PDA

Zobacz pełną wersję : [300d] nowy hack



Strony : 1 [2]

Tytus
18-07-2004, 18:56
W zaden sposob nie moge zrozumiec - jak mozna zrobic 500 zdjec w ciagu jednego dnia?
Byłeś kiedyś (z aparatem) na dużym airshow? :)

Misiek ma ewidentnie ograniczoną wyobraźnię
przy modelce leci mi lekko 300 zdjęć
jak jeszcze miałem analoga, to raz będąc w Peru a dokładnie w kanionie Colca jak 3 metry nad głową zaczęły krążyć mi najprawdziwsze wielgaśne kondory poszły 4 rolki filmu w 10 minut :mrgreen:

[ Dodano: 18 Lipiec 2004 ]



W zaden sposob nie moge zrozumiec - jak mozna zrobic 500 zdjec w ciagu jednego dnia?
Byłeś kiedyś (z aparatem) na dużym airshow? :)

Wiem jak wyglada duze airshow, ale nadal nie moge zrozumiec, jak na takiem imprezie mozna zrobic 500 INTERESUJACYCH zdjec... Nawet jesli zrobisz 250 zdjec - kto to pozniej obejrzy? Panowie - przeciez mamy cyfraki... fotki mozna na biezaco przegladac, usuwac wybitnie nieudane, oszczedzajac miejsce na karcie.
Nie przekonales mnie :-)
Dla jasnosci - ja nie twierdze, ze trzaskanie setek zdjec dziennie jest czyms złym - kazdy sie bawi tak jak lubi.

robi się 500 by 10 dało się obejrzeć :lol:

robisz same interesujące fotki :?: :?: :?:

[ Dodano: 18 Lipiec 2004 ]


Oplaca sie zamiast 500 zdjec dziennie robic dwa razy mniej, czyli 250, ale za to dwa razy lepszych :D
W zaden sposob nie moge zrozumiec - jak mozna zrobic 500 zdjec w ciagu jednego dnia? Kiedys po 5-godzinnej sesji z modelka bylem bardzo zmeczony, wyprany z pomysłow i nie moglem juz nawet patrzec na aparat - a na karcie zapisalo sie okolo 130 fotek... Z czego i tak polowa marnych ;) Dlatego od ciezkiego tanka wole malutkie karty CF albo MD oraz właczanie procesu myslenia podczas robienia zdjec :) Nawet pstrykajac jakies wesele czy inna impreze: 2 mikrodyski po 1GB kosztuja okolo 1200 zł (czyli mniej niz tank + CF 512 MB), a miesci sie na nich w sumie 320 RAW+small jpeg.
320 fotek... w ciagu jednego dnia... ratunku!!!
Tank owszem, ale na kilkudniowa wycieczke, wakacje, leży sobie w hotelu i wieczorem zgrywamy na niego fotki zrobione w ciagu dnia. Ale targac ze soba ciezki aparat, jakies szkielka i jeszcze taką cegłę?
I zeby nie było kompletne [OT] - moze istnieje sposob na zhackowanie karty CF 128MB coby sie zmienila w karte 1 GB? :mrgreen:

jak już pisałem, popracuj nad wyobraźnią, poza tym siedząc całe życie w mieście w którym się urodziłeś może rzeczywiście nie potrzebny ci tank, ja kupiłem cyfraka po to by się nie ograniczać, trzy razy do roku wyjeżdżam na kilka tygodni, średnio analogiem robiłem półtorej rolki dzienie (odrzut na poziomie 30%), teraz robię ok. 150-200 zdjęć (odrzut odpowiednio większy) i mam wielki komfort, że w końcu nie muszę się ograniczać...
a zrzuty robię nie wieczorem w hotelu (żadko mieszkam w hotelach tam gdzie jeżdżę), a kilka razy dziennie po drodze,

a przykład praktyczny?

jakikolwiek widoczek, który chcesz spanoramować ogniskową 50mm, zdarza się takich czasami kilka dziennie a na każdy idzie średnio 15-20 klatek, wystarczy?

[ Dodano: 18 Lipiec 2004 ]


Pewnie jeszcze coś by się dało wymyśleć :) Sesja z modelką to przykład z dokładnie przeciwnej bajki: rzeczywiście nad każdym zdjęciem można (trzeba :-)) pomyśleć, przymierzyć...

przymierzasz to się do modelki po sesji, no chyba, że masz sesję w studio

jak masz dynamiczny plener na zewnątrz to sie nie przymierzasz, bo modelka nie pozuje przed tobą na kanapie, tylko sie rusza i czasami jest kwestią mrugnięcia jej powieki czy powiewu wiatru, czy zdjęcie jest ok czy nie, a by jakieś się do czegoś nadawały, robisz 3 na sekundę i setki na godzinę...

[ Dodano: 18 Lipiec 2004 ]


Nie ma czasu! Na początku września wybieram się do Payerne (http://www.air04.ch).
Tam program zawsze był dograny co do minuty, coś w stylu:

- 13:47 - eskadra taka i taka,
- 14:03 - kolejna

itp. Każdą ekipę fotografuje się seriami po kilka zdjęć na nalot. Przy najlepszych teamach do 100 fotek na zespół :) Na "przeglądanie i usuwanie wybitnie nieudanych" czas jest dopiero w domu...

festiwal sztucznych ogni już zaliczyłeś?

JaW
18-07-2004, 19:12
robi się 500 by 10 dało się obejrzeć :lol:

A moze istnieje jakis sposob na zmiane tych niekorzystnych proporcji?


robisz same interesujące fotki :?: :?: :?:

Alez skad - ja totalny amator, same gnioty produkuje. Jednak ograniczajac ilosc chronie nerwy moich znajomych, bo kilka gniotow to kazdy strawi, ale kilka setek to juz niebezpieczne...

W gruncie rzeczy nieco prowokujaco pytam o te gigabajty, bo odnioslem wrazenie, ze gdzieniegdzie pokutuje teoria "ilosc zawsze przerodzi sie w jakosc, trzeba tylko operowac na wielkich liczbach". Skoro 40-gigowy bank pomoze mi robic lepsze fotki to moze warto zakupic? :mrgreen:

Czacha
18-07-2004, 19:22
Hm.. JaW.. ale robinie duzych ilosci wcale nie musi oznaczac prezentowania ich wszystkich.. co ma piernik do wiatraka? :)

tylko ty bedziesz musial je przejzec... a ludziom pokazesz te ktore wyszly najlepiej..


idac np. na miasto jesli jest "plodny dzien" robie do 30-40fotek.. fotek w rozumieniu roznych kadrow... a kazdy z tych kadrow mam zrobiony w kilku sztukach... niestety czasy migawki przy przyslonie 16 i wiecej nie sa zachwycajce... stad strzaly seriami.. najczesciej ostre wychodza te fotki ktore sa w srodku serii.. poruszona jest pierwsza, gdy wciskam spust.. i ostatnia, przy jego puszczaniu.. oczywiscie to zadna regula.. ale nikogo to nie boli.. mego portwela rowniez nie.. a ja mam pewnosc ze ktores z tych zdjec bedzie takie jak trzeba..

