PDA

Zobacz pełną wersję : RC-1 do 40d?



nonac21
30-12-2008, 14:14
Witam - mam takie szybkie pytanie. Czy RC-1 pasuje do 40d?
Z tego co mi wiadomo to pilot do serii 3 cyfrowych.
Ale dostałem w prezencie RC-1 - który był zakupiony w dobrym sklepie w warszawie i tam sprzedawca "chyba" wcisnął kit??? Z tego co słyszałem powiedział że coś trzeba przełączyć w aparacie i wszystko gra.
Prawda to czy nie?

root
30-12-2008, 14:24
w 40d nie ma portu podczerwieni.

remol71
30-12-2008, 14:26
Witam - mam takie szybkie pytanie. Czy RC-1 pasuje do 40d?
Z tego co mi wiadomo to pilot do serii 3 cyfrowych.
Ale dostałem w prezencie RC-1 - który był zakupiony w dobrym sklepie w warszawie i tam sprzedawca "chyba" wcisnął kit??? Z tego co słyszałem powiedział że coś trzeba przełączyć w aparacie i wszystko gra.
Prawda to czy nie?

Mam pilota od 50e. Z 400D działał. Z 50d nie działa :(

nonac21
30-12-2008, 14:47
Dzięki, tak myślałem.

ExploRa
30-12-2008, 15:19
RC1 tylko do 3 cyfrowych... Do 40D/50D LC-5 lub jakis chinski radiowy wyzwalacz.

bartheq
30-12-2008, 15:56
RC1 tylko do 3 cyfrowych...
nie tylko... z 5D Mark II tez dziala (:

tomygun
30-12-2008, 16:43
nie tylko... z 5D Mark II tez dziala (:

no więc tylko potwierdzasz słowa, że działa tylko z 3 cyfrowymi

GrzesiekK
31-12-2008, 01:10
Ale dostałem w prezencie RC-1 - który był zakupiony w dobrym sklepie w warszawie i tam sprzedawca "chyba" wcisnął kit??? Z tego co słyszałem powiedział że coś trzeba przełączyć w aparacie i wszystko gra.
hm, w moim 300d i w analogu aby podczerwien dzialala trzeba wlaczyc samowyzwalacz. Moze to mial sprzedawca na mysli

nonac21
03-01-2009, 00:53
Prawda jest taka że 40D nie ma podczerwieni i rc-1 działa tylko w 3-cyfrowych.
Pojechałem tam więc osobiście bo po drugim telefonie (który wykonała osoba która mi zrobiła ten prezent) pan ze sklepu powiedział że wymieni na rc-5 i ten to już na pewno będzie działał z 40d.
Stwierdziłem więc że muszę sam na oczy zobaczyć tych "fachowców"
- trafiłem na panią sprzedawczynię - i rozmowa była co najmniej interesująca.
Otóż pani oczywiście odda pieniądze za pilota którego sprzedali do 40d ale dodała że jej kolega jakoś to rozgryzł i używa tego pilota z 40d - na to ja jej mówię że to raczej nie możliwe bo ten typ pasuje do 300, 400 itd. - zrobiła zdziwioną minę i po chwili dodała
"... no to coś ci z canona nam namieszali..."
Po tej odpowiedzi uśmiechnąłem się szczerze i wyszedłem.
W tej całej sytuacji martwią mnie dwie rzeczy.
Po pierwsze - że pracownicy tego sklepu wykorzystali to że osoba robiąca mi prezent nie znała się na tym dość dobrze (choć 3 razy powtórzyła pytanie - czy to będzie pasować do canona 40d) i wcisnęli po prostu tego pilota na siłę.
Po drugie - dlaczego aż 3 sprzedawców w profesjonalnym sklepie
nie potrafiło pojąć i zrozumieć dlaczego rc-1 nie działa z 40d...?

root
03-01-2009, 01:08
a co to za sklep i gdzie dokładnie w stolycy się mieści, jeżeli można wiedzieć ?

APP
03-01-2009, 02:04
(...) rc-1 działa tylko w 3-cyfrowych.

Nie szastajmy zbyt kategorycznymi słowami i bądźmy ściśli, bo ktoś zaraz znowu będzie w błędzie.

Pilot RC-1 działa z aparatami EOS wyposażonymi w odpowiedni port podczerwieni.
Na dzień dzisiejszy (AFAIK) oznacza to modele xxxD oraz 5DmkII (o czym ktoś już tu wspominał).
Modele wycofane z produkcji pomijamy.

marfot
03-01-2009, 02:41
Po drugie - dlaczego aż 3 sprzedawców w profesjonalnym sklepie
nie potrafiło pojąć i zrozumieć dlaczego rc-1 nie działa z 40d...?

Też nigdy nie mogłem tego zrozumieć jak kupiłem 30D. Ładnych parę lat używałem RC-1 z EOSem 100 (analog) i nie było kabelków i rozwalania gniazda w korpusie. Myślę, że ładnych kilka tysięcy użytkowników Canona nie mogło zrozumieć tego durnego pomysłu - rezygnacji z portu podczerwieni i zastąpienia go badziewnym gniazdkiem zatykanym gumką :mrgreen:.