PDA

Zobacz pełną wersję : [300d] nowy hack



Strony : [1] 2

rzul
01-06-2004, 15:48
Idąc za pewną wiadomością z dpreview.com, nowy hack do firmware (wersja beta już dostępna) zmieni:

Rzeczy dodane:
- ISO 3200
- wstępne podnoszenie lustra (Mirror Lock up)

Zmiany:
- przycisk 'w lewo' wybiera tryb ustawiania ostrości:
PA-1 - ONEShot
PA-2 - AIservo (w tej chwili jeszcze nie działa)
PA-3 - AIfocus AF
- FEC przesunięto na przycisk JUMP

Wersja final na dniach.

mroczny
01-06-2004, 17:42
No to teraz to już się zaciągnę u rodziny i kupuję to cudo, bo już niedługo tylko alu obudowa z 10D zostanie do skołowania z jakiejś waninki na wysypisku albo złomowiswq, a i tacy się znajdą co ją przebowią :) Dzięks za info, jak możesz to podaj na priva download link jak go gdzieś obczaisz, Z góry wielkie THX :twisted:

Vitez
01-06-2004, 19:47
- wstępne podnoszenie lustra (Mirror Lock up)

Zmiany:
- przycisk 'w lewo' wybiera tryb ustawiania ostrości:
PA-1 - ONEShot
PA-2 - AIservo (w tej chwili jeszcze nie działa)
PA-3 - AIfocus AF


I to sa dwie bardzo wazne zmiany :shock: . Teraz poza jeszcze kilkoma pomniejszymi CF, kilkoma gniazdami no i obudowa 300D prawie nie ustepuje 10D . Eh... 2 tys w plecy ;) , ale za to mam czarnego ;) :lol: 8)

Poza tym musialbym pol roku czekac a nie doczekalbym tyle.

coddy
01-06-2004, 20:07
Idąc za pewną wiadomością z dpreview.com, nowy hack do firmware (wersja beta już dostępna) zmieni:

Rzeczy dodane:
- ISO 3200
- wstępne podnoszenie lustra (Mirror Lock up)

Zmiany:
- przycisk 'w lewo' wybiera tryb ustawiania ostrości:
PA-1 - ONEShot
PA-2 - AIservo (w tej chwili jeszcze nie działa)
PA-3 - AIfocus AF
- FEC przesunięto na przycisk JUMP

Wersja final na dniach.

Wgrałem.
Wsjo działa zgodnie z opisem.
AIServo chodzi ale fotek sie nie da robic - mam nadzieję że poprawią.
MLU miluśkie.
:lol:

Pozdro,
PG.

mroczny
01-06-2004, 20:12
Wgrałem.
Wsjo działa zgodnie z opisem.
AIServo chodzi ale fotek sie nie da robic - mam nadzieję że poprawią.
MLU miluśkie.
W ramach ułatwienia podaj proszę linka do downloadu oraz czas udostępnienia pełnej wersji, bo coś czuję że jak się to ułoży to HOHO, będą ludzie 10d paluchami wytykać z nutką szyderstwa na ustach :)

coddy
01-06-2004, 20:42
Tu to jest:
http://www.cat.orc.ru/E3kr111B7.rar

Pozdro,
PG.

farell
02-06-2004, 00:51
Czy moglibyście opisać te dodane funkcje... w maksymalnym skrócie oczywiście.. (niedawno kupiłem 300d i nie wiem czy wgrywać nowy soft) pozdrawiam...

mroczny
02-06-2004, 07:32
Czy moglibyście opisać te dodane funkcje... w maksymalnym skrócie oczywiście.. (niedawno kupiłem 300d i nie wiem czy wgrywać nowy soft) pozdrawiam...
Poczelaj na pierwszy debugger, bo narazie niektórefunkcje nie działają do końca, a co do ich opisu to ściągnij sobie specyfikacje 10D a tam już masz napisane co jest co :twisted: :twisted: :twisted:

farell
02-06-2004, 16:23
..no poczytałem.. jeśli tak radzisz to poczekam..na właściwy soft.. dzięki! ps. Fajne te forum... :)

xxl
02-06-2004, 17:25
sorx, ale gdzie znajde soft do wymiany firmwaru ?

mroczny
02-06-2004, 19:33
sorx, ale gdzie znajde soft do wymiany firmwaru ?
To jest zip, rozpakuj, poczytaj i się alles dowiesz z wnętrza, a jak nie to pokrótce masz to wgrać na CF'a normalnie odpalić aparat i w ustawieniach odpalić upgrade.

xxl
02-06-2004, 19:46
Dzieki, plik tekstowy z zipa byl strasznie pociachany i nie moglem nic stamtad zrozumiec :D

Paweł
02-06-2004, 21:54
Dlaczego nie widzę na zdjęciach różnicy po wprowadzeniu korekcji błysku na +2 względem 0 EV.Natomiast przy korekcji na -2 EV różnica jest widoczna?

mroczny
02-06-2004, 23:13
Dlaczego nie widzę na zdjęciach różnicy po wprowadzeniu korekcji błysku na +2 względem 0 EV.Natomiast przy korekcji na -2 EV różnica jest widoczna?
Może palisz już pełnym błyskiem, albo coś jest zrypane, albo nie widać. Tego nie wiadomo, ale jak kupię to coś wymodzę :twisted:

farell
02-06-2004, 23:19
Może jestem upierdliwy..
ale co to jest:Mirror Lock up
:)

mroczny
02-06-2004, 23:25
Może jestem upierdliwy..
ale co to jest:Mirror Lock up
Co do scrackowanych funkcji odsyłam <jak poprzednio> do instrukcji d10, bo to z tego aparatu są one zaczerpnięta w 100% <jak i konstrukcja 300d>, a na pytanie odpowiem, że trzymanie lustra w pozycji naświetlania matrycy czyli górnej. <nieskończony czas naświetlania>

farell
02-06-2004, 23:59
nie tak łatwo dokopać się do instrukcji... a tym bardziej w języku ojczystym..
pzdr

kubotka
03-06-2004, 14:58
Hmm....właśnie sprzedałem swojego 300D ze scrackowanym softem i ... niestety nie wszystkie funkcje działają między innymi Mirror Lock UP a miałem najnowsza wersję firmware.....Hmmm :shock:

dzuniek
03-06-2004, 21:54
Właśnie wgrałem ten firmware i wszystko dziala wysmienicie.
Kubotka a czy ustawiłeś w manu funckę na enabled? Bez tego ma sie rozumiec nie bedzie gadac.
No ladnie jest troche tych funkcji.Super.
Czekam na pelna wersje z Pn2
Pozdr.
Dzuniek

[ Dodano: 03-06-2004 ]
Ma ktos moze do udostepniena instrukcje do 10d np w pdf?Najlepiej w jezyku polskim.
Dzieki,

kubotka
04-06-2004, 07:51
Oczywiście że na Enabled!
Ale niestety działała tylko część funkcji.....cóż teraz ma 10D i.....nie żałuję :D

dzuniek
04-06-2004, 09:57
Ogólnie wsystko działa.....tylko powiedzcie mi w jakis sposób i w jakich sytuacjach wykorzystwac ten Mirror Lock Up?
No 10d toj uz wypas, ale brakowalo mi te 2 koła ;]
pozdr.
Dz.

Janusz Body
04-06-2004, 11:08
.tylko powiedzcie mi w jakis sposób i w jakich sytuacjach wykorzystwac ten Mirror Lock Up?



Wibracje przy duzym tele albo duzym makro (takim z pierscieniami posrednimi). Zobacz np. http://www.photo.net/nature/mlu

Pozdrawiam,

Janusz

PS. Google się kłaniają nisko ;-)

dzuniek
04-06-2004, 11:42
Super, dzieki Janusz, powiedz mi jeszcze jesli sie orientujesz jak rozpoznac w skcakowanym sprzecie czy to faktycznie funkcjonuje i jak tego uzywac na aparacie.
Dzieki.
Pozdrawiam
Piotrek

Janusz Body
04-06-2004, 12:04
... czy to faktycznie funkcjonuje i jak tego uzywac na aparacie.



U mnie działa. W menu w Custom Functions (ostatnia "zakładka") wybierasz Mirror Lock Up na Enable. Potem kadrujesz zdjecie, ustawiasz wszystko jak trzeba no i pstrykasz. Lustro sie podnosi i po okolo 1 sekundzie pstryka migawka - czyli zdjecie jest opoznione dosc sporo :-( ale czasem sie przydaje jak obiekty sa statyczne.

Janusz

dzuniek
04-06-2004, 12:12
NIo to tak dziala....tylko w instrukcji do 10D opisuja cos zeby najpierw wcisnac na amxa spust, a potem dopier drugi raz. tyle tylko ze jak wcisne za pierwszym razem to juz robi fote, wiec nie wiem o co im chodzi ;)

kekacz
04-06-2004, 12:41
Po pierwsze witam wszystkich forumowiczow.
Po drugie jakis typ sprzedaje ten hack na allegro :shock:
http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=26315033
Toz to gorsze niz sprzedawanie canomatica jako zaawansowanej lustrzanki.

Tytus
04-06-2004, 13:50
Po pierwsze witam wszystkich forumowiczow.
Po drugie jakis typ sprzedaje ten hack na allegro :shock:
http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=26315033
Toz to gorsze niz sprzedawanie canomatica jako zaawansowanej lustrzanki.

i w dodatku chce za to majątek
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)

[ Dodano: 4 Czerwiec 2004 ]

Poczelaj na pierwszy debugger,

jakem laik spytam, co to?

[ Dodano: 4 Czerwiec 2004 ]

NIo to tak dziala....tylko w instrukcji do 10D opisuja cos zeby najpierw wcisnac na amxa spust, a potem dopier drugi raz. tyle tylko ze jak wcisne za pierwszym razem to juz robi fote, wiec nie wiem o co im chodzi ;)

mi działa, właśnie wgrałem, bez czytnika :lol: i sprawdziłem, idzie w górę lustro a potem strzela migawka, super, będę robił ostrzejsze zdjęcia książyca 8)
ciekaw jestem co jeszcze w tym sofcie poprawią, chyba się Canon na ruskich pogniewa :lol:

[ Dodano: 4 Czerwiec 2004 ]

Dlaczego nie widzę na zdjęciach różnicy po wprowadzeniu korekcji błysku na +2 względem 0 EV.Natomiast przy korekcji na -2 EV różnica jest widoczna?

zrobiłem prze chwilą trzy zdjęcia -2, 0 ,+2 kazde jest i naczej naświetlone
kurcze, potrzebowałem tego kilka dni temu :lol: :lol: :lol:

Mori
04-06-2004, 17:07
tylko w instrukcji do 10D opisuja cos zeby najpierw wcisnac na maxa spust, a potem dopiero drugi raz. Tyle tylko ze jak wcisne za pierwszym razem to juz robi fote, wiec nie wiem o co im chodzi

U mnie działa tak jak jest napisane w instrukcji. Czyli ustawiam Mirror Lockup. Potem wciskam spust. Lustro podnosi się na 30 sekund. Jeśli nie wcisnę drugi raz spustu to po 30 sekundach opadnie samo. Jeśli wcisnę drugi raz to jest robiony pomiar eksp. i robi zdjęcie, a nim lustro odrazu opada.

Janusz Body
04-06-2004, 18:40
Po drugie jakis typ sprzedaje ten hack na allegro :shock:
http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=26315033


Juz nie :-)

Janusz

kekacz
05-06-2004, 12:15
Ten z allegro odpisal mi na pytanie o to co sprzedawal:



Treść wiadomości:
Nie wstyd ci sprzedawac cos co jest za darmo? I to za taka cene....



Za darmo jest nie w tej wersji i nie z tymi mozliwosciami (w darmowej wersji nie dziala AIservo np)
A co do ceny - usługodawcom sie opłaci.

Ciekawe jaka wersja, pewnie starsza? ;-)

canfan
06-06-2004, 17:28
wgralem nowy firm, dziala jak w opisie (lub nie dziala jak Servo:) Roznica pomiedzy oryginalem a hackiem to 252 bajty, wiec Wasia cos juz dopisuje, nie tylko odblokowuje (odblokowanie najczesciej polega na usunieciu rozkazu skoku - lub dodaniu:)

dzuniek
07-06-2004, 19:54
U mnie jest tak, ze jak uaktywnie funcje Mirror Lock Up (dam na Enabled) to przy robieniu foty lustro podnosi się na jakąś sekundę. Jak wyłącze ta funkcje to robi normalnie czyli podnosi sie na momencik. Ale w żadnym przypadku nie podnosi sie na 30 sekund...czyli co cos zle dziala czy ja cos robie nie tak???

[ Dodano: 07-06-2004 ]
A moze ta funkcja współpracuje tylko z jakimiś obiektywami? Bo ja mam obecnie tokine ATX 28-80 PROII f:2.6-2.8. ??

Mori
07-06-2004, 23:16
Może coś robisz nie tak?

U mnie nie podnosi się na 30 sekund, tylko podnosi się dopóki nie przycisnę drugi raz spustu lub nie upłynie 30 sekund. Może po prostu trzymasz spust wciśnięty?

canfan
07-06-2004, 23:24
W 300D mirror lock up dziala inaczej niz w 10D - po jednokrotnym nacisnieciu spustu lustro podnosi sie i po ok. sekundzie robi zdjecie (otwiera sie migawka i nastepuje naswietlenie), nastepnie migawka i lustro powraca.

