PDA

Zobacz pełną wersję : Warszawska giełda foto w Stodole



Juzer
22-07-2005, 13:24
Czy ktoś może wie czy pośród sprzętu fotograficznego na giełdzie w Stodole można kupić drukarkę?
Osobiście interesuje mnie Canon IP5000.

Jac
22-07-2005, 13:43
nie mozna ale na tylach gieldy foto jest gielda komputerowa i tam kupisz wszystko

Zielony
26-07-2005, 11:17
Chciałem sie zapytać w którym końcu W-wy znajduje się wspomniana giełda FOTO.
Spróbuje ktoś dokładnie wytłumaczyć?
I dodatkowo...w które dni się to odbywa?

tpop
26-07-2005, 11:29
w zadnym koncu - na mokotowie. Dokladnie w klubie studenckim "Stodoła" przy ulicy Batorego 10. W kazda niedziele od 10:00. Bilet 4,5zl. Chyba ze jako sprzedawca to 10. A na tylache tego klubo w sobote i niedziele jest rowniez gielda komputerowa.

http://www.stodola.pw.edu.pl/foto/index.html

C41photocrew
26-07-2005, 11:41
można tam cos fajnego i nie "lewego" wychaczyć??

Riccardo
26-07-2005, 11:44
można tam cos fajnego i nie "lewego" wychaczyć??

dlaczego od razu zakladasz ze tam wszystko jest lewe?

tpop
26-07-2005, 11:52
dlaczego od razu zakladasz ze tam wszystko jest lewe?Dokladnie! Przeciez to normalana gielda z legalnym towarem. Zreszta wiekszosc wystawcow to sklepy internetowe.

C41photocrew
26-07-2005, 11:54
dlaczego od razu zakladasz ze tam wszystko jest lewe?

ależ nie zakładam:) tylko pytam just in case bo kawałek drogi mam

Zielony
26-07-2005, 11:54
A jak z cenami na takiej giełdzie? Zamierzam rozejrzeć się tam za polarem, pewnie za jakimś HOYA HMC, i nie wiem czy nie warto zamówić lepiej czegoś z allegro?
Z cenami to pewnie różnie, zależy pewnie na co się trafi tzn na jakiego sprzedawce:)

Aha, czy tam giełda w Stodole to jedyna w W-wie? Czy są ecie jakieś?
Jeśli tak to pewnie mniejsze;) bo na stronce ze Stodoły piszą że największa w Europie...
Pewnie chopcy mają rację...

tpop
26-07-2005, 11:59
Jeśli tak to pewnie mniejsze;) bo na stronce ze Stodoły piszą że największa w Europie...tylko sie nie rozczaruj. To ze najwieksza nie oznacza wcale ze jest jakas ogromna :). Troche towaru jest ale nie spodziewaj sie hangaru na 10 hektarow :)

Vitez
26-07-2005, 19:07
A jak z cenami na takiej giełdzie?

Jesli chodzi o nowoczesny sprzet foto (kompakty cyfrowe, dSLR, obiektywy AF) to nieco drozej niz w sklepach internetowych czy Allegro, taniej niz w sklepach "prawdziwych" (Mediamarkt, Fotojoker itp , nie liczac promocji).
Za to sporo taniej znajdziesz tam starsze aparaty, szkla manualne, filmy wszelakiego rodzaju - duzy wybor, mozna pomacac, potestowac itp.
Baterie, statywy, plecaki - mniej wiecej na normalnym poziomie ale tez bonus taki ze mozna poprzymierzac sie.


Zamierzam rozejrzeć się tam za polarem, pewnie za jakimś HOYA HMC, i nie wiem czy nie warto zamówić lepiej czegoś z allegro?

Taniej niz na www.sklepfotograficzny.pl nie znalalzme nigdzie.


