PDA

Zobacz pełną wersję : Czy cena 40D jeszcze spadnie?



Michalmon
30-12-2008, 12:23
No właśnie jak w temacie. Stoję przed zakupem 40D ale nie wiem czy decydować się na to body teraz czy dopiero za jakiś czas?

Drugie pytanie moi drodzy dotyczy korpusu 5D (pierwszej wersji). Gdzie można zakupić to body za normalne pieniądze? Wszędzie gdzie oglądałem to cena wzrosła o jakieś 10-15%.

Kubak82
30-12-2008, 12:33
No właśnie jak w temacie. Stoję przed zakupem 40D ale nie wiem czy decydować się na to body teraz czy dopiero za jakiś czas?

a moze jeszcze bardziej spasc ;-) ?? wtedy cena 450d i 1000d musialaby byc na poziomie przecietnego kompaktu ;-)

wez pod uwage ze skoro jest juz 50'tka to jak dlugo jeszcze canon bedzie produkowac 40'tke (o ile jeszcze w ogole jest produkowana).. IMHO jak brac to teraz :-)

KMV10
30-12-2008, 12:55
Kupować 40D teraz bezwarunkowo.

root
30-12-2008, 13:14
cena na pewno kiedyś spadnie, ale kiedy .. tego nie wie chyba nikt :mrgreen:

może w marcu znowu zrobią jakiś cb :F

Krzychu
30-12-2008, 13:39
Prawie na pewno nie spadnie, po prostu nie będzie nowych egzemplarzy na rynku.

irekaro
30-12-2008, 13:57
ostatnio widziałem jak spadła - była na podłodze w MM. musiała spaść jak ktoś wyciągał aparat. właśnie zmieiłem 40D na 50D i mogę polecić 40D z całego serca.

Malekithan
30-12-2008, 15:22
nie sądze żeby spadła u przedstawicieli canona jest już niedostępna kupiłem jedno z ostatnich oficjalnych body to co jest na rynku to sprzęt z magazynów gdzieś jeszcze. Po wprowadzeniu 50d canon wycofał się z produkcji 40....

Goomis
30-12-2008, 22:04
Michalmon zastanów się z czego ta cena ma jeszcze spadać? :P Toż i tak teraz ta puszka jest prawie za pół darmo... Do tego stopnia, że jak będę kupował nową puchę za kilka miechów to na pewno 40-stki wyzbywać się nie zamierzam bo jest warta więcej niż te marne 1700-1900 ile bym dostał za używkę...
P.S. porównywałem z kumplem z jego 50D i generalnie oprócz nowego ekranu, cieplejszego(znowu)AWB i tego, że DODALI(A NIE POLEPSZYLI) wartości ISO żadnych zmian. Zupełnie bezsensowne posunięcie IMHO...

elviscox
30-12-2008, 22:42
Prawda. Zapewne nie spadnie bo nie ma z czego.
Swoją drogą zastanawiam się co będzie się działo za jakiś rok...
300D i 350D są już tak tanie, że jeszcze trochę i lustro będzie można dostać z oszczędności ze skarbonki..
400D w zeszłym roku kupiłem za 1999zł. A Teraz? Może sprzedam go za pół ceny:wink:
Takie jest prawo rynku.
A skoro 40D już nie jest produkowany od jakiegoś czasu i będzie coraz trudniej o nowy to lepiej skusić się teraz dopóki możemy kupić nowy za 2200zł :) Dopóki są nowe..

nowart
31-12-2008, 10:40
1. nowego za 2200 już się nie kupi, nie ma szans.
2. 40D już coraz trudniej kupić, lada chwila zniknie wogóle z rynku - ale to samo pisałem kiedyś o 5D i i tak znaleźli się spece twierdzący inaczej - dzisiaj jest płacz dlaczego 5d tak szybko zniknął z rynku... to samo będzie z 40d lada moment niestety.
3. Stanieć? Teraz i tak ma absolutnie świetny stosunek ceny do jakości. W Canonie przejście z amatorskiego plastiku (450d) na puszkę semi profi wymaga niewielkich nakładów finansowych a różnica kolosalna - choćby dlatego warto brać teraz 40D.