[ Dodano: 07-06-2004 ]
po tych wszystkich roznicach (dotyczcych takze wyswietlacza) wydaje mi sie ze w 300D nie jest firmware z 10D z zablokowanymi funkcjami, ale caly byl napisany dla 300D. Prwdopodobnie programisci mieli zrobic firware ze wszystkimi funkcjami a szefostwo canona w tym czasie zastanawialo sie jakie funkcje zablokowac. Dlatego niektore funkcje dzialaja dokladnie jak w 10D a niektore inaczej, ale tez poprawnie.

dzuniek
08-06-2004, 10:00
No wlasnie i tu masz racje. To dziala dokladnie tak jak opisujesz w moim 300D. Czyli nie podnosi sie na 30 sek tylko na ta jedna sekunde, ale dziala wszystko chyba bardzo podobnie jak w 10D.
POzdrawiam
Dzuniek

canfan
08-06-2004, 14:56
W zasadzie to w 300D dziala to lepiej. W 10D troche bez sensu - lustro nie wywola wstrzasu ale za to ponowne neciskanie spustu moze poruszyc aparatem, wiec w 10D Mirror Lock Up ma wlasciwie sens tylko z wezykiem spustowym (zakladajac ze uzywanie tej funkcji ma sens jedynie ze statywem), za to mozna dokladnie wybrac moment pstrykniecia. Nie ma to znaczenia dla zdjec statycznych.

Dilbercik
08-06-2004, 15:59
Zastanawiam sie... co serwis na to jak trafi sie uszkodzony 300D z wgranym hackiem...

Tytus
08-06-2004, 17:54
Zastanawiam sie... co serwis na to jak trafi sie uszkodzony 300D z wgranym hackiem...
trzeba, jak sie da odinstalować, poza tym ryzyko usterki jest niewielkie, a gwarancja szybko mija

Dilbercik
08-06-2004, 18:26
heheh jak sie da to nie ma sprawy :-P co jak sie nie da :-P

Vitez
09-06-2004, 09:49
Da sie. Sciagasz najnowszy dostepny na stronie Canona firmware i normalnie wgrywasz. Instalatorek nie patrzy co tam siedzi w aparacie tylko nadpisuje 8) .

canfan
09-06-2004, 12:31
no moze sie nie dac:( Jezeli uszkodzenie polega na tym ze aparat sie nie wlacza albo nie czyta CF to sie nie da:(

Tytus
09-06-2004, 15:23
no moze sie nie dac:( Jezeli uszkodzenie polega na tym ze aparat sie nie wlacza albo nie czyta CF to sie nie da:(

mówię, jak sie da wgrać
w takiej sytuacji to już jest wola serwisu czy naprawia aparat za free, ale jeżeli nie wpłynęło to na usterkę, to byłaby czysta złośliwość, gdyby odmówili
ale raczej na złośliwość bym sie nastawiał, firmowe serwisy to wredne gady niezależnie od tego co serwisują

piotrkula
09-06-2004, 20:10
to zalezy, mnie serwis canona potraktowal bardzo ladnie: milo, szybko i skutecznie, a tez nie zbyt drogo bylo bo akurat naprawa byla poza gwarancyjna.

no wlasnie dlatego cie potraktowali grzecznie, bo naprawa byla poza gwarancyjna i to ty od razu wykladales kase, normalnie to czekaja az producent pokryje koszta i nierzadko sie z nimi "droczy", ze to taniej mozna bylo, albo nie ta czesc co trzeba wymienili. sam nie mialem doswiadczenia z serwisem fotograficznym, ale z samochodem co sie na wyklocalem to moje :evil: - przypuszczam, ze zasada dzialania jest podobna.

Ted
09-06-2004, 20:33
no wlasnie dlatego cie potraktowali grzecznie, bo naprawa byla poza gwarancyjna i to ty od razu wykladales kase, normalnie to czekaja az producent pokryje koszta i nierzadko sie z nimi "droczy", ze to taniej mozna bylo, albo nie ta czesc co trzeba wymienili. sam nie mialem doswiadczenia z serwisem fotograficznym, ale z samochodem co sie na wyklocalem to moje :evil: - przypuszczam, ze zasada dzialania jest podobna.

byc moze, ale sam w swoim sklepie mam serwis kompow i wiem ze jesli klient jest uprzejmy to duzo lepiej sie z nim dogadac itp. i taki klient zyska bo np dostanie od razu nowy sprzet na wymiane. Zreszta wiekszosc sytuacji jednak trzeba rozpatrywac indywidualnie, bo strony medalu sa dwie :) tak czy siak ja na serwis canona nie narzekam.

Tytus
09-06-2004, 23:00
no wlasnie dlatego cie potraktowali grzecznie, bo naprawa byla poza gwarancyjna i to ty od razu wykladales kase, normalnie to czekaja az producent pokryje koszta i nierzadko sie z nimi "droczy", ze to taniej mozna bylo, albo nie ta czesc co trzeba wymienili. sam nie mialem doswiadczenia z serwisem fotograficznym, ale z samochodem co sie na wyklocalem to moje :evil: - przypuszczam, ze zasada dzialania jest podobna.

byc moze, ale sam w swoim sklepie mam serwis kompow i wiem ze jesli klient jest uprzejmy to duzo lepiej sie z nim dogadac itp. i taki klient zyska bo np dostanie od razu nowy sprzet na wymiane. Zreszta wiekszosc sytuacji jednak trzeba rozpatrywac indywidualnie, bo strony medalu sa dwie :) tak czy siak ja na serwis canona nie narzekam.

ja sam także w serwisie Canona byłem raz bardzo miło zaskoczony, ale to niestety tylko wyjątek, na autokacik.pl mamy takie powiedzenie "ASO to zło, tolerowane tylko w czasie gwarancji" :mrgreen:

canfan
10-06-2004, 11:48
od trzech dni jest nowsza wersja firmwara z drobnymi zmianami, ale nie moge jej sciagnac, jakies problemy (strona zablokowana???), ma ktos adres z aktualna wersja do sciagniecia?

bogunow
10-06-2004, 16:01
od trzech dni jest nowsza wersja firmwara z drobnymi zmianami, ale nie moge jej sciagnac, jakies problemy (strona zablokowana???), ma ktos adres z aktualna wersja do sciagniecia?
Skad masz informacje o nowym hacku ?
Na stronie http://www.cat.orc.ru/ nic o tym nie ma, jest nadal ten z 1 czerwca. Co prawda rzeczywiscie sciagnac go nie mozna, ale ja juz go mam. Chcesz to moge Ci podeslac na maila.

canfan
10-06-2004, 18:34
tamten jest z 1.06, ten podobno z 8.06
http://www.bahneman.com/liem/photos/tricks/digital-rebel-tricks.html

bogunow
10-06-2004, 22:10
tamten jest z 1.06, ten podobno z 8.06
http://www.bahneman.com/liem/photos/tricks/digital-rebel-tricks.html
Rzeczywiscie jest tu wzmianka o zmianach w firmware. Widocznie sa to tak male zmiany, ze nie zdecydowali sie zamieszczac nowego pliku do pobrania.

canfan
10-06-2004, 23:51
wlasciwie jak ruszy Servo AF to bedzie wszystko czego mi potrzeba. Staly wybor trybu pomiaru jest dosc malo przydatny - w trybach 'kreatywnych' jest wlaczony matrycowy a przyciskiem * zawsze mozna zmierzyc punktowo. Jedynie centralnie-ważony jest niedostepny, ale tez najrzadziej przydatny. pzdr:)

myknip
11-06-2004, 11:57
czy tylko u mnie czy ogólnie pod adresem
http://www.cat.orc.ru/E3kr111B7.rar
nie ma już tego pliku i wyskakuje komunikat "TEMPORARY BLOCKED"?

jak ktoś mógłby to poprosze o przesłanie tego pliku na emaila: pinkym@poczta.fm
albo podani adresu gdzie go można pociągnąć...

z góry bardzo bardzo dziękuję!!

bogunow
11-06-2004, 13:17
jak ktoś mógłby to poprosze o przesłanie tego pliku na emaila: pinkym@poczta.fm
albo podani adresu gdzie go można pociągnąć...
z góry bardzo bardzo dziękuję!!
Juz Ci wyslalem na maila, z tym ze jest to plik z 1 czerwca. Ten z 8 czerwca nie byl chyba wcale dostepny.

Tytus
11-06-2004, 13:44
tamten jest z 1.06, ten podobno z 8.06
http://www.bahneman.com/liem/photos/tricks/digital-rebel-tricks.html
Rzeczywiscie jest tu wzmianka o zmianach w firmware. Widocznie sa to tak male zmiany, ze nie zdecydowali sie zamieszczac nowego pliku do pobrania.
dobrze powiedziane "sneak peak"
to jest dopiero zapowiedź
może jak coś wypuszczą, to będzie szerszy upgrade :lol:

myknip
11-06-2004, 15:07
wlasciwie jak ruszy Servo AF to bedzie wszystko czego mi potrzeba.

AIServo działa, tylko trzeba taki magiczny gest wykonać: z przytrzymanym 'do połowy' spustem ostrzy, a żeby pstryknąć trzeba szybko puścić spust i wcisnąć "do końca".
Przynajmniej u mnie tak działa...

canfan
11-06-2004, 21:35
rzeczywiscie tak dziala:) nie jest to najlepszy sposob bo w czasie puszczania przedmiot troche sie poruszy, poza tym chyba nie dziala w takim trybie dobiegaczka, ale lepiaj tak niz wcale:)

Shadow
14-06-2004, 15:08
No dobra a co z pełną swobodą wyboru pomiaru światła, ilością zdjęć w serii (10D wali 9) i np wyborem temperatury kolorów w kelvinach ? Tego żadem nowy frimware chyba nie załatwi w 300D. A może się mylę.

Mori
14-06-2004, 15:49
Pomiar światła to pewnie da radę, ale zdjęć w serii napewno nie. ;)

meteor
14-06-2004, 18:06
Witam wszystkich. Jezeli moge wtracic swoje trzy grosze... :)

Z tymi seryjnymi to nie tak do konca, gdzies widzialem taki trik:
- Zrob serie 4 fotek.
- Nie puszczaj spustu do konca, jedynie do polowy.
- Obserwuj licznik fotek na wyswietlaczu - dosc szybko wraca 4 (w sumie da sie zrobic 11 w dosc krotkim czasie).

Oczywiscie nie jest to 9 w jednej serii jak w 10D, ale to chyba zawsze cos.... ;)

Vitez
14-06-2004, 18:49
A zatrolluje sobie ;)

Tricki na AI Servo, hacki, tricki na serie... ehhh, ale ci biedni uzytkownicy 300D musza sie meczyc ze swoim sprzetem by cos z niego wyciagnac ;) :lol: (no offense, tak sobie filozuje).

Tytus
14-06-2004, 19:12
A zatrolluje sobie ;)

Tricki na AI Servo, hacki, tricki na serie... ehhh, ale ci biedni uzytkownicy 300D musza sie meczyc ze swoim sprzetem by cos z niego wyciagnac ;) :lol: (no offense, tak sobie filozuje).

taaa jedni i drudzy byście się lepiej za robienie zdjęć wzieli, bo coś marnie ta część forum się przedstawia :lol: :lol: :lol:

Vitez
14-06-2004, 22:05
A zatrolluje sobie ;)

Tricki na AI Servo, hacki, tricki na serie... ehhh, ale ci biedni uzytkownicy 300D musza sie meczyc ze swoim sprzetem by cos z niego wyciagnac ;) :lol: (no offense, tak sobie filozuje).

taaa jedni i drudzy byście się lepiej za robienie zdjęć wzieli, bo coś marnie ta część forum się przedstawia :lol: :lol: :lol:

Moje zdjecia masz na forum "Galerie" (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?p=5107#5107) jak i na WWW w moim podpisie :P . W dlugi weekend zamiast siedziec i pisac *******y na roznych forach to lazilem i focilem.

Tytus
15-06-2004, 00:18
A zatrolluje sobie ;)

Tricki na AI Servo, hacki, tricki na serie... ehhh, ale ci biedni uzytkownicy 300D musza sie meczyc ze swoim sprzetem by cos z niego wyciagnac ;) :lol: (no offense, tak sobie filozuje).

taaa jedni i drudzy byście się lepiej za robienie zdjęć wzieli, bo coś marnie ta część forum się przedstawia :lol: :lol: :lol:

Moje zdjecia masz na forum "Galerie" (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?p=5107#5107) jak i na WWW w moim podpisie :P . W dlugi weekend zamiast siedziec i pisac *******y na roznych forach to lazilem i focilem.

noo focenia ciut jest, ale chyba krotki przedział czasowy i głównie reportaż?

Vitez
15-06-2004, 03:40
noo focenia ciut jest, ale chyba krotki przedział czasowy i głównie reportaż?

Jesli patrzec na wszystkie galerie... to od maja 2003 do czerwca 2004. Nie wiem czy to krotki przedzial czasowy :roll: , osobiscie jednak polecam tylko te z 2004 roku bo to juz 10D :mrgreen: .
A ze glownie reportaz to sie zgodze - polaczenie hobby foto z hobby koty :)
Choc caly czas nagabuje kilka modelek na jakies plenerki :)

canfan
15-06-2004, 12:12
Źle napisane - użytkownicy 300D męczą się nie żeby 'coś' wyciągnąć, ale żeby 'więcej' wyciągnąć:) nawet bez hacka 300tka mozna robic zdjecia, czego przykladem jest (jeszcze bez hacka):
http://www.bytephoto.com/photopost/showphoto.php?photo=22390&password=&sort=1&cat=503 &page=1

pozdrawiam:)

muflon
15-06-2004, 13:18
Moje zdjecia masz na forum "Galerie" (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?p=5107#5107) jak i na WWW w moim podpisie :P . W dlugi weekend zamiast siedziec i pisac *******y na roznych forach to lazilem i focilem.

