PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc w Mk II



slonkaap
22-12-2008, 21:07
Witam serdecznie i prosze o wyrozumialosc.Wlasnie dotarla do mnie /pisalem o tym 1.5 mies./pierwsza lustrzanka cyfrowa Canon 1D Mk II.Aparat super ale jednoczesnie rozpoczely sie dla mnie problemy zwiazane z jego obsluga.Czy ma ktos instrukcje obslugi ladowarki,poniewaz w instr.obslugi aparatu wiadomosci dot.ladowania aku sa bardzo ograniczone.Mam sporo przewodow ale jak je podlaczyc to juz nie wiem.Przy okazji aby nie zakladac nowego watku prosze o podpowiedzi na temat jaki kupis spaserowy obiektyw.Prosze o rozsadne ceny poninewaz aparat kupilem z musla o foto glownie ptakow i zakup c.400/5.6 jest dla mnie priorytetowy.Chcialbym cos z czym bede mogl robic fotki rodzince.I jeszcze jedno pytanie/na razie/ czy ten sprzet dobrze wspolpracuje z M-42?Wiem ze byl stworzony do wspolpracy z tele z najwyzszej polki.Bede wdzieczy za rozsadne odpowiedz.

dusken
22-12-2008, 21:24
Kupiles na pierwsze lustro 1d mk II i zadajesz takie pytania ?

az3rrox
22-12-2008, 21:25
Kupiłeś 1d mkII i chcesz używać m42 ?

dusken
22-12-2008, 21:34
Aż pobrałem instrukcję. Nie rozumiem czego nie rozumiesz, na bodaj dwóch obrazkach jest wszystko wyjaśnione

Teo
22-12-2008, 22:36
Eee, norma - klienci potrafią z jeszcze lepszymi rzeczami wyskoczyć ;)

slonkaap
22-12-2008, 23:18
Po pierwsze pytalem o wspolprace tego body z M 42 i nie twierdzile, ze tylko tego szkla chce uzywac.Wiem ze moje pytania sa moze zaskakujace swoja niewiedeza ale nie wiem czy Wy wszyscy od razu znacie kupiony sprxzet.Nie chce sie rozwodzic ani filozofowac,pop[ropstu kupilem okazyjnie 1DMkII i prosze o rade a nie o krytyke.Pissalem sam zec ten aparat przerosl moje mozliwosci ale dla tego prosilem i nadel prosze o pomoc glownie uzytkowmokow tego sprzetu .Wiem jakich obiektywow potrzebuje dso foto ptakow dlatego moje pytanie dot.obiektywu ktorym moglbym poroboic troche fot rodzinie.I to wszystko o co prosze.

himi
22-12-2008, 23:30
Instrukcji już nie mam, ale pytaj, może pomogę. M42 nie używałem. Zdaje się,że na forum ktoś rozsyłał pdf-a z instrukcją, były też do kupienia książkowe instrukcje na allegro. Obsługa jedynek do prostych nie należy i kpiny można sobie darować. Z instrukcją opanujesz to w mig. Zanim kupisz/ściągniesz pdf, pytaj, postaram się pomóc.

slonkaap
22-12-2008, 23:35
Dzieki za pomoc .Sam pisze ze poczatkuje i tev wszystkie uszczypliwosci mnie denerwuja.Ale ludzie sa rozni a takim jak Ty serdecznie dziekuje.Chetnie skorzystan z Twojej pomocy o ile zechcesz mi pomoc i bedziesz mial czas dla nowicjusza.Pozdrawiam Andrzej







Instrukcji już nie mam, ale pytaj, może pomogę. M42 nie używałem. Zdaje się,że na forum ktoś rozsyłał pdf-a z instrukcją, były też do kupienia książkowe instrukcje na allegro. Obsługa jedynek do prostych nie należy i kpiny można sobie darować. Z instrukcją opanujesz to w mig. Zanim kupisz/ściągniesz pdf, pytaj, postaram się pomóc.

