PDA

Zobacz pełną wersję : Fotoksiążka w fotojokerze to LIPA !!!!!!



fotofather
23-12-2008, 13:00
Witam wszystkich,

Chciałbym przestrzec wszystkich przed zamawianiem fotoksiążki w Fotojokerze lub przynajmniej radzę dobrze się zastanowić. Otóż jakieś 2 tygodnie temu zamówiłem ów produkt w ilości dwie sztuki. Zdjęcia były wykonywane Canonem A570IS. Jedna fotoksiążka była ok, ale druga to masakra. Zdjęcia były poobcinane a resztę formatu wypełniały białe paski. Z drukarni z tym knotem przyszło wyjaśnienie że to przez EXIFY, które aparat dopisuje do zdjęć i powinny być wyczyszczone przed skopiowaniem do programu. I zaproponowali rabat 20%-miałem zapłacić 80 zł gdzie 60% zdjęć było do niczego. Najlepsze jest to że prawidłowo zrobiono fotoksiążka zawierała identyczne pliki i było ok. W sklepie nie potrafili wyjaśnić dlaczego zdjęcie (identyczny plik) w jednej fotoksiążce jest wykonane prawidłowo a drugiej poobcinane z białymi paskami. W końcu stwierdzili że to przypadek losowy.

Najbardziej zbulwersowało mnie to, że podaje się telefon, e-mail a Oni nic nie poinformowali o problemie- dopiero przy odbiorze dowiedziałem się że zostałem bez prezentu dla najbliższych.
A już skandalem było oprawienie tego badziewia i łudzenia się że zapłacę za ten gniot 80zł.

Tak więc dziękuję Ci Fotopajacu że bez uprzedzenia pozbawiłeś mnie prezentu na Święta.:evil:

rauf
23-12-2008, 13:12
Właśnie dlatego nie zdecydowałem się na książki jako prezenty, mało opinii i jakoś nikt nie potrafił mi podpowiedzieć gdzie to warto zrobić.
Teraz wiem już gdzie nie warto ;) Współczuję wpadki...

migawka
23-12-2008, 13:22
Trzeba było isc do renomowanej drukarni i zapłacic 5 kafli zeby było pewne i bez wynalazków w srodku.. nikt Cie nie poinformował, bo raczej nikt tego nie sprawdza, tam gdzie to robia to raczej jedna z 100 zrobiona każdego dnia..reklamowac Możesz zawsze i nie zawsze zrobia jak powinno byc..Dopiero była afera jakby wyszło, że ktos grzebał w Twojej książce..Poza tym, czego sie Spodziewałes?- merca za 80zł..Na takie usługi trzeba brac poprawkę szczególnie przed świętami, żeby nie było poźniej takiej checy.. Nie Dziw sie, że w sklepie nie opisali Ci złożoności prolemu który wynikł podczas produkcji, bo kogo to obchodzi, ktos tylko odbiera towar i go przekazuje za opłatą kupującemu.. Nigdy nie robię tam nawet odbitek 10/15 jezeli ma to byc w terminie i bez niespodzianek, płace więcej i mam tak jak wymagam.. Udanych świąt i powodzenia..

brunovis
23-12-2008, 13:33
Poza tym, czego sie Spodziewałes?- merca za 80zł....
Ciekawe podejście do tematu :-D. W Fotojoker są próbki tych książek i rozumiem oczekiwanie podobnego produktu. Idąc do fotolabu jak Ci zepsują zdjęcia to się pewnie cieszysz, bo mało zapłaciłeś :-D.
Z drugiej strony jak się czegoś dużo wytwarza, zawsze może zdarzyć się wpadka i jest problem jeżeli termin goni :-D.

Wesołych Świąt wszystkim życzę :-D

iREM
23-12-2008, 13:48
Trzeba było isc do renomowanej drukarni i zapłacic 5 kafli

A co to jest tałzena? *
A tak na poważnie, to żartujesz czy mówisz serio? Bo nie bardzo zrozumiałem. Jak robisz więcej fotek dla kogoś to też przymykasz oko, że się kilka sp... ?










* cytat z Bareji (jakby co).

fotofather
23-12-2008, 14:10
Poza tym, czego sie Spodziewałes?- merca za 80zł..Na takie usługi trzeba brac poprawkę szczególnie przed świętami, żeby nie było poźniej takiej checy..

No wybacz, ale Twoje podejście jest jak z PRL-u. ("Bierz co jest i ciesz się że dostałeś). Ale mamy już trochę inne czasy (jakbyś nie zauważył) i chyba mam prawo oczekiwać że stworzony przeze mnie produkt, przy pomocy ich programu CEWE FOTOKSIĄŻKA, będzie wyglądał tak jak na podglądzie.

Rozumiem że się czegoś dużo wytwarza, zawsze może zdarzyć się wpadka i jest problem jeżeli termin goni-ale nie jestem w stanie pojąć dlaczego chcą maila, adres, telefon jak w razie czego i tak mają zlew i nie raczą zadzwonić z informacją że nie są w stanie zrealizować poprawnie zamówienia które było wysłane 2 tygodnie wcześniej a nie wczoraj !!!!