A ja pod wpływem tego wątku wrzuciłem sobie linka do moich zdjęć w sygnaturkę :)

novaczek
15-06-2004, 13:52
Widziałem galerię.
Fotki fajne ;-)

Tytus
15-06-2004, 16:36
Moje zdjecia masz na forum "Galerie" (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?p=5107#5107) jak i na WWW w moim podpisie :P . W dlugi weekend zamiast siedziec i pisac *******y na roznych forach to lazilem i focilem.

A ja pod wpływem tego wątku wrzuciłem sobie linka do moich zdjęć w sygnaturkę :)

a na kiego grzyba ci strona kodowana i do tego z trefnym certyfikatem?

muflon
15-06-2004, 17:03
a na kiego grzyba ci strona kodowana i do tego z trefnym certyfikatem?
To samo próbowałem powiedzieć administratorowi :) ale niestety póki co nie dał się przekonać...

(Ale właśnie spróbowałem ponownie - mnie też to wkurza)

Update: administrator dał sie przekonać :D

Shadow
15-06-2004, 18:35
muflon ----> Ładne te fotki masz. Ale najbardziej widać różnicę jak się przesiadłeś na 10D. Zdjęcia jak malina :)

[ Dodano: 15 Czerwiec 2004 ]

Źle napisane - użytkownicy 300D męczą się nie żeby 'coś' wyciągnąć, ale żeby 'więcej' wyciągnąć:) nawet bez hacka 300tka mozna robic zdjecia, czego przykladem jest (jeszcze bez hacka):
http://www.bytephoto.com/photopost/showphoto.php?photo=22390&password=&sort=1&cat=503 &page=1

pozdrawiam:)

No normalnie kopara mi opadła do ziemi :) To jeszcze zdjęcie, czy już grafika komputerowa ?

canfan
15-06-2004, 19:58
jakby grafika to juz by to wywalili, bardzo tego pilnuja:)

Tytus
15-06-2004, 20:00
muflon ----> Ładne te fotki masz. Ale najbardziej widać różnicę jak się przesiadłeś na 10D. Zdjęcia jak malina :)

[ Dodano: 15 Czerwiec 2004 ]

Źle napisane - użytkownicy 300D męczą się nie żeby 'coś' wyciągnąć, ale żeby 'więcej' wyciągnąć:) nawet bez hacka 300tka mozna robic zdjecia, czego przykladem jest (jeszcze bez hacka):
http://www.bytephoto.com/photopost/showphoto.php?photo=22390&password=&sort=1&cat=503 &page=1

pozdrawiam:)

No normalnie kopara mi opadła do ziemi :) To jeszcze zdjęcie, czy już grafika komputerowa ?

zgadza się, kawał dobrej roboty

będę w tym kierunku w najbliższym czasie kombinowal, ale szczerze mówiąc zastanawia mnie, jak udało się uzyskać takie uwydatnienie planu przy ciemnym wnętrzu i jednym, jak widać dość intensywnym źródle światła
300d teoretycznie chyba nie powinien dać rady tak wyważyć naświetlenia kadru,
śmiem twierdzić, że poza może 1D każdy Canon miałby z tym problemy...

Vitez
15-06-2004, 20:12
Moje zdjecia masz na forum "Galerie" (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?p=5107#5107) jak i na WWW w moim podpisie :P . W dlugi weekend zamiast siedziec i pisac *******y na roznych forach to lazilem i focilem.

A ja pod wpływem tego wątku wrzuciłem sobie linka do moich zdjęć w sygnaturkę :)

A po co w sygnaturke jak mozesz w profilu jako swoja strone WWW ustawic i kazdy domyslny jak bedzie chcial odwiedzic to kliknie na ikonke WWW pod twoimi postami?

Vitez
15-06-2004, 20:13
szczerze mówiąc zastanawia mnie, jak udało się uzyskać takie uwydatnienie planu przy ciemnym wnętrzu i jednym, jak widać dość intensywnym źródle światła
300d teoretycznie chyba nie powinien dać rady tak wyważyć naświetlenia kadru,
śmiem twierdzić, że poza może 1D każdy Canon miałby z tym problemy...

Podejrzewam pomiar "punktowy" na twarz dziecka po prawej stronie zdjecia a reszta w rekach aparatu (fart? ;) ).

Tytus
15-06-2004, 20:20
szczerze mówiąc zastanawia mnie, jak udało się uzyskać takie uwydatnienie planu przy ciemnym wnętrzu i jednym, jak widać dość intensywnym źródle światła
300d teoretycznie chyba nie powinien dać rady tak wyważyć naświetlenia kadru,
śmiem twierdzić, że poza może 1D każdy Canon miałby z tym problemy...

Podejrzewam pomiar "punktowy" na twarz dziecka po prawej stronie zdjecia a reszta w rekach aparatu (fart? ;) ).

taaa, jak na canona to z dużą pewnością fart, ja koryguję całkiem sporo zdjęć pod względem naświetlenia, skurczybyk za często prześwietla

canfan
15-06-2004, 20:42
to nie takie proste:) Zdjecie wykonane bylo na zewnatrz. Czekalem na swiatlo o zmierzchu o takiej intensywnosci zeby gralo z sila swiatla lampy (w lampie jest zarowka 100W). Wykorzystalem fakt ze zarowka ma ponizej 4000K a niebo o zmierzchu czesto ponad 10000K. Robie zdjecia w RAWie, wiec nie bylo problemu potem ustawic temp. barwowa posrodku - co uwypuklilo niebieskosc swiatla 'nocy' i pomaranczowosc lampy:) Czas naswietlania dobrany pomiarem centralnie-wazonym (w trybie M) z niedoswietleniem -1. Potem troche odszumiania i takie inne w szopie:)

[ Dodano: 15-06-2004 ]
zobaczcie tez:
http://onephoto.net/info.php3?id=53668

Shadow
15-06-2004, 21:23
A można wiedzieć jaki obiektyw miałeś podpięty przy tamtej focie ?
Kubuś też fajny :) Jednak number one to poprzednie.

canfan
15-06-2004, 21:29
wiem:) obiektyw - nic szczegolnego, choc rewelacyjny w swojej cenie - EF 50/1.8 II

DariuszM
15-06-2004, 22:05
gadacie o światłach, obiektywach....:) ustawić pokrętła w aparacie nawet małpe mozna nauczyć :)
siła tej fotki tkwi w dzieciach - niesamowite twarze!!! :) pies jak z bajki! świetne pozy - coś ty im pokazał??? :)
każdy może sie nauczyć ustawiać aparat, pomiar światła, poprawiania w PS - ale takiej kompozycji, wyczucia chwili ew ustawienia do takiego kadru - nie każdy....:) nawet najlepszy canon z najlepszym hackiem nie pomoże...:)

canfan
15-06-2004, 22:39
dzięki wielkie! mysle ze wszystko po trochu gra role. Jasne ze najwazniejszy jest pomysl, ale tez trzeba go miec czym zrobic:) Mam jeszcze G2 i mialbym klopot z tym zdjeciem robiac go G2 - tu uzylem czulosci ISO1600. W g2 moglbym najwyzej 400 i przy dyskwalifikujacych szumach. Dalsza obrobka tez duzo zrobila - szczegolnie odpowiednia konwersja RAWa - podglad jpg wygladal na prawde bardzo malo ciekawie:) co im pokazalem? nie wiem, to zona pokazywala:)

Cichy
15-06-2004, 22:58
Poproszę uprzejmie o najnowszy crack na adres aerofan@poczta.fm .

canfan
15-06-2004, 23:03
juz sie wysyla

Cichy
15-06-2004, 23:18
Dzięki o łaskawco :)

novaczek
15-06-2004, 23:23
Hack - hackiem... ale czy ktoś wogóle pomyślał żeby stworzyć do ktoóregokolwiek EOSa polskie Menu. W końcu 12 jest to i może udałoby się podmienic któreś z nich na polskie.
Może ktoś coś słyszał?

Cichy
15-06-2004, 23:25
Jeszcze nic nie mam na skrzynce... :( Może równolegle posłać by to na j.cichocki@mediadom.pl ?? Dzięki przeogromne

canfan
15-06-2004, 23:30
poczekajmy, jak nie dojdzie to wysle. Przegladalem firmware 300tki, niestety teksty nie sa w ASCII, dokladnie nie wiem jaki jest tam procesor - zeby sciagnac odpowiednie narzedzia. Programuje mikrokontrolery 51, AVR, PIC itp, wiec chyba dalbym rade? nie wiem gdzie szukac dokumentacji o wnetrzu canonow, nie mam kontaktu z takimi ludzmi.

Cichy
15-06-2004, 23:41
Nie doszło :cry:

canfan
15-06-2004, 23:47
wyslalem na drugi adres, jeszcze sie wysyla

[ Dodano: 15-06-2004 ]
nie masz lepszego zdjecia??? to jest zaskakujace:) Jesz cos???

[ Dodano: 15-06-2004 ]
z aerofanu dostalem komunikat - przekroczony limit.

Cichy
15-06-2004, 23:54
Z drugiego mam :) Dzięęęęęki

PS. To nie ja jem, to Steven Tyler śpiewa:)

canfan
15-06-2004, 23:55
o kurde, juz nie dowidze:)))) ale zrobilem sie glodny:)

[ Dodano: 16-06-2004 ]
(dlatego widzialem go jedzącego:))))

Przemek Białek
16-06-2004, 15:05
cześć mam pytanko dotyczące możliwości ściągniecia najnowszego hacka do 300d, czy jest jakaś inna strona z której mozna by go ściągnąć :P
oraz to że po zainstalowaniu starszej wersji cały czas migotała mi ikonka redukcji czerwonych oczu!, a po zatym gdzie się podziało wybieranie ustawień balansu bieli?

bogunow
16-06-2004, 15:40
cześć mam pytanko dotyczące możliwości ściągniecia najnowszego hacka do 300d, czy jest jakaś inna strona z której mozna by go ściągnąć :P
oraz to że po zainstalowaniu starszej wersji cały czas migotała mi ikonka redukcji czerwonych oczu!, a po zatym gdzie się podziało wybieranie ustawień balansu bieli?

Pewnie sciagnales starsza wersje tego hacka, tez tak mialem. Najnowsza z 1 czerwca jest u mnie na stronie http://4lan.pl/bogunow/E3kr111B7.rar

GRiD
16-06-2004, 16:45
no to jest nowa wersja :D

http://satinfo.narod.ru/download.html

pozdrawiam
GRiD

Tytus
16-06-2004, 17:52
no to jest nowa wersja :D

http://satinfo.narod.ru/download.html

pozdrawiam
GRiD

0,4 kb/s boszszsz :cry: :cry: :cry:

canfan
16-06-2004, 18:12
u mnie 0.94 kb/s :))))

[ Dodano: 16-06-2004 ]
o kurde, teraz 0.13 :(((((

[ Dodano: 16-06-2004 ]
co jest zmienione w tych wersjach B71 i M ???

[ Dodano: 16-06-2004 ]
aaaa... M to ta stara, a 71 to 7 z tymi drobnymi, kosmetycznymi zmianami.

Tytus
16-06-2004, 18:20
u mnie 0.94 kb/s :))))

[ Dodano: 16-06-2004 ]
o kurde, teraz 0.13 :(((((

[ Dodano: 16-06-2004 ]
co jest zmienione w tych wersjach B71 i M ???

lepiej to poczytajcie
Today Wasily annonce plans to new version hacked firmware for Canon 300D.
http://satinfo.narod.ru/
New version will be include

Shooting SET button Customizable - Working
Release with no CF Customizable - Working
Flash sync in Av Automatic (slow sync) Customizable - Working
AE Lock button AE Lock Customizable - New version
AF Assist strobe Customizable - New version
Exposure steps 0.3 or 0.5 EV - New version
AF Point registration Customizable - New version
RAW+JPEG Yes, embedded in CRW, custom size - Working
Bracket order 0, -, + Customizable - New version
Menu button Previous Customizable - Working
Mirror lockup - New version
Fill flash auto reduc. Customizable - New version
Slow Sync flash 1st Curtain 1st or 2nd Curtain - New version
Av/Tv safety shift No Yes, customizable - New version
Lens AF stop button AF stop Customizable - New version
Custom functions None 17 custom functions - New version

You see alll Custom functions of Canon 10D.
Wasily plans more functions then Canon 10D.
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
- User can store settings for WB, ISO and so on and easily select by wheel.

Ziet er zeer goed uit... Gotta love those russians (niet alleen voor de mooie meisjes)

canfan
16-06-2004, 18:27
dla bezpieczenstwa dam dobra (tak mysle:) rade. Rzadko bo rzadko, ale zdarza sie podczas sciagania uszkodzenie pliku bez wykazania bledu CRC. Bardzo niebezpiecznie jest wgrac taki uszkodzony firm, bo aparat moze sie juz nie odezwac - nie da sie przywrocic starego. Ja stosuje taka metode - sciagam dany plik 2 razy, po rozpakowaniu oba firmwary (E3kr111.fir) nalezy porownac np. za pomoca programu WinHex (stay NortonCommander umial to robic). Jezeli sa identyczne, znaczy ze plik bez bledu.

[ Dodano: 16-06-2004 ]
jak rozumiec 'new version'??? ze dziala w nowej wersji? albo jest to nowa (inna niz w 10) wersja funkcji???