bundy
22-12-2008, 23:35
Jako zoom spacerowy weź 24-105 4 L IS. Więcej na jego temat nie napiszę, bo to może grozić forumowym linczem :-) (szukajka wypluje sporo lektury na temat tego szkła).
Trochę dziwi mnie zdziwienie co niektórych w kwestii M42. A niby czemu nie można używać M42 z 1D? Adapter pasuje tak jak do każdej innej puchy w systemie EOS. A jest dostępnych wiele zacnych szkieł, których jakość obrazowania wyrywa z kamaszy i stawia do kąta nawet eLki :) Mam kilka szacownych Zeiss'ów i od paru dni zapinam je m.in. do 1D :-)
A pytanie o zadawanie "takich pytań" przy zakupie 1D jest z lekka śmieszne :) Jest jakaś korelacja klasy posiadanego sprzętu z rodzajem zadawanych pytań? Czyli kupując puszką klasy 1D nie można już pytać o podstawy? Sorry, ale to zupełnie bez sensu...
Co do 1D, to potrafi nieźle przytłoczyć człowieka mnogością ustawień. Ja nad moim MkIII siedzę już od paru dni i trochę jestem zakręcony (a nie jest to moja pierwsza pucha i bawię się "w te klocki" już wiele lat). Tak więc panowie, proszę nie zakładać od razu, że jak ktoś kupuje 'jedynkę', to musi się na jej obsłudze znać.

himi
22-12-2008, 23:41
24-105 na mojej jedynce pracował wyśmienicie. Spacerowy ideał. Do domowych, rodzinnych we wnętrzach rozważ 50mm 1,4 we względu na światło. No, chyba, że budżet masz wielki to 24mm 1,4 albo 35mm 1,4. 24-70 na 1d jest przeciętny, a ciężki jak diabli (choć na na deesa chce kupić),

pawelloon
23-12-2008, 01:25
Posiadam instrukcje do 1D MK II w pdf w wersji polskiej tylko ze ten plik ma 50MB....Jesli ktos potrzebuje pisac na priv
Pozdr

dusken
23-12-2008, 01:45
Nie chce byc uszczypliwy, ale pytanie o osobna instrukcje do akumulatorka to bylo za duzo jak dla mnie. Specjalnie poszukalem instrukcji, zeby zobaczyc co tam jest takiego trudnego, nie ma nic, wszystko widac jak na dloni.

MacGyver
23-12-2008, 02:24
Nie chce byc uszczypliwy, ale pytanie o osobna instrukcje do akumulatorka to bylo za duzo jak dla mnie. Specjalnie poszukalem instrukcji, zeby zobaczyc co tam jest takiego trudnego, nie ma nic, wszystko widac jak na dloni.
A poza tym od takich pytań jest podforum "Dla pocżątkujących". Niestety, jak zauważyłem, większość zakładających tego typu wątki w Canon dSLR uważa że już sam zakup lustrzanki czyni ich użytkownikami zaawansowanymi :rolleyes:

airhead
23-12-2008, 02:40
A poza tym od takich pytań jest podforum "Dla pocżątkujących". Niestety, jak zauważyłem, większość zakładających tego typu wątki w Canon dSLR uważa że już sam zakup lustrzanki czyni ich użytkownikami zaawansowanymi :rolleyes:
co Ty mówisz? przecież to prowokacja

Dzygit-Dublin
23-12-2008, 05:51
Posiadam instrukcje do 1D MK II w pdf w wersji polskiej tylko ze ten plik ma 50MB....Jesli ktos potrzebuje pisac na priv
Pozdr

Pawel wstaw na rapidshere 90 dni na free account , ja sciagne i wsadze na premium bedzie troszke dluzej.

Darek

slonkaap
23-12-2008, 19:26
Dzieki wszystkim za mniej lub bardziej uszczypliwe uwagi a wielkie dzieki Tym rozumiejacym moj problem.Instrukcje obslugi mam a zalezalo mi tylko jak polaczyc te wszystkie kable od ladowarki aby naladowac aku.W instr.obslugi aparatu str.18 od gory pisza ze szczegolowe informacje dot.ladowania znajduja sie w instrukcji ladowarki,a takiej niestety z aparatem nie ma.Stad moje pytanie.Aparat posiadam od 3 dni i skoro pisze ze to moje 1 lustro to chyba jasne ze wszystkiego musze sie uczyc.Na CB jestem od 2 lat i zawsze spotykalem zyczliwych ludzi i wiem ze tak bedzie nadal.Pracuje od 3 lat w Niemczech i na foto posiecam czas jakim dysponuje kiedy wpadam raz na miesiac na 2-3 dmi,wiec sami rozumiecie ze tych pytan ciagle wiele.Nie piszcie tylko kup ksiazke,bo tych za waszymi postami posiadam kilka i to same polecane przez Was.Co kontakt bezposredni z uzytkownikami to nie sucha info w ksiazce.A wszystkim uzytkownikom wspamialego FORUM C B z okazji Swiat Bozego Narodzenia zycze duzo zdrowia i samej pomyslnosci a od bogatego gwiazdora nowych wymarzonych PUSZEK i obiektywow ze swiatlem 2.8.Slonkaap

