PDA

Zobacz pełną wersję : FOTOCYFRA Kraków opinie



wig
27-12-2008, 08:58
witam,
jakie macie doświadczenia ze sprzedawcą sprzętu fotograficznego FOTOCYFRA z Krakowa ? Zauważyłem jego oferty na allegro, sprzedawca ma dosyć mało komentarzy, na razie same dobre, ale może wiecie coś wiecej o nim ?
Dzięki za informacje

wig

patric89
27-12-2008, 12:50
Ja kupowałem tam wiele rzeczy ale osobiście, nie przez allegro i jestem zadowolony. Bardzo miła i profesjonalna obsługa

dareg3d
27-12-2008, 13:02
Ja jakiś rok temu kupiłem u nich BG-E3, dobra cena i obsługa. Też osobiście.
pozdrawiam

Hellfire
28-12-2008, 16:29
Full profeska. Kontakt idealny, wysyłka błyskawiczna. Moje doświadczenia z nimi jak najbardziej pozytywne.

ABJ
29-12-2008, 03:12
rowniez polecam, nigdy nie mialem zadnych problemow.
co do canona to chyba nie maja nic z polskiej dystrybucji, ale to chyba nie ma znaczenia zadnego...
40D mialem z japonii heh...

jarekb17
29-12-2008, 08:42
Ja także mam dobre doświadczenia. Kupiłem osobiscie 50D a 24-105L przez Allegro, w obu przypadkach pełne zadowolenie, a szczególnie jestem pełen podziwu przy sprzedaży przez allegro.Naprawdę pełen profesjonalizm,błyskawiczna transakcja. I jak zauważył ABJ to sprzęt raczej nie z polskiej dystrybucji,więc problem z polską instrukcją moze być (np do 50D dostałem scan z oryginału) ale dzięki temu też taniej niż u konkurencji. Ogólnie to bardzo pozytywnie oceniam FOTOCYFRĘ.

brunovis
29-12-2008, 09:05
Kupowałem u nich EF 17-85 IS. Cena Allegro coś ponad 1100 zeta nie pamiętam. Zadzwoniłem i zapytałem czy jest możliwość zakupu poza Allegro w tej cenie (chciałem pomacać nim kupię - to w końcu sklep). Odpowiedź na telefon, że OK. Dzwoniłem w piątek rano. Poprosiłem jeszcze o zarezerwowanie obiektywu, żeby daremnie nie jechać. Odpowiedź - nie trzeba mamy ich dużo (mają ich pięć - o).


Przyjechałem i co? Sprzedający mi mówi mi, że w tej cenie już nie mają a nowa dostawa to po 80 zeta drożej. Na to ja mówię, że nie tak się umawialiśmy. W odpowiedzi usłyszałem, że trzeba było rezerwować. Opisałem rozmowę telefoniczną (kolega się pomylił). Obsługa miła, ale poczułem się jak "bajtel". Koniec końców sprzedał mi po tej cenie, ale chcieli chyba zarobić więcej bo w końcu jechałem te 100 km.
Edit:
nie pamiętam dokładnie ceny zakupu (wiosną była dobra), a nie jestem w stanie teraz sprawdzić

marekb
29-12-2008, 11:09
a jakies namiary na ten sklep..??

patric89
29-12-2008, 11:27
http://foto-cyfra.com/kontakt.php

prosze bardzo ;p

igor58
29-12-2008, 11:35
Ceny raczej nie powalają, chyba lepsze są w Fotopanoramie (Kraków). Sklep to mała dziupla w podwórzu, nie robi dobrego wrażenia (jakaś prowizorka). Na razie nic tam nie kupiłem, ale "wizytowałem" parę razy.

Konrado84
29-12-2008, 11:48
Ja kilka dni temu kupiłem tam 24-105.
Nie mogę złego słowa powiedzieć na ich temat.
To co zadecydowało o zakupie sprzętu u nich (brałem pod uwagę Kraków) to konkurencyjna cena oraz dostępność towaru.
Jak najbardziej mogę ich polecić!

magix
29-12-2008, 11:57
u nich kupowałem bratu 40d. Działa jak należy, zero problemów z FF/BF, przynajmniej na szkłach którymi dysponujemy

Johnus
03-01-2009, 12:55
Kupiłem u nich mojego 400D (body), na prośbę o nowszy model (z polskim menu) zareagowali pozytywnie, brak problemów jakichkolwiek, bardzo miła obsługa i szybko. Mogę polecić.