[ Dodano: 16-06-2004 ]
Wiem ze ludzie wysylaja Wasi kase, nie wiecie gdzie? Warto cos mu odpalic!

[ Dodano: 16-06-2004 ]
ale z tego drugiego servera zasuwa 11k/s !!!!

[ Dodano: 16-06-2004 ]
skąd jest ta informacja?

[ Dodano: 16-06-2004 ]
eeee... jakas bujda! w pliku tekstowym dolaczonym nie ma nic o tych funkcjach!

GRiD
16-06-2004, 18:52
sądzę,że to wszystko będzie w następnej wersji a nie w B71

a kasy lepiej Wasi nie wysyłać, bo kupi 1D i skończą się nowe
wersjie firmware'u

pozdr.
GRiD

Tytus
16-06-2004, 18:53
sądzę,że to wszystko będzie w następnej wersji a nie w B71

a kasy lepiej Wasi nie wysyłać, bo kupi 1D i skończą się nowe
wersjie firmware'u

pozdr.
GRiD

prędzej Canon mu za to zaplaci

wgrywam....zobaczymy co z tego wyjdzie

canfan
16-06-2004, 18:54
tak, to nie dotyczy tej wersji, to plany....

Tytus
16-06-2004, 18:54
[ Dodano: 16-06-2004 ]
skąd jest ta informacja?

http://dc.netadmin.be/topic.asp?TOPIC_ID=44216

canfan
16-06-2004, 18:55
tytus, napisz czy dziala, wszyscy bedziemy czekac:)))))

Tytus
16-06-2004, 18:56
tytus, napisz czy dziala, wszyscy bedziemy czekac:)))))

własnie się wgrało :wink:


O KURCZAKI

działa

MLU da sie regulować, FEC działa pod "jumpem" z własnym opisem

niezły ten Rusek, chyba mu euro odpalę :lol:

[ Dodano: 16 Czerwiec 2004 ]

tak, to nie dotyczy tej wersji, to plany....

ale będzie Mister, kiedyś będzie :wink:

JaW
16-06-2004, 19:10
MLU da sie regulować, FEC działa pod "jumpem" z własnym opisem

To juz przesada. Mialem czekac az magik Wasyl zmieni moja mydelniczke w 1Ds, ale juz dluzej nie czekam - sciagam i wgrywam. 0.5 kb/s... :(

Tytus
16-06-2004, 19:18
MLU da sie regulować, FEC działa pod "jumpem" z własnym opisem

To juz przesada. Mialem czekac az magik Wasyl zmieni moja mydelniczke w 1Ds, ale juz dluzej nie czekam - sciagam i wgrywam. 0.5 kb/s... :(

z mirror'a leci 11kb/s

canfan
16-06-2004, 19:42
wlasciwie przydalyby sie krotsze czasu MLU, np. 0.3sek. nie bardzo wiem po co komu 4.5, 6, 10sek???

Tytus
16-06-2004, 20:01
wlasciwie przydalyby sie krotsze czasu MLU, np. 0.3sek. nie bardzo wiem po co komu 4.5, 6, 10sek???
:shock: :shock: :shock:

Stary a na jaka cholerę ci 0,3s???

ja właśnie chciałem 10s!

stawiam statyw, podnoszę lustro, przez 10s drgania ustają i ciach, zdjęcie jak żyleta

canfan
16-06-2004, 20:23
a jakie drgania trwaja 10 sek??? drgania od lustra powinny sie wytlumic po 0.1 sek (przy stabilnym statywie). A problem taki - jezeli fotografujesz cos statycznego - ok, ale jezeli cos ruchomego to problem jest tym wiekszy im dluzszy odstep czasu. Dlatego w 10D jest to rozwiazane drugim przycisnieciem (co wymusza stosowanie wezyka spustowego:( :)))

Tytus
16-06-2004, 20:47
a jakie drgania trwaja 10 sek??? drgania od lustra powinny sie wytlumic po 0.1 sek (przy stabilnym statywie). A problem taki - jezeli fotografujesz cos statycznego - ok, ale jezeli cos ruchomego to problem jest tym wiekszy im dluzszy odstep czasu. Dlatego w 10D jest to rozwiazane drugim przycisnieciem (co wymusza stosowanie wezyka spustowego:( :)))

10s tłumią sie drgania przy robieniu zdjęć tele 480 mm na gównianym statywie :lol:
ruchomych rzeczy z podniesionym lustrem jeszcze nie robiłem, ale może zacznę, gdzie to można wykorzystać?

JaW
16-06-2004, 20:59
MLU da sie regulować, FEC działa pod "jumpem" z własnym opisem

I powieksza sie karta pamieci!!! :D Zmniejszylem wielkosc jpega zapisywanego z RAW-em - teraz zamiast 136 RAW-ow moge zapisac 159, cos wspanialego jak dla mnie (1 GB MD).

Tytus
16-06-2004, 21:13
MLU da sie regulować, FEC działa pod "jumpem" z własnym opisem

I powieksza sie karta pamieci!!! :D Zmniejszylem wielkosc jpega zapisywanego z RAW-em - teraz zamiast 136 RAW-ow moge zapisac 159, cos wspanialego jak dla mnie (1 GB MD).

to mogłeś zrobić już w wersji Beta 7.0
ale nie powiem, miodzio sprawa
ja bym jeszcze chciał, żeby w jakiś magiczny sposób przyspieszyć zapis i odczyt z karty :roll: :roll: :roll:

canfan
16-06-2004, 21:13
a nie wiem gdzie to wykorzystac, ale chyba teleszklami mozna robic tez ruchome, jakies zwierzeta, ptaki a bo co...:))) No jak statyw gowniany to wiekszym problemem niz lustro moze byc wiatr, wasia musi zrobic wiatrochron pod C.Fn 18 :))) Ciekawe czy zrobi to co w zapowiedziach :))))

novaczek
16-06-2004, 21:15
Przegladalem firmware 300tki, niestety teksty nie sa w ASCII, dokladnie nie wiem jaki jest tam procesor - zeby sciagnac odpowiednie narzedzia. ... nie wiem gdzie szukac dokumentacji o wnetrzu canonow, nie mam kontaktu z takimi ludzmi.
... a moze to jakos naprowadzi:
http://www.alexbernstein.com/wiki/HomePage
.
.
mam jeszcze pytanie. czy po wgraniu hacka zmienia sie jakos drastycznie widok menu 300D.
pytam bo dopieru czekam na przesylke...

ps. szukam polskiej instrukcji do D10 (angielska mam ... ale ojczysta oczywiscie lepsza)

Tytus
16-06-2004, 21:19
a nie wiem gdzie to wykorzystac, ale chyba teleszklami mozna robic tez ruchome, jakies zwierzeta, ptaki a bo co...:))) No jak statyw gowniany to wiekszym problemem niz lustro moze byc wiatr, wasia musi zrobic wiatrochron pod C.Fn 18 :))) Ciekawe czy zrobi to co w zapowiedziach :))))

no to co siejesz zamęt??? :lol:
dla mnie podniesienie lustra ma głównie za zadanie wytłumienie drgań, a więc do robienia zdjęć statycznych, no ale wszystkich rozumów w fotografii jeszcze nie zjadłem :D

po tych wszystkich usprawnieniach będzie to nieźle wypasiony kawałek aparatu
ciekawe, czy Nikona też da się zhackować :lol:

canfan
16-06-2004, 21:20
z ta ojczysta nie zawsze tak jest, czasem jak cos przetlumacza to nie wiadomo o co chodzi, wole angielska, choc nie znam tak angielskiego jak polski. Widok starych rzeczy zostaje taki sam, dochodza tylko nowe (wlasciwie w menu tylko C.Fn)

Tytus
16-06-2004, 21:23
Przegladalem firmware 300tki, niestety teksty nie sa w ASCII, dokladnie nie wiem jaki jest tam procesor - zeby sciagnac odpowiednie narzedzia. ... nie wiem gdzie szukac dokumentacji o wnetrzu canonow, nie mam kontaktu z takimi ludzmi.
... a moze to jakos naprowadzi:
http://www.alexbernstein.com/wiki/HomePage
.
.
mam jeszcze pytanie. czy po wgraniu hacka zmienia sie jakos drastycznie widok menu 300D.
pytam bo dopieru czekam na przesylke...

ps. szukam polskiej instrukcji do D10 (angielska mam ... ale ojczysta oczywiscie lepsza)

nic sie nie zmienia, dochodzi jedynie nowa opcja CF w menu
zresztą kogo to obchodzi???
całe szczęście, że 300d nie obsługuje opcji "My Camera", jeszcze byśmy tu wątki zaśmiecali takimi pierdołami jak obrazki na dzień dobry i muzyczki na do widzenia

canfan
16-06-2004, 21:23
no wlasnie, Wasia moglby co nieco odjac w Nikonie :))))

novaczek
16-06-2004, 21:24
zresztą kogo to obchodzi???

no np mnie niegrzeczny chlopczyku ;-)

canfan
16-06-2004, 21:26
hm... to dobry pomysl, wasia dorobi do 300tki odtwarzacz MP3 :))))

JaW
16-06-2004, 21:34
hm... to dobry pomysl, wasia dorobi do 300tki odtwarzacz MP3
Albo chociaz filmiki zeby sie dalo nagrywac... 8)

canfan
16-06-2004, 21:36
no i kalkulatorek by sie przydal, i kilka fajnych gierek.... no i budzik tez...

Przemek Białek
16-06-2004, 22:19
czy sprawdził ktoś informację o tym uszkodzonym pliku?
i jeszcze jedno czytałem że uzyskanie iso 3200 wiąże się z pewną kombinacją oraz ponawiam pytanie czy nie mruga już ta przeklęta ikonka oka! i czy wybór balansu bieli zostal na swoim miejscu?

JaW
16-06-2004, 22:27
jeszcze jedno czytałem że uzyskanie iso 3200 wiąże się z pewną kombinacją oraz ponawiam pytanie czy nie mruga już ta przeklęta ikonka oka! i czy wybór balansu bieli zostal na swoim miejscu?
ISO3200 wybierasz normalnie, bez kombinacji - aczkolwiek szumi baaardzo... Zadne oko mi nie mruga. WB tam gdzie byl poprzednio.

Przemek Białek
16-06-2004, 22:32
no to super !!! a co z tą plotką o uszkodzonym pliku br.... strach się bać kurczaki.......

Tytus
16-06-2004, 22:36
no to super !!! a co z tą plotką o uszkodzonym pliku br.... strach się bać kurczaki.......

nie pękaj tylko upgradeuj!
chłopaków z 10D podenerwujemy :lol: :lol: :lol:

GRiD
16-06-2004, 22:36
na dpreview ludzie piszą o jakichś problemach z wskaźnikem stanu naładowania baterii i problemach mogących z tego wyniknąć, zauważyliście coś takiego, czy możecie to potwiedzić?

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1031&message=9196789

pozdrawiam
GRiD

Przemek Białek
16-06-2004, 22:55
a czy gdyby się coś działo można na stary soft zmienić? bo gdyby nie to kibel!

Tytus
16-06-2004, 23:14
a czy gdyby się coś działo można na stary soft zmienić? bo gdyby nie to kibel!

zawsze da się downgradować :wink:

Cichy
16-06-2004, 23:16
Można zmienić na starszy soft. Mi jakoś na razie wskazuje full baterie... Szkoda, że nie działa Flash na 2 kurtynę migawki... Wam działa ?

GRiD
16-06-2004, 23:20
można downgrade'ować, tylko zdaje się, że wcześniej trzeba ustawić wszystkie Custom Functions, tak jak było na początku, zaraz po wgraniu nowego firmware'u
(tak przynajminiej było w poprzednich wersjach)

pozdrawiam
GRiD

Tytus
16-06-2004, 23:29
Można zmienić na starszy soft. Mi jakoś na razie wskazuje full baterie... Szkoda, że nie działa Flash na 2 kurtynę migawki... Wam działa ?

no własnie jakoś nie, a szkoda

Przemek Białek
16-06-2004, 23:53
a więc okazuje się że canon niezbyt natrudzil się w kryciu funkcji z 10d! 3000 zł na plusie, chyba że kogoś aż tak podniec kolor czarny!
Vasia móglby jeszcze pomyśleć o buforowaniu to też zdaje sie że zmniejszyli programowo nie wiem czy by mieli sens wywalać na aparat który jest w zakupie tańszy!!!!
a zapomnialem że produkcja poszla do żółtków i dniowka to 10dkg ryżu.... na masę!!!! :mrgreen:

Vitez
17-06-2004, 04:37
ps. szukam polskiej instrukcji do D10 (angielska mam ... ale ojczysta oczywiscie lepsza)

A co to za model D10 ? :P
Do 10D masz tutaj: http://www.trec.com.pl/C10d.pdf

Vitez
17-06-2004, 04:41
3000 zł na plusie

Przykladowe, srednie ceny 10D z allegro: 6300zl, 300D - 4300zl. Jak widac kopsnales sie "tylko" o tysiac zlotych :roll: .