Przemek Białek
18-07-2004, 21:25
Obawiam się że wszyscy macie racje;
co do tego gdzie i kiedy robić zdjęcia oraz ile ich robić zmusza nas nie tylko sytuacja, nasze umiejętności no i także ograniczenia sprzetowe.
Każda dziedzina fotografii wymaga od fotografujących odpowiednich nakładów, które to potem pokaża w jaki sposób sie do tego przygotowaliśmy.
Dlatego nie można powiedzieć czy robienie 10, 100,1000 lub więcej zdjęć dziennie jest dziwne!!!
Niekiedy sytuacja tego wymaga i nic nie może nam przeszkodzić w wykonaniu danej pracy, a w szczególności ograniczenie miejsca na zapis.

Poczytajcie sobie ile rolek filmu biorą ze sobą reporteży NG, raczej nikt z nimi nie może się porównywać, bynajmniej z tego forum.
.................................................. .................................................. .........................-Dla przykladu James Stanfield fotografując prof. Religę przy pracy spędził ok 20h na sali operacyjnej, przy tym wypstrykał 22 rolki filmu i dopiero na samym końcu zrobił to jedyne zdjęcie, i co powiecie na to?
- dlatego nie ma co polemizować na taki właśnie temat bo jest to tylko uzaleznione od danej osoby i sytuacji........
A więc sprzet i w drogę, robić foty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a dodatkowo chyba trochę zeszliście z tematu;

Tomasz Golinski
18-07-2004, 21:58
Dyskusja całkowicie dotyczy porównania spraw nieporównywalnych. A można spytać:
lepiej mieć jedną fotkę złą, czy 500 dobrych? A lepiej być pięknym, czy bogatym?

Tytus
18-07-2004, 21:59
W gruncie rzeczy nieco prowokujaco pytam o te gigabajty, bo odnioslem wrazenie, ze gdzieniegdzie pokutuje teoria "ilosc zawsze przerodzi sie w jakosc, trzeba tylko operowac na wielkich liczbach". Skoro 40-gigowy bank pomoze mi robic lepsze fotki to moze warto zakupic? :mrgreen:

wszystko zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby

wyjeżdżając na pare tygodni w plenej nie wyobrażam sobie, jak miałbym obyć sie bez tanka,
a szczerze mówiąć także na jednodniowej wycieczce właściwie zawsze robię co najmniej jeden zrzut...przy niedoskonałości 300D to nieuniknione, nie chce mi się na miejscu sprawdzać, czy np przy bardzo kontrastowym kadrze zdjęcie jest dobrze naświetlone, wale trzy i sprawdzam w domu...to jest chyba ta wyższość cyfraka nad analogiem, która trzeba wykorzystywać, jak się da i nic to nie kosztuje, to czemu z tego nie skorzystać?

Przemek Białek
18-07-2004, 22:33
Na poprawienie humoru...To nie sprzęt robi zdjecia tylko jego użytkownik, sprzęt jest tylko urzadzeniem wykonującym określone zaprogramowane zadanie...

muflon
18-07-2004, 22:47
W wielu sytuacjach (jak i tych gdzie chodzi o kase) ujecia o ile to mozliwe nalezy powtarzac.. I nie ma tu nic do rzeczy myslenie badz nie podczac wciskania spustu migawki.. bo na niektore rzeczy wplywu nie masz.. i mozesz liczyc jedynie iz ostatnia z 9tej klatki ktora strzeliles w sreii bedzie udana, bo pierwszych 8 jest po prostu nie taka jak trzeba ze wzgledu to co sie dzieje w kadrze...
(..)
Ciach reszta, bo dokładnie o to mi chodziło!.

[ Dodano: 18-07-2004, 22:49 ]

festiwal sztucznych ogni już zaliczyłeś?
Fete de Geneve to dopiero 1 sierpnia :)

Tomasz Golinski
18-07-2004, 22:52
A zdjecie lepiej zrobić, niż nie...

Wracając do głównego topiku z offtopiku. Sam własnie przymierzam sie do tanku. Czy ktoś mógłby się podzielić jakimiś przydatnymi obserwacjami?

[ Dodano: 18-07-2004 ]
Mulfon, a będa jakieś ciekawe imprezy w Genewie/Lozannie we wrześniu, bo wybieram sie tam na miesiąc?

muflon
18-07-2004, 23:09
Mulfon, a będa jakieś ciekawe imprezy w Genewie/Lozannie we wrześniu, bo wybieram sie tam na miesiąc?

http://www.ville-ge.ch/fr/outils/agenda/septembre.htm - kliknij-sobie-w-język-jaki-Ci-tam-odpowiada :)
Niestety, raczej mniej niż w lipcu/sierpniu. W Lozannie to nie wiem - wstyd sie przyznać, ale nie byłem jeszcze. Odezwij się na prv, może polecę kilka ciekawych wycieczek po okolicy. Tu EOT, bo OT :)

Tytus
19-07-2004, 08:34
wstyd sie przyznać, ale nie byłem jeszcze.

faktycznie wstyd :mrgreen: ... tylko żartowałem :wink:

[ Dodano: 19 Lipiec 2004 ]


Fete de Geneve to dopiero 1 sierpnia :)

nie wiem, od kiedy tam jesteś...

wizja
19-07-2004, 14:38
robisz 3 na sekundę i setki na godzinę...

aż strach pomyśleć o czasach gdy kamery cyfrowe osiągną jakość kilku mpx (a osiągną).. wtedy chyba lepiej będzie po prostu filmować i wybierać odpowiednie klatki.. :wink:


rozumiem JaW'a bo też chciałbym aby jakość była odwrotnością ilości ale jednak najbliższy prawdy jest dla mnie Przemek Białek :)


ps. tak w ogóle to witam jako nowy :D

Tytus
19-07-2004, 14:51
robisz 3 na sekundę i setki na godzinę...

aż strach pomyśleć o czasach gdy kamery cyfrowe osiągną jakość kilku mpx (a osiągną).. wtedy chyba lepiej będzie po prostu filmować i wybierać odpowiednie klatki.. :wink:


rozumiem JaW'a bo też chciałbym aby jakość była odwrotnością ilości ale jednak najbliższy prawdy jest dla mnie Przemek Białek :)


ps. tak w ogóle to witam jako nowy :D

jeżeli screen shoty będą jakości zdjęć robionych 300D to na pewno przejdę na kamerę :lol: :lol: :lol:

póki co trzeba czasami, to podkreślę, czasami, iśc na ilość, by móc wyłowić tę jakość

Aszu
19-07-2004, 14:59
Zazwyczaj mam ustawiony na ONE SHOT, ale jak robiłem zdięcia motorówom i skuterom, to przełączyłem na seryne zdięcia.

Tytus
19-07-2004, 18:25
Zazwyczaj mam ustawiony na ONE SHOT, ale jak robiłem zdięcia motorówom i skuterom, to przełączyłem na seryne zdięcia.

ja czekam, kiedy będę mógł sobie to One Shot wyłączyć
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/food.gif) :mrgreen:

Czarek
19-07-2004, 20:01
piszę to z taką małą dozą nieńmiałości ale może znajdzie się dobra duszuczka i napisze po polsku małą instrukcję co do funkcji ja kie daje nwy soft w 300D. Myślę, że Wasia zrobił tak dużo dla tak wielu że ktoś poświęci trochę czasu. Pozdrawiam.

