PDA

Zobacz pełną wersję : DPP Canon działa tylko na większej niżeli 1024x768



Piotr Rymer
19-12-2008, 00:19
Witam, mam dość specyficzny problem. Posiadam w rękach Samsung NC10 który ma rozdzielczość 1000x600 px, jest problem taki że Canon DPP tylko i wyłącznie chce się instalować na większej, ok podłączyłem więc monitor drugi, poszła instalacja. Lecz aktualnie nic z tego ponieważ nawet nie uruchomi się. Czy istnieje jakakolwiek rada na to? Zmiana rejestru? Oszukanie systemu? Potrzebuje tego net book'a do remote control przez EOS Utility. Dziękuję za pomoc.

wain
22-12-2008, 14:55
Nie wiem czy dobrze mowie ale zdaje sie bylo w windowsie albo w sterownikach karty graficznej opcja wirtualnego screenu gdzie mozna bylo sobie wlaczyc np 1920x1200 i myszka przesuwac ten screen. Niestety nie moge teraz tego znalezc. Z drugiej strony na moim ASUSie EEE 1000H jest przycisk(fn+f-ilestam) do przelaczania miedzy rozdzielczosciami i m.in jest rozdzileczosc 1024x768 .. ale nigdy tego nie wlaczalem. Az dzisiaj wlacze zeby sprawdzic co on robi.

Krzychu
22-12-2008, 15:58
Samsunga NC10 nie mam (przymierzam się do kupna) ale na moje oko to on ma rozdzielczość 1024x600...

jotes25
22-12-2008, 18:20
Właśnie odebrałem eee 1000h, a mnie tu zaskoczyliście, bo miałem instalować DPP. No nic, zobaczymy jak to pójdzie ;) Wydaje mi się, że Wain dobrze radzi.

piast9
22-12-2008, 18:38
Nie chce instalować, bo niektóre okna mają zafiksowaną większą wysokość niż 600 pix więc i używanie będzie dość kłopotliwe.

jaszczur78
23-12-2008, 01:20
Witam!
Mam Asusa EEE 1000HD i mam na nim wszystko to co dał Canon do 40D. Nominalna rozdziałka w tym Asusku to 1024x600. W tej rozdziałce DPP nie instaluje się ani nie uruchamia. Po przełączeniu na 1024x768 śmiga elegancko (trochę wolno eksport z rawa do jpg, ale wiadomo, mocy przybywaj). W Asusie ta większa rozdziałka jest rozwiązana tak, że albo ekran się przewija góra-dół jak dojedziemy myszką do krawędzi (jest to kilka cm). Jest też tryb compressed (czy jakoś tak), w którym nie przwijamy ekranu, jest wszystko naraz, ale ściśnięte. Remote control śmiga znakomicie. Przełączanie rozdziałki nie rozwala wyświetlania innych okienek.

Sorki że się rozpisałem, może to komuś pomoże.

Pozdro!

jotes25
23-12-2008, 13:49
Potwierdzam, ladnie dziala w trybie compressed 1024x768 lub wyzszych rozdzielczosciach z wirtualnym pulpitem.

piotrek72t
27-01-2009, 10:58
Podłączam się pod temat, problem taki sam, netbook nieco inny mianowicie Lenovo S10, niestety w strownikach karty graficznej Intel GM, nie mogę w żadne sposób "rozsunąć" rozdzielczości do 1024 x 768 ( tzn nie mogę znaleźć takiej opcji ), może ktoś zna lekarstwo ( zewnętrzny soft / inne strowniki ) które dopomorze w rozwiązaniu tego problemu ?

wain
30-01-2009, 16:52
Podłączam się pod temat, problem taki sam, netbook nieco inny mianowicie Lenovo S10, niestety w strownikach karty graficznej Intel GM, nie mogę w żadne sposób "rozsunąć" rozdzielczości do 1024 x 768 ( tzn nie mogę znaleźć takiej opcji ), może ktoś zna lekarstwo ( zewnętrzny soft / inne strowniki ) które dopomorze w rozwiązaniu tego problemu ?

Niestety w ASUSie nie jest to robione przez soft karty tylko przez jakies male ustrojstwo ASUSowe co siedzi w trayu. Tam sie klika i przelacza rozdzialki, wylacza kamere, BT, WiFi. Mozesz sprobowac czy i tobie zadziala. Poszukaj narzedzi do EEE PC na stronach asusa.

Krzychu
13-08-2009, 14:19
Podłączam się pod temat, problem taki sam, netbook nieco inny mianowicie Lenovo S10, niestety w strownikach karty graficznej Intel GM, nie mogę w żadne sposób "rozsunąć" rozdzielczości do 1024 x 768 ( tzn nie mogę znaleźć takiej opcji ), może ktoś zna lekarstwo ( zewnętrzny soft / inne strowniki ) które dopomorze w rozwiązaniu tego problemu ?

