PDA

Zobacz pełną wersję : canon vs. tamron vs. sigma



sprytny
28-12-2008, 11:05
Witam, mam problem, dylemat z wyborem obiektywu, przeczytałem naprawdę dużo i zupełnie nie mogę się zdecydować na jeden z poniższych obiektywów, proszę o pomoc, lub też propozycje i rady dotyczące ty a może innych obiektywów

[ posiadam canon 400D(zamiana KIT'a na zoom uniwersalny), nie będę płakał za szerokim kątem, jednak miłoby było go mieć, makro bardziej niż szeroki kąt, więc dlatego mam problem, najważniejsza to jakość jaką mogę uzyskać z tego typu obiektywów, niestety canonowska L-ka jest poza moim zasięgiem, no i problem typu stabilizacja obrazu czy światło 2,8 - chyba mój najpoważniejszy dylemat, zależy mi też na zoomie i 55mm już za mało ]

obiektywy to:
- Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG Macro
- Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG HSM
- Tamron SP AF 28-75 mm f/2.8 XR Di LD Aspherical (IF) MACRO
- Sigma 18-125mm f/3.8-5.6 DC OS HSM
- Canon EF 28-135 mm f/3.5-5.6 IS USM

bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki, pozdrawiam

waldit2t
28-12-2008, 13:01
witam

powiem szczerze ze to zalezy od kazdego, ja zdecydowalem sie na sigme 18-50 ex dc macro 2.8 pomimo nieciekawych komentarzy tego obiektywu jestem bardzo z niego zadowolony, wczesniej mialem 28-70 ex dg do starego soniaka i tez bylem zadowolony,

jak bedziesz pracowal w nieciekawym oswietleniu bierz ktoregos ze stalym swiatlem ,

to macro w tych obiektywach to wlasciwie nie macro, wiec chyba zainwestowal bym w hsm( sigme 24-70) chociarz nigdy nie mialem , ale to musialbys sobie jechac gdzies i sprawdzic ten obiektywik jak to dziala i czy nie chybia, bo sigmy maja czasami z tym problem przy canonach

moja sigma bez hsm chodzi szybko i w miare cicho, wiec nie narzekam, tamrona nie mialem ale mial znajomy i mial podzielone zdanie co do niego no ale to ty musisz sobie dopasowac obiektyw pod siebie,

najlepiej wybrac sie gdzies i przetestowac( ja polecam sigme 24-70 ex dc hsm 2.8 lub tamrona ) te sobie porownaj,

pozdrawiam

wojkij
28-12-2008, 13:43
http://letmegooglethatforyou.com/?q=Sigma+24-70+Tamron+28-75+Canon+28-135+site%3Acanon-board.info

http://letmegooglethatforyou.com/?q=Sigma+24-70+vs+Tamron+28-75+site%3Acanon-board.info

itd itp.

Mariusz_C
28-12-2008, 13:47
Ja miałem sigme 24-70 bez hsma i uważam że za te pieniądze to jest dobry wybór. Jak dobrze trafisz jest ostra od 2,8, w miarę szybka (to nie usm/hsm ale daje radę), dobrze wykonana i daje całkiem fajny obraz. Ta z hsm powinna być jeszcze lepsza. Tamrona nie miałem wiec się nie wypowiem. Canon 28-135 jest dobry bo ma lepszy zakres tele is i usm ale nie ma stałego światła, pobawiłem się nim i nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia. Proponuję Ci pomacać popstrykać i dopasować do swoich potrzeb. Najlepsze i tak są stałki ;-)

sprytny
28-12-2008, 14:16
nie pisze postów bez przeglądania google, forumowy mądralo, nie każdy kiedyś założony post jest aktualny i przydatny w konkretnym przypadku

wojkij
28-12-2008, 14:21
http://canon-board.info/announcement.php?f=21&a=3


3. Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Wskazane jest również uprzednie skorzystanie z google. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).

A wycieczki osobiste sobie daruj misiaczku... ;)

Mac
28-12-2008, 14:47
Sprytny po pierwsze nie napisałeś co chcesz fotografować a to dość ważne.
Po drugie z Twojej listy zdecydowanie nie polecam dwóch ostatnich pozycji, zwłaszcza ten Canon, jest świetny na analogu ale kiepsko radzi sobie z cyfrą. Sigmą również nie zawracaj sobie głowy.
Masz zatem trzy szkła, Sigma daje trochę ciekawszy zakres ale to jest Sigma i nie jestem jej fanem a mam pewne doświadczenia. Może wersja z HSMem jest lepsza ale tego nie wiem. Zdecydowanie polecam Tamrona. To bardzo dobry wybór za te pieniądze. Swojego mam wciąż od czasów kiedy miałem 350D a potem przeszedł kolejne puszki i jest. Ma swoje wady ale ogólnie polecam. Możesz też rozważyć inne szkła jak np. Tamron 17-50/2.8. Potem zdecydowanie szkła Canona ewentualnie coś z Tokiny.

stultus
28-12-2008, 16:37
ja mam sigme 18-50 ex dc macro 2.8 i jestem zadowolony

a tu jedno zdjecie na 2.8
http://rapidshare.com/files/177490050/_MG_7268.JPG.html

Mac
28-12-2008, 21:05
Moja niechęć do Sigmy jest na pewno subiektywna ale mam do tego powody.

sprytny
28-12-2008, 21:06
broń boże, to nie były osobiste wycieczki, forumowy mądrala, to przecież Twój podpis pod Twoim nickiem ;),

no ale naprawdę przejrzałem to forum i wiele innych i zostały mi te obiektywy które umieściłem w poście, mogłem coś przeoczyć, bo nie da się ukryć, że jest tego sporo, jednak staram się dokładnie szukać zanim o coś zapytam na forum,

a tutaj proszę 6 postów i zostały na razie dwa obiektywy dziś chciałem coś po testować, ale niestety nie znalazłem takich obiektywów, jutro się po sklepach przejadę i po testuję co będę mógł, pozdrawiam i dzięki za pomoc, mam nadzieje, ze ktoś jeszcze się wypowie :)

Mac
28-12-2008, 23:07
Nie wiem skąd jesteś ale spróbuj w jakimś Fotojokerze albo MM, mają względnie spory wybór szkieł. Ewentualnie umów się z kimś z Twojej miejscowości kto posiada takie szkła.