Tytus
19-07-2004, 20:49
piszę to z taką małą dozą nieńmiałości ale może znajdzie się dobra duszuczka i napisze po polsku małą instrukcję co do funkcji ja kie daje nwy soft w 300D. Myślę, że Wasia zrobił tak dużo dla tak wielu że ktoś poświęci trochę czasu. Pozdrawiam.

nie liczyć na kolegów tylko języków się uczyć! :lol:
w dzisiejszych czasach toż to wręcz inwalidztwo :roll:

spoko, coś się zrobi w tym temacie :wink:

Czarek
20-07-2004, 06:47
Z góry wielkie dzięki. Chodziło mi też o to, żeby ten opis zawierał też własne przktyczne wagi. Pozdrawiam.

razara
20-07-2004, 21:09
DODANO:
- ISO 3200

Zmiany:

przycisk 'w lewo' wybiera tryb ustawiania ostrości:
PA-1 - ONE Shot
PA-2 - AI Servo (w tej chwili jeszcze nie działa)
PA-3 - AI Focus

FEC [Flash Exposure Conpensation](kompensacja ekspozycji błysku)
przesunięto na przycisk JUMP

Dodano Funkcje C.Fn (Ustawienia Własne)
(Dokładnie opisane są tylko funkcje działajace w 300D)


C.FN-01 Funkcje przycisku SET podczas fotografowania

Przyciskowi <SET> można przypisać kilka funkcji związanych z fotografowaniem
0: Bez funkcji - przycisk nie działą przy fotografowaniu
1: Zmiana jakości zapisywania obrazu
Przyśpiesza nastawy jakości zapisywanego obrazu
2: Zmiana parametrów przetwarzania obrazu
Przyśpiesza nastawy parametrów przetwarzania obrazu
3: Wyświetlanie menu
Przycisk <SET> działa tak samo jak przycisk <MENU>
4: Przełączenie aparatu w tryb odwarzanie obrazu z karty CF
Przycisk <SET> działa tak samo jak przycisk <PLAY>



C.FN-02 Wyzwalanie migawki, gdy w aparacie nie ma karty CF

0: Można wyzwolić migawkę
1: Nie można wyzwolić migawki
Ta wartość uniemożliwia wykonanie zdjęcia, gdy zapomniano włożyć do aparatu kartę
pamięci. Reakcją aparatu na naciśnięcie spustu migawki jest wyświetlenie się
komunikatu "no CF" w celowniku oraz na wyświetlaczu LCD.


C.FN-03 Czas naświetlania w trybie AV z błyskiem

0: Zmienny czas naświetlania, nastawiany automatycznie
Najkrótszy czas synchronizacji wynosi 1/200 s.
1: 1/200 sekundy (stały)
Podczas fotografowania z preselekcją Przysłony (tryb Av), czas naświetlania wynosi
zawsze 1/200 s. aparat nie nastawia długich czasów naświetlania, gdy oświetlenie
ogólne jest słabe.


C.FN-04 Funkcje przycisków <spust migawski>/<przycisk *>
C.FN-05 Oświetlenie wspomagające AF / wyzwalanie błysku
C.FN-06 Przyrost wartości przy nastawach ekspozycji
C.FN-07 Rejestracja punktu AF
C.FN-08 Zapisywanie obrazu w formacie RAW+JPEG

Obraz jest zapisywany w formacie RAW, a dodatkowo w tym samym pliku jest zapisywana wersja JPEG tego samego obrazu. Wybierając łączne zapisywanie dwóch wersji tego samego obrazu, wybiera się równocześnie jakość zapisywania w formacie JPEG.
0: RAW+Small
1: RAW+Small
2: RAW+Medium
3: RAW+Medium
4: RAW+Large
5: RAW+Large



C.FN-09 Sekwencje z korektą i automatyczne kasowanie
C.FN-10 Podświetlanie aktywnego punktu AF
C.FN-11 Pozycja wyświetlana po naciśnięciu przycisku <MENU>

Funkcja określa, jaka pozycja menu będzie wyświetlana po ponownym naciśnięciu przycisku <MENU>

0: Previous (top if powered off)
Wyswietla poprzednią pozycję menu (pozycja[Quality]), gdy wyłącznik główny był
przestawiony na <OFF>, wymieniono akumulator lub wymieniono kartę CF.
1: Previous
Wyswietla poprzednią pozycję menu, w której wykonano nastawę
2: Top
Wyświetla początkową pozycję menu (pozycja[Quality])


C.FN-12 Blokowanie lustra w górnym położeniu

0: Disable
1: Enable
Użyteczna przy stosowaniu "długich" teleobiektywów oraz przy zdjęciach macro.

Naciśnij spust migawki "do końca".
Lustro podnosi się i blokuje w górnym położeniu.
Lustro pozostaje podniesione tylko przez około 30 sekund i opada po upływie tego czasu
Ponownie naciśnij spust migawki "do końca".
Drugie naciśnięcie spustu migawki "do końca" wyzwala migawkę. Po wykonaniu zdjęcia lustro powraca do położenia spoczynkowego.
Wykonanie kolejnego zdjęcia wymaga powtórnego wykonania czynności 1 i 2.


C.FN-13 Działanie przycisku Assist
C.FN-14 Automatyczne osłabianie błysku dziennego
C.FN-15 Synchronizacja błysku
C.FN-16 Przesuwanie nastaw ręcznych w trybach Av oraz Tv
C.FN-17 Przycisk AF na obiektywie z własną automatyką ostrości

Czarek
20-07-2004, 22:44
Wielkie dzięki. Trochę tak ogólnie. To chyba wyciąg z instrukcji 10D. Jak dobrze zrozumiałem działają tylko te funkcje które opisałeś szerzej. A czy działa funkcja C.FN15 synchronizacja błysku. Przymierzam się do zakupu lampy i nie wiem czy z EX 420 będzie możliwy błysk na drugą lamelkę. Jakby ktoś mógł mi to wyjaśnić. Pozdrawiam.

Vitez
21-07-2004, 16:04
1: Zmiana jakości zapisywania obrazu
Przyśpiesza nastawy jakości zapisywanego obrazu
2: Zmiana parametrów przetwarzania obrazu
Przyśpiesza nastawy parametrów przetwarzania obrazu


"Umożliwia" a nie "przyśpiesza" :roll:
A dokladniej "umozliwia zmiane/y" .

DoMiNiQuE
21-07-2004, 16:07
1: Zmiana jakości zapisywania obrazu
Przyśpiesza nastawy jakości zapisywanego obrazu
2: Zmiana parametrów przetwarzania obrazu
Przyśpiesza nastawy parametrów przetwarzania obrazu


"Umożliwia" a nie "przyśpiesza" :roll:
A dokladniej "umozliwia zmiane/y" .

no ale z jednej strony to takze przyspiesza , bo nie trzeba juz wchodzic do MENU aby zmienic ta opcje :wink: . osobiscie uzywam przycisc SET wlasnie w tym celu.