Amok
31-12-2008, 10:56
racja... cena nowego canona z obiektywem KIT kosztuje teraz 2700zł jak na 40D jest to bardzo tania opcja...! naprawde się teraz opłaca.

jotes25
31-12-2008, 11:00
W Fotojokerze bez problemu kupicie 40d za 2288, polecam. Zamówienie przez internet, odbiór w sklepie.

axk
31-12-2008, 11:47
1. nowego za 2200 już się nie kupi, nie ma szans.

Na Allegro bez najmniejszego problemu, w sklepach internetowych w przedziale 2300-2400 zł także bez większych trudności.

nowart
31-12-2008, 11:56
Na Allegro bez najmniejszego problemu

Pokaż mi gdzie. I od razu zamów mi ze 2 sztuki proszę. Z góry dziękuję za pomoc.

mexon
31-12-2008, 12:00
Mnie się udało kupić jakieś 3 mies. temu nowy 40D + 28-135 IS USM na Allegro za 3100 zł. Jak teraz patrzę cena takiego zestawu to ok. 3700 - 3800 zł...

axk
31-12-2008, 12:25
Pokaż mi gdzie. I od razu zamów mi ze 2 sztuki proszę. Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę bardzo :

http://www.allegro.pl/item517175521_nowy_canon_eos_40d_natychmiastowa_wy sylka.html

Zamawiać możesz sam, dostępnych jest 5 sztuk.

nowart
31-12-2008, 12:30
sprzęt od pana cyfromana z chin i z gwarancją sklepową na kolanie spisywaną? no raczej dziękuję za taki sprzęt. równie dobrze mogłeś podać linka do sklepu na Antylach...

dj_zibi
31-12-2008, 12:31
nowart Ty jako handlarz nie powinieneś wchodzić w pyskówki odnośnie ceny i dostępności w tej cenie. W podobnej cenie był u Twojego kolegi towersa +-50-70zł wiec IMo to co robisz jest bez sensu chyba ze chcesz sztucznie podnieść cene.

nowart
31-12-2008, 12:35
póki co nie widzę tu żadnej pyskówki tylko normalną dyskusję o cenach. Mnie jako handlarza obowiązuje jakiś zakaz pisania o dostępności sprzętu? Czy ja Cię namawiam do zakupów u mnie? No bądźmy poważni...
Nie piszę o żadnych wiedzach tajemnych tylko o rzeczach, które każdy może sprawdzić sam, naocznie, osobiście. I raczej nic tu nie powinno mieć do rzeczy fakt kim jestem - jestem również forumowiczem umiejącym patrzeć i czytać, oceniać rzetelnie oferty. A podbijać cen nie muszę bo niby w jakim celu? 40D nie mam i już raczej mieć nie będę.

dj_zibi
31-12-2008, 12:41
Po porostu zauważyłem ze kilka razy pisałeś już na tym forum w podobny sposób(nie nie będę szukał przykładów). Znajdźcie mi w tej cenie to kupie. Nie piszę tego w złej wierze, po prostu często jesteś źle odbierany nie tylko przeze mnie, dlatego o tym "napomknąłem".

axk
31-12-2008, 12:46
sprzęt od pana cyfromana z chin i z gwarancją sklepową na kolanie spisywaną? no raczej dziękuję za taki sprzęt. równie dobrze mogłeś podać linka do sklepu na Antylach...

Chciałeś sprzęt nowy, z gwarancją, ze sklepu, o sprzedawcy nie było mowy (oczywiście pomijam takich sprzedawców jak np. JapanFoto) i taką ofertę wskazałem, tak więc nie stwarzaj teraz sztucznych problemów.

nowart
31-12-2008, 12:47
dj zibi - nie widzę w tym nic niestosownego - jeśli ktoś pisze o ofercie tańszej aniżeli mój zakup to proszę o podanie miejsca bo sam chętnie bym zakupił. Wyraźnie o to poprosiłem. Chyba to normalne, że i ja chcę kupić jak najtaniej a jako sprzedawca ceny znam na bieżąco.
O jedno bym Cię prosił - jesteś kolegą i klientem towersa to niech tak pozostanie ale wycieczki osobiste pod moim adresem - bardzo bym Cię prosił - sobie daruj bo jakoś z końcem roku nie mam na nie ochoty...
pozdrawiam Cię również życząc szczęśliwego Nowego Roku
do usłyszenia za rok :)

