PDA

Zobacz pełną wersję : 450D komunikat "BUSY"



DAWIDSON
21-12-2008, 22:35
witam, ma spory problem z pojawianiem się komunikatu "BUSY" przy zdjeciach w domu jest to poprostu masakra., muszę czekać aż komunikat zniknie i aparat bedzie znów gotowy do pracy.
robię zdjęcia na Manualu - do tej pory robiłem na AV, ale przez ten problem przestałem, na Manualu jest to samo. Czy jest jakiś sposob aby tego unikać? pozdr.

milenali
21-12-2008, 22:58
W czasie ładowania sie lampy po błysku jest busy.Jest to napisane w instrukcji

DAWIDSON
21-12-2008, 23:04
tak, jest to strasznie uciążliwe, ale nie powinno być tak często - po każdym zdjęciu i tak długo, tracę większość fajnych ujęć i nerwów. Czy kupno lampy błyskowej, zniweluje ten problem?

MacGyver
21-12-2008, 23:09
A nie masz włączonej redukcji szumów przy wysokim ISO ?

SlaVa
21-12-2008, 23:12
tak, jest to strasznie uciążliwe, ale nie powinno być tak często - po każdym zdjęciu i tak długo, tracę większość fajnych ujęć i nerwów. Czy kupno lampy błyskowej, zniweluje ten problem?

Dawidson, lampa po "strzale" musi się na nowo "naładować" energią. A dwa, niektóre lampy lampy się po prostu nagrzewają i też potrzebują czasu, aby "ochłonąć".

piast9
21-12-2008, 23:21
Z lampą zewnętrzną jest zdecydowanie lepiej. Ale i tak jak się nie naładuje to nie błyśnie. Podciągaj ISO i otwieraj szkło aby lampa mogła błyskać słabiej, wtedy ładowanie będzie krótsze.

DAWIDSON
22-12-2008, 00:29
redukcja zakłóceń (dł.czas)włączona, redukcja zakłóceń(high iso) -wyłączona.
czyli przy wyższych iso i pełniejszej dziurze lampa ładuje się krócej?

MacGyver
22-12-2008, 00:41
Tak, krócej, bo błyska z mniejsza mocą.

DAWIDSON
22-12-2008, 00:52
Dzięki za pomoc. pozdrawiam.

ROBERT144
22-12-2008, 09:03
u mnie sie dzieje podobnie, ale zauwazylem ze komunikat "busy" na slabszej karcie pamieci wyswietla sie dluzej... mam dwie karty szybka i standardowa...szybka idzie 3 razy szybciej

milenali
22-12-2008, 22:12
to ciekawe, z tą kartą, myślałam że zdjęcie są w buforze a potem idą na kartę i w normalnym użtkowaniu szybkośc karty nie wpływa na szybkość robienia zdjęc

sith_pas
26-12-2008, 17:17
Przyczyny takiego zajęcia aparatu mogą być dwie. Albo ładowanie się lampy, albo zapisywanie zdjęcia na karcie pamięci.

Jeżeli zdjęcie jest objętościowo duże i zawiera dużo informacji o o zdjęciu, to zapis tego zdjęcia trwa mniej lub więcej czasu. Z tymże przy zapisywaniu aparat chyba nie wyświetla takiego komunikatu, a charakteryzuje się mruganiem ilości wolnego miejsca na zdjęcia na karcie pamięci (prawy dolny róg na wyświetlaczu LCD).
Mam C 400 D a to w zasadzie bliźniacza konstrukcja, więc myślę, że działanie w wielu sytuacjach jest podobne.

Proponuję zwrócić uwagę czy podczas tego komunikatu obok napisu BUSY jest też symbol błyskawicy - oznaczać to będzie, że lampa się ładuje.