Czarek
21-07-2004, 23:27
Czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie o synchronizację błysku. Czy to działa z EX420 czy będę musiał kupić550? Pozdrawiam.

Tytus
21-07-2004, 23:41
Czy może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie o synchronizację błysku. Czy to działa z EX420 czy będę musiał kupić550? Pozdrawiam.

synchro na 2gą lamelkę ciągle nie działa :cry:

Czarek
22-07-2004, 00:02
I to chciałem wiedzieć. Chyba jednak eX550. Dzięki. A może ktoś ma inne zdanie na ten temat.

Anonymous
22-07-2004, 09:33
Muflon 18 lipca napisal:


- Ślub/wesele? Nie próbowałem (i nie zamierzam) ale bez 2GB bym nawet nie startował.

A po co te 2 gigabajty? Robiac w najwiekszym jpg'u bedziesz mial jakies 600 zdjec, a prawde powiedziawszy mozna spokojnie robic w nizszym jpgu a wtedy to juz sporo wiecej bedzie fotek. Standardowy slub to wedlug mnie jakies 50 zdjec z kosciola, z 30 jak ludzie daja prezenty, sesja na jakies kolejne 40 zdjec i pozniej wesele 50 zdjec. Wychodzi 170 zdjec czyli 6 filmow. Nie widze potrzeby na wiecej, bo ciezko potem przez to przebrnac. Tyle fotek zmiesci sie na karte 512 mega.

:)
pozdrawiam


[/quote]

muflon
22-07-2004, 09:58
- Ślub/wesele? Nie próbowałem (i nie zamierzam) ale bez 2GB bym nawet nie startował.
A po co te 2 gigabajty? Robiac w najwiekszym jpg'u bedziesz mial jakies 600 zdjec, a prawde powiedziawszy mozna spokojnie robic w nizszym jpgu a wtedy to juz sporo wiecej bedzie fotek. Standardowy slub to wedlug mnie jakies 50 zdjec z kosciola, z 30 jak ludzie daja prezenty, sesja na jakies kolejne 40 zdjec i pozniej wesele 50 zdjec. Wychodzi 170 zdjec czyli 6 filmow. Nie widze potrzeby na wiecej, bo ciezko potem przez to przebrnac. Tyle fotek zmiesci sie na karte 512 mega.

Po pierwsze primo: nie jestem wielkim zwolennikiem stosowania RAW gdzie popadnie.. ale ślub/wesele to IMHO jedna z takich okazji. To tak jak w sprawach wojskowych/kosmicznych - tu nie może nie wyjść :)

Po drugie primo: żeby zrobić ładny album 70-100 zdjęć do oddania młodym, pewnie trzeb zrobić tak ze dwa razy więcej, żeby mieć z czego wybierać (zresztą w sumie to napisałeś).

Po trzecie primo: wszystko to i tak mówią z pozycji "ślubnego teoretyka" i czytelnika wszelkiego rodzaju FAQ-óq, bo póki co nie odwazyłbym się pójść na ślub jako główny fotograf :)

Anonymous
22-07-2004, 10:07
nie jestem wielkim zwolennikiem stosowania RAW gdzie popadnie.. ale ślub/wesele to IMHO jedna z takich okazji. To tak jak w sprawach wojskowych/kosmicznych - tu nie może nie wyjść

Jesli dobrze ustawisz parametry ekspozycji to dlaczego mialo by nie wyjsc? Albo sie umie robic zdjecia albo nie.

muflon
22-07-2004, 10:14
nie jestem wielkim zwolennikiem stosowania RAW gdzie popadnie.. ale ślub/wesele to IMHO jedna z takich okazji. To tak jak w sprawach wojskowych/kosmicznych - tu nie może nie wyjść
Jesli dobrze ustawisz parametry ekspozycji to dlaczego mialo by nie wyjsc? Albo sie umie robic zdjecia albo nie.

Dodałbym dwie możliwości:
- nie jest się pewnym swoich umiejętności technicznych (po Twojemu: "nie umie się robić zdjęć"), używając RAW zwiększa się szansę że zdjęcia będą dobre
- "umie się robić zdjęcia", ale na wszelki wypadek daje się sobie margines bezpieczeństwa

Ale ta dyskusja już chyba była w innym wątku :)

kubotka
22-07-2004, 14:28
Hmm... ja chodzę na wesela jako główny fotograf , robię zdjęcia w JPEG-u i mam tylko dwie karty 128MB i 256MB i jakos mi nigdy nie zabrakło miejsca ani się nie udało :D
Więc nie rozumiem po co robić w RAW?????

JaW
22-07-2004, 14:37
Hmm... ja chodzę na wesela jako główny fotograf , robię zdjęcia w JPEG-u i mam tylko dwie karty 128MB i 256MB i jakos mi nigdy nie zabrakło miejsca ani się nie udało :D

LOL
Czyli jednak mozna. Bo juz zaczalem zbierac kase na databank 40GB...


Więc nie rozumiem po co robić w RAW?????

Dyskusja o RAW vs. JPEG byla w innym watku - poszukaj sobie, znajdziesz kilka ciekawych wypowiedzi.

Aszu
22-07-2004, 14:39
Zbieraj na notebooka!
Służytez jako databank

Tomasz Golinski
22-07-2004, 14:40
Jasne, że można. Ale skoro analogiem robiłem 6 filmów na wyjeździe, to czemu z cyfrą mam wciąż robić tylko tyle? Może w takim wypadku lepiej bawić się analogiem?

[ Dodano: 22-07-2004 ]
aszu, próbowałes włożyc laptopa do kieszeni?

muflon
22-07-2004, 14:42
aszu, próbowałes włożyc laptopa do kieszeni?
Wątek o żonach jest też gdzie indziej :-D (ci co mają, widzą związek ;-))

Aszu
22-07-2004, 14:43
aszu, próbowałes włożyc laptopa do kieszeni?
Niemam takich spodni, ale mam plecak.
a pozatym mam 2 karty po 500Mega - starcza mi na długo.