Takie coś : http://wiki.eeeuser.com/astrayplus

Działa ze wszystkim co ma Intel GMA - u siebie zainstalowałem na 10" Toshibie Mini i odpaliłem kalibrację ekranu za pomocą Colormunki Photo. Generalnie działa :)

arrow
17-12-2009, 12:00
dzieki za podpowiedz, wlasnie szukalem jakiegokolwiek rozwiazania na swoje lenovo s10-2 ktory ma wlasnie jakiegos "cipa" intelowskiego

mieszko_1vp
14-01-2010, 23:10
w zaawansowanych właściwościach odznaczacza się "ptaszkiem" -pokazywanie innych rozdzielczości nie obsługiwanych przez monitor-po odznaczeniu pojwi się podziałka -i mozna zmieniać rozdzielczość-inaczej DPP nie działa ;)

deeppy
21-01-2010, 15:44
Zamiast Canonowskiej aplikacji polecam DSLR Remote pro. Działa świetnie, instalacja na netbookach bezproblemowa.

mikekrk
24-01-2011, 14:39
Witam,

problem pewnie znany, przy instalacji EOS Utility wywala błąd, że minimalna rozdzielczość to 1024x768, pracuję na małym komputerku z 10.1'' matrycą i nie mam takiej rozdzielczości macie jakiś pomysł jak zainstalować EU omijając ten problem? Niestety nie mam jak podłączyć się do monitora.

PS. Pani w Canon Polska powiedziała, że się nie da :(

pozdrawiam
mikekrk

Maggot
24-01-2011, 19:56
mi tez wolal ze chce wiecej ale dalo sie go oszukac - dafaultowo mam w netbooku program ktory zwieksza rozdzielczosc nie wiem czy to tylko w samsungach ale poslzo.

Merde
24-01-2011, 20:23
Też mam (tzn. kupiłem żonie) Szajsunga N150 i można spokojnie wybrać wyższe rozdzielczości, ale nie nadaje się to do pracy z grafiką, bo matryca nie pracuje wtedy w swojej natywnej rozdzielczości i obraz jest zniekształcony.

canis_lupus
25-01-2011, 00:05
Podłącz na chwile do zewnętrznego monitora.

Merde
25-01-2011, 08:03
Podłącz na chwile do zewnętrznego monitora.


Niestety nie mam jak podłączyć się do monitora.

.....

t00mcio
25-01-2011, 15:26
Też mam (tzn. kupiłem żonie) Szajsunga N150 i można spokojnie wybrać wyższe rozdzielczości, ale nie nadaje się to do pracy z grafiką, bo matryca nie pracuje wtedy w swojej natywnej rozdzielczości i obraz jest zniekształcony.

Ale po zainstalowaniu i uruchomieniu mozesz zmienic na "natywna" rozdzielczosc wyswietlacza. Nie wiem więc gdzie problem z "zniekstalceniem obrazu" ?

Merde
25-01-2011, 16:51
Ale po zainstalowaniu i uruchomieniu mozesz zmienic na "natywna" rozdzielczosc wyswietlacza. Nie wiem więc gdzie problem z "zniekstalceniem obrazu" ?

Tylko pod warunkiem, że 768px w pionie potrzebne jest wyłącznie podczas instalacji, a interfejs programu otworzy się przy 600px.
Nie wiem, nie sprawdzałem na netbooku, z założenia miał służyć do innych celów niż obróbka zdjęć.

t00mcio
25-01-2011, 20:43
Tylko pod warunkiem, że 768px w pionie potrzebne jest wyłącznie podczas instalacji, a interfejs programu otworzy się przy 600px.


odwrotnie :)
z tego co pamietam instalacja przebiegala bez problemu. Problemem jest uruchomienie z roz<768px. Ale ... od win98r2 mamy mozliwosc zmiany rozdzielczosci pulpitu bez restartu. Ustawiamy większą/"znieksztalcają" rozdzielczosc, odpalmy DPP i zmieniamy na natywna juz z uruchomionym programem ...



Nie wiem, nie sprawdzałem na netbooku, z założenia miał służyć do innych celów niż obróbka zdjęć.
Calkowicie sie zgodze - nikt normalny nie bedzie obrabial RAWow na wyswietlaczu wielkosci dloni. Ale obejrzec wlasnie zrobiony material na spokojnie w hotelu/windzie/kolejce(np.linowej :)).

Merde
27-01-2011, 20:00
odwrotnie :)
z tego co pamietam instalacja przebiegala bez problemu. Problemem jest uruchomienie z roz<768px. Ale ... od win98r2 mamy mozliwosc zmiany rozdzielczosci pulpitu bez restartu. Ustawiamy większą/"znieksztalcają" rozdzielczosc, odpalmy DPP i zmieniamy na natywna juz z uruchomionym programem ...

Odpada. U mnie przy próbie przełączenia na niższą rozdzielczość DPP wyświetla requester o tej samej treści co przy próbie uruchomienia i "wychodzi z siebie".


Calkowicie sie zgodze - nikt normalny nie bedzie obrabial RAWow na wyswietlaczu wielkosci dloni. Ale obejrzec wlasnie zrobiony material na spokojnie w hotelu/windzie/kolejce(np.linowej :)).

Fakt, nie pomyślałem o tym, bo od dawna używam czytnika kart. Netbook jednak nie ma czytnika CF, więc albo zewnętrzny czytnik na USB albo kabel i problem z DPP.