PDA

Zobacz pełną wersję : SX 10 zgrywanie na kompa i kłopot



Pingwin_TK
21-12-2008, 21:41
dzien dobry
dziwne rzeczy dzieją się, kiedy, po wgraniu do kompa programów z instalki CD zapakowanej do mojego SX10, próbuje zgrywać fotki na kompa....Otoż niby wszystko ok, kabel miedzy aparatem i kompem podłączony, wszystko ustawione jak należy ale nieustannie zrywa mi polączenie aparatu z kompem. Co pare minut, w trakcie transferu albo czasem nawet zaraz po odpaleniu pojawia sie komunikat camera has been disconnected... albo w ogole nie chce mi rozpoznać aparatu i pisze, ze nie wykrywa go. Po dwóch, trzech kolejnych podłączeniach nagle wszystko działa, ale działa nie wiadomo ile. Raz mi sie udało puscic 16 fotek, raz 25 a raz jedną..
Co sie dzieje? aparat nowy, kabel nowy, nawet komp nowy... i pierwsze zgrywanie pare dni temu przebiegło całkowicie bez kłopotów...

piast9
21-12-2008, 22:10
Jeśli podłączasz do USB z przodu obudowy to spróbuj przejść na złącze z tyłu. Często zdarza się, że te USB z przodu są podłączone do płyty głównej badziewnym kabelkiem i dzieją się cyrki.

Pingwin_TK
21-12-2008, 23:41
miałeś chyba racje:) przez tylne wejscie USB działa OK. To znaczy,ze wszystko co bede przez USB na froncie obudowy robił będzie do chrzanu? Kurde, to nowy komputer.... zawsze tak jest, jak piszesz?

c2u
04-01-2009, 13:37
Witam!

Podpinam się pod ten temat, żeby nie śmiecić. Mój SX 10 w ogóle odmawia współpracy z Win XP (a może raczej odwrotnie). Kiedy podpiąłem aparat do komputera (po wgraniu softu Canona), włączył się menadżer sprzętu aby zainstalować urządzenie. Na pewnym etapie zaczął domagać się płyt instalacyjnej Windows, której chwilowo nie miałem na miejscu. Konkretnie domagał się pliku ptpusb.dll. Dodam, że problem z tym plikiem wydaje się być stosunkowo częsty przy okazji instalacji różnych aparatów (nie tylko Canona), bo na różnych forach jest sporo wpisów na ten temat. Mniejsza o szczegóły- potrzebne pliki zorganizowałem i wgrałem w odpowiednie lokalizacje- i tu dochodzimy do sedna problemyu: jakiekolwiek próby ponownego zainstalowania aparatu kończą się wyświetleniem komunikatu: System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. Przywracanie systemu i próba instalacji (z wsadzeniem płyty instalacyjnej Win XP tak jak chciał na początku) nic nie daje. Próba instalacji po uruchomieniu systemu w trybie "ostatnia dobra konfiguracja" również- z menadżera urządzeń, plug and play, nieważne- odinstalowywuję sprzęt, sterowniki, kombinuje jak się da- kod 19 za każdym razem. Dodam że przepis pomocy Microsoftu również nic nie daje. Już mnie szlag trafia, bo czytnika kart jeszcze nie nabyłem, a nie mam jak się dostać do zdjęć. Poza tym to po prostu powinno działać. Przepraszam za przydługi post i dzękuje za ewentualne sugestie. Pozdrawiam.

Lodek
17-01-2009, 15:30
Panowie pomocy !!!
aby nie śmiecić to pytam tu
Canon sx1 is a oto problem:
zgrywam zdjęcia na komputer(xp) i niby wszystko gra fotki pojawiają się w wybranym folderze widać miniaturki i zaczyna się... otwarcie zdjęcia i kicha... albo nic nie wyświetla albo jakieś głupoty
włożenie karty bezpośrednio do czytnika nic nie daje gdyż wychodzi komunikat
"karta nie jest sformatowana sformatuj kartę" dgy chcę to zrobić wychodzi napis "wsadź kartę do napędu" ...a ona tam już jest !!! karta to 4GB SDHC
z moim 50D nie mam takich problemów i wszystko jest ok . czy to wada karty??
POMOCY !!!!