[ Dodano: 22 Lipiec 2004 ]

Wątek o żonach jest też gdzie indziej (ci co mają, widzą związek )

popieram

JaW
22-07-2004, 14:53
aszu, próbowałes włożyc laptopa do kieszeni?
Wątek o żonach jest też gdzie indziej :-D (ci co mają, widzą związek ;-))

Sie nam czacik tu zrobił :D :D

piekarz23
25-07-2004, 19:50
Ściągnełem tego hacka, ale nie mogę go rozpakować.Jak to zrobić(mam winrar-a)

Przemek Białek
25-07-2004, 19:56
jego sie nierozpakowuje tylko tak wrzuca na karte - fir musi byc spakowany!, aparat to zrobi sam, to tak jak instalka;

piekarz23
25-07-2004, 20:02
normalnie to co ściągnełem wrzucam przez czytnik na kartę, apotem kartę wkładam do aparatu, czy tak

[ Dodano: 25-07-2004 ]
To jest plik E3kr111b71.rar i jest chyba spakowany

Przemek Białek
25-07-2004, 20:20
alnie to co ściągnełem wrzucam przez czytnik na kartę, apotem kartę wkładam do aparatu, czy tak

karta przed nagraniem musi byc sformatowana;
plik nalezy wrzucic na sam wierzch katalogow karty
aparat naladowany na full karta do srodka i wlanczasz, pojawi sie okiennko zastapienia firmwaru!, dajesz ok i czekasz pare minut, nic wtedy nie ruszaj przy aparacie niech sie do konca zaladuje.

poprawka jednak plik trzeba rozpakowac - dawno tego nie robilem! SORRY za zamieszanie

Tomasz Golinski
25-07-2004, 21:07
radzę sprawdzić, czy winrar jest najnowszy. Często zmieniają algorytmy, co może uniemożliwiać rozpakowanie. Wersja 3.30 na pewno wystarcza ;)

Przemek Białek
25-07-2004, 22:22
radzę sprawdzić, czy winrar jest najnowszy. Często zmieniają algorytmy, co może uniemożliwiać rozpakowanie. Wersja 3.30 na pewno wystarcza

tak spoko wystarcza, sprawdzone...

Jarbas
26-07-2004, 20:31
A może ktos napisać krok po kroku jak "shackować" 300D? jak nie tu to na priva co? Nie mam w temacie zielonego pojęcia :(

Przemek Białek
26-07-2004, 20:40
A może ktos napisać krok po kroku jak "shackować" 300D? jak nie tu to na priva co? Nie mam w temacie zielonego pojęcia

wszystkie informacje masz na stronie
www.satinfo.narod.ru - w bardzo prostej angielszczyznie!!!!

Tomasz Golinski
26-07-2004, 21:49
Jeśli nie masz czytnika kart, to musisz ze strony kanona sciagnac sofcik, który wrzuci na karte plik FIR. Jeśli masz, to według opisu Przemka.

Vitez
27-07-2004, 01:06
A może ktos napisać krok po kroku jak "shackować" 300D? jak nie tu to na priva co? Nie mam w temacie zielonego pojęcia :(

Przemek ci ladnie napisal... jakies 3 posty nad toba :roll:

michu76
04-08-2004, 20:48
Cze.
Tu to jest:
http://www.cat.orc.ru/E3kr111B7.rar

dlaczego po kliknięciu widzę: Nie masz uprawnień do oglądania tej strony

dajcie na maila tego softa, please :lol:
tm@mp3.pl

Przemek Białek
04-08-2004, 22:33
dlaczego po kliknięciu widzę: Nie masz uprawnień do oglądania tej strony

zrob tak:
wejdz tu: http://satinfo.narod.ru/en/download.html

i ciagnij z mirrora o wieeeele szybciej, a potem nie zapomnij rozpakowac tego pliku musi byc porozpakowaniu FIR

Czacha
17-08-2004, 14:03
hmm.. nie sadzicie ze mister W. moze byc tak naprawde pracownikiem Canona i dziala na jego polecenie? :)




no bo przeciez odkad wyszedl hack do 300d wiele osob przestalo myslec o d70 i canon znow stal sie popularny...

kto ma kupic 10d i tak go kupi.. wiec 300d nie stanowi dla niego zagrozenia.. tak jak 300'tka nie stanowi zagrozenia dla 30'tki ..

to co zakazane (?) zawsze krecilo ludzi.. wiec hackowanie aparatu rowniez moze dostarczac emocji uzytkownikow ;-)

dlaczego canon nie podal oficjalnie zednej informacji na temat hacku? nie wyciagnal konsekwencji od hackera? :)



co wy na ta teorie spisku? :D

wizja
17-08-2004, 14:56
hmm.. nie sadzicie ze mister W. moze byc tak naprawde pracownikiem Canona i dziala na jego polecenie?

a to ja już przecież wcześniej pisałem w wątku o 'Następca 10D trafił do fabryk' :mrgreen:



canon może i coś przeoczył, ale zaraz zostało to poprawione (zaocznie, ale kto wie ile canon w tym paluchów maczał)

nie ma to jak mała teoryjka :lol:

Czacha
17-08-2004, 15:09
o masz ci los.. a juz myslalem ze to ja wymyslilem :roll: :lol: :lol: :lol:

Marcin29
17-08-2004, 23:20
witam,
po wgraniu hacka wyswietla mi 1)AF SE 2)AF AI 3)AF 05 KTORY TRYB PRACY AUTOFOKUSA JEST KTORY..!??!(ZWLASZCZA ONE SHOT)
Pozdrawiam,Marcin

i czy w kilku zdaniach moze mi ktos praktycznie wyjasnic do czego poszczegolne tryby sie najlepiej nadaja..?

Tomasz Golinski
17-08-2004, 23:24
AF SE -> AF Servo (sledzenie ostrosci), zle dziala
AF AI -> inteligentny <do bani>
AF OS -> ONE SHOT

SE to do wszystkiego w ruchu, samochody, sport, biegajace dzieci.
OS, wszystko, gdy masz dosc czasu.
AI -> nic.

Przemek Białek
18-08-2004, 01:09
AF SE -> AF Servo (sledzenie ostrosci), zle dziala

a co sadzicie o tym triku z wpinaniem do portu tej przejsciowki!
aby ai servo chodzilo normalnie?

Tomasz Golinski
18-08-2004, 01:25
nie probowalem, ale powinno dzialac. tylko, ze nie wiem jak przekonac AI do przejscia w SERVO. czasem machanie reka przed obiektywem nie pomaga... zamiast jacka mono moze byc i stereo, tylko trzeba zewrzec ktorestam bolce.

lec
18-08-2004, 11:48
ehm, ze tak zapytam bom nie w temacie... JAKA przejciowka ? jaki port?

Tomasz Golinski
18-08-2004, 11:53
Wtykasz minijacka w port od wężyka i zwierasz w niej któreśtam bolce. Wtedy efekt jest taki, jakby przycisk był cały czas do połowy wcisniety. Wtedy jeśli aparat wejdzie w tryb SERVO to w nim pozostanie.
http://www.bahneman.com/liem/photos/tricks/digital-rebel-tricks.html

Vitez
18-08-2004, 15:02
Wtykasz minijacka w port od wężyka i zwierasz w niej któreśtam bolce. Wtedy efekt jest taki, jakby przycisk był cały czas do połowy wcisniety. Wtedy jeśli aparat wejdzie w tryb SERVO to w nim pozostanie.
http://www.bahneman.com/liem/photos/tricks/digital-rebel-tricks.html

I nie wiem... gratulowac pomyslowosci czy wspolczuc uzytkownikom 300D ze musza tak kombinowac? ;)

wizja
18-08-2004, 15:23
I nie wiem... gratulowac pomyslowosci czy wspolczuc uzytkownikom 300D ze musza tak kombinowac? ;)

to zależy jak bardzo martwi Cię fakt, że ktoś za o wiele mniejsze pieniądze może mieć aparat funkcjonalnie podobny do Twojego :mrgreen:

santiblue
18-08-2004, 16:48
Ale niestety tylko podobny.....

