PDA

Zobacz pełną wersję : Pomarańczowa lampka - jak ją wyłączyć?



Maćkowiec
30-12-2008, 20:14
Czy można wyłączyć tą pomarańczową lampkę (diodę?) ? Jeśli tak to w jaki sposób? Jest ona nad logiem "Canon" z przodu. Przeszkadza mi dosyć mocno...
Mój aparat to A720IS

dobert
30-12-2008, 21:00
nie masz w opcjach jakiegoś "assist beam" do wyłączenia? albo innego anty "czerwone oczy?"

Maćkowiec
30-12-2008, 22:01
wyłączyłem "Red.czerw.oczu" i lampka świeci przez 1s jak nacisnę do połowy spust, dzięki!
a całkiem to nie da się jej wyłączyć ? :)

mate00sh
30-12-2008, 22:06
To może być wspomaganie autofocusa, więc może być nie do ruszenia...

dobert
30-12-2008, 22:07
no to został assist beam. ten co wspomaga ustawianie ostrości. nie wiem jak to po polsku przetłumaczyli, bo ja mam A80 :)

Ciosna
30-12-2008, 22:47
Przy A60 o ile się nie mylę, nie dało się tej lampki całkowicie wyłączyć, zwłaszcza przy samowyzwalaczu. Ja zrobiłem tak, że wsnułem pod przedni aluminiowy panel kawałek nieprzepuszczalnej karteczki, która przysłoniła lampkę. Ta metoda nie jest praktyczna bo trzeba poluzować przedni panel. Prościej jest zwyczajnie tą lampkę zakleić wyciętym kółeczkiem.

Juriko
31-12-2008, 01:22
Powinieneś mieć opcję "Wspomaganie AF" (AF-assist beam)

tantal
03-01-2009, 02:47
Jako szczęściarz posiadający instrukcję obsługi też uważam że pomarańczowa lampka to wspomaganie autofocusa, jak je wyłączysz wraz z usuwaniem czerwonych oczu to będzie git. A na której stronie instrukcji to jest to już nie pamiętam....

Maćkowiec
10-06-2009, 19:33
dzięki za pomoc :)

niestety nie polecam wyłączać tych opcji, które podali koledzy , bo zdjęcia wychodzą rozmazane i jakieś takie dziwne...

MaX
14-06-2009, 12:23
Skoro system nie ma jak ustawic ostrosci co sie dizwisz ze masz nieostre zdjecia, jesli chcesz wylaczyc lampke wspomagania w ciemnosciach to musisz ustawiac odleglosc manualnie. Kiedys w Smienie to nikomu nie przeszkadzalo ;-)

tantal
26-06-2009, 00:29
dzięki za pomoc :)

niestety nie polecam wyłączać tych opcji, które podali koledzy , bo zdjęcia wychodzą rozmazane i jakieś takie dziwne...
zaraz- chciałeś czy nie chciałeś wyłączyć wspomaganie AF ? A że do czegoś on służy to sama nazwa wskazuje. Wspomaganie przedbłyskami wbudowanego flasha w kompakcie na dwa paluszki też nie byłoby za wygodne więc dobrze że jest jakie jest. A czy AF daje sobie radę w danych warunkach bez wspomagania to sprawdzasz i wyłączasz albo nie "pomarańczową lampkę";)