Aha, czy tam giełda w Stodole to jedyna w W-wie?
Tak

Pietro
26-07-2005, 20:29
w zadnym koncu - na mokotowie. Dokladnie w klubie studenckim "Stodoła" przy ulicy Batorego 10. W kazda niedziele od 10:00. Bilet 4,5zl. Chyba ze jako sprzedawca to 10. A na tylache tego klubo w sobote i niedziele jest rowniez gielda komputerowa.

http://www.stodola.pw.edu.pl/foto/index.html

Wskakujesz do cuda zwanego Warszawskie METRO i konczysz podroz na stacji "Pola Mokotowskie". Jak wychyniesz z podziemi to prawie jakbys tam byl. Kazdy uczynny mieszkaniec Stolycy powie co dalej.

tessar
28-07-2005, 13:45
Giełda w Stodole, .....
Tak najpoważniej to długa opowieść. Zacząłem ją odwiedzać gdzieś w okolicach 89 roku. Wtedy było to jedyne miejsce gdzie za co prawda astronomiczne ceny ale można było kupić sprzęt inny niż DDR lub USSR. Potem było to chyba najtańsze źródło filmów i chemii (osobliwie hydrohinonu, metolu i takich tam).
Od kilku lat zaglądam tam co kilka tygodni, troszkę towarzysko ...troszkę zobaczyć co się dzieje. Generalnie uważam, że ta instytucja umiera. Ceny są wyższe niż na allegro czy sklepach interenetowych. Co do gratów "lewych" to już chyba trudno takie znaleźć...ale nie dałbym gwarancji. Jesli zaś szukasz tzw. osprzętu czyli filtrów , statywów... można coś znaleźć. Teraz Stodoła skłania się raczej do ...giełdy staroci ...czym tak na prawdę być winna. Wszytsko normalnieje ...nawet to .

Vitez
28-07-2005, 14:19
Wlasnie... wybor staroci (aparaty, szkla M42 czy inne ciekawostki) podobno tam wiekszy niz na Allegro... filmy podobno nadal najtaniej tam maja - taniej niz w sklepach foto.
Ja sie w ta niedziele wybieram pomacac kilka szkielek i kupic kilka filmow.

fredi
28-07-2005, 15:04
Filmy zdecydowanie najtaniej (zalezy od stoiska, nie ma jednej ceny), na allegro zdrzaja sie podobne ceny, ale po doliczeniu transportu wychodzi drozej. Kiedy kupowalem aparat i obiektyw to bylo minimalnie dorozej niz w intenecie (~50 zl? co to jest jak sie wydaje konkretne pieniadze), ale za to mozna sobie porozmawiac, obejrzec, pomacac, potestowac. Sprzedawcy nowego sprzzetu to konkretne firmy (internetowe zreszta czesto), a nie "pan kaziu niewiadomo skad", jak moglby sie ktos spodziewac po targowisku.

Vitez
28-07-2005, 17:52
Kiedy kupowalem aparat i obiektyw to bylo minimalnie dorozej niz w intenecie (~50 zl? co to jest jak sie wydaje konkretne pieniadze), ale za to mozna sobie porozmawiac, obejrzec, pomacac, potestowac. Sprzedawcy nowego sprzzetu to konkretne firmy


Nowy to rzeczywiscie drozej niz w internetowych... ale ja akurat chce poszukac Praktiki MTL50 i paru szkiel M42 - a z tym cienko na Allegro a wysylka czasem kosztuje tyle co szklo ;)

pawel-foto
21-12-2008, 20:37
Nie wiedziałem gdzie wkleić to tutaj ;)
Czy 28.12 i 4.01 jest geiełda foto w Warszawie w Stodole?

rsaw
22-12-2008, 02:09
Nie wiedziałem gdzie wkleić to tutaj ;)
Czy 28.12 i 4.01 jest geiełda foto w Warszawie w Stodole?

Zapowiadali dziś przez megafon, że była to właśnie ostatnia giełda w tym roku, więc 28.12 jej nie będzie, jak mi się wydaje :).
Co do 4.01 nie wiem, ale poszukaj na stronach internetowych Stodoły.

firley
04-01-2009, 20:23
4.01 była :P dalej po staremu zapewne.

Krzyś69
15-08-2009, 15:07
Witam.
Czy ktoś się orientuje - w tą niedzielę tj. 16.08.2009 giełda się odbedzie czy też nie?