Vitez
18-08-2004, 21:05
to zależy jak bardzo martwi Cię fakt, że ktoś za o wiele mniejsze pieniądze może mieć aparat funkcjonalnie podobny do Twojego :mrgreen:

Rozwine mysl santiblue... maluch z silnikiem Forda tez jest funkcjonalnie podobny do Forda, ale tylko podobny :mrgreen: (i tez trzeba sie nakombinowac by sie kupy trzymal i dzialal w miare).

Czacha
18-08-2004, 21:40
no dobra.. a kiedy hack robiacy z 10d -> 20d? ;-)

wizja
18-08-2004, 21:58
Vitez - tyle, że to nietrafiony przykład.

to raczej jak z lekko podkreconą skodą octavią TDI i vw passatem TDI - różnica w osiągach niewielka ale jaka przepaść cenowa :mrgreen: oczywiście każdy woli mieć paska, to zrozumiałe, ale nie każdy może wywalić tyle kasy na pułkę wyżej - dla niektórych liczy się stosunek (ekhm :wink: ) cena/jakość.

Poza tym kombinacje zazwyczaj cieszą, przynajmniej mnie. Miałbym 10D i też szukałbym jak coś z nim zakombinować- taki majster ze mnie trochę :wink:

radekbo
18-08-2004, 22:15
Na początek - jestem posiadaczem niestety tylko 300D (takie małe 5 pensjii robotnika - nie jadł nie pił za pół roku kupił). Uważam że nie macie racji z dyskryminacją 300D. Właściciele 10D - pokażcie swoje zdjęcia a nie chwalcie się sprzętem. Matryca jest taka - lub prawie taka sama (niezauważalne różnice). Jestem pewien że np Horovitz gdyby wystawił zdjęcia z 300D to wasze byłyby co najwyżej knotami (moje też). Jeżeli chodzi o samochody to jest już troszkę inna bajka. Uważam że np Satriani zrobi więcej na gitarze made in USSR - typu pudło niż np ja na super gibsonie les paul. To co porównujecie to jedynie - powtarzam - jedynie wygoda obsługi - ale jeśli mam wydać dwa koła więcej na czarny aparat z większym menu - to sorry - ale mam jeszcze poczucie rzeczywistości - wolę tę kasę przeznaczyć nawet na biedne dzieci. Pewnie chciałbym mieć 1Ds, ale nie jestem zawodowcem i nie zarabiam na zdjęciach i wydatek ponad 20 tys jest bez sensu. Czekajmy jeszcze ze 3 latka - wszystko się zmienie diametralnie w cenach - będziemy żałować, że wywalilismy taką grubą kasę za takie złomy jak 300D i 10D. Niestety fotki z 10D to też mydło jak z 300D - przykro mi - ten typ tak ma. A jesli istnieje możliwość podkręcenia możliwości sprzętu za darmosię to czemu nie??

Przemek Białek
18-08-2004, 22:28
no nareszcie ktos modrze odpisal...BRAVO!!!!

Czacha
18-08-2004, 22:31
ja.. ja.. ja chce pokazac.. :D

www.pbase.com/piotrczechowski
http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=65
http://plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=22643
http://www.altphotos.com/(43ekluixk0yeuzqlk2azeret)/Gallery.aspx?&a=MemberGallery&memberid=894

.. i nie wstydze sie przyznac, ze jestem onanista sprzetowym i sni mi sie po nocach 1Ds :D



a 300d nie dyskryminuje... uwazam go za dobry sprzet.. i az dzwin mnie np. bierze gdy wszyscy tak pieja nad D70... a jak dla mnie poza buforem nie ma niczego lepszego od 300D..

a 10D to inna bajka.. pomimo ze jakosc zdjec jest taka sama..

[ Dodano: Sro Sie 18, 2004 9:35 pm ]
aha.. i tak.. 83% tych zdjec zrobil bym tez 300d.. ale wole jednak 10'tke.. sorry ;-)

JaW
18-08-2004, 22:35
Właściciele 10D - pokażcie swoje zdjęcia a nie chwalcie się sprzętem. Matryca jest taka - lub prawie taka sama (niezauważalne różnice).

Wielu wlascicieli DSLR'ow (nie tylko 10D, mowie ogólnie) zapomina, ze aparat ma robić zdjęcia, skupiaja się na rozbudowie systemu. Wszelkie uwagi o gniotowatosci swoich produkcji zwalają na sprzęt: zobaczysz, jak sobie kupię 16-35 L to zadziwię swiat moimi zdjeciami, bo tym KIT-owcem to się nie da normalnie fotek robic! Dlatego
wlasciciele 10D powinni byc bardziej wyrozumiali dla cieniarzy z 300D. Jesli takiemu lamerowi z plastikowa puszką w dłoniach uda sie zrobic w miarę poprawne zdjecie, to zrozumcie - ilez on sie musiał namęczyć, aby czyms tak podłym w ogole uzyskac jakis efekt... Cud niemalże. 8)

Czacha
18-08-2004, 22:39
wiesz, panuje taka mentalonosc, ze jak bede mial fajny aparat to bede robil fajne foty.. slysze takie opinie kilkanascie razy dziennie w sklepie.. i bardzo lubie sprowadzac takich ludzi na ziemie ;-)

JaW
18-08-2004, 22:43
wiesz, panuje taka mentalonosc, ze jak bede mial fajny aparat to bede robil fajne foty.. slysze takie opinie kilkanascie razy dziennie w sklepie.. i bardzo lubie sprowadzac takich ludzi na ziemie ;-)

To marny z Ciebie sprzedawca :D

Czacha
18-08-2004, 22:46
jak marny? :) jak mu przytakne, ze z tym aparatem bedzie gosc robil super foty... to przyjdzie za dwa tyg. i powie ze chce kase spowrotem, bo nie sa swietne.. ;-)

lepiej przygotwac ich na najgorsze :D

JaW
18-08-2004, 22:55
jak marny? :) jak mu przytakne, ze z tym aparatem bedzie gosc robil super foty... to przyjdzie za dwa tyg. i powie ze chce kase spowrotem, bo nie sa swietne.. ;-)

Wtedy pytasz: a jakim to obiektywem robione? CO??? KIT-em???? Panie, bez porzadnej eLki to szkoda w ogole wyciagac aparat z torby...
A potem druga eLka, jakis konwerterek, lampa... itp :D W koncu kierujesz gościa na Canon Board, gdzie klient chwali się swoim sprzętem, jest ogólnie szanowany i podziwiany i wraszcie happy 8)

Czacha
18-08-2004, 22:56
hehehe.. niestety elek nie mamy w sklepie.. chyba ze przyniose swoje :lol:

Vitez
19-08-2004, 13:05
Jesli takiemu lamerowi z plastikowa puszką w dłoniach uda sie zrobic w miarę poprawne zdjecie, to zrozumcie - ilez on sie musiał namęczyć, aby czyms tak podłym w ogole uzyskac jakis efekt... Cud niemalże. 8)

Dokladnie o to mi chodzi 8) - ilez sie trzeba nameczyc tym 300D .
Hej... to wlasciwie ci z 10D to jeszcze wieksi lamerzy - bo nie musza sie meczyc z roznymi ustawieniami ktore trzeba wymeczyc w 300D :twisted: - wszystko im (nam? ;) ) latwiej przychodzi.