axk - dobrze, mój błąd. nie podałem, że nie interesują mnie oferty w.w. sklepów z powodu pochodzenia sprzętu i udzielanych na nie gwarancji. I nie piszę tego złośliwie gdyż nigdy względem nikogo nie stosowałem jakiejkolwiek kryptoreklamy. Ale w tych oczekiwaniach względem gwarancji nie jestem chyba sam - co widać po wątkach w tym dziale...
jeszcze raz wszystkiego dobrego :)
cześć

dj_zibi
31-12-2008, 12:51
Źle mnie zrozumiałeś nie ja jestem kolega Towersa a Ty "u Twojego kolegi towersa" mogę się mylić, ja tylko kilka razy u niego kupowałem;). Ale nie ma co walczyć dziś sylwester i trzeba się bawić. Szczęśliwego.

fahrenheit
31-12-2008, 12:52
Panowie, 40d chyba troszkę wadzi Canonowi w usytuowaniu 50d, więc raczej nie będą forsować jego ciągłej produkcji. Spójrzcie na temat 5d w różnych wątkach. To sytuacja trochę inna, bo podobno przestali produkować 5d dlatego,że nie mają tyle zakładów produkujących FF matryce. Cashback tez był w UK na nią, więc obawiam się,że robi to się towar coraz trudniej dostępny.

JaroW
06-01-2009, 12:21
W Fotojokerze bez problemu kupicie 40d za 2288, polecam. Zamówienie przez internet, odbiór w sklepie.

do nie dawna tak było, a dziś Fotojoker (http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/canon/canon-40d-body-super-cena/?osCsid=33e9673ed785caf05e57ef7cf06b7fba) :sad:

Tomeksad2
06-01-2009, 16:48
Zdrożał nie tylko w FJ. Sprawdziłem na ceneo i w fotobasia była najniższa cena 2277 a jest 2455. Ja swojego odebrałem w sobotę 03.01 jeszcze za 2288 :-D

Zemun
06-01-2009, 19:07
Zdrożał nie tylko w FJ. Sprawdziłem na ceneo i w fotobasia była najniższa cena 2277 a jest 2455. Ja swojego odebrałem w sobotę 03.01 jeszcze za 2288 :-D

Fotobasia i Fotojoker to ta sama firma. ; )

makro
14-01-2009, 14:06
witam

mam obecnie podobna bolaczke zwiazana z wzrostem ceny 40-tki, na jej spadek raczej juz nie ma co liczyc bo pewnie lada moment zupelnie zniknie i zostanie tylko rynek wtorny.
Dodatkowe utrudnienie mam takie ze raczej bede musial wziac sprzet na raty , i tutaj koszty rosna , szukam jeszcze panicznie rat 0% i znalazlem jak na razie tylko jedna opcje w cenie body -2800 pln, w fotojokerze jest to nie cale 2500 ale przy ich ofercie kredytowej cena i tak przekroczy 3 tysie wiec za lepsza opcje tego uwazac nie moge, poza tym bardziej rozwazam opcje z obiektywem 17-85 a tutaj juz nawet nie sa tansi od opcji gdzie jest dostepny kredyt 0 % , w fotojokerze uzyskalem informacje ze oprocentowanie to jest 1 % wartosci do kazdej raty, a wiec w kredycie na identyczny okres jak w poprzedniej ofercie laczna cena aparatu przekroczylaby 4400 :/

dla tego tez mam pytanko czy znacie moze jakies sklepy z bardzo dobrymi propozycjami jesli chodzi o raty gdzie moglaby byc jeszcze dostepna 40-tka w korzystnej cenie?

jesli nie bedzie takowej to mam pytanko czy sadzicie ze warto w chwili obecnej dac za 40-tke plus 17-85 3400 pln ??

moze jest nadzieja ze niebawem spadnie cena 50D ??

w fotojokerze obecnie cena body 50-tki rowna sie c 40-tka w zestawie z 17-85

Wiadomo cos moze o wyjsciu w najblizdzym czasie nastepcu 50-tki??

z gory dzieki za odpiowiedzi, pozdrawiam

photoboy
14-01-2009, 15:07
moze jest nadzieja ze niebawem spadnie cena 50D ??