luft
06-01-2009, 15:01
sa bardzo wporzo - czyt. konkretni i nie owijaja w bawelne

dfq
08-01-2009, 16:09
kupiłem u nich pól roku wstecz Canona 450D z kitem + EF-S 55-250 IS+karta pamieci 4GB. Namiary znalazlem na allegro (dobra cena) ale odbieralem osobiscie. Pełna kultura obsługi , sprzecik chodzi niezawodnie (15tys klapniec). Ceny mieli wtedy nizsze niz w Fotopanoramie (tam z kolei mieli taniej 50/1.8 II).

ralf
11-01-2009, 02:13
Kupowałem u nich EF 17-85 IS. Cena Allegro coś ponad 1100 zeta nie pamiętam. Zadzwoniłem i zapytałem czy jest możliwość zakupu poza Allegro w tej cenie (chciałem pomacać nim kupię - to w końcu sklep). Odpowiedź na telefon, że OK. Dzwoniłem w piątek rano. Poprosiłem jeszcze o zarezerwowanie obiektywu, żeby daremnie nie jechać. Odpowiedź - nie trzeba mamy ich dużo (mają ich pięć - o).


Przyjechałem i co? Sprzedający mi mówi mi, że w tej cenie już nie mają a nowa dostawa to po 80 zeta drożej. Na to ja mówię, że nie tak się umawialiśmy. W odpowiedzi usłyszałem, że trzeba było rezerwować. Opisałem rozmowę telefoniczną (kolega się pomylił). Obsługa miła, ale poczułem się jak "bajtel". Koniec końców sprzedał mi po tej cenie, ale chcieli chyba zarobić więcej bo w końcu jechałem te 100 km.
Edit:
nie pamiętam dokładnie ceny zakupu (wiosną była dobra), a nie jestem w stanie teraz sprawdzić

Ja też miałem podobny przypadek, w sklepie powiedzieli mi jakieś 40zł więcej, w porównaniu do tego co sprawdzałem przed i po zakupie na ich stronie. Ogólnie mieszane uczucia, zestawy sztukowane, brak polskiej papierowej instrukcji. Niestety w fotopanoramie w tym momencie nie mieli tego co chciałem.

kasztelan
19-03-2010, 16:14
Kupowałem u nich Canona 450 w tamtym roku, dziś kupiłem obiektyw 55-250 Canona. Żaden problem z sprawdzeniem sprzętu, kupując masz 10 dni na przetestowanie go :-D no i bardzo chętnie jeśli chcesz pozwalają na testy obiektywów. :-D Dla porównania ulica obok ul. Studencka a tam można testować sprzęt tylko na miejscu, po zakupie nie ma możliwości zwrotu, a jakie można zrobić zdjęcia na ulicy przed sklepem ??? :-? Sklep w podworcu ale dla mnie to żaden kłopot ważne jest to że profesjonalnie podchodzą do klienta. Polecam sklep w 100% :-D

wiktor2323
19-03-2010, 22:38
Często tak jest, że cena w sklepie jest większa...w fotopanoramie musiałem dopłacić do body pare złoty, natomiast w d-photo cena obiektywu na stronie i w sklepie była identyczna.

tombas
21-03-2010, 17:17
osobiście odbierany (po zamowieniu telefonicznym) 400d z cashbackiem w bardzo dobrej cenie i wysyłkowo grip do 5d, żadnych problemów, polecam.

liquidsound
24-03-2010, 23:20
bardzo w porzadku, kupowalem 40D i wzieli moja 350tke w rozliczeniu, praktycznie w cenie takiej, ze nie wiele na niej zarobili.

Juu_
28-06-2011, 16:00
kupiłam tam EF-S 15-85, tylko zapłaciłam za niego 20zł więcej niż na stronie (nie rozumiem tego), ale za to dostałam zniżkę na filtr (wydaje mi się, że jakby ktoś był jeszcze bardziej stanowczy udałoby się utargować więcej).
Obsługa bardzo miła i kontaktowa, dostałam nawet smycz gratis:)
Jednak trzeba sprawdzać czy towar na stronie jest dostępny w sklepie, a tak to wszystko ok.

ags
19-01-2012, 00:35
Zadzwoniłem, był, ale w końcu zapłaciłem 26PLN więcej niż cena podana online, a sprzedawca był wielce oburzony, że nie jestem tym zachwycony. W sumie pierwszy raz mi się zdarzyło, że po wypomnieniu ceny online sprzedawca się nie zreflektował. Obiektyw działa.

aptekarz
28-01-2012, 22:35
Zadzwoniłem, był, ale w końcu zapłaciłem 26PLN więcej niż cena podana online, a sprzedawca był wielce oburzony, że nie jestem tym zachwycony. W sumie pierwszy raz mi się zdarzyło, że po wypomnieniu ceny online sprzedawca się nie zreflektował. Obiektyw działa.

