PDA

Zobacz pełną wersję : szybkość 24L/1.4...?



marekb
26-12-2008, 16:24
zaposiadlem drogą kupna w sklepie nowa 24L i jeszcze matowke Ee s no i lekko sie przerazilem. OtóŻ czas ostrzenia, tzn jeśli jedzie od oo do np pól metra to mysle ze prawie sekundę trwa, w każdym razie jedzie sobie płynnie a nie jak np w 35L gdzie trwa to ułamek sekundy. Czy ktoś z ta matowka mógłby sprawdzić swoje szkielko i. Sie podzielić.? Mam wrażenie ze obiektyw jest strzelony. Acha no chyba już napewno. Przed chwila gdy je podpialem bez wyłączania puszki af nie działał w ogóle. Musiałem wyłączyć i włączyć i wędruje sobie swym wstretnym zolwim tempem

dr11
26-12-2008, 16:56
Założony dekiel. Czas start w momencie wciśnięcia spustu, jedzie od nieskończoności do 0,25m, czas stop po powrocie do nieskończoności. Wynik: ok 1,50, 1,60 sek.

Edit: Normalne ogniskowanie na przedmiocie oddalonym na 0,5m obiektywu ustawionego początkowo na nieskończoność to 0,4 sek. Czas mierzyłem od wciśnięcia spustu do potwierdzenia ostrości błyśnięciem punktu AF.

marekb
26-12-2008, 17:41
dzięki dr11, no to d..pa..., poza tym przytrzymuje go w dwóch miejscach, ale nie zawsze...:(

dr11
26-12-2008, 17:52
Marku, na płycie głównej obiektywu znajdują się potencjometry regulujące pracę AF. Z tego, co powiedziałeś wynika, że USM jest rozsynchronizowany i wymaga właśnie takiej regulacji. To w miarę prosta czynność ale nie wiem czy Ci się chce bawć, tym bardziej nie ma sensu, jak obiektyw jest nowy/na gwarancji/jest możliwość zamiany.

A w ogóle to można to wszystko przenieść do wątku o 24L? (drogi modzie :) )

marekb
26-12-2008, 19:43
dr11, nie bede sie bawił, jutro robie slub a w poniedziałek dzwonie do sklepu. Problem w tym że wymiana utrudniona bo te szkła tylko pod zamówienie...

dr11
29-12-2008, 12:35
Pytam tak z ciekawosci. Walczyles z AF czy zdales sie na MF + EE-S? :)

gustaff
29-12-2008, 12:47
Kurcze mam to szkło i jego AF działa dość szybko, a mam je na 5D.

zanussi
29-12-2008, 12:51
na piątce nie miałem zastrzeżeń do 24mm 1,4, na jedynce też wyrabiał 100% normy.

iREM
29-12-2008, 13:40
zaposiadlem drogą kupna

O matko jedyna!!! Co to znaczy??? Jakieś nowe słowo??? Przepraszam za rzep, ale aż oczy zabolały!!!
Można zaapelować o trochu więcej polszczyzny? ;-)

marekb
29-12-2008, 14:03
O matko jedyna!!! Co to znaczy??? Jakieś nowe słowo??? Przepraszam za rzep, ale aż oczy zabolały!!!
Można zaapelować o trochu więcej polszczyzny? ;-)
no wiesz, nie wszyscy się z polszczyzną zapoznali..;). To wątek o wadliwym AF w moim 24L, wiec jak nie masz nic na temat do napiasnia to nie pisz, a nie nabijaj sobie licznik.

AF działa tylko przycina sie w dwóch miejscach lub po włączeniu puszki nie rusza wcale. Dziś szkło wymieniam (dla iREM zapodaje do podmianki ;) ), dzięki za pomoc