[ Dodano: Czw Sie 19, 2004 1:11 pm ]

Właściciele 10D - pokażcie swoje zdjęcia a nie chwalcie się sprzętem.

A zajrzales do podforum Galerii i/lub probowales klikac na ikonke WWW pod postami uzytkownikow ktorzy chwala sie sprzetem (bo podejrzewam ze podpisy cie bola ;) ) ?

lec
19-08-2004, 16:16
ehh i kolejna nonsensowna dyskusja, czy warto 10D skoro 300D....i wyzej....


ja mam 300d, 3 obiektywy, filtry jakies inne duperele + torbe i caly swiat do fotografowania. I moja dewiza jest taka - jak juz bede umial wycisnac wszystko z 300D to bede myslal co dalej. Onanistow sprzetowych zupelnie rozumiem - latwo wpasc w nalog. Tylko ze ludzie Ci zapominaja po co kupili sobie aparat.

Czacha - znam Twoje prace (m.in z SIG'a), jestes IMO niezły lecz nie o to chodzi.... czy 1D zrobisz lepsze zdjecie niz 10D ? Uwazam ze nie. Talentu nie kupuje sie wraz z aparatem. Moze beda robione szybciej i latwiej ale imo nie beda lepsze artystycznie (a jesli juz to nie dlatego ze nastapil upgrade sprzetu).

Po co mi 10D, 20D itp skoro nie umiem jeszcze wycisnac tego co daje mi 300D ? Ostatnio technologia zmienia sie tak szybko, ze aby nie zostac w tyle zmienia sie sprzet zanim sie go jeszcze dobrze pozna.

pozdrawiam onanistow i majetnych :) I zeby nie bylo, ja sie nie znam , ja nie wiem ja tylko obserwuje i nasunela mi sie taka wlasnie refleksja - czy o cos konkretnego wogole chodzi w tym watku, czy jest o co sie spierac...

To nie jest dyskusja co kupic.... gdzie pytajacy nie wie co lepiej wybrac. Przeciez Wy Panowie doskonale wiecie co oferuje Wasz sprzet jak i jego starszy/nowszy model. Wszyscy wiecie czy warto 10D czy tez 300D.

Aszu
19-08-2004, 18:12
Następny hack, z 300D zrobi przedpremierową 20D.
Rosjanie potrafią, trzeba im dac szansę to napewno coś wymyślą.

A my użytkownicy 10D zostaniemy ze swoimi od początku dobrymi aparatami.
.... Chyba że rosjanie wymysla coś dla nas....?

wizja
19-08-2004, 18:48
mi się wydaję, że o czymś się tu zapomina..

otóż (już pomijając celowość dyskusji) hack do 300D ODBLOKOWUJE funkcje, które tam zawsze były a NIE DODAJE ich. :wink:

DoMiNiQuE
19-08-2004, 19:13
Dokladnie o to mi chodzi 8) - ilez sie trzeba nameczyc tym 300D .
Hej... to wlasciwie ci z 10D to jeszcze wieksi lamerzy - bo nie musza sie meczyc z roznymi ustawieniami ktore trzeba wymeczyc w 300D :twisted: - wszystko im (nam? ;) ) latwiej przychodzi.

Ja jakos sie nie mecze. Moze Vitez gdybys popstrykal troche 300D to bys sie przyzwyczail.
Podaj mi przyklad takiego ustawienia, ktore musze "wymeczac" w moim 300D a tobie z taka latwoscia przychodzi.

Cichy
19-08-2004, 20:27
Witaj LEC :) Po części się zgodzę (wielkopolska solidarność) :lol:

Śledzicie wątek z hackiem, wgrywacie nowe upgrade'y a ciekawe, ile razy skorzystaliście z chociażby Mirror lock up'a ,ISO 3200 czy FEC... Czy kupując 10D, czy w niedalekiej przyszłości 20D automatycznie podniesie się poziom techniczny / artystyczny Waszych zdjęć ? Nie sądzę.

Ja w zasadzie byłem o krok od zmiany korpusu na 10d, lecz sięgnąłem na szczęście w ostatniej chwili po rozum do glowy i zaoszczędziłem parę złociszy. Zainwestowalem troszkę w optykę tele, czyli w zakres, którego najczęściej używam i jetstem zadowolony, jakość zdjęć wyraźnie poprawiła się, czego z pewnością nie mógłbym powiedzieć kupując nowe body czy wgrywając nowy super-hiper crack.

Chwała oczywiście naszym wschodnim sąsiadom, którzy umożliwili nam dostęp do zablokowanych funkcji aparatu, nie ukrywam, że bardzo się przydają i z nich często korzystam. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze trybu Al Servo autofocusa oraz blysku flasha na drugą kurtynę, co często używałem pstrykając Canonem G5...

Od tej chwili nie wdaję się w polemiki hardware'owe, skompletowałem jako taki sprzęt i teraz nadeszła pora, by go poznać... :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników 300 D i D 10

Vitez
19-08-2004, 22:22
]
Podaj mi przyklad takiego ustawienia, ktore musze "wymeczac" w moim 300D a tobie z taka latwoscia przychodzi.

1. AI Servo

2. Pomiar punktowy (obszarowy)

[ Dodano: Czw Sie 19, 2004 10:23 pm ]

ciekawe, ile razy skorzystaliście z chociażby Mirror lock up'a ,ISO 3200 czy FEC...

Z FEC korzystam nagminnie :roll:

Przemek Białek
20-08-2004, 01:25
]
Podaj mi przyklad takiego ustawienia, ktore musze "wymeczac" w moim 300D a tobie z taka latwoscia przychodzi.

1. AI Servo

2. Pomiar punktowy (obszarowy)

[ Dodano: Czw Sie 19, 2004 10:23 pm ]

ciekawe, ile razy skorzystaliście z chociażby Mirror lock up'a ,ISO 3200 czy FEC...

Z FEC korzystam nagminnie :roll:

no widzisz a ja tam tez mam te funkcje, tylko zajmja mi w przypadku jedne ok 1/2sek dluze mowie o blokowaniu ekspozycji aby wymusic spota, fec mam w lampie nie uzywam w aparacie a ai servo z wpietym drucikiem chodzi nawet, nawet tylko aby wejsc w niego wystarczy zrobic szybki ruch aparatemdzila w 95%
a wiec widzisz jaszcze kupie dobre farby modelarskie i juz mam o klase lepszy sprzet, a pozatym an ef-s naklejam czerwony pasek i mam L-ke :P

Vitez
20-08-2004, 15:13
no widzisz a ja tam tez mam te funkcje, tylko zajmja mi w przypadku jedne ok 1/2sek

Nie mowie ze ich nie masz, tylko ze musisz je wymeczac do czego sam sie przyznajesz - dziekuje 8)

Przemek Białek
20-08-2004, 15:50
Nie mowie ze ich nie masz, tylko ze musisz je wymeczac do czego sam sie przyznajesz - dziekuje

ale wcale mi to nie przeszkadza, a pozatym nie jestem szpanerem ale jak niose aparat przez miasto i tele i spidlite+softbox to ludzie patrza jak na UFO!