Natomiast co do innych zaleto poza kolorem czarnym 10D nad 300D to bardzo ladnie nam to Mori tutaj na forum opisal:
http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=504&start=0

novaczek
17-06-2004, 08:54
ps. szukam polskiej instrukcji do D10 (angielska mam ... ale ojczysta oczywiscie lepsza)

A co to za model D10 ? :P
Do 10D masz tutaj: http://www.trec.com.pl/C10d.pdf
No wiesz. Niezly "lejek" ze mnie :-)
jak juz będę miał D300 ;-) to będę wiedział że to jest 300D i marzył o 10D itd

Swoją drogą to na stronie dla pakerów nie szukałbym instrukcji do aparatu :-)

DoMiNiQuE
17-06-2004, 09:14
Swoją drogą to na stronie dla pakerów nie szukałbym instrukcji do aparatu :-)

nikt Ci nie kaze jej tam szukac, przeciez nie maja tam kacika foto ;-) po prostu pewna osoba dobrej woli umiescila tam ta instrukcja, aby takie osoby jak Ty/my mogly ja sobie sciagnac :)

canfan
17-06-2004, 10:16
Przemek - wytlumacze ci dokladnej o tym uszkodzonym pliku - chodzi o to ze tam, na serverze, pliki sa ok. Ale czasem zdarza sie ze ulegaja uszkodzeniu podczas sciagania - jakis blad transmisji itp. Szczegolnie gdy korzystasz z programow ktore sciagaja plik w kilku kawalkach. Takie uszkodzenie rzadko wystepuje, ale... Jezeli rozpakowujesz ZIP lub RAR tak uszkodzony, powinien zostac wyswietlony komunikat 'blad CRC' (sumy kontrolnej). Powinien, ale.... Jest bardzo male prawdopodobienstwo ze zostanie uszkodzony plik i wgrasz go do aparatu. No i wtedy moze byc problem. Prawdopodobienstwo moze 1/1000000, ale prawdopodobienstwo wygrania na loterii bywa jeszcze mniejsze, a ludzie graja:))) Ja tak robie jak napisalem, kosztuje mnie to 5 min. a jestem pewniejszy przy wgrywaniu. Jak ktos chce, moge przeslac tego WinHexa (dziala bez instalacji).

GRiD
17-06-2004, 10:58
można też porównać pliki total commanderem, albo wygenerować sumy kontrone przy pomocy freewarowego fsum - http://www.slavasoft.com/fsum/

pozdrawiam
GRiD

canfan
17-06-2004, 16:04
tez mozna:)

Przemek Białek
17-06-2004, 17:07
sciągalem flash getem - zrobił to bardzo szybko. transfer z mirrora był ok 95 kb

[ Dodano: 17-06-2004 ]
no wreszcie zainstalowałem! : działa bez zarzutu, tylko troche się gubię przy robieniu na AI SERVO - czy to tak zostanie? dajcie mały kurs obsługi tego systemu AF,
migawka zaskakuje nie zawsze co trzeba robić aby było ok!!!!!!!!!!!

Vasia odwalił kawał dobrej roboty : chłopaki z kanona pewnie szykują wannę z betonem _ a wsumie to oni są betony!!!!!!!!!!!!!!
myśle że itak udostępnią go w odpowiednim czasie, albo nie będą musieli bo wszyscy już go będa mieli:
Vasia pewnie teraz myśli jak z interpolować matrycę do 12mpix (ha ha ha) :lol:

Tytus
17-06-2004, 18:20
[quote="Vitez"][quote=novaczek]
jak juz będę miał D300 ;-) to będę wiedział że to jest 300D i marzył o 10D itd

już nie warto :lol: :lol: :lol:

canfan
17-06-2004, 18:37
a propo wężyka spustowego do 300tki - jakby ktoś chciał, mogę napisać jak zrobić za 10zl.

Tytus
17-06-2004, 19:11
a propo wężyka spustowego do 300tki - jakby ktoś chciał, mogę napisać jak zrobić za 10zl.

niech zgadnę, z zestawu słuchawkowego do Noki? :lol:

canfan
17-06-2004, 19:13
nie:))) z oddzielnych elementów:)))

DoMiNiQuE
17-06-2004, 19:14
Tutaj jest wszystko opisane jak zrobic wezyk spustowy :) (http://www.chantalcurrid.com/remoteControl.htm)

canfan
17-06-2004, 19:14
to znaczy nie napisac za 10zl. tylko jak zrobic wezyk za 10zl. :)))

[ Dodano: 17-06-2004 ]
macie fajne linki, a ja musze do wszystkiego sam dochodzic :( ale za to zrobilem sobie wezyk z mikroprocesorem - moge uzywac do BULB - od 1sek. do 99h, jako timer - po zaprogramowanym czasie aparat robi zdjecie (taki sam przedzial czasu), jako serial - ustawiam ile zdjec i w jakich odstepach (to chyba tez umozliwia oprogramowanie do PCta, ale nie musze brac PCta, zaden tez laptop nie wytrzyma np. 20 zdjec co 3h:)))

DoMiNiQuE
17-06-2004, 19:24
o kurcze i to urzadzenie za 10 PLN umozliwia trzaskanie time-lapse'ow ?? WOW chetnie sie temu przyjze ;)

Tytus
17-06-2004, 19:29
to znaczy nie napisac za 10zl. tylko jak zrobic wezyk za 10zl. :)))

[ Dodano: 17-06-2004 ]
macie fajne linki, a ja musze do wszystkiego sam dochodzic :( ale za to zrobilem sobie wezyk z mikroprocesorem - moge uzywac do BULB - od 1sek. do 99h, jako timer - po zaprogramowanym czasie aparat robi zdjecie (taki sam przedzial czasu), jako serial - ustawiam ile zdjec i w jakich odstepach (to chyba tez umozliwia oprogramowanie do PCta, ale nie musze brac PCta, zaden tez laptop nie wytrzyma np. 20 zdjec co 3h:)))

STARY

instrukcję prosimy :lol: :lol: :lol:

canfan
17-06-2004, 19:46
no ja nie o tym za 10 zl. ale w 100 to by sie zmiescilo. Jak ktos potrafi lutowac to moge wyslac schemat i program do mikrokontrolera (PIC16F84) lub zaprogramowac mikrokontroler :)))

Przemek Białek
17-06-2004, 20:04
to niech ktoś w koncu mi wyjaśni czym teraz po wgraniu nowego hacka różni się od 10d?
ja swoim 300d robie sesje zdjęciowe klientom i widzę że są bardzo zadowoleni!!!!!!
bardziej bym powiedzial że szybkie szkło jest ważne.
ostanio razem z kolegą po fachu robilismy komunię, on poprzepalał zdjęcia na eos 3 z
metzem. a mój canon z 550ex i porzyczonym tamronem 2,8 ekstra nąświetlił nawet w silnym słońcu!!!!!!! ultrabounce - lumiquesta rządzi w takich warunkach.
Polecam //raysfoto.pl/, lub lumiquest.com

Paweł
17-06-2004, 21:47
A tutaj łopatologicznie i po polsku jak wężyk sklecić http://www.stopa.cso.pl/technika/index.html


Pozdrawiam serdecznie

Przemek Białek
17-06-2004, 22:16
kupiłem wężyk na allegro od ziomala który się tym trudnił, teraz jest ok, ale na początku gosc przywalił w rurę w wysłał mi przełącznik do lampki nocnej!!!!!
dokładnie tak wyglądał.....
ale po odpowiedniej perswazji słownej..........
dostałem ładniutki odpowiednik canonoskiego 1 przycisk- ostrzenie
2 - migawka, blokada b- przełącznik z boku nawet ładnie wygląda.....
klient stwierdzil że przysyla mi taki chał ponieważ bardzo mi się spieszy...
faktycznie miałem sesję portretową z modelką.... w plenerze, ale zaczęło poadać!!!!!!

Paweł
17-06-2004, 22:43
Może ktoś wie gdzie można fajny przełącznik do takiego wężyka?
Zrobiłem wężyk "domowym sposobem" - miałem dwa wyłączniki i przewód, dokupiłem mini jacka za złoty coś ale całość kiepsko wygląda właśnie przez ten przełącznik .(Wiem że na allegro kosztuje weżyk grosze ale żyłka majsterkowicza jest silniejsza :) )

GRiD
17-06-2004, 22:56
canfan: jestem zainteresowany Twoim timerem, z lutowaniem nie ma problemu, niestety nie mam pojecia o programowaniu kontrolerów, jeśli możesz podeślij mi schemat i jakieś info na maila

pozdrawiam
GRiD

PS. może dyskusję o węzykach przenieść do wątku o wężykach?
http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=236

canfan
18-06-2004, 15:55
ok. postaram sie do poniedzialku wyslac schemat (musze go zrobic bo ten jeden egzemplarz robilem 'z glowy':)))

Cichy
18-06-2004, 19:48
Jak Wam działa wskaźnik baterii na nowym Firmware ? U mnie jak na razie OK. Zobaczymy co będzie potem, idę na sesyjkę :)

Tytus
18-06-2004, 20:25
Jak Wam działa wskaźnik baterii na nowym Firmware ? U mnie jak na razie OK. Zobaczymy co będzie potem, idę na sesyjkę :)

mi działa normalnie, jak pokazał, że bateria jest pusta, to była pusta :lol:

JaW
18-06-2004, 20:34
mi działa normalnie, jak pokazał, że bateria jest pusta, to była pusta
To ja miałem odwrotnie. Bateria byla pelna i wskaznik pokazal, ze jest pelna. :mrgreen:

Tytus
18-06-2004, 22:28
mi działa normalnie, jak pokazał, że bateria jest pusta, to była pusta
To ja miałem odwrotnie. Bateria byla pelna i wskaznik pokazal, ze jest pelna. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Przemek Białek
18-06-2004, 23:25
a ja miałem jeszcze inaczej wskaznik wskazywal pełną baterię, a ja jej nie miałem.....
......Vasia jest cudotwórcą, 300d dziala mi na powietrze!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kiloff
21-06-2004, 20:02
panowie (i oczywiscie panie) to ja mam tylko jedno pytanko :
jak jest z tym pomiarem ostrosci ?? dziala ten wybor ??
bede mogl sobie w koncu wybrac ciagly i nie denerwowac sie czy mi sie przelaczy na ciagly z jednorazowego ??

dzuniek
21-06-2004, 22:17
Jest plik z 16 czerwca do ściągniecia, to juz coś nowego czy ciągle to o czym już pisaliście?

JA to jeszcze jestem leserem jeśli chodzi o wykorzystanie i posługiwanie się sprawnie tymi wszystkimi funkcjami.
Może ktoś zrobi kiedyś jakis fajny tutorial co i jak wykorzystać??

Vitez
21-06-2004, 22:54
Może ktoś zrobi kiedyś jakis fajny tutorial co i jak wykorzystać??

1. Instrukcja
2. Ksiazka (np "Szkola fotografowania" National Geographic)

JaW
21-06-2004, 22:56
panowie (i oczywiscie panie) to ja mam tylko jedno pytanko :
jak jest z tym pomiarem ostrosci ?? dziala ten wybor ??
bede mogl sobie w koncu wybrac ciagly i nie denerwowac sie czy mi sie przelaczy na ciagly z jednorazowego ??

Dziala, mozna przekadrowywac ze spokojem (nareszcie), ja jestem zachwycony.


Jest plik z 16 czerwca do ściągniecia, to juz coś nowego czy ciągle to o czym już pisaliście?

To najnowszy crack.


Może ktoś zrobi kiedyś jakis fajny tutorial co i jak wykorzystać??

W tym watku gdzies wyzej Vitez dal linka do polskiej instrukcji Canona 10D - sciagnij i poczytaj, w 300D mamy juz niemal wszystkie Custom Functions i dzialaja tak samo.

dzuniek
22-06-2004, 07:09
No świetnie , jest ogólnie WYPAS. Właśnie zasysam wszystkie te pliczki. ZAraz sie okaze co nowego.

[ Dodano: 22-06-2004 ]
No wlasnie sciagnalem cracka i stwierdzam ze ona wyglada dokladnie tak samo jak poprzedni, ktory sciagnalem pare tygodni temu. Nazwa i wielkosc pliku sa takie same a w txt brak zmian. One sie napewno róznią czy nie?

[ Dodano: 22-06-2004 ]
Zauwazyłem pewną nieprawidłowość w działaniu cracka.
Otóż nie da się zmienić języka w menu. Kiedy wchodzę by zmienić na inny, aparat się zwiesza (czasem mruga wskaźnik baterii), po czym się uruchamia ponownie.
U was też tak się dzieje?
Poza tym wszystko chodzi OK.
Może da się z tym coś zrobić?

novaczek
23-06-2004, 10:28
a u mnie chyba coś nie działa.
Po pierwsze mam w CF Custom Manu mam w górnym rzędzie pokopane numerki czyli zamiast po kolei od 1 do 17 to jest 1 10 11 12 13 14 15 16 17 1 2 2 3 3 4 4 5
jak sie przeskakuje do kolejnej funkcji to niby pokazuje sie odpowiednia ... ale co z tego. Jak chcę zapisać zmiany w którejkolwiek funkcji to i tak wartość ustawia się na domyślne 0.
Miał ktoś tak czy to tylko ja mam tyle szczęścia?

GRiD
23-06-2004, 11:13
dzuniek: problem ze zmianą języka jest opisany na stronie jako known issues (znane problemy)

novaczek: numerki na dole wyświetlają się nieprawidlowo, ale wybor opcji działa dobrze

pozdrawiam
GRiD

novaczek
23-06-2004, 11:22
czyli tak powinno być?
OK to wgram jeszcze raz, bo już zdążyłem wrócić do orginalneo softu. Pomyślałem że jak wrócę do orginała a potem z powrotem to coś mi to pomoże ... dzięki

dzuniek
23-06-2004, 12:45
GRiD: I co nie da sie nic z tym zrobic? Co prawda nie korzysta sie z tego na codzien, ale moze sie czasem przydac....