Życzę wszystkim wesołych Świąt-że też muszę biegać jeszcze za prezentem :roll:

HuleLam
23-12-2008, 15:28
Fotofather - może Tobie to niewiele pomoże, ale są i inne serwisy, niekorzystające z usług drukarni CEWE. Ja robiłem kiedyś w FotoWyspie i byłem zadowolony (ja i odbiorcy ;-) ).

orzeh
23-12-2008, 17:02
fotojoker to juz korporacja, niestety...
co do fotoksiazek (i nie tylko) polecam fotonet z tychow. firma mniejsza, wiec i podejscie do Klienta bedzie inne, w razie takich wypadkow.

Marnypopis
23-12-2008, 18:26
Podobnie jak poprzednik polecam Fotonet. Cewe - porazka...

mamut9
23-12-2008, 23:11
Właśnie dlatego nie zdecydowałem się na książki jako prezenty, mało opinii i jakoś nikt nie potrafił mi podpowiedzieć gdzie to warto zrobić.
.

Zakład fotograficzny http://www.fotolwowska.pl/ we Wrocławiu - jakość na 6 :!:
Odnośnie usług w Fotojokerze tez się naciąłem przy zwykłych odbitkach - nawet nie miały...jednakowego formatu :evil:tak od 8x12 do 11x17 a co.. zamawiałem 10x15 bez kadrowania dostałem..KASZANKA:evil::evil::evil:, nawet mi sił nie starczyło na reklamacje - wiecej tam nic nie zamówie.:!:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Idąc do fotolabu jak Ci zepsują zdjęcia to się pewnie cieszysz, bo mało zapłaciłeś :-D.ad.1 w fotolabie - mozna złożyć reklamacje i nie odebrać żle wykonanych w labie zdjęć


Z drugiej strony jak się czegoś dużo wytwarza, zawsze może zdarzyć się wpadka i jest problem jeżeli termin goni :-D.
noo... - jak produkujemy dużo samolotów/samochodów/tabletek to:
- jeden samolot może spaść bo niedokręciliśmy skrzydła.
- samochód może wpaść do rowu bo urwało się koło my tylko z kilku tysięcy śrub nie przykręciliśmy tej jednej.
- tabletka pomyłkowo jedna inna i...Cię nie ma (dead) -TO PODEJŚCIE KTÓRE REPREZENTUJESZ:?:
Myślę, że nie.
Nie ma wytłumaczenia masowością. Bubel to bubel:!:

anzelm-74
24-12-2008, 12:58
Witam. Miałem okazję oglądać 2 fotoksiążki zamówione przez kolege w Rossmanie i śmiało moge polecić.
Twarda okładka, papier dość dobrej jakości, kolory super, naprawdę jestem pod wrażeniem. Wkrótce będę zamawiał dla siebie ,więc napiszę jak to wyszło.
Wesołych Swiąt

ErnestPierwszy
24-12-2008, 14:45
Witam. Miałem okazję oglądać 2 fotoksiążki zamówione przez kolege w Rossmanie i śmiało moge polecić.
Twarda okładka, papier dość dobrej jakości, kolory super, naprawdę jestem pod wrażeniem. Wkrótce będę zamawiał dla siebie ,więc napiszę jak to wyszło.
Wesołych Swiąt


W Rossmannie książki robi ta sama firma co w FJ, czyli CEWE...
Wesołych Świąt

airhead
24-12-2008, 15:24
ja mogę polecić warszawkie StudioUH czyli alboom.pl

burdagraph
24-12-2008, 15:36
po wielu perturbacjach i poszukiwaniu porządnej firmy - zdecydowałem się na współpracę z digitalalbum.pl

Niedługo napiszę o tym osobny post i postaram się zrobić "recenzję".

Mam na kilka sztuk w różnych formatach z różnymi okładkami, papierem.
Porobię fotki itd

J.J.
24-12-2008, 15:53
Ja niedawno robiłem w Fotojokerze, i nawet zadowolony jestem. Wyszło lepiej niż się spodziewałem. Właśnie robię następne.

Modzel
24-12-2008, 17:11
Jakos na poczatku tego roku zamawialem w fotopajacu fotoksiazke. Byl to moj "pierwszy raz" wiec nie bardzo wiedzialem jak to wyjdzie, ale musze powiedziec, ze efekt byl mocno pozytywny. Ladne kolory, papier dobrej jakosci, solidna twarda oprawa..
Poki co nie mialem okazji zamawiac kolejnej fotoksiazki, ale po tej jednej jestem zdecydowanie zadowolony z ich uslug. Moze to niewiele wnosi do tematu, ale wydaje mi sie, ze omawiany przypadek jest takim "standardowym" wypadkiem przy pracy, ktore zdarzaja sie wszedzie. Natomiast propozycja obnizenia ceny jest dla mnie smieszna.. jesli byla taka kaszana, to wypadaloby z ich strony raczej zaproponowac ponowne wydrukowanie, a nie kupno za ilestam% ceny.