JaW
20-08-2004, 15:57
Eh, te wasze wielkie aparaty z grubymi rurami... Freud by to odpowiednio zinterpretował :D :D :D

wizja
20-08-2004, 19:23
Eh, te wasze wielkie aparaty z grubymi rurami... Freud by to odpowiednio zinterpretował :D :D :D

Monsieur Freud zinterpretowałby też stwierdzenie 'grubymi rurami' miast 'długimi lufami' :mrgreen: :mrgreen: :lol:

JaW
20-08-2004, 19:25
Herr Freud znalazłby tez zapewne wyjasnienie, dlaczego forumowicz Wizja wnika w roznice pomiedzy "grubą rurą" a "długą lufą" 8)

Vitez
20-08-2004, 22:04
Dlugo to trwalo zanim watek zdryfowal baaardzo na offtop (pare postow temu jeszcze slowko '300D' sie przewijalo) :P

ab_ab
23-08-2004, 20:25
Witam...

Jeśli przeoczyłem to o co pytam to z góry przepraszam...

Mam pytanie związane z przebiegiem wgrywania frimware do 300D. Jak długo to trwa? Po zgraniu softu na kartę i odpaleniu w aparacie przez kilkanaście minut nic się nie dzieje? Czy może mi ktoś pomóc?

JaW
23-08-2004, 20:36
Upgrade trwa moze dwie - trzy minuty... Robilem to dosc dawno temu, ale na pewno nie trwa to kilkanascie minut. Cos robisz nie tak jak nalezy.

Przemek Białek
23-08-2004, 20:39
Witam...

Jeśli przeoczyłem to o co pytam to z góry przepraszam...

Mam pytanie związane z przebiegiem wgrywania frimware do 300D. Jak długo to trwa? Po zgraniu softu na kartę i odpaleniu w aparacie przez kilkanaście minut nic się nie dzieje? Czy może mi ktoś pomóc?

a rozpakowowales ten plik - powinienien zostac goly EKR-FIR

ab_ab
24-08-2004, 07:14
Dzięki bardzo! Za drugim razem zadziałało! Pierwszy raz aparat zawisł po włożeniu karty z softem i odpaleniu firware. Nawet wyłączyć się go nie dało. Musiałem wyciągać baterię... już się bałęm :(

Ale po ponownym włożeniu baterii i odpaleniu aparatu wszystko działało ale po "staremu". Ponownie włożyłem kartę z softem... ruszyło i po kilku minutach wszystko działa jak w D10!

Aszu
24-08-2004, 09:04
Dzięki bardzo! Za drugim razem zadziałało! Pierwszy raz aparat zawisł po włożeniu karty z softem i odpaleniu firware. Nawet wyłączyć się go nie dało. Musiałem wyciągać baterię... już się bałęm :(

Ale po ponownym włożeniu baterii i odpaleniu aparatu wszystko działało ale po "staremu". Ponownie włożyłem kartę z softem... ruszyło i po kilku minutach wszystko działa jak w D10!

No tak. Ciężko porównać działanie, bo co to jest D10?

meteor
24-08-2004, 15:19
Dzięki bardzo! Za drugim razem zadziałało! Pierwszy raz aparat zawisł po włożeniu karty z softem i odpaleniu firware. Nawet wyłączyć się go nie dało. Musiałem wyciągać baterię... już się bałęm :(
Dlatego wlasnie za pierwszym razem wgrywalem orginalnego softa. Potem, jak juz wszystko przecwiczylem, zabralem sie za cracka - w sumie kosztowalo mnie to nieco wiecej czasu, za to ile mniej nerwow! ;) Polecam taka metode wszystkim, ktorzy beda crackowac sprzet po raz pierwszy...

ab_ab
24-08-2004, 16:37
No teraz tak będę robił... a mam jeszcze jedną prośbę :-) czy ma ktoś link do strony gdzie można ściągnąć instrukcję do Canona EOS D10 (może być angielska choć lepeij w ojczystym) albo może ktoś mógłby mi podesłać? Podaję mail: ab_ab@poczta.onet.pl

Z góry dziękuję!!

Aszu
24-08-2004, 16:48
No teraz tak będę robił... a mam jeszcze jedną prośbę czy ma ktoś link do strony gdzie można ściągnąć instrukcję do Canona EOS D10 (może być angielska choć lepeij w ojczystym) albo może ktoś mógłby mi podesłać? Podaję mail: ab_ab@poczta.onet.pl


10D

meteor
24-08-2004, 16:54
No teraz tak będę robił... a mam jeszcze jedną prośbę :-) czy ma ktoś link do strony gdzie można ściągnąć instrukcję do Canona EOS D10 (może być angielska choć lepeij w ojczystym) albo może ktoś mógłby mi podesłać? Podaję mail: ab_ab@poczta.onet.plInstrukcje angielska to najlepiej ze strony Canona (http://www.canon-asia.com/supports/CJ.html).

Aszu
24-08-2004, 16:56
Polska zajmuje 38MB. Trochę za dużo jak na maila

Blink
07-09-2004, 12:12
Witam, mam pytanie w jaki sposob zmienic wartosc ekspozycji w 300D w trybie M, aparat ma w grany z hakowany soft. W innych trybach wartsc ekspozycji zmienia sie bezproblemowo, czyli przyciskam przycis ekspozycji i kreci kolkiem, a w trybie M wartosc jest na -2 i nie reaguje na przycisk i krecenie.

Tomasz Golinski
07-09-2004, 12:25
korekta expozycjii w M nie ma sensu. gdy zmieniasz czas/przyslone to ptaszek biega od -2 do +2 porownujac to co ustawiles z pomiarem centralnie wazonym. hack nie ma nic do tego

Blink
07-09-2004, 12:33
Wielkie dzieki, czlowiek caly czas sie uczy.

pejot
14-09-2004, 23:45
reanimuję wątek.

po wgraniu hacka do 300d zauważyłem dwie rzeczy-

1 // zdjęcia z aparatu znacznie wooolllnniieeejjj się ściągają na kompa
2 // kreseczka pokazująca korektę ekspozycji tudzież siły błysku lampy przeskakuje co 1 stopień, nie wyświetla się natomiast np. na 1/3.

poza tym- fajna rzecz. Nareszcie mam pod SETem zmianę wielkości zdjęcia no i oczywiście -/+ lampa.

pozdrawiam!

Vitez
15-09-2004, 01:21
1 // zdjęcia z aparatu znacznie wooolllnniieeejjj się ściągają na kompa
Sprawdz w Custom Functions ustawienie wielkosci RAW+JPG.


2 // kreseczka pokazująca korektę ekspozycji tudzież siły błysku lampy przeskakuje co 1 stopień, nie wyświetla się natomiast np. na 1/3.
Sprawdz w Custom Functions ustawienie stopnia korekty ekspozycji.

Ogolnie posprawdzaj mozliwe ustawienia w Custom Functions i