bundy
23-12-2008, 23:07
z okazji Swiat Bozego Narodzenia zycze duzo zdrowia i samej pomyslnosci a od bogatego gwiazdora nowych wymarzonych PUSZEK i obiektywow ze swiatlem 2.8.Slonkaap

eee.... no nie bądź taki i życz nam chociaż ze światłem 1.4, że już o 1.2 nie wspomnę :-) A nową puchę rozpracowuj sobie powoli, bo w jedynce jest od groma funkcji, które na początku mogą nieco przytłaczać (ja mam moją niecały tydzień i póki co jestem sprawny inaczej w temacie szybkiej i sprawnej obsługi).

Dzygit-Dublin
24-12-2008, 15:32
I stało się, stało się co miało się stać , dopiero w jej mieszkaniu nosz .. :twisted::twisted: tra la la -jak śpiewał Kazik

Podziękowania dla Pawła za udostępnienie i pocięcie w paczki oraz podesłanie na Gmaila, ja tylko dałem wysli :)

Oto Link :-D

http://rapidshare.com/files/176366001/1Dmk2_manual_pl.rar


Milej czytania przez święta i wszystkiego naj naj..
p.s
Jeżeli ktoś myśli ze mk2 nie taki straszny w chwilach relaksu proponuje mk3 tam to przeszli samych siebie z ustawianiami......

Dariusz

rubio
24-12-2008, 17:35
....rece mi opadly jak przeczytalem zapytanie; ale i tak dobrze ze gosc nie spytal czym sa te kwadraciki w wizjerze swiecace czasem na czerwono; snobizm i jeszcze raz snobizm....

drakon
24-12-2008, 22:38
Jak bym miał kasę to też bym kupował coś dobrego
Wiedza i znajomość tematu nie jest obowiązkowe, a jak zechce to się kiedyś nauczy.
Jedni kupują merce a drudzy drogie aparaty a trzeci przepuszczają kasę na piękne kobiety :)
Czytaj kolego, i pytaj jak nie znajdziesz , a obiektyw dla rodzinki to szeroki i jasny

bundy
24-12-2008, 22:39
Jeżeli ktoś myśli ze mk2 nie taki straszny w chwilach relaksu proponuje mk3 tam to przeszli samych siebie z ustawianiami......

Dariusz

No...nie jest aż tak źle :-) Na początku byłem dobity ilością CF'ów, ale po tygodniu zabawy puszkę mam już w małym palcu i nawet nie zaglądałem do instrukcji :-)

Wesołych Świąt!

Dzygit-Dublin
24-12-2008, 22:55
No...nie jest aż tak źle :-) Na początku byłem dobity ilością CF'ów, ale po tygodniu zabawy puszkę mam już w małym palcu i nawet nie zaglądałem do instrukcji :-)

Wesołych Świąt!
ho ho to sie popytam czy testowałeś na czyms szybkim i jak już ciemno było ?? , ostatnio testowałem ustawienia cfn 3 -8( 0,1,2) i rożnie się zachowuje , nie wiem jak na rajdzie będzie działać cfn3-2 ale pierwsze testy na styczeń.
Jedynie co wiem ze po ingerencji serwisu wszystkie obiektywy +10 muszę dać ale dopiero to dziś odkryłem myślałem ze długie trafiają a tu zoong.