migawka
26-12-2008, 13:49
fotofather -"No wybacz, ale Twoje podejście jest jak z PRL-u. ("Bierz co jest i ciesz się że dostałeś). Ale mamy już trochę inne czasy (jakbyś nie zauważył) i chyba mam prawo oczekiwać że stworzony przeze mnie produkt, przy pomocy ich programu CEWE FOTOKSIĄŻKA, będzie wyglądał tak jak na podglądzie.
Rozumiem że się czegoś dużo wytwarza, zawsze może zdarzyć się wpadka i jest problem jeżeli termin goni-ale nie jestem w stanie pojąć dlaczego chcą maila, adres, telefon jak w razie czego i tak mają zlew i nie raczą zadzwonić z informacją że nie są w stanie zrealizować poprawnie zamówienia które było wysłane 2 tygodnie wcześniej a nie wczoraj !!!! "

Własnie nie żyjemy w PRL, Możesz nie odebrac zamówienia, nikt Tobie nie każe za coś takiego zapłacic, a Możesz złożyc kolejne- chyba, że już dobrze Cię w punkcie znają I współpraca z Toba wygląda"sztywno".. Z moich informacji, to podobno problem z druga książką, pojawił sie podczas tworzenia przez Ciebie płyty w magicznym programie, i podobno Gdybyś sprawdził co jest na felernej płycie, po której wyszła kupa od razu Miałbys rezulatat tego co Otrzymałes.. Oczywiście to wszystko podobno, żeby sie nie okazało, że jestem dowodem w sądzie itd..Bo oczywiście Twoich przypadków było zapewne więcej..A i nawet sami pracownicy zacnej firmy mają czesto wiele zastrzeżeń,a reklamacje wcale nie wyglądają inaczej, taka sama zlewka i wygląda na to, że to poprostu pech- Trafiłeś na koniec farby czy coś takiego i wyszła kupa..
PRL to znam ale z Barei i jak mi rodzice opowiedzą.
To co zrobisz w programie, to co Widzisz na podglądzie a to co wyjdzie z maszyny to czesto różne rzeczy.A foto książki wystawione w sklepie to napewno nie rzut z tasmy, dlatego efekt finalny bywa czesto gorszy, nie zadawalający..
Jakbys złożył asekuracyjnie kolejne zlecenie, Mogłbyś
odebrac tylko te które finalnie wygląda lepiej, badz kupic oba i miec jedno dla siebie, a droga reklamacji napewno wygląda "wolniej" niż rzut na tasme kolejnego zamówienia, chyba że termin realizacji byłby za długi..
Żeby nie było, nie jestem stroną- poprostu orientuję się jak to bywało, jak bywa i wiem, że ciężko takie sprawy tam załatwic. Niestety takie są czasy, że trzeba pilnowac swego a nie zawsze można wyegzekwowac to co sie faktycznie Nam należy. Dlatego staram sie nie korzystac, chyba ze cena jest warta wpadki i warto zaryzykowac..
Póki co PEACE OKI?
pozdrawiam!

Przemek Białek
26-12-2008, 13:58
Witam. Miałem okazję oglądać 2 fotoksiążki zamówione przez kolege w Rossmanie i śmiało moge polecić.
Twarda okładka, papier dość dobrej jakości, kolory super, naprawdę jestem pod wrażeniem. Wkrótce będę zamawiał dla siebie ,więc napiszę jak to wyszło.
Wesołych Swiąt


Rossman, CeWe oraz Joker(albumy i odbitki) to wszystko jedna wielka firma - CeWe kolor potentat na rynku odbitek i amatorskich uslug foto.
Sprawa wyglada tu tak ze im nizsza cena tym jakosc jest niestety gorsza, chyba wiele nie trzeba tlumaczyc.

jak cchcecie dobre foto-ksazki to polecam www.fotoexpress.pl

herna
26-12-2008, 14:36
Ja robiłem na prezent świąteczny fotozeszyty w www.drukujwspomnienia.pl
Przyszla paczka tak jak było umówione, książeczki wyszły dobrze, bez żadnych problemów tak jak wyglądały w programie do edycji.
Obdarowani byli bardzo zadowoleni :-)

merger
26-12-2008, 17:40
gdyby kogos interesowalo, to alternatywy mozna szukac za granica. drukowalem ostatnio album slubny w Blurb (blurb.com) i wyszlo bardzo fajnie. jakosc lepsza niz FJ i CEWE. Lepszy papier, bardzo super okladka - dlugo suzkalem odpowiedniej miekkiej okladki, bo nie lubie twardych, ta wyszla super. drukowane w holandii, drukowali 5 dni, przesylka szla poczta zwykla tydzien. no i ... taniej niz w PL :)

polecam. fotki jak wyszlo - u mnie w galerii.