GRiD
23-06-2004, 16:41
jakoś nie widzę potrzeby wielokrotnej zmiany języka menu, pewnie w którejś z następnych wersji firmware'u zostanie to poprawione, póki co jak koniecznie się upierasz i chcesz zmienic wersję, podgraj oryginalny firmware 1.1.1, zmień język na taki jaki ci pasuje a następnie znów wgraj B71

pozdrawiam
GRiD

dzuniek
23-06-2004, 16:48
Nie, póki co wolę angielski. Z wgrywaniem ponownym firmware dam sobie spokój.
Idę dalej testować, nowe możliwości mojej maszyny ;)

novaczek
25-06-2004, 23:55
Jest OK.
Hack działa bez problemu ... i pewnie działał od poczatku tylko ja szukałem jego oddziaływania nie tu gdzie trzeba. Dzisiaj jeszcze raz przejrzałem sobie temat ... i bajer jest ten pomysł ze zdjęciami seryjnymi . Faktycznie da radę pstrykać i pstrykać.

... a może by jakiś temacik z trikami?

piekarz23
28-06-2004, 21:38
Do kogo mogę się zwrócić żeby wgrał mi tego hacka.
Jestem z W-wy

JaW
28-06-2004, 21:46
Do kogo mogę się zwrócić żeby wgrał mi tego hacka.
Jestem z W-wy
To naprawde proste... na forum zostalo krok po kroku opisane co zrobic. Sciagnij ze strony Canona soft do upgrade'u i zastosuj sie do instrukcji. Ale chyba jest tu kilku kolegow ze stolicy - na pewno pomoga w razie problemow.

piekarz23
28-06-2004, 21:52
Dzięki za odpowiedź. Ale gdzie jest ten opis?

novaczek
28-06-2004, 22:19
OK. To jeszcze raz.
Najłatwiej będzie wgrać nowy soft na kartę Compact Flash. Potem wkładasz kartę do aparatu --> odpalasz aparat --> pojawia się pytanie czy wgrać nowy soft i potwierdzasz --> wgrywa się jakieś 1,5 minuty... i jest OK. Uważaj. Rób to na naładowanej baterii.
... a i nie zrób takiego błędu co ja... nowy soft uwidacznia się nie we wszystkich programach.
Jakby co to zapraszam do Ożarowa to pomogę.

tadek
28-06-2004, 22:33
nowaczek
co to znaczy
... a i nie zrób takiego błędu co ja... nowy soft uwidacznia się nie we wszystkich programach.

novaczek
28-06-2004, 23:20
... ja naiwny, wgrałem soft prawie że tuż po otrzymaniu aparatu (może ze 3-4 godziny chodził na firmowym), i oczywiście przy ustawieniu na program "zielony" próbowałem zmienić ISO ... a ono nie chciało się zmienić - niedobre.
Myslałem że jest coś nie tak i instalowałem ze 4 razy (zresztą na forum są moje narzekania). Oczywiście wszystko było OK a nowe możliwości działają chyba tylko w programach "ręcznych" (jeśli można je tak nazwać).
Myślałem że może Japońce wymyślili jakieś zabezpieczenie którego nie można obejść albo coś... prawie łapałem doła.

Vitez
29-06-2004, 08:18
przy ustawieniu na program "zielony" próbowałem zmienić ISO ... a ono nie chciało się zmienić - niedobre.

Qrka... a mi w 10D tez sie na zielonym programie ISO nie chce zmienic niezaleznie od wersji firmware. Kijowy ten aparat ;)

dzuniek
29-06-2004, 09:08
yo yo yo , ja jak mam na zielonym to nie moge zmieniac czasu ekspozycji...ciekawe czemu?

[glow=blue:ce0e8ed412]I JAK JEST JUZ MOZE JAKAS POPRAWECZKA FIRMWARE?[/glow:ce0e8ed412]
[shadow=red:ce0e8ed412]Podobno jakis amerykaniec zrobil juz inna wersje firmu, ale nie tak doskonala jak ten rusek.[/shadow:ce0e8ed412]

novaczek
29-06-2004, 09:59
smiejcie sie, smiejcie. :-) Ciekawe jakie były Wasze początki... pewnie też strzelaliście gafy. Zresztą na naukę i zbieranie nowych doświadczeń nigdy nie jest za późno...

dzuniek
29-06-2004, 10:49
smiejcie sie, smiejcie. :-) Ciekawe jakie były Wasze początki... pewnie też strzelaliście gafy. Zresztą na naukę i zbieranie nowych doświadczeń nigdy nie jest za późno...

TO fakt novaczek ma racje....wszystko potem procentuje% Moze macie jeszcze jakies porady do 300D, komus udalo sie cos ciekawego osiągnac, lub zna jakies tricki?

DariuszM
29-06-2004, 10:52
do tricków to jest kapelusz i zając....aparatem zwykło sie robić zdjęcia tylko....:)

novaczek
29-06-2004, 12:03
...robić zdjęcia tylko....:)
za to 'tylko" to wielu by się obraziło :-)
... ale apropo trików i pomysłów to chyba fajny pomysł,

Polecam artykuł do przeczytania w portalu Wyborczej - wywiad z Ryszardem Horowitzem
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,2150050.html

... no i używa Canona...

DariuszM
29-06-2004, 12:06
obraziło? w takim razie co jeszcze można robić aparatem oprócz zdjec???

dzuniek
29-06-2004, 12:58
obraziło? w takim razie co jeszcze można robić aparatem oprócz zdjec???
Znam takich co kupuja tylko po to aparat zeby pokazac znajomym ze maja lepszy czy tam nowszy ;)
Ale to juz szczyt glupoty wywalac na sprzet 4000 i wiecej zeby pstrykac foty u cioci na imieninach ;)
no artykul sympatyczny...
pochwalcie sie jakimis fotkami
Pozdrawiam





------------------------
www.canon.xx.pl

McKane
29-06-2004, 13:13
No jak to co ? Mozna filmy krecic muzyczki nagrywac - same ekstra rzeczy ;-)

A tak powaznie apropos trickow w 300D. Nie wiem czy zauwazyliscie ale sztuczka ze zdjeciami seryjnymi i spustem do polowy dziala tylko i wylacznie w AI Focus (moze jeszcze w AI Servo ale narazie nie mozna w trybie manualnym robic zdjec wiec sie nie liczy). Po przestawieniu na One Shot zdjec w serii mozna zrobic mniej wiecej o polowe mniej. W ogole w One Shot seria jest widocznie wolniejsza.

Co mnie ciekawi apropos wypowiedzi wczesniejszych. Ktos napisal ze 300D nie dorowna szybkoscia robienia zdjec 10D. Caly ten trick ze spustem do polowy przeczy jednak tej teorii. Niby max seria jest 4 ale jednak wychodzi ze mozna zrobic 12 z malymi (dla nieposiadaczy 300D wyjasnienie - malymi = ~1s) przerwami.

A znane sa przeciez fakty szczegolnie ze swiata komputerow gdzie producenci zeby nie zmieniac lini produkcyjnej produkowali karty slabsze na plytkach tych lepszych bedacych juz w produkcji. Zaowocowalo to seria roznych mod'ow softwarowo/hardware'owych gdzie ludzie przerabiali radeona 9500 na 9700 badz na 9500 pro (i nie tylko). Dlaczego wiec Canon nie mialby postapic podobnie. Dac te same bebechy zmieniec korpus na tanszy, dodac plastikowy obiektyw i zablokowac "pare" opcji. Napewno jest to sporo tansze niz zmiana calej lini produkcyjnej albo otwieranie nowej. A jak sie okarze ze ten 300D to strzal w dziesiatke to otworza nowa fabryke i skonczy sie wgrywanie hackow a zacznie sie ewolucja 300D.


Pozdrawiam wszystkich

Kane

Vitez
29-06-2004, 13:45
w takim razie co jeszcze można robić aparatem oprócz zdjec???

Zenitem sie wbija gwozdzie ;)

dzuniek
29-06-2004, 13:45
A jak sie okarze ze ten 300D to strzal w dziesiatke to otworza nowa fabryke i skonczy sie wgrywanie hackow a zacznie sie ewolucja 300D

Na szczescie nam udalo sie dostac jeszcze sztuki, które sa jeszcze zdolne sie naszprycowac innym softem :)
Zapewne nie brali pod uwage tego ze ktoś moze sie dobrac do firmwarei cos namieszac....a to przeciez takie oczywiste w tej cześci Europy ;)

Mori
29-06-2004, 14:17
Ale OT. :mrgreen:

McKane
29-06-2004, 14:31
Mysle ze spece od Canona liczyli sie z tym ze ktos w koncu dokladnie przesledzi firmwary. Nie ma sie jednak co oszukiwac napewno zlego interesu na tym nie robia.
Na zachodzie jak ktos bedzie chcial miec aparat klasy 10D to kupi 10D. Glownie w naszym kraju i innych biednych kupuje sie 300D i zmienia soft po to zeby zaoszczedzic te niemala prawde powiedziawszy kwote.
Na zachodzie mozna dodatkowo pojsc do sklepu i poprosic o wymiane na lepszy model za doplata (stad tez po czesci biora sie aparaty refurbished) ... u nas popatrzyliby jak na debila i wywalili za drzwi.
A patrzac od strony Canona to nawet dobrze ze pojawil sie ten hack. Jest to swoistego rodzaju reklama ... kup 300D a opcje 10D dostajesz gratis :) W ten sposob mozna przyciagnac do siebie segment kupcow ktorzy wezma Canona zamiast hybrydy Minolty czy Sony.
I na koniec zeby nie bylo watpliwosci nie twierdze ze na zachodzie sie nie haczy aparatow ale proceder ten wg mnie nie ma takiego wymiaru jak u nas.

novaczek
29-06-2004, 14:50
Nie ma sie jednak co oszukiwac napewno zlego interesu na tym nie robia.
Interes na pewno robia dobry. Nie wiem ile się sprzedaje Canonów ale np Nikon od jesieni ma zwiększyć produkcję 70-tek do 70.000 sztuk. Stawiam że Canon sprzedaje się w podobnej ilości egzemplarzy więc jakaś kasa z tego jest ;-) . zresztą gdzieś słyszałem że na początku produkty puszcza się z olbrzymią marżą a w przypadku aparatów zwraca się to pewnie szybko.

I na koniec zeby nie bylo watpliwosci nie twierdze ze na zachodzie sie nie haczy aparatow ale proceder ten wg mnie nie ma takiego wymiaru jak u nas.
Haczy się na pewno wszędzie a skala zalezy chyba od zaawansowania technicznego uzytkownika aparatu i jego ... odwagi, a bardzo często i potrzeb
Ja do swojego hacka wgrałem tego samego dnia co dostałem aparat ale np znajomy kumpla ma 300D jakieś 3-4 miechy i cały czas się boi (serwis, gwarancja itd)


PS. A tak wogóle to Wasia coś się opuszcza. Ostatnio aktualizacje softu były często... a tu cisza... a cały świat czeka. Pewnie facet nie wie ile ludzi na niego liczy :-)

muflon
29-06-2004, 16:57
Ktos napisal ze 300D nie dorowna szybkoscia robienia zdjec 10D. Caly ten trick ze spustem do polowy przeczy jednak tej teorii. Niby max seria jest 4 ale jednak wychodzi ze mozna zrobic 12 z malymi (dla nieposiadaczy 300D wyjasnienie - malymi = ~1s) przerwami.

To nie żaden trick :) stosuję to samo w 10D - z reguły śledząc np. ptaka, albo samolot strzelam 2 w serii, czekam chwilę (np. 1s), potem znowu 2 itp. W ten sposób można zrobić serię nieco dłuższą niż 12 :)

Przy odpowiednio mocnych nerwach (czytaj: nie za ciężkim palcu) można w ten sposób robić do oporu - wyczerpania karty.

McKane
29-06-2004, 19:36
Jesli tak robisz to faktycznie zaden trick bo po tej chwili ktora odczekujesz obydwa zdjecia (a przynajmniej jedno z nich) sa przeniesione z bufora na karte.
W 300D sytuacja wyglada zupelnie inaczej. Max seria to teoretycznie 4 klatki ... po puszczeniu calkowicie spustu czeka sie niemilosiernie duzo czasu az bedzie mozna zrobic kolejne 4 klatki. Natomiast po puszczeniu do polowy po mniej wiecej sekundzie mozna zrobic znowu pelna serie 4 klatek i po kolejnej sekundzie znowu 4 pelne klatki. Przy puszczaniu calkowicie spustu taka seria 12 klatek trwalaby minimum 2 razy tyle i dlatego to sie nazywa trick :)

Vitez
29-06-2004, 21:06
W 300D sytuacja wyglada zupelnie inaczej. Max seria to teoretycznie 4 klatki ... po puszczeniu calkowicie spustu czeka sie niemilosiernie duzo czasu az bedzie mozna zrobic kolejne 4 klatki. Natomiast po puszczeniu do polowy po mniej wiecej sekundzie mozna zrobic znowu pelna serie 4 klatek i po kolejnej sekundzie znowu 4 pelne klatki. Przy puszczaniu calkowicie spustu taka seria 12 klatek trwalaby minimum 2 razy tyle i dlatego to sie nazywa trick :)

Trick? A czytales dokladnie opis 300D ?
Poczytaj sobie tutaj:
http://www.dpreview.com/reviews/canoneos300d/page10.asp

akapit "smart buffering" .
To nie trick a rozwiazanie technologiczne.