Darek

bundy
24-12-2008, 23:05
Przetestowałem na 24-105, 70-200 4.0, 50 1.4 i 135 2.0. Testowałem w ciemnicy prawie kompletnej i narazie nie mam zastrzeżeń do pracy AF. Servo póki co testowałem jedynie na dzieciach :-) (wbrew pozorom, to bardzo wymagająca sytuacja, bo obiekt porusza się zmiennym torem, a prędkość oscyluje ;-) ). Wszystkie szkła trafiają w punkt a powtarzalność ostrzenia jest idealna. A może trafiłem jakąś trefną puszkę? ;-) :-)
Jakby na to nie patrzeć, to przesiadka z 30 na 1 w kwestii AF jest ogromnym krokiem do przodu, bo teraz nie myślę o ustawianiu ostrości (czy trafi, gdzie trafi, itd.), tylko robię zdjęcia i o to w tej zabawie chodzi.
Jeden mankament, to znaczny skok wagowy - trzeba będzie popracować na siłowni, bo dłuższe wypady w teren z puchą na karku cienko widzę :-) Z drugiej strony trzyma się ją genialnie i nawet po tygodniu nauczyłem się trafiać paluchem w FEL'a :-)

Dzygit-Dublin
24-12-2008, 23:15
Jeden mankament, to znaczny skok wagowy - trzeba będzie popracować na siłowni, bo dłuższe wypady w teren z puchą na karku cienko widzę :-) Z drugiej strony trzyma się ją genialnie i nawet po tygodniu nauczyłem się trafiać paluchem w FEL'a :-)

Ahahah
moj teraz z +10 wygląda ze trafia wcześniej chciałem go sprzedać już go oddałem prawie :)
co do wagi bylem w Grecji z 1dmk2 i powiem ze po 2godzinach chodzenia przy +40 czuć to na karku oj czuć.Choć to bylo nic z dziś , pobiłem rekord nosiłem przez 20min 1dmk3+ 400 2,8 bez is , poddałem się po 20 min i poprosiłem w sklepie o monopod bo to już hardcore na maxa.jak by ktos chcial szklo 400 2,8 + 6 miechów gwarancji to lezy w Dublinie w sklepie za jedyne 2850 euro .

slonkaap jak masz jakieś pytania po przeczytaniu instrukcji to wal śmiało, niektórzy kupują 40 nowki lub uzywane 1dynki, cena 1dmk2 u mnie 800 euro 12tys kliknięć. Kocham święta i to ze 5dmk2 i funt idą w dol.

bundy
24-12-2008, 23:22
. Kocham święta i to ze 5dmk2 i funt idą w dol.

To w Dublinie na święta zastąpili euro funtem? ;-)


....rece mi opadly jak przeczytalem zapytanie; ale i tak dobrze ze gosc nie spytal czym sa te kwadraciki w wizjerze swiecace czasem na czerwono; snobizm i jeszcze raz snobizm....

I co taki post wnosi do dyskusji? Prywatnym interesem każdego z nas jest to co kupuje i za ile. Każdy kupuje to na co ma ochotę i na co go aktualnie stać. Moim zdaniem komentowanie tego jest co najmniej śmieszne. Snobizm? Snobizm to jest Pentax wyklejony kryształkami Svarowskiego za 9kpln. A dobra pucha dająca komfort pracy, to po prostu mądry zakup :)
Czasami mam wrażenie, że w niektórych wątkach pojawia się jakaś taka "segregacja rasowa" na xxxD, xxD i xD :-)

slonkaap
25-12-2008, 21:05
Witam ponownie i jeszcze raz dzieki wszystkim ktorzy ze zrozumieniem podeszli do mojego/faktycznie naiwnego/ pytania i odpowiedzieli bardzo rzeczowo.Co do malych czerwonych kwadratow to akurat wiem do czego sluza a dalsza dyskusja na takim poziomie to dla mnie strata czasu.Umiem sie przyznac do swojej niewiedzy,pomimo przeczytania kilku ksiazek niestety jak juz pisalem pracuje w Niemczech i na ostre forografowanie moge sobie pozwolic narazie kilka dni jakie spedzam w ktraju raz na 1- 1,5 miesiaca i dlatego moja nauka musi potrwac.Ale tym sie nie przejmuje./Nie od razu Krakow zbudowano/a tym wszystkim ktorzy blyskawicznie opanowali 1-ki /o ile je posiadaja/ to szczere gratulacje.Powodem zakupu z cala pewnoscia nie byl snobizm kolego.Tego zawsze sie brzydzilem a bezpodstawne ublizanie innym.widze ze niektorym sprawia niezla frajde.Ponownie Wesolych Swiat wszystkim czlonkom Canon Board. SLONKAAP