Wiadomo cos moze o wyjsciu w najblizdzym czasie nastepcu 50-tki??



Raczej nie sądze aby cena 50D spadła w najbliższym czasie ponieważ:

- Japończycy windują ceny sprzętu do góry ze względu na rosnący kurs jena do usd/euro
- wciąż osłabiająca się złotówka - kto wie czy niedługo nie przyjdzie nam płacić po 4zł za dolara i 5 za euro - wszystko jest możliwe

Cena 50d ostatnio wzrosła - jakiś tydzień temu w e-fotojoker był 150zł tańszy. Jeśli masz kupić sprzęt na raty kup 50D w jakiejś dobrej ofercie ratalnej. 40d możesz już nie znaleźć z dobrymi ratami.

Cena 50d spadnie gdy Canon wypuści nowy model. 50tka została zaprezentowana w sierpniu 2008 więc następna powinna ujrzeć światło dzienne również mniej więcej w tym czasie (biorąc pod uwagę roczny cykl wypuszczania nowych modeli). Zanim trafi do sklepów i cena znormalnieje to będzie grudzień 2009.
Cena może również spaść gdy Nikon wypuści model D400. Po ocenie przewidywanych specyfikacji tego modelu (można sprawdzić na nikonrumors.com) Nikon zmiażdżyłby możliwościami canona 50d. Jeśli cena nikona będzie konkurencyjna to Canon będzie zmuszony obniżyć ceny 50d.

Radze się pospieszyć z zakupami bo może się okazać jeśli będziesz oczekiwał niższej ceny to nie kupisz ani 40d (bo już jej nie będzie), ani 50d (bo zdrożeje na tyle że będzie poza Twoim zasięgiem).

Pozdrawiam :)

makro
14-01-2009, 15:28
chyba bede juz dzis musial podjac decyzje bo wlasnie sie dowiadywalem i w cenie 3400 w ratach 0% promocja jest juz tylko do jutra, a ilosc ograniczona do skonczenia zapasow a zostaly juz naprawde znikome ilosci w pojedynczych sklepach wiec pewnie niebawem znikna.

Dopytywalem sie na pewno czy mowa o zestawie z obiektywem 17-85 is usm bo widze ze tez sa opcje ze zwyklym kitem, potwierdzili ze z is usm wiec w tej sytuacji cena tego zestawu na chwile obecna nie bylaby zla, na rowni z ta z fotojokera, przy zakupie za gotowke to bez roznicy, ale biorac na raty to roznica ponad tysiac pln wiec na prawde duzo, niezle szklo sobie za ta roznice w przyszlosci bede mogl kupic:)


Ps: dzieki za info o 50D, to mnie pozbawilo zludzen o spadku jego ceny w niedalekiej przyszlosci, a do grudnia przyszlego roku czekac nie mam zamiaru :)

pozdrowionka

MagdaS
09-02-2009, 11:44
A ja mam pytanie (podepne sie do tematu bo nowego chyba nie ma sensu zakładac) gdzie najlepiej obecnie kupic 40d... tzn widze ze najnizej (fotojoker) za body ti bedzie w okolicach 2500zl, na pewno taniej nie znajdę ale mam jeszcze pytanie czy lepiej kupic teraz body +kit za ok 2890zł (fotojoker) czy osobno body a osobno szukac kita (np na allegro)? Chyba ze wiecie jeszcze gdzie dostane zestaw 40d + 18-55 bo mało takich widze z reguły samo body... Będę wdzieczna za informacje bo kiedy juz sie zdecydowałam to teraz nie wiem gdzie najlepiej kupic zeby bylo wszystko w porzadku...

malkontent
09-02-2009, 12:21
chyba bede juz dzis musial podjac decyzje bo wlasnie sie dowiadywalem i w cenie 3400 w ratach 0% promocja jest juz tylko do jutra, a ilosc ograniczona do skonczenia zapasow a zostaly juz naprawde znikome ilosci w pojedynczych sklepach wiec pewnie niebawem znikna.