Ja miałem także podobny przypadek w tym sklepie...

Telefonicznie uzgodniłem i zarezerwowałem sprzęt, cena była bardzo atrakcyjna i była uzgodniona i potwierdzona.

Przyjchałem do nich specjalnie kawał drogi... i okazało się, że w tej cenie, którą uzgodniłem wcześniej Pan właściciel sklepu mi nie sprzeda... (bo kolega się dzień wcześniej pomylił) tym razem chodziło o kilkaset złotych za aparat z obiektywem.

radar
08-11-2014, 15:51
Widzę że u nich nagłe podnoszenie to standard - u mnie to samo.
Awaryjnie na szybko potrzebowałem obiektywu. Zadzwoniłem zapytać o dostępność, cenę. Po drodze bankomat, wypłaciłem gotówkę. Na miejscu podano mi cenę wyższą niż przez telefon. I dostałem informację że jak chcę w cenie którą podali to dopiero za kilka dni.
Robienie klientów w konia i naciąganie (zwłaszcza jak się komuś spieszy)!
Z pewnością nie można liczyć na ten sklep.

Bangi
08-11-2014, 17:51
Kupiłem u nich kilka szkieł. W sumie większych zastrzeżeń nie mam, ale słyszałem od znajomych, którzy również tam kupują, że zdarzało się iż kombinowali z cenami... ale zawsze udawało się tym znajomym ich na tyle postraszyć, że sprzedawali za pierwotną z "oferty". Oczywiście niesmak pozostał.
Chłopaki niestety kombinują.
Do tego, nie chcę tu snuć żadnych insynuacji, ale dodam tylko, że wszelkie szkła jakie u nich kupiłem, tj. w sumie 3 sztuki wymagały kalibracji, natomiast wszelkie szkła, które kupiłem na Studenckiej, parę stówek więcej, nigdy żadnego problemu nie sprawiały - przypadek??? Nie wiem, ale ciekawe ;)

dj_exon
09-11-2014, 09:11
Widzę że u nich nagłe podnoszenie to standard - u mnie to samo.
Awaryjnie na szybko potrzebowałem obiektywu. Zadzwoniłem zapytać o dostępność, cenę. Po drodze bankomat, wypłaciłem gotówkę. Na miejscu podano mi cenę wyższą niż przez telefon. I dostałem informację że jak chcę w cenie którą podali to dopiero za kilka dni.
Robienie klientów w konia i naciąganie (zwłaszcza jak się komuś spieszy)!
Z pewnością nie można liczyć na ten sklep.

Dokładnie!
Dwa dni temu pojechałem po tamrona 150-600, godzina w korkach i dążyło ok tylko cena wyżej niż podana przez tel. Szefa nie ma, nie da sie zadzwonić a to pewnie on tak powiedział. Ale najarany na obiektyw myśle biorę! Fajnie że spytałem o kartę gwarancyjna: Ojej była w pudełku!! Nie ma?
Masakra! Chciale mi dać gwarancje sklepu i za cenę większa !

igor58
09-11-2014, 09:54
kupiłem u nich sporo (60D, parę szkieł)
tylko dlatego, że mieli dobre ceny, a ja wtedy byłem obrażony na Fotoplusa za chamską obsługę
skasowałem ich parę lat temu, po "przygodach" przy zakupie Tamrona 70-300
szkoda, że Fotopanorama tak zeszła na psy, to był miły sklepik - teraz to jakiś skansen
na placu boju pozostał Fotoplus, jedyny sklep w Krk, który ma sporo towaru i pewne źródła dostaw (ale 6D nabyłem z Saturnie)

Bartek Dziedzic
14-11-2014, 11:25
Kupiłem u nich parę rzeczy jakieś 2 lata temu- wszystko było wporządku