PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron - luźny pierścień



leszek32
25-12-2008, 01:57
Witam Wszystkich,
mam pytanie czy mam się martwić oraz czy reklamować obiektyw - otóż dziś zauważyłem, że ten ostatni pierścień na którym mam zamontowane szkło UV (ochronnie) ten gdzie montuje się "tulipana" jest luźny - tak sobie można nim ruszać około 2 mm (i tak lata). Niby wszystko ok robi zdjęcia ok, ale ... tak nie było. Dzięki i Pozdrawiam
aha ta ostatnia soczewka wygląda jak by się nie ruszała, ale jak patrzę przez wizjer i ruszam tym pierścieniem to jak by się lekko zoom zmieniał.

kubaj
25-12-2008, 02:50
opcja ..... szukaj :)

oddawanie jakiegos szkla praktycznie dowolnego producenta do polskiego serwisu to bolaczka straty czasu, nerwow i caly bagaz zlych doswiadczen - dziala, nie ruszac

leszek32
25-12-2008, 03:25
Heh - to wiem, że są problemy z serwisami - pytam też czy problem może znany dla tych obiektywów i czy się tym stresować.
A jak już serio trza będzie skorzystać z serwisu to czasem bywam w Niemczech :)

kubaj
25-12-2008, 13:38
opcja szukaj naprawde zamiast czekac 12h juz po 30sek mialbys odpowiedz

Vitez
25-12-2008, 16:09
opcja szukaj naprawde zamiast czekac 12h juz po 30sek mialbys odpowiedz

Opcja "Punkt 7. " polecam :p :
http://canon-board.info/announcement.php?f=27&a=3

kubaj
25-12-2008, 20:54
ale ja delikatnie podpowiedzialem :) zaraz po wpisaniiu tamron luzy juz mialby te linki sam, czasem sa ludzie ktorych jeszcze mozna uratowac przed wlasnym lenistwem, probowac trzeba

leszek32
26-12-2008, 00:06
ale ja delikatnie podpowiedzialem :) zaraz po wpisaniiu tamron luzy juz mialby te linki sam, czasem sa ludzie ktorych jeszcze mozna uratowac przed wlasnym lenistwem, probowac trzeba

Witam, najpierw szukałem - poczytałem - nie znalazłem - to napisałem pytanie, jeśli kolego @kubaj znalazłeś to delikatnie proszę podaj mi tego linka, który odnosi się do mojego pytania z pierwszego postu.
Pozdrawiam
Z góry dziękuję za pomoc.

Vitez
26-12-2008, 19:24
ale ja delikatnie podpowiedzialem :)

Nieważne w jaki sposób podpowiedziałeś. Ważne że niezgodnie z Regulaminem i to dwukrotnie :p .
Obiektywnie patrząc podpowiedź "użyj wyszukiwarki" bez podania przykładowego wątku wygląda jak chęć dokopania.
Podpowiedź "zobacz co na ten temat znalazłem w wyszukiwarce, poszukaj sam a znajdziesz więcej" z podaniem linka to właściwie okazana chęć pomocy.

Tomek_P
26-12-2008, 19:28
http://uk.youtube.com/watch?v=IiOj-7MAO_w

leszek32
26-12-2008, 21:46
Dzięki, @Tomek_P dokładnie z takim problemem się "borykałem" :)
Nie jest to trudne.
Pozdrawiam

Tomek_P
26-12-2008, 22:00
luz ;)

spotkałem się wcześniej z podobnym problemem i wynalazłem ten film. potrzeba tylko zestaw precyzyjnych śrubokrętów

sadz1u
20-04-2010, 19:51
witam!

kupiłem tammiego, wszystko pięknie, ostrzy w punkt.. jedynie te luzy.

jak konkretnie taki śrubokręcik nazywa się? jakiś numerek to ma? orientuje się może ktoś, gdzie w Wa-wie można dostać takie coś?

slonkaap
21-04-2010, 12:21
Witam serdecznie.Z ciekawoscia przeczytalem ten watek,poniewaz ostatnio podobny problem mam z miom canonem 70-200/2.8.Luz jest z jednej strony na ostatnim segmencie tuyz za pierscieniem recznego ostrzenia.Czy moze ktos podpowiedziec co sie stalo.Film fajny ale moja obawa przed popsuciem zacnego obiektywu jest duza.Pozdrawiam