PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z czyszczeniem



N0SFERA2
30-12-2008, 01:31
i stalo sie, po niespelna pol roku uzywania pojawilo sie u mnie to co u karzdego posiadacza lustrzanki... kurz.
najgorsze jest to ze po czyszczeniu (wg. instrukcji z internetu gumowa gruszka) nadal sa plamki, malo tego obraz na podgladzie fotek (juz po ich zrobieniu) wyswietla sie w pionie nie poziomie (przywracanie ustawien fabrycznych nie pomoglo).
podejrzewam ze kurz jest w obiektywie ;/
z wyswietlaniem zdjec nie mam juz pomyslow co to moze byc, ale stalo sie to poczyszczeniu.
w srode jade do warszawy, ciekawe da rade zrobic u nich przeglad na miejscu czy moze wyskocza z jakas procedura. ktos juz zalatwial takie sprawy u nich na miejscu?

djcargo
30-12-2008, 01:39
Jak widać nie u "karzdego" bo ja mam czysto po połowie roku ;]
Obracanie zdjęć nie ma nic wspólnego z czyszczeniem - to tylko sprawa firmware'u.

Hermenegild102
30-12-2008, 02:20
sądzę że jak będziesz w warszawie i trafisz do jakiegoś dobrego serwisu to wyczyszczą na miejscu,
a nie jest to jakiś brud na matrycy? zmieniasz obiektywy?
pozdrawiam.

david_szczepaniak
30-12-2008, 02:46
Z tego co piszą na forum, jest serwis na Żytniej, ale gdzie dokładnie to nie wiem

N0SFERA2
30-12-2008, 02:52
djcargo - czepiasz sie, a taka pozna godzina, kazdemu mogla pojawic sie literowka ;P

wlasnie nie zmieniam szkla, mam jedno takie jak w podpisie, nawet nie zdejmowalem do wczoraj
slyszalem o tym na zytniej, tylko jeszcze nie mialem z nim nic wspolnego.

quail
30-12-2008, 20:28
Z tego co piszą na forum, jest serwis na Żytniej, ale gdzie dokładnie to nie wiem

Żytnia 15. Jadąc na północ Okopową skręcasz w prawo w Żytnią i zaraz po prawej jest blok i parking. Trzeba się wdrapać po schodkach na 1. piętro.

stratus
31-12-2008, 10:58
Poczytaj dokładniej o czyszczeniu matrycy, zakup sprzęt: szpatułki i płyn ale dobry a nie jakiś badziew za 10 PLN a będziesz niezależny od Żytniej bo tam zrobią Ci to samo co sam próbowałeś czyli przedmuchają mocniejsza gruszką. Fakt że gratisowo ale szkoda czasu na dojazdy.
Rzucę hasłowo, a reszta to wyszukiwarka bo mnóstwo tego tu jest
Eclipse - płyn
sensor swab - szpatułki

Kurzu z obiektywu raczej nie zobaczysz na zdjęciach

W ustawieniach musisz zmienić sposób wyświetlania pionowych kadrów - kłania się instrukcja obsługi

Pewnie to wszystko to już musztarda po obiedzie skoro już pewnie jesteś w pobliżu Żytniej - jest szansa że będziesz zadowolony w co wątpię :)

piotrr
01-01-2009, 23:21
.. i wszystko jasne. Bardzo proste i skuteczne. Sam używam, know how na utube.