PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 500 Super z 300D - cos nie tak jest..



Yolka
02-07-2005, 16:12
Hello:)
calkiem niedawno przesiadlem sie z kompaktowego S1 IS na 300D (wasia) i sigme dg500 super.
zauwazylem, ze:

1. 300d ustalajac parametry ekspozycji nie uwzglednia tego, ze ma podlaczona lampe.. wszystkie zdjecia sa przepalone..
2. w momencie wcisniecia przycisku FEL lampa zawsze wyzwala blysk - to tak ma byc?
3. podglad głebi ostrosci wyzwala lampe w trybie modelujacym - ostro daje.. jak stroboskop..
4. nie dziala w trybie: tylko wspomaganie AF.. (C.Fn 5 ustawiam na Emits/does not fire) - bez wzgledu na to co ustawie zawsze wyzwala blysk

moze darowac sobie tryb auto i robic uzywajac ustawien manualnych..?
moze to brak kompatybilnosci sigmy z canonem?
czy 550 ex tez tak dziala?
duzo pytan ;)
dzieki za informacie i pozdrawiam :)

esenpe
02-07-2005, 16:43
1) U mnie jest ok np. w trybie Av daje w aparacie EV -1, na lampie kompensacje blysku + 1/3 i gra orkiestra ISO 200 i piekne fotki, oczywiscie zawsze staram sie odbijac blysk i jest git.

2) Normalka tak ma byc lampa wysyla blysk pomiarowy

3) Blysk modelujacy pozwala zobaczyc Ci, cienie i jak padnie swiatlo przed wykonaniem blysku wiec tak ma byc.

4) Troche nie wiem o co ci chodzi u mnie wspomaganie AF smiga jak sie patrzy lampa mierzy tylko z cnetralnym punktem AF ale tak ma byc.

Co do koncowki twojej wypowiedzi, przeczytaj manual, zapoznaj sie z lampa i twoje problemy przestana istniec

A tak btw ta lampa jest b.dbobra wg mnie, co prawda mam juz tylko 3 dni ale na razie zdjecia wychodza mi miodzio.

P.
s.n.p

KuchateK
02-07-2005, 23:05
W 300D ogolnie nie dziala tryb "tylko wspomaganie"... To nie jest zalezne od lampy tylko samego aparatu. Wasia nie zrobil wszystkiego :)

A jesli masz problemy z naswietlaniem to niestety trzeba kombinowac... E-TTL to kaprysna bestia... FEL z centralnym punktem i korekta +1 twoim przyjacielem :D W zasadzie FEL na E-TTL to odruch powinien byc do kazdej foty ;)

Jesli Ci przepala to moze nie ma sensu stosowac lampy? Uwzglednij ze lampa nie moze nieskonczenie slabo blysnac... Jesli jestes za blisko i/lub masz za duzo ISO to bedzie przepalac.

Eksperymentuj.

Tak... 550'tka tez tak dziala. Sigma to niezla kopia.

Last
04-07-2005, 14:45
'tylko wspomaganie AF' da sie zrobic.. ;)
ustaw lampe w tryb 'normal slave flash'
sam uzywam i sprawdza sie na krotkim dystansie;)