10D tez ma ten trick (http://www.dpreview.com/reviews/canoneos10d/page11.asp) ale ma na tyle duzy bufor ze nie bylo az tak wielkiej potrzeby "odkrywania" i uzywania tego "tricku" :)

McKane
29-06-2004, 21:49
Mysle ze jest to spieranie sie o slowa

Dla scislosci trick (trik) to "specjalny sposób postępowania, mający ułatwić uzyskanie, załatwienie czegoś; podstęp, chwyt". W tym wypadku niedocisniecie spustu do konca jest takim "specjalnym sposobem postepowania" ulatwiajacym zdjecia seryjne.

Druga sprawa zdecydowanie istotniejsza to fakt ze instrukcja nie precyzuje jaki wplyw na ilosc zdjec seryjnych ma takie postepowanie. Zgodnie z nia po nacisnieciu spustu do polowy nastepuje przerwanie procesu kopiowania danych z bufora na karte cf co dla przecietnego smiertelnika oznacza ze w tym momencie bufor sie nie oproznia wiec opoznia sie mozliwosc zrobienia kolejnej serii zdjec. A dzieje sie zupelnie odwrotnie z tego wzgledu wlasnie ze bufor posiada zapas pozwalajacy na zapisanie 8 badz nawet wiekszej ilosci zdjec o czym nigdzie nie jest wspomniane (lub byc moze ja nie doczytalem)

Nie kazdy ma tez dostep do dpreview i zna angielski wiec wybacz ale pozostane jednak przy zdaniu ze tego typu rzeczy powinny byc precyzyjnie omawiane w instrukcji uzytkownika szczegolnie ze jest to element swiadczacy na korzysc produktu.

Mori
30-06-2004, 00:12
A wiecie co? Nie zdziwiłbym się gdyby ktoś temu rosyjskiemu hackerowi pomógł z Canon'a (oczywiście całkowicie nieoficjalnie). Canon wiedział, że zbliża się D70 - i nie miał na niego odpowiedzi tak do końca. Niby D70 jest pół klasy wyżej od 300D i pół niżej od 10D, ale oficjalnie konkuruje z 300D... Więc czemu nie pomóc hackerom i zrobić D70 jeszcze większą konkurencję nie inwestując ani grosza w interes?

Vitez
30-06-2004, 08:29
A wiesz Mori... mi tez sie wydaje ze ONI sa wszedzie 8)

Dilbercik
30-06-2004, 12:50
Oni znaczy sie ruska mafia ? :D

Jarbas
30-06-2004, 13:55
A wiecie co? Nie zdziwiłbym się gdyby ktoś temu rosyjskiemu hackerowi pomógł z Canon'a (oczywiście całkowicie nieoficjalnie). Canon wiedział, że zbliża się D70 - i nie miał na niego odpowiedzi tak do końca. Niby D70 jest pół klasy wyżej od 300D i pół niżej od 10D, ale oficjalnie konkuruje z 300D... Więc czemu nie pomóc hackerom i zrobić D70 jeszcze większą konkurencję nie inwestując ani grosza w interes?
:D :D

Przemek Białek
30-06-2004, 16:57
Panowie z Japonii do Rosji nie daleko a wiec.......

canfan
02-07-2004, 17:06
ja raczej watpie w taka pomoc, gdyby byla to pomogli by juz z tym servo, poza tym canon nie zabronilby (a zrobil to) np. na dprview, publikowac na forum adresu do pobrania hacka.

Przemek Białek
02-07-2004, 22:21
a moze to wszystko jest wliczone w koszty aparatu!

Paweł
02-07-2004, 23:19
Ja sądzę ,ze jak wyjdzie następca 10D to i pokaże sie nowe firmware do 300D ze strony Canona.Jakby wcześniej wypuścili nowy soft to by wyglądało- tak by mój dziadek powiedział :P - jakby sami sobie srali do gniazda.

Pozdrawiam serdecznie

Przemek Białek
03-07-2004, 00:08
mozna by powiedziec ze powstrzymuja sie by nie popuscic, a juz nie moga wytrzymac jak D-70 zwiekszyl swoja sprzedaz! :mrgreen:

DoMiNiQuE
13-07-2004, 13:50
Cos ucichlo ostatnio o hacku do 300D... :roll:
Czy orientuje sie ktos, czy w nastepnych wersjach hacka (miejmy nadzieje ze takie beda) bedzie mozna zmieniac rodzaj pomiaru swiatla ?? czy jest ona dostepna juz w tym hacku tylko ja jestem slepy :?

Tytus
13-07-2004, 13:58
]Cos ucichlo ostatnio o hacku do 300D... :roll:
Czy orientuje sie ktos, czy w nastepnych wersjach hacka (miejmy nadzieje ze takie beda) bedzie mozna zmieniac rodzaj pomiaru swiatla ?? czy jest ona dostepna juz w tym hacku tylko ja jestem slepy :?

niecierpliwy jesteś,

co do pomiaru to chętnie bym taka opcję widział, już mnie cholera bierze na to co mój canon wyprawia :evil: :evil: :evil:

DoMiNiQuE
13-07-2004, 14:02
mnie tez juz wqrza ta samowolka z pomiarem swiatla ...poczekamy zobaczymy ... WASIA GO2WORK !! :mrgreen:

Przemek Białek
13-07-2004, 15:01
wlasnie wasia sie coraz bardziej rozleniwia - chyba wakacje i te upaly w Rosji go zniechecaja, a jak by mial taka pogoda jak my w kraju to by pewnie do 300d hack z 1ds zmajstrowal! :wink:

coddy
13-07-2004, 16:03
Przykre jest to, ze z tego co pisza na dpreview to ponoc obecna
wersja hacka to prawie wszystko co da sie wyciagnac z tego
firmware.
Pomiar swiatla i nieszczesny AI-Focus ponoc sa za gleboko zaszyte
w hardware (po swojemu powiedzialbym ASIC-i).

Pozdro,
Pawel.

muflon
13-07-2004, 16:20
Przykre jest to, ze z tego co pisza na dpreview to ponoc obecna
wersja hacka to prawie wszystko co da sie wyciagnac z tego
firmware. Pomiar swiatla i nieszczesny AI-Focus ponoc sa za gleboko zaszyte
w hardware (po swojemu powiedzialbym ASIC-i).
A możesz rzucić dokładnym linkiem? Próbowałem przekonać kolegę do zakupu D30 vs. 300D, ale nie byłem do końca pewny tych dwóch, w sumie chyba najważniejszych funkcji.

Vitez
13-07-2004, 17:13
nieszczesny AI-Focus ponoc sa za gleboko zaszyte
w hardware

Przeciez tezn "nieszczesny" AI-Focus juz shakowany :roll: .

coddy
13-07-2004, 17:13
A możesz rzucić dokładnym linkiem? Próbowałem przekonać kolegę do zakupu D30 vs. 300D, ale nie byłem do końca pewny tych dwóch, w sumie chyba najważniejszych funkcji.

O np. tu:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1031&message=9489004

postow bylo wiecej, ale przy szybkosci "posuwania" sie tego forum
nie bardzo chce mi sie szukac.

Pozdro,
Pawel.

[ Dodano: Wto Lip 13, 2004 4:18 pm ]


nieszczesny AI-Focus ponoc sa za gleboko zaszyte
w hardware

Przeciez tezn "nieszczesny" AI-Focus juz shakowany :roll: .

Oj, jest na tyle ze da sie wlaczyc OneShot, albo AI-Focus,
nie dziala AI-Servo (tzn. dziala ale nie da sie strzelac fotek bez tricku
z puszczeniem spustu).

Pozdro,
Pawel.

Tomasz Golinski
13-07-2004, 17:21
jest jakas nowsza wersja (data pliku chyba 29.06), mimo ze numerek ma ten sam. Na stronie nic o tym nie ma, ale zawartosc pliku jest inna.

AI Servo wciaz nie chodzi dobrze, a co wiecej u mnie nie chodzi mirror lockup.

BTW. Do porownania dwoch plikow wystarczy w linii polecen wpisac:
fc plik1 plik2

coddy
13-07-2004, 17:24
jest jakas nowsza wersja (data pliku chyba 29.06), mimo ze numerek ma ten sam. Na stronie nic o tym nie ma, ale zawartosc pliku jest inna.

AI Servo wciaz nie chodzi dobrze, a co wiecej u mnie nie chodzi mirror lockup.

BTW. Do porownania dwoch plikow wystarczy w linii polecen wpisac:
fc plik1 plik2

Chodzi Ci pewnie o ta B7.1
rozni sie od B7 tylko tym, ze przy zmianie trybu focusa pojawia sie bardziej
opisowy tekst a nie (PAR1, PAR2).
Poza tym przy FEC-u pojawia sie "FEC" ;-)

Paweł.

Tomasz Golinski
13-07-2004, 17:28
Nieee, B7.1 jest z 16.06 a ta była nowsza. Miałem stary plik i różniły się, nie wiem czym.

DoMiNiQuE
14-07-2004, 08:55
Ale jaja - w najnowszym Chip'ie Foto-Video opisali Hackowanie 300D :lol:

muflon
14-07-2004, 09:06
]Ale jaja - w najnowszym Chip'ie Foto-Video opisali Hackowanie 300D :lol:
Tam w redakcji jest chyba ktoś ze stałych bywalców prfc :) Ale niemniej jaja :)

Tytus
14-07-2004, 14:25
Nieee, B7.1 jest z 16.06 a ta była nowsza. Miałem stary plik i różniły się, nie wiem czym.

a skąd ją wziąłeś?
na stronie Wasilija jest tylko wersja z 16 czerwca...

Tomasz Golinski
14-07-2004, 17:30
wlasnie ze strony wasii. napisane, ze z 16 ale plik ma date 29 i sie rozni.

dzuniek
14-07-2004, 19:42
Dobrze mówi dac mu loda....faktycznie jest inna. Ale co nowego wnosi jeszcze nie wiem.

Przemek Białek
14-07-2004, 20:03
a ktos go mogole wrzucil do aparatu?

- ciekawe co Vasia wymislil?

Tomasz Golinski
14-07-2004, 20:25
Ja wrzuciłem. Nic nowego nie widze (może dlatego, że wcześniej nie instalowałem), AF Serwo tak samo. Mirror lockup nie dziala, albo nie umiem ;)

Przemek Białek
14-07-2004, 20:34
a wlonczyles w custom funktion?

Tomasz Golinski
14-07-2004, 21:25
włączyłem. ale już wiem, o co chodzi. Nie wyłączyłem trybu continuous...

[ Dodano: 14-07-2004 ]
Dzuniek, u nas się mówi: "dobrze mówi, dać mu WÓDKI". wtedy to jest jakis biznes w tym ;)

GRiD
14-07-2004, 21:31
witam

wydaje się, że zmiany dotyczą, tłumaczenia menu C.Fn w pozostalych jezykach i niczego więcej

pozdrawiam
GRiD

dzuniek
15-07-2004, 07:04
No dobra Tomku, dać mu loda a potem na wódkę ;)

W tym nowym pliczku nie zwuwazyłem zmian,jak ktoś coś wyczai to piszcie.

ps. A moze jeszcze ktoś będzie potrafił spolszczyć menu?

novaczek
15-07-2004, 12:19
Ten pomysł już był w tym wątku ... i umarł niestety :-(
aczkolwiek jakby ktos Wasi podrzucił pomysł to może by na to poszedł. Przed chwila zastanowilem sie czemu nie zrobil rosyjskiego menu (a moze o tym nie wiemy) ale moze po prostu zeby zastosowac cyrylice trzeba robic menu graficznie a nie znakowo. No ale w koncu polskie litery sa latwiejsze niz rosyjskie do wsadzenia w soft (IMHO).

Cichy
15-07-2004, 18:47
Może poprawił domniemany feler z baterią? Boza tym to ja mam plik z 13 lipca, nie wiem, jak Wy :)

Pozdrawiam

Tomasz Golinski
15-07-2004, 18:51
Domniemany problem z bateria chyba byl juz poprawiony. W kazdym razie u mnie jest ok.
Kolejna wersja z 13lipca? Ciekawe co tym razem... ISO dwamiliony?

Przemek Białek
15-07-2004, 22:46
Cichy,
Może poprawił domniemany feler z baterią? Boza tym to ja mam plik z 13 lipca, nie wiem, jak Wy

to jak mozesz podaj linka bo na stronce go nie widze, jest tylko z 16 czerwca;

razara
15-07-2004, 23:53
Plik do pobrania http://www.cat.orc.ru/E3kr111b71.rar a tutaj http://members.rogers.com/tanm/Wasia%20B7.1%20firmware%20features.pdf - opis wszystkich zmian

dzuniek
16-07-2004, 08:00
No to ja mam dokladnie taka wersje. Problem z bateria jest dalej...

Ale ISO faktycznie jest 2.2 miliona czyli jeden wielki piksel,ale dziala tylko jak ściągnę obiektyw.

Tytus
16-07-2004, 20:07
No to ja mam dokladnie taka wersje. Problem z bateria jest dalej...

Ale ISO faktycznie jest 2.2 miliona czyli jeden wielki piksel,ale dziala tylko jak ściągnę obiektyw.

NIE MAM ŻADNEGO PROBLEMU Z BATERIĄ
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/niewiem.gif)

Przemek Białek
16-07-2004, 20:10
dzuniek,
No to ja mam dokladnie taka wersje. Problem z bateria jest dalej...

