Image Task nie widzi plikow, tak jakby nie dostawal sciezki do pliku z zoombrowsera. Ta sama wersja na OSX dziala ok.

Przemek_D
30-12-2008, 23:24
Poprzednia wersja software, która dostałem do 40D radzila sobie z RAWami z 40D dobrze, Zoom konwertowal bez problemu w opcji ALL Raw do TIFF i JPG.
Dzieki MISZUN za wskazówkę :) DPP rzeczywiście działa :) dobre chociaż i to :)