PDA

Zobacz pełną wersję : 17-85 IS vs 28-135 IS



krzysiek118
26-12-2008, 22:03
Witam
Mam pytanie dotyczące tych oto dwóch obiektywów, co polecalibyście bardziej?? Zaczynam jak na razie z fotografia, posiadam Canona 400D i potrzebuje szkło do portretów, krajobrazów i czasami do relacji z wyścigów samochodowych lub rajdów moto cross. Może byście polecali coś innego w podobnej cenie?

koy
26-12-2008, 23:07
Z tych to do 400d o wiele bardziej sie nadaje 17-85. 28-135 na cropie robi sie bardzo nijakie tzn ani szeroki kat ani tele, choc szkielko calkiem przyzwoite. A co do innych szkielek to trudno mi polecic, chyba ze tamrona 17-50, tylko wczesniej lepiej go dobrze przestrzelic. W tamronie duzy plus to swiatlo i ostrosc. Pozdrawiam

adamskladak
26-12-2008, 23:17
Witam
Mam pytanie dotyczące tych oto dwóch obiektywów, co polecalibyście bardziej?? Zaczynam jak na razie z fotografia, posiadam Canona 400D i potrzebuje szkło do portretów, krajobrazów i czasami do relacji z wyścigów samochodowych lub rajdów moto cross. Może byście polecali coś innego w podobnej cenie?


jesli masz kita to jak przesiadziesz sie na 17-85 to duzo sie nie zmieni bo jak dla mnie to jakosc nie jest rewelacyjna :)

a co do twoich celow to powiem Ci ze jak cos jest do wszystkiego to jest do du.. :)
wiesz do portretow to 50 f1.8 starczy do krajobrazow moze byc szklo ciemniejsze i szersze a do wyscigow to potrzebujesz jakiegos jasnego zoooma typu 70-200 f4(choć to troche ciemno)

wiec nie zazdroszcze masz spory klopot oczywiscie mozesz kupic jakis uniwersalny obiektyw moze to byc 24-135 ale nie mialem go w rekach wiec nie wiem jak z nim jest(ale 24 do krajobrazy moze byc malo?)

Bodzius
26-12-2008, 23:51
Eee coś przyjęło się na tym forum, że powyżej 24/28mm to już na cropa się nie nadaje, bo brakuje szerokiego... Prawda jest tak, że szerokiego chyba najrzadziej się używa. Z 28mm robi się na cropie ~50mm, czyli standard z analogów. Nie wiem co tak ludzie panikują. Ja osobiście wolę złapać coś w ciaśniejszym kadrze, niż zastanawiać się nad masą szczegółów niewiadomego pochodzenia, które uwieczni mi szeroki obiektyw.

Polecam bardzo 28-135 - jakość obrazu rewelacyjna, AF wyjątkowo celny, a światło tak nie przeszkadza. Szeroki kąt zastępuje mi KIT, więc nie narzekam, a do portretów i do pomieszczeń 50 f/1.8 nadaje się idealnie. Polecam taki zestaw. Tani i wyjątkowo dobry, w miarę uniwersalny :-D Użytkuję taki tandem dłuższy czas i nie zamierzam póki co go rozszerzać albo coś zmieniać.

adamskladak
27-12-2008, 12:42
Polecam bardzo 28-135 - jakość obrazu rewelacyjna, AF wyjątkowo celny, a światło tak nie przeszkadza. Szeroki kąt zastępuje mi KIT, więc nie narzekam, a do portretów i do pomieszczeń 50 f/1.8 nadaje się idealnie. Polecam taki zestaw. Tani i wyjątkowo dobry, w miarę uniwersalny :-D Użytkuję taki tandem dłuższy czas i nie zamierzam póki co go rozszerzać albo coś zmieniać.

twoj link odpala tylko strone ze sklepem ???

sam piszesz ze potrzebujesz szerokiego i wykorzystujesz do tego kit ,czyli 28 jest czasem za malo na cropie ??

Bodzius
27-12-2008, 23:31
Jaki sklep??

...szeroki kąt to najrzadziej wykorzystywana przeze mnie ogniskowa. A w razie czego jest wspomniany KIT. W zasadzie nie jest mi do szczęścia potrzebny.