PDA

Zobacz pełną wersję : Przechowywanie odbitek



iREM
20-12-2008, 20:48
Chciałbym zapytać Was jak przechowywujecie odbitki fotograficzne. Albumy odpadają, interesują mnie inne sposoby, może jakieś super pojemniczki z ikei. Dodam, że sprawa dotyczy różnych formatów. Jak to wygląda u Was. Jeszcze raz proszę o pominięcie albumów.

canis_lupus
22-12-2008, 16:42
Ja przechowuję:
Z pominięciem albumów, to:
1. w ramkach na ścianie
2. w kopertach które dostałem z zakładu gdzie robię odbitki.

Wats0n
22-12-2008, 16:42
Przechowuje się, przechowuje.
Niemniej jednak nikomu nie polecam moich metod.
Odbitki przechowuję luzem, na - brzydko mówiąc - kupach.
Od dawna obiecuję sobie że zrobię z tym porządek.
I tak średnio wychodzi :)

Skipper
22-12-2008, 16:44
ja odbitek w ogole nie przechowuje... leza gdzies po pudelkach jedynie te co ciekawe wisza na scianach... jedyne co przechowuje w miare ludzko ale tez w pudelku to negatywy :]

dusken
22-12-2008, 16:44
Najlepiej w kopertach takich duzych, nawet na poczcie znajdziecz czy gdzies...

MacGyver
22-12-2008, 16:44
Odbitki przechowuję luzem, na - brzydko mówiąc - kupach.
Od dawna obiecuję sobie że zrobię z tym porządek.
I tak średnio wychodzi :)
Ja też, z tą drobną różnicą że każdy nowy stosik, po osiągnięciu odpowiedniego rozmiaru, jest umieszczany w przypadkowo dobranym kartoniku.
Nie polecam, kilka odbitek już w ten sposób zniszczyłem, bo się posklejały.

iREM
23-12-2008, 12:17
Ja też, z tą drobną różnicą że każdy nowy stosik, po osiągnięciu odpowiedniego rozmiaru, jest umieszczany w przypadkowo dobranym kartoniku.
Nie polecam, kilka odbitek już w ten sposób zniszczyłem, bo się posklejały.

Ej, no Kanonierzy! Co jest? A gdzie szacunek i namaszczenie? ;-)
Ja poświęciłem dwie ściany w przedpokoju, gdzie wisi miła galeria. Co do kopert i pudełek, to właśnie się zastanawiam jak to rozgryźć. Wiem, wiem, archiwa na dyskach i dyszczkach. Ale fajnie by było wymyślić jakiś sprytniejszy patent. Może napisać do Scotta Kelby'ego, facet ma zawsze nieziemskie patenty ;-)

bebesky
23-12-2008, 12:27
Ja poświęciłem dwie ściany w przedpokoju, gdzie wisi miła galeria.

a nie lepiej było zainwestować w ramkę multimedialną - to jest przyszłość - jedna ramka kilkadziesiąt zdjęć :)
zdjęcia ładujesz na kartę lub do pamięci ramki i zdjęcia same się zmieniają :)
kurcze a myślałem już o takich ramkach jak tylko pojawiły się pierwsze laptopy i byłem przekonany że prędzej czy później coś takiego będzie :)

iREM
23-12-2008, 13:44
a nie lepiej było zainwestować w ramkę multimedialną - to jest przyszłość - jedna ramka kilkadziesiąt zdjęć :)
zdjęcia ładujesz na kartę lub do pamięci ramki i zdjęcia same się zmieniają :)
kurcze a myślałem już o takich ramkach jak tylko pojawiły się pierwsze laptopy i byłem przekonany że prędzej czy później coś takiego będzie :)

Eeeeeeee to nie sportowe.
Co odbitka to odbitka. Podobnie uważam z gazetami/książkami. Uwielbiam czytać w łóżku czy wannie.

bebesky
23-12-2008, 13:50
Eeeeeeee to nie sportowe.
Co odbitka to odbitka. Podobnie uważam z gazetami/książkami. Uwielbiam czytać w łóżku czy wannie.

1. chyba zdjęć w wannie nie oglądasz (też lubiłem czytać w wannie ale z wanna została zlikwidowana a pod prysznicem ciężko się czyta :) )
2. niektórzy osłowie upsss. przepraszam posłowie - w wannie z laptopami siedzieli :) - czyli da się :)

airhead
23-12-2008, 15:29
ja przechowuję w pudełkach z przegródkami - żeby za bardzo nie latały - ale wszyscy mi je macają, jak przeglądają :/

Vitez
23-12-2008, 18:33
ja przechowuję w pudełkach z przegródkami - żeby za bardzo nie latały - ale wszyscy mi je macają, jak przeglądają :/

Na wierzch pudełka wrzuć parę bawełnianych rękawiczek.
Tu masz niezły zapas: http://www.allegro.pl/item503988850_rekawiczki_bawelniane_biale_12par_10 0szt_gratis.html

michalab
23-12-2008, 19:19
Oprócz tego, że w ramkach i albumach to mam też zdjęcia w tekturowych pudełkach, poprzekładane papierem, aby się nie sklejały. Mam kilka pudełek - rózne tematy lądują do różnych pudełek.