PDA

Zobacz pełną wersję : optymalne ustwienia canona a630



michalkorona
22-12-2008, 14:48
No właśnie jakie ustawienia dobrać aby zdjęcia były ostre i w ładnych barwach. Na auto jak dla mnie zdjęcia są trochę za mało nasycone, a inne ustawienia to albo nie wyraźne albo złe kolory. A może lepiej jakiś filtr dokupić?

galekeg
22-12-2008, 15:01
No właśnie jakie ustawienia dobrać aby zdjęcia były ostre i w ładnych barwach. Na auto jak dla mnie zdjęcia są trochę za mało nasycone, a inne ustawienia to albo nie wyraźne albo złe kolory. A może lepiej jakiś filtr dokupić?

rób zdjęcia - oglądaj , zmień ustawienia itd. itd. aż Ci się będą podobać.(nie zaszkodzi też lektura)
Nawet 1DS Mark III sam Ci zdjęć nie zrobi.

Skipper
22-12-2008, 15:24
No właśnie jakie ustawienia dobrać aby zdjęcia były ostre i w ładnych barwach. Na auto jak dla mnie zdjęcia są trochę za mało nasycone, a inne ustawienia to albo nie wyraźne albo złe kolory. A może lepiej jakiś filtr dokupić?
Aperture.. Photoshop... Gimp... etc to sa najlepsze ustawienia dla digitali.. :lol::lol::lol:

MacGyver
22-12-2008, 16:20
No właśnie jakie ustawienia dobrać aby zdjęcia były ostre i w ładnych barwach. Na auto jak dla mnie zdjęcia są trochę za mało nasycone, a inne ustawienia to albo nie wyraźne albo złe kolory.
Poczytaj instrukcję, tam jest napisane gdzie i jak ustawić nasycenie kolorów, kontrast itd. Potestuj różne ustawienia i zobacz co Tobie najbardziej odpowiada.

A może lepiej jakiś filtr dokupić?
Polaryzacyjny nigdy nie zaszkodzi. ale on nie jest do wszystkiego (bo żaden filtr nie jest, jak by taki istniał to by go producenci sami wbudowywali w obiektywy)


Nawet 1DS Mark III sam Ci zdjęć nie zrobi.
Ja bym powiedział że zwłaszcza 1Ds Mark III nie zrobi sam zdjęcia :-D

galekeg
22-12-2008, 17:50
Ja bym powiedział że zwłaszcza 1Ds Mark III nie zrobi sam zdjęcia :-D
Pewnie teraz firma CANON straci dużo klientów lustrzanek a wielu fanatyków sprzętowych straciło sens życia i poważnie zacznie myśleć o kompaktach.
Tak jednym zdaniem zburzyłeś mit dążenia do doskonałości poprzez sprzęt.
(Młodzież ma dostać ideał po naciśnięciu jednego przycisku a książki są dla "nie cool-owych staruszków")
Jak ktoś np. tu nie doczyta ma wyobrażenie o 1Ds
http://canon-board.info/showthread.php?t=41848

sith_pas
26-12-2008, 16:46
Na auto jak dla mnie zdjęcia są trochę za mało nasycone, a inne ustawienia to albo nie wyraźne albo złe kolory.

Zapomnij o trybie auto. Obowiązkowo lektura o podstawach fotografowania, sposobach kompozycji, o tym jak światło wpływa na zdjęcia.
Instrukcja (to już zostało napisane).
Poczytaj też o trybach M, AV i TV.

Jeśli chodzi o ostrość zdjęć - albo robisz zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych i aparat tak dobiera parametry ekspozycji, że wychodzą nieostre (poruszone) - nawet w trybie auto, albo wydają się one nieostre, ale to też pewna cecha optyki w tego typu aparatach. Nie ma co się oszukiwać. Zdjęcia z kompaktów nigdy nie będą tak ostre, jakby wyszły spod optyki Zeissa.

marfot
27-12-2008, 23:19
Sporo moich znajomych ma kompakty Canona serii A, głównie A610. Pstrykają tysiące zdjęć, głównie o charakterze turystycznym, na ustawieniach Auto i zdjęcia są przyzwoite. Operowanie w kompakcie głębią ostrości albo ISO wymaga doświadczenia z kompakta a nie z lustrzanki i w zasadzie daje niewiele. Również wykonuję sporo zdjęć na co dzień takim kompaktem i skuteczność majstrowania ustawieniami np. przysłony daje niewiele - zawsze jest duża głębia ostrości i tyle. Może w tym przypadku tematyka zdjęć jest jakaś nietypowa lub specyficzne oświetlenie i stąd problem. Zawsze oglądając zdjęcia z kompakta mam wrażenie, że są przesadnie ostre w całym kadrze i przesadnie kolorowe - a więc zupełnie przeciwne niż opisuje michalkorona.