Ps: dzieki za info o 50D, to mnie pozbawilo zludzen o spadku jego ceny w niedalekiej przyszlosci, a do grudnia przyszlego roku czekac nie mam zamiaru :)

pozdrowionka

Wielu z forumowiczów kombinowało i czekało aż spadnie cena 5D i się nie doczekali. Sprzęt wypadł z rynku, wszedł droższy następca i jedyne co pozostało to kupić 50D. Tak więc czekając na spadek ceny 40D można doczekać się tego, ze już nie będzie sprzętu w sklepach a jedyne co zostanie to zakup używki albo 450D.

zuczek
09-02-2009, 12:28
złotówka tanieje w oczach.. więc kupować :) jak najszybciej. Jak już bardzo chcesz kit to przeglądając testy na photozone.de lepiej kupić 18-55is niż 17-85is

skarabeusz696
09-02-2009, 12:35
Swięte słowa sam miałem taki dylemat i w piątek udało mi sie zakupić nowego za 2500zł i patrząc stosunek cena=jakość to nie sądzę , aby cena jeszcze mogła spaść.

MagdaS
09-02-2009, 13:13
Swięte słowa sam miałem taki dylemat i w piątek udało mi sie zakupić nowego za 2500zł i patrząc stosunek cena=jakość to nie sądzę , aby cena jeszcze mogła spaść.

A tak z ciekawości można wieziec gdzie kupiłęś za te 2500? ja chyba nie będę kombinowac i wybiore sie do fotojokera bo cena dobra a i sklep sprawdzony:) Chcę kupić najpierw kita 18-55 a za jakis czas tele bo jego bede wiecej uzywac więc nie chce na poczatek inwestować w super zamiennik kita, bo na to przyjdzie jeszcze czas.

Kubak82
09-02-2009, 13:15
patrząc stosunek cena=jakość to nie sądzę , aby cena jeszcze mogła spaść.

czyli gdy chodzily po 2200/2300 to jakosc byla gorsza :p :?:

tu nie chodzi o relacje o ktorej piszesz ale o cenniki producentow wspomagane sztucznie zawyzanymi w czasie kryzysu kursami walut :roll:

dlatego cena 40d pozostanie juz na tym poziomie az model zniknie z polek.. pozostanie kupic 50d albo udzielac sie w watkach w stylu "kiedy pojawi sie 60/70d" ;-)

skarabeusz696
09-02-2009, 19:51
Więc tak <Kubak82>mówiąc cena=jakość miałem na myśli to za ile kupiłem to boby i moja subiektywna ocena i nie myślę że gdy kosztował 3500 jego jakość była lepsza:oops:.

Do <MagdaS>wklejam zdjęcie bo będzie ze kłamię


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img19.imageshack.us/img19/1623/40deb1.jpg)

Kubak82
09-02-2009, 20:11
Więc tak <Kubak82>mówiąc cena=jakość miałem na myśli to za ile kupiłem to boby i moja subiektywna ocena i nie myślę że gdy kosztował 3500 jego jakość była lepsza:oops:

i dobrze - ja pierwsze body kupilem za 4200 a drugie za niecale 2300 - jakosc jest ta sama :mrgreen:


wklejam zdjęcie bo będzie ze kłamię


skarabeusz696, skad u Ciebie takie przypuszczenia ?? patrz prosze na emotki ;-)

skarabeusz696
09-02-2009, 20:17
bo jestem podniecony moja zabaweczką:-D:-D:-D:-D:-D

MagdaS
10-02-2009, 10:27
Skarabeusz 696 rozumiem cie doskonale bo ja wczoraj po tym jak zadzwoniłam do fotojokera i okazało sie ze maja 3 sztuki jeszcze to pojechałam i tez mam juz nową zabaweczke oj nie wypuszczałabym go z rąk jest boski:) a kupiłam niewiele drożej bo 2554 zł za body i 350zl za obiektyw 18-55 IS w zestawie więc myślę, że jak na obecna chwilę to dobra cena:)

grinsen
10-02-2009, 13:03
Cena bardzo przyzwoita. Patrząc na jakość fot/cena to 40D jest bardzo dobrym sprzętem

odi
14-03-2009, 22:45
Jak patrzę na te ceny to mi się łza w oku kręci.
Ja też rzuciłem się na 40d ale w RTVEUROAGD niestety za 3000:(
Najbardziej zależało mi na prostych ratach, a w tej chwili to cena 3000 nie jest czymś wyśrubowanym niestety.