PDA

Zobacz pełną wersję : Jak tanio kupić PS CS4?



dixi2006
28-12-2008, 02:08
Moze przerabialiście juz zakup PS w wersji CS4? Czy upgrade do CS4 można również dokonać z CS2?

A może taniej niż w Polsce będzie zakup w np.brytyjskim Amazon?
Znalazłem m.in.następujące ceny:

Adobe Photoshop CS4 - Upgrade Edition (PC) 2008 (Windows Vista / XP)
GBP173.00 co przy kursie 1GBP=4,4 daje ~760 PLN

Adobe Photoshop Extended CS4 - Upsell from Photoshop CS1/2/3 (PC) 2008 (No Operating System, Windows Vista / XP)
GBP 338.50 co wynosi ~1500 PLN

Co w w/w przykładach oznaczają terminy upgrade i upsell?

A może macie jakieś inne propozycje?

rysiaczek
28-12-2008, 02:19
A zadałeś sobie trud poszukania na stronie Adobe odpowiedzi na Twoje pytania?
http://www.adobe.com/uk/products/photoshop/photoshop/upgrade/

Przerabialiśmy już temat, aktualnie się nie opłaca sprowadzać (wg mnie oczywiście). Najlepsza opcja teraz - to kupić CS3 i dostać free upgrade do CS4.

dixi2006
30-12-2008, 00:57
Szukałem na polskiej stronie Adobe i nic na ten temat nie znalazłem :-(
Dzisiaj od Product Managera dystrybutora(Techdata) PS dostałem informację o upgread`ach i odpowiedni kod produktu (P/N 65015094 Photoshop CS4 v.11 WIN UPG IE)

Mam pytanie do kolegów w USA. Widziałem pudełko full wersja PS4 pod Windows o numerze produktu P/N 65016895 (made in USA). Jaki w środku jest konkretnie produkt? Próbowałem goooglować, ale bez rezultatu. Jest gdzieś to do sprawdzenia?

woyd
01-01-2009, 15:37
Wartym rozważenia rozwiązaniem jest zakup wersji CS3 PL Box - po zakupie do 20.02.09 przysługuje darmowa aktualizacja do CS4. Więcej szczegółów na http://cortland.pl/plugins/_newsedit/news/354/index.php - u polskiego przedstawiciela Adobe. Ja sam zdecydowałem się na taki krok. Koszt CS3 PL Box to ok. 2500zł (np. na agito.pl). Oryginalny CS4 kosztuje kilkaset złotych więcej.

marek_b
01-01-2009, 17:05
szkoda tylko że jest to polska wersja, angielskiej już niestety nie mają w tak dobrej cenie.

Triszer
01-01-2009, 18:17
Wartym rozważenia rozwiązaniem jest zakup wersji CS3 PL Box - po zakupie do 20.02.09 przysługuje darmowa aktualizacja do CS4. Więcej szczegółów na http://cortland.pl/plugins/_newsedit/news/354/index.php - u polskiego przedstawiciela Adobe. Ja sam zdecydowałem się na taki krok. Koszt CS3 PL Box to ok. 2500zł (np. na agito.pl). Oryginalny CS4 kosztuje kilkaset złotych więcej.

nie, no super, skoro 2500PLN = 577GBP a CS4 kosztuje w AdobeUK 557,75GBP to po co to cale zamieszanie?

marekb
01-01-2009, 19:31
ja za CS3 PL z darmowym upg.do CS4 płaciłem 2250zł, fakt to był wrzesień. Nie wiem jak teraz

Mac
01-01-2009, 22:03
Kupiłem CS2 kiedy można było kupić CS2 jako upgrade do PS 5.5. lub wyższej wersji. Wówczas kupiłem via allegro.pl PS 6.0 za 600 PLN a upgrade do CS2 za 900 PLN co było mniej więcej połową kwoty gdybym kupił CS2. Potem kiedy wyszedł CS3 upgrade do CS3.
Nie wiem jak teraz wygląda polityka upgrade'ów Adobe w zakresie PS'a ale warto to sprawdzić.

ErnestPierwszy
02-01-2009, 11:16
PL kosztuje 2500 zł (cs3PL+darmowy up do cs4), a jak ktoś nie lubi polskiej wersji to 3187 zł brutto (za cs4 IE).
Ja osobiście wolę wersję IE, polskiej nie rozumiem:(

mamiski
02-01-2009, 12:44
Przeczytałem uważnie posty z tego wątku, bo 24 września kupiłem PS CS 3, jednak nie brałem pod uwagę możliwości upgrade'u do CS 4; po prostu wtedy był w ewidentnym cenowym dołku. Teraz zacząłem się zastanawiać, czy warto ...

Fotograf1995
02-01-2009, 13:57
Kup używanego :lol:

marek_b
02-01-2009, 14:10
Moim zdaniem wersja angielska jest prostsza - wszystkie książki/tutoriale opartę są o wersję angielską - tylko czemu jest droższa od polskiej to szczerze mówiąc nie wiem (chyba że jest większy popyt:).