Ale ISO faktycznie jest 2.2 miliona czyli jeden wielki piksel,ale dziala tylko jak ściągnę obiektyw.

wytłumaczcie - czy to dowcip, czy jakaś aluzja?

dzuniek
16-07-2004, 21:26
Bateria jest OK, tylko lubi migać stan baterii w przypadkach opisywanych wczesniej.
Jeśli chodzi o to ISO to chyba bylo jasne ze to taki mały żarcik ;) :mrgreen:

Ponoć polacy to naród pomysłowy...dlaczego nikt nie poszedł śladami Vasi i nie zaczął sam grzebać w sofcie? Czyżbyśmy byli gorsi? :o
Pokażcie ze polak potrafi...

Ma ktoś na sprzedaz jakąś pożądną karte CF 1GB dobrej firmy?

Tytus
16-07-2004, 22:34
Ma ktoś na sprzedaz jakąś pożądną karte CF 1GB dobrej firmy?

kup lepiej tanka, to dużo lepsza inwestycja

dzuniek
17-07-2004, 17:46
a co to ten tank?

Tomasz Golinski
17-07-2004, 18:11
przenosny dysk twardy + czytnik CF. do przechowywania fot w duzych ilosciach.

Tytus
17-07-2004, 21:48
a co to ten tank?

powiem tak,
robię zdjęcia na karcie 512 MB w RAW + duży JPEG
na kartę wchodzi ich ok. 60, dziennie robię czasami i 500 zdjęć
żadna karta temu nie podoła
ale masz takie małe pudełeczko, z dyskiem od laptopa, które ma np. 40GB miejsca i które baaardzo trudno zapełnić w krótkim czasie,
a kosztuje tyle, co karta 1 GB

Dosia ci powie, co sie opłaca :lol:

JaW
18-07-2004, 11:14
powiem tak,
robię zdjęcia na karcie 512 MB w RAW + duży JPEG
na kartę wchodzi ich ok. 60, dziennie robię czasami i 500 zdjęć
żadna karta temu nie podoła
ale masz takie małe pudełeczko, z dyskiem od laptopa, które ma np. 40GB miejsca i które baaardzo trudno zapełnić w krótkim czasie,
a kosztuje tyle, co karta 1 GB

Dosia ci powie, co sie opłaca :lol:

Oplaca sie zamiast 500 zdjec dziennie robic dwa razy mniej, czyli 250, ale za to dwa razy lepszych :D
W zaden sposob nie moge zrozumiec - jak mozna zrobic 500 zdjec w ciagu jednego dnia? Kiedys po 5-godzinnej sesji z modelka bylem bardzo zmeczony, wyprany z pomysłow i nie moglem juz nawet patrzec na aparat - a na karcie zapisalo sie okolo 130 fotek... Z czego i tak polowa marnych ;) Dlatego od ciezkiego tanka wole malutkie karty CF albo MD oraz właczanie procesu myslenia podczas robienia zdjec :) Nawet pstrykajac jakies wesele czy inna impreze: 2 mikrodyski po 1GB kosztuja okolo 1200 zł (czyli mniej niz tank + CF 512 MB), a miesci sie na nich w sumie 320 RAW+small jpeg.
320 fotek... w ciagu jednego dnia... ratunku!!!
Tank owszem, ale na kilkudniowa wycieczke, wakacje, leży sobie w hotelu i wieczorem zgrywamy na niego fotki zrobione w ciagu dnia. Ale targac ze soba ciezki aparat, jakies szkielka i jeszcze taką cegłę?
I zeby nie było kompletne [OT] - moze istnieje sposob na zhackowanie karty CF 128MB coby sie zmienila w karte 1 GB? :mrgreen:

muflon
18-07-2004, 13:51
W zaden sposob nie moge zrozumiec - jak mozna zrobic 500 zdjec w ciagu jednego dnia?
Byłeś kiedyś (z aparatem) na dużym airshow? :)

dzuniek
18-07-2004, 14:25
NO brzmi ciekawie, amógłbyś polecić jakies konkretny model,który mógłbym sobie zapodać? Z góry wielkie dzięki :D

[ Dodano: 18-07-2004 ]
Jeśli chodzi o ilość fotek to zdarza się ze robie wypady na sluby i wesela a tam można zrobić fotek tysiące. Szczerze mówiąć udało mi sie ze dwa razy chyba robic foty na dwudniowym weselu i ich liczba przekroczyła 1000. Do tego jak wyjezdzam do innego miasta to przydalaby sie alternatywa dla laptopa,bo moja obecna 256MB ledwo zipie i ja od wyciągania jej co chwile.

JaW
18-07-2004, 14:45
W zaden sposob nie moge zrozumiec - jak mozna zrobic 500 zdjec w ciagu jednego dnia?
Byłeś kiedyś (z aparatem) na dużym airshow? :)

Wiem jak wyglada duze airshow, ale nadal nie moge zrozumiec, jak na takiem imprezie mozna zrobic 500 INTERESUJACYCH zdjec... Nawet jesli zrobisz 250 zdjec - kto to pozniej obejrzy? Panowie - przeciez mamy cyfraki... fotki mozna na biezaco przegladac, usuwac wybitnie nieudane, oszczedzajac miejsce na karcie.
Nie przekonales mnie :-)
Dla jasnosci - ja nie twierdze, ze trzaskanie setek zdjec dziennie jest czyms złym - kazdy sie bawi tak jak lubi.

DariuszM
18-07-2004, 14:59
a ja moge zrozumieć bo kiedyś samoloty to był mój nawiększy konik i jak zawitałem na targi w Farnborough? to pstryknąłem ze 4 filmy jeszcze głuptakiem i do dzis wszystkie fotki są dla mnie super i udane :) czasem sam temat zdjecia jest kluczowy a nie kadr, ekspozycja, kompozycja itd :)

muflon
18-07-2004, 16:18
Wiem jak wyglada duze airshow, ale nadal nie moge zrozumiec, jak na takiem imprezie mozna zrobic 500 INTERESUJACYCH zdjec... Nawet jesli zrobisz 250 zdjec - kto to pozniej obejrzy? Panowie - przeciez mamy cyfraki... fotki mozna na biezaco przegladac, usuwac wybitnie nieudane, oszczedzajac miejsce na karcie.

Nie ma czasu! Na początku września wybieram się do Payerne (http://www.air04.ch).
Tam program zawsze był dograny co do minuty, coś w stylu:

- 13:47 - eskadra taka i taka,
- 14:03 - kolejna

itp. Każdą ekipę fotografuje się seriami po kilka zdjęć na nalot. Przy najlepszych teamach do 100 fotek na zespół :) Na "przeglądanie i usuwanie wybitnie nieudanych" czas jest dopiero w domu...

JaW
18-07-2004, 16:30
Nie ma czasu! Na początku września wybieram się do Payerne (http://www.air04.ch).
Tam program zawsze był dograny co do minuty, coś w stylu:

- 13:47 - eskadra taka i taka,
- 14:03 - kolejna

itp. Każdą ekipę fotografuje się seriami po kilka zdjęć na nalot. Przy najlepszych teamach do 100 fotek na zespół :) Na "przeglądanie i usuwanie wybitnie nieudanych" czas jest dopiero w domu...

OK - rozumiem. Jestes kolekcjonerem zdjec lotniczych i kilka razy w roku robisz 1000 albo i wiecej fotek w ciagu jednego popoludnia, databank jest Ci niezbedny. A inni? Kiedy są jeszcze sytuacje, w ktorych po prostu TRZEBA zrobic kilkaset fotek w ciagu krotkiego czasu?

muflon
18-07-2004, 17:13
Kiedy są jeszcze sytuacje, w ktorych po prostu TRZEBA zrobic kilkaset fotek w ciagu krotkiego czasu?
- Koncert rockowy, kilka zespołów, zdjęcia "z tłumu" (szalejącego)? Kilka takich koncertów pod rząd? Przez trzy dni bez przerwy od popołudnia do późnej nocy? :) (niedawno miałem taką imprezę - moje fotki tutaj (http://isdc.unige.ch/~muflon/fete/) - "tylko" kilkadziesiąt wybranych z ok. 400 :))

- Ślub/wesele? Nie próbowałem (i nie zamierzam) ale bez 2GB bym nawet nie startował.

- Rajdy/mecze/jakikolwiek sport bardziej dynamiczny niż szachy? :)

Pewnie jeszcze coś by się dało wymyśleć :) Sesja z modelką to przykład z dokładnie przeciwnej bajki: rzeczywiście nad każdym zdjęciem można (trzeba :-)) pomyśleć, przymierzyć...

JaW
18-07-2004, 17:39
Kiedy są jeszcze sytuacje, w ktorych po prostu TRZEBA zrobic kilkaset fotek w ciagu krotkiego czasu?
- Koncert rockowy, kilka zespołów, zdjęcia "z tłumu" (szalejącego)? Kilka takich koncertów pod rząd? Przez trzy dni bez przerwy od popołudnia do późnej nocy? :) (niedawno miałem taką imprezę - moje fotki tutaj (http://isdc.unige.ch/~muflon/fete/) - "tylko" kilkadziesiąt wybranych z ok. 400 :))

- Ślub/wesele? Nie próbowałem (i nie zamierzam) ale bez 2GB bym nawet nie startował.

- Rajdy/mecze/jakikolwiek sport bardziej dynamiczny niż szachy? :)

Pewnie jeszcze coś by się dało wymyśleć :) Sesja z modelką to przykład z dokładnie przeciwnej bajki: rzeczywiście nad każdym zdjęciem można (trzeba :-)) pomyśleć, przymierzyć...

Czyli trzaska sie seryjnie zdjecia w nadziei, ze pozniej cos sie da z tego wybrac? Koncert - trudne warunki, nie ma jak spokojnie stanac i pomyslec, sytuacja zmienia sie dynamicznie... trzeba strzelac seryjki, ok. Co do wesel - 2GB zdjec ze slubu to nawet para mloda nie strawi, ale strach pominac jakas wazna ciocie czy wujka :) A na rajdzie - kilkaset ujęć podobnych do siebie samochodow na wirażu... :roll:
Zgadzam sie z tym - można zrobic i 10GB na koncercie czy slubie ale czy to bedzie dobre i kto pozniej bedzie to ogladac?

Czacha
18-07-2004, 18:19
JaW, problem polega na tym, ze jesli samochod pedzi z predkoscia ot chocby 60km/h (a wiadomo ze na rajdach jezdza "troche" szybciej), to ciezko jest miec pewnosc iz af podola i ta jedna jedyna fota ktora strzelisz bedzie ostra ;-) Po to wymyslono zdjecia seryjne aby z nich korzystac w takich i innych, jak zauwazyles, dynamicznych sytuacjach ;-)

Slub? No moze 1000 fot to przesada.. ale robiac zdjecia kilku osobom istnieje olbrzymie prawdopodobienstwo ze a to ktos mrugnie okiem.. a to ktos inny spojzy na chwile nie tam gdzie trzeba.

W wielu sytuacjach (jak i tych gdzie chodzi o kase) ujecia o ile to mozliwe nalezy powtarzac.. I nie ma tu nic do rzeczy myslenie badz nie podczac wciskania spustu migawki.. bo na niektore rzeczy wplywu nie masz.. i mozesz liczyc jedynie iz ostatnia z 9tej klatki ktora strzeliles w sreii bedzie udana, bo pierwszych 8 jest po prostu nie taka jak trzeba ze wzgledu to co sie dzieje w kadrze...


ja, majac w kadrze cos, co wiem ze wiecej moze sie nie zdarzyc, nie martwie sie tym ze bede musial pozniej obejzec kilka fot wiecej.. Martwil sie bede jak zrobie jedno ujecie, a pozniej sie okaze ze cos poszlo nie tak.. ze reka zadrzala... ze cos tam...

ty fotografujac portrety nie musisz sie tym martwic.. bo kazdy kadr mozna powtarzac do woli... jednak w fotografii reportazowej czy tez sportowej nie ma sie tego luksusu..


zreszta, sport czy reporterka to nie jedyne dziedziny gdzie mozna, lub powinno sie robic seryjnie.. ;-)

robiac krajobrazy powtarzam kadr.. zmieniam przede wszystkim parametry naswietlenia (jak kto woli, stosuje bracketing) bo potem moze sie okazac, ze to co na monitorku w aparacie wygladalo dobrze, tak naprawde jest nie do przyjecia.. zreszta zanim mialem cyfre, jak mialem sprawdzic co wyjdzie? na slajdzie bracketing to podstawa.. zawsze robisz 3 klatki tego samego motywu.. tylko po to, aby potem wybrac najlepiej naswietlony.. i nie wynika to z tego ze nie umiem nastawic expozycji czy cos.. po prostu nie da sie wszystkiego przewidziec..



mysle ze po prostu zle ci sie kojazy robienie wielu zdjec w serii.. a to wcale nie musi oznaczac pstrykania bez celu..








PS. oczywiscie wszystko ma swoje granice - rowniez robienie zdjec seryjnych ;-)

dzuniek
18-07-2004, 18:27
Jak widać każdy ma swoje upodobania i wymagania.
Jeden woli szybką kartę CF o dużej pojemności drugi databanki a trzeci małą karte na 120 fot.
Wydaje mi sie ze nie ma najlepszego wyboru. Każdy będzie dobry dla danego użytkownika i panujących w okół niego warunków czy sytuacji.

Wiadomo ze dla różnego rodzaju fot (sesje,wesela,rajdy etc.) przydatne jest inne rozwiązanie - takie dzięki któremu w pełni wykorzystamy daną chwilę i sprzęt. :idea:

Może Vasia wpadnie na jakiś universalny pomysł.


A korzystacie w ogóle z tych tanków/databanków czy jak to tam zwą? Zdaje to egzamin? Jak z eksploatacja? Macie jakieś doświadczenie?