PDA

Zobacz pełną wersję : Rozgaleznik do off shoe



Teoysta
19-12-2008, 13:02
Witam!

Chcialbym zrrobic rozgaleznik do przewodu synchronizacyjnego, tak abym mogl za pomoca 5d odpalac 3 lampy na raz (580, metz 3ciej jeszcze nie ma ;). Czy cos takiego bedzie dzialalo bez problemu? Jaki moze byc max dlugosc kabla?

arturro
19-12-2008, 19:54
Poszukaj na allegro, kiedyś widziałem taki kabelek na dwie lampy.

wiwo
19-12-2008, 20:53
a nie lepiej podłączyć jedną na kablu a resztę bezprzewodowo?
bo wydaje mi się że nie będzie działać jak tak po prostu podłączysz lampy równolegle do siebie

MMM
19-12-2008, 20:53
Jest takie coś na Allegro (http://www.allegro.pl/item509498900_kabel_synchro_x2_zam_canon_oc_e3_do_ 400d_350d_5d.html) i cały czas się zastanawiam jakim cudem to działa :lol:. Czy jest możliwość oddzielnej korekty każdej lampy (w ustawieniach lampy), czy można ustawić proporcje błysku itp.
Ktoś musiałby się wypowiedzieć kto wie jak jest zrobiona komunikacja w ETTL. Jeśli lampa nie zwraca żadnych informacji do aparatu (chociaż raczej musi dawać choćby jakieś synchro) to możliwe że obie lampy strzelają z taką samą mocą. Na takiej zasadzie to wszelkie korekty ekspozycji w lampach mogą dawać jakieś dziwne i nieprzewidywalne rezultaty.
No ale fajnie jakby ktoś kupił i przetestował :-).

EDIT:
Tak po dłuższej chwili zastanowienia to myślę że to jednak ma prawo sensownie działać. To że będą wysłane dwa błyski pomiarowe niczego nie zmienia, przecież nawet z jedną lampą może zdarzyć się sytuacja analogiczna w przypadku gdy światło od czegoś zostanie odbite i oświetli obiekt z dwóch stron. Aparat sobie pomierzy całość i ustawi poprawną ekspozycję jak dla tej lampy, która da mocniejsze światło (bo np. jest bliżej obiektu).

Teoysta
21-12-2008, 02:48
No wlasnie ja sie rowniez zastanawiam nad dzialaniem takiego zestawu. Czy lepiej radiowo? Napewno wygodniej, ale nie ma min synchronizacji z krotkimi czasami na czym mi zalezy.

Jestem pewnien ze ktos probowal pracowac z czyms takim, teraz tylko nadzieja ze sie wypowie :)

wiwo
21-12-2008, 13:38
hm, ciekawe

ale nadal wydaje mi się że wygodniejsze może okazać sie podłączenie jednej lampy na kablu i ustawienie jej na master, a drugiej po prostu na slave, ettl działa hss działa i wszystko gra ;) a zawsze kabel mniej

co prawda przyznaje - nie wiem jak działa podczerwień w tych lampach przy silnym słońcu

szwayko
21-01-2009, 14:20
Ja ostatnio robilem zdjecia w ten sposob ze jeden master na kablu off-shoe (10metrow), a dwie lampy dodatkowe na slave. Wszystko na parasolkach. Wszystko pracowalo na manualu 1/8, 1/16 mocy w grupach A i B. Master wyzwalal slavy. Ustawialem parametry tak zeby nie miec zastanego swiatla. Wszystko bylo dobrze dopuki nie zrobilo sie prawie ciemno i autofokus przestawal dzialac poprawnie. Na aparacie nie mialem lampy ktorej wzorek moglby wspomagac autofokus, bo na goraqcej stopce byl kabel off-shoe.
Ja radzic sobie w takich sytuacjach. Czy system Canona master-slave ustawiony na manualne moce w lampach 1/8, 1/16 itd. dziala z gniazdka synchro? Wtedy na goracej stopce moznaby zamontowac flash tylko do wspomagania autofokusa.
Czy sa inne jakies patenty, albo przelotowe nasadki off-shoe - ktos mial - dziala to?
Tutaj zdjecia z tej sesji:
http://www.szwayko.republika.pl/beauty/b3/index.html

fazid_66
21-01-2009, 15:53
Ja ostatnio robilem zdjecia w ten sposob ze jeden master na kablu off-shoe (10metrow), a dwie lampy dodatkowe na slave. Wszystko na parasolkach. Wszystko pracowalo na manualu 1/8, 1/16 mocy w grupach A i B. Master wyzwalal slavy. Ustawialem parametry tak zeby nie miec zastanego swiatla. Wszystko bylo dobrze dopuki nie zrobilo sie prawie ciemno i autofokus przestawal dzialac poprawnie. Na aparacie nie mialem lampy ktorej wzorek moglby wspomagac autofokus, bo na goraqcej stopce byl kabel off-shoe.
Ja radzic sobie w takich sytuacjach. Czy system Canona master-slave ustawiony na manualne moce w lampach 1/8, 1/16 itd. dziala z gniazdka synchro? Wtedy na goracej stopce moznaby zamontowac flash tylko do wspomagania autofokusa.
Czy sa inne jakies patenty, albo przelotowe nasadki off-shoe - ktos mial - dziala to?
Tutaj zdjecia z tej sesji:
http://www.szwayko.republika.pl/beauty/b3/index.html

http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=141&modelid=8304
Takie cuś powinno pomóc.
Rozumiem, że lampy Canona na statywach. Jak mocujesz parasolki?

szwayko
21-01-2009, 17:01
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=141&modelid=8304
Takie cuś powinno pomóc.
Rozumiem, że lampy Canona na statywach. Jak mocujesz parasolki?

Ale nie zadziala to z tej odleglosci do 3 innych slavow na raz. Probowalem z masterem na aparacie. Duzo lepiej jak master jest na kablu a obok niego slavy.
Parasolki uchwytami uniwersalnymi do statywow studyjnych - obiornik slave musi patrzec na mastera, a palnik zwrocony byc na parasolke.

Conrado5
06-03-2009, 00:42
Panowie czy orientuje się ktoś na ile można polegać na bezprzewodowym wyzwalaniu MASTER i SLAVE??
Jak to się spisuje na prawdę?? Czy są jakieś problemy z komunikacją lamp jak jest słonecznie?? Na jaką odległość działa bezprzewodowe sterowanie wbudowane w lampę bez ST-e2??
zastanawiam się nad zakupem 2 420ex do mojej 550ex...