PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa blyskowa i odbijanie swiatla.



esenpe
03-07-2005, 13:44
http://snp.dcfnet.pl/flash_test/

Moze sie komus przydac, moze troche podniesie wiare w zew. lampy blyskowe :-)

McKane
03-07-2005, 13:56
Zdjecie od sufitu jest troche skopane. Calosc jest ewidentnie niedoswietlona co sugeruje ze zapomniales dac FEL albo cos nie tak bylo z korekcja blysku.

esenpe
03-07-2005, 14:00
Od sufitu faktycznie przydalo by sie EV + 2/3 kompenasacji na lampie, co do reszty to nie wiem czy az tak niedoswietlone.

McKane
03-07-2005, 14:03
Slowo "calosc" odnosilo sie do 3 zdjecia oczywiscie, nie do wszystkich. Tylko z nim cos jest nie tak ... moim zdaniem raczej FEL ale to Ty robiles wiec wiesz lepiej.

MrMyster
03-07-2005, 14:09
Slowo "calosc" odnosilo sie do 3 zdjecia oczywiscie, nie do wszystkich. Tylko z nim cos jest nie tak ... moim zdaniem raczej FEL ale to Ty robiles wiec wiesz lepiej.

Ogolnie to srodkowe foto wypada najlepiej. Rowno doswietlone i elegancko rozlozone cienie. Ale nie znam sie na Twoim zdaniu... pewnie wiesz lepiej.

Upsss.. nie umiem czytac :D W sumie to mnie tu nie bylo :S

McKane
03-07-2005, 14:18
Ogolnie to srodkowe foto wypada najlepiej. Rowno doswietlone i elegancko rozlozone cienie. Ale nie znam sie na Twoim zdaniu... pewnie wiesz lepiej.

Upsss.. nie umiem czytac :D W sumie to mnie tu nie bylo :S

Hehe nie no tez uwazam ze 2 najlepsze :) Tylko moim zdaniem przy 3 da sie wiecej wyciagnac z tego odbicia od sufitu zmieniajac pomiar albo dajac korekcje.

P.S. Ale sprzetu to masz bardzo zacnie bym powiedzial :) Przypadkowo gdyby bardzo znudzil Ci sie ten TS-E to ja go przyjme pod swoje skrzydla :)

KuchateK
04-07-2005, 02:29
No... Tez takie testy robie :mrgreen: Tyle ze ja sufit preferuje w wersji z plytka rozpraszajaca. 70 to troche duzo jak na moj gust... No i zdecydowanie to trzecie nieodoswietlone. W trzysecie +1 na lampie zadko kiedy bylo za duzo.

esenpe
04-07-2005, 09:42
Ale co ciekawe jak zaloze odbijacz (bouncer) to na EV 0 zdaza sie ze lampa przepali.

KuchateK
04-07-2005, 18:04
Obstawiam ze to z powodu celowania e-ttl'em a nie winy samego bouncera.

esenpe
04-07-2005, 19:37
pewnie tak, ale musze to dopracowac.