Mac
02-01-2009, 22:21
Moim zdaniem wersja angielska jest prostsza - wszystkie książki/tutoriale opartę są o wersję angielską - tylko czemu jest droższa od polskiej to szczerze mówiąc nie wiem (chyba że jest większy popyt:).

I tutaj się z Tobą zgadzam, że warto wziąć angielską ze względu na dostępne podręczniki, też tak wybrałem.

dixi2006
02-01-2009, 22:32
Patrzyłem na zakup PS3 z tzw dystrybucji USA,ale ew.upgrade do PS4 trzeba by dokonać poprzez zakup upgrade z tejże samej dystrybucji(info z Adobe). Angielska wersja(z USA) jest na tzw.Universal English, a angielska wersja europejska na tzw.International English.
Czym te wersje się różnią i jak to może pracować na Win XP HE PL?

woyd
08-01-2009, 21:59
PL kosztuje 2500 zł (cs3PL+darmowy up do cs4), a jak ktoś nie lubi polskiej wersji to 3187 zł brutto (za cs4 IE).
Ja osobiście wolę wersję IE, polskiej nie rozumiem:(

już niestety nie kosztuje... Dzisiaj dostałem przelew od klienta i zacząłem się rozglądać po necie by nabyć CS3 PL. Niestety - w Cortland, gdzie było najtaniej wycofali CS3 ze sprzedaży, w Komputroniku i Agito (gdzie ceny oscylowały w okolicach 2600) niedostępne, termin dostaw nieznany. Reszta ofert na tyle zbliżona cenowo do CS4 że chyba nie warto bawić się w kupno CS3 i wysyłać formularze po update, skoro CS4 można mieć już za niecałe 3100.

Zatem pytanie: PL czy ENG ?? Tak naprawdę dopiero zaczynam zawodową przygodę z PSem. Do tej pory sporadycznie korzystałem z Elemets 2.0, od roku używam PS 6.0 do podstawowej obróbki zdjęć mebli (retusz ścian i podłóg, przefarbowywanie itp).

towersivy
10-01-2009, 11:51
Zatem pytanie: PL czy ENG ?? Tak naprawdę dopiero zaczynam zawodową przygodę z PSem. Do tej pory sporadycznie korzystałem z Elemets 2.0, od roku używam PS 6.0 do podstawowej obróbki zdjęć mebli (retusz ścian i podłóg, przefarbowywanie itp).

Radze kupic anglika, osobiscie nie moge przywyknąc do spolszczenia PS-a i sam używam ENG, mysle że łatwiej przywyknać do terminów eng, tymbardziej ze kazde powazniejsze forum do PS-a jest po angielsku dzięki takiemu połączeniu uzyskuje lepszą przejżystosc tego co pózniej trenuje :)

Pzdr.

rysiaczek
10-01-2009, 12:17
A ja poradzę w drugą stronę - oszczędzić i wziąć PL. Sam od zawsze pracowałem na EN i miałem niesamowite rozterki którą wersję wziąć (marekb potwierdzi - gorzej niż z babą ze mną było;)), wziąłem PL i nie żałuję. Od razu zauważyłem - pracuję instynktownie, ikonki oczywiście te same. Jedyny problem był z filtrami (bo zmieniła się kolejność w menu), ale to już nie problem.

Wg mnie jeżeli zaczynasz i nie masz nawyków, to dodatkowe 'pro' za wersją PL. Po co przepłacać? Gwarantuję, że oglądając tutoriale czy czytając książki w polskiej wersji nie zginiesz. Jedynie się pośmiejesz z kilku "kfiatków" tłumaczy, co się jeszcze ostały w CS3 (w CS4 jeszcze nie napotkałem).

marekb
10-01-2009, 13:40
Rysiaczek dobrze prawi, ja też pracowałem na angielskiej i mam teraz PL i problemów nie ma. Zwłaszcza jesli zaczynasz.Jest dośc literatury już przetłumczonej więc i o to się nie martw.

Jakby tak dalej to za 2-3 pokolenia jezyka polska nam całkiem zniknie..;)

Mellan
10-01-2009, 18:09
Wersja językowa ma wtórne znaczenie.
Dwa lata temu nie miałem problemów w przesiadce z angielskiej na szwedzką.
Jeśli masz podręcznik (coś jest w empiku do CS3) prościej będzie mieć wersję pl.
Jeśli bazujesz na necie, sesowniej wziąść wersję IE. Większość tutoriali jest do angielskiej wersji.

Memoriz
10-01-2009, 21:30
Zdecydowanie ja bym wziął wersje anglo-języczną, jednakże pamiętaj, że kupując adobe z usa licencja nie jest ważna na naszym kontynencie - więc pomimo ,iż*będizesz mógł pobierać aktualizacje w świetle prawa ciągle będziesz miał nie legal.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dodam jeszcze, że pomimo kryzysu gospodarczego produkty adoba nie staniały,a wręcz przeciwnie pakiet CS4 jest jeszcze droższy od poprzednika..

woyd
10-01-2009, 21:54
kupiłem ENG i to od razu CS4. Znalezienie CS3 PL w cenie poniżej 2,8K, dostępnego od ręki, graniczy z cudem. Więc zdecydowałem się na zakup CS4 bez upgrade'ów.

rysiaczek
11-01-2009, 18:47
[...] jednakże pamiętaj, że kupując adobe z usa licencja nie jest ważna na naszym kontynencie - więc pomimo ,iż*będizesz mógł pobierać aktualizacje w świetle prawa ciągle będziesz miał nie legal.


jesteś to w stanie obronić oczywiście? I czytałeś licencję, na którą się powołujesz?

Krzychu
11-01-2009, 19:18
Zdecydowanie ja bym wziął wersje anglo-języczną, jednakże pamiętaj, że kupując adobe z usa licencja nie jest ważna na naszym kontynencie - więc pomimo ,iż*będizesz mógł pobierać aktualizacje w świetle prawa ciągle będziesz miał nie legal.


Ktoś Ci strasznych głupot naopowiadał...

Memoriz
11-01-2009, 20:26
opinia opisana powyżej oparta była o słowa dość wiarygodnego człowieka, pisze dość ponieważ, gdy faktycznie zagłębiłem się w temat, okazuje się że to nie prawda.
Sory za wprowadzenie w błąd, niestety ale byłem przekonany do tej idei..
Wklejam najbardziej sensowne sprostowanie jakiego się doszukałem :

"Mylisz dwie istotne sprawy.
Pierwsza sprawa to polityka dystrybucyjna Adobe. jako firma prywatna sam sobie ustala co i gdzie chce sprzedawać. W kwestii sprzedaży ma 100% wolności (z uwzględnieniem prawa lokalnego rzecz jasna).
Druga sprawa to kwestia zakupu przez end usera. Tak się dziwnie składa, że każdy end user korzysta z tego samego prawa co Adobe czyli swobody gospodarczej. Kupuje tam gdzie taniej a nie tam gdzie ktoś mu każe. Oczywiście musi to uczynić zgodnie z prawem. O ile wiem prawo USA nie zabrania Polakom zakupu legalnych produktów dostępnych w wolnej sprzedaży. Polak może zatem kupić Adobe w USA, po czym mając na uwadze polskie przepisy celne, wwieźć program do Polski. Co ciekawe, nawet jeśli zapłaci pełną stawkę celną oraz pełny VAT, to i tak wyjdzie mu znacznie taniej niż zakup u oficjalnego dystrybutora w kraju. Jeśli zaś pokusi się o kupno większej ilości zysk/oszczędność będzie jeszcze większy.

Poza tym, kupując pakiet Adobe zawierasz umowę na instalację oprogramowania na Twoim komputerze, nie ma tam mowy o komputerze w Polsce. W innym przypadku ktoś często podróżujący między różnymi krajami musiałby kupić kilkanaście lokalizowanych wersji tego samego softu by być legalnym. A przecież nie kupuje.

Na sam koniec. Punkty licencji sprzeczne z lokalnym prawem (tu polskim) są wyłączone z obowiązku przestrzegania. Zatem regionalizacja legalnie nabytego produktu mająca na celu li tylko wymuszenie zakupu lokalnie, jest nieistotna."
wypowiedz z : http://forum.webesteem.pl/viewtopic.php?p=102515#102515

rysiaczek
12-01-2009, 02:54
opinia opisana powyżej oparta była o słowa dość wiarygodnego człowieka, pisze dość ponieważ, gdy faktycznie zagłębiłem się w temat, okazuje się że to nie prawda.
Sory za wprowadzenie w błąd, niestety ale byłem przekonany do tej idei..
/viewtopic.php?p=102515#102515 (http://forum.webesteem.pl/viewtopic.php?p=102515#102515)

tylko sie cieszyc z kolejnej duszyczki nawroconej:)

nagor
13-01-2009, 17:45
a czy można kupic CSa w wersji 3 lub 4 ale dla studentów gdzie cena był by znacznie niższa..

i czy przy wspóldzieleniu komputera przez dwie osoby ta druga tęz moze korzystać z tego programu?

domero
13-01-2009, 18:37
a czy można kupic CSa w wersji 3 lub 4 ale dla studentów gdzie cena był by znacznie niższa..

Tak. Licencja musi być wydana na osobę, która udokumentuje w razie kontroli, że w dniu nabycia licencji była uczniem/studentem (czyli np. świadectwo/dyplom). Jednak taka licencja nie upoważnia do komercyjnego wykorzystania programu.

Memoriz
13-01-2009, 19:16
jeżeli chcesz używać photoshopa do nauki lub tylko w celach prywatnych to zakup wersji dla studentów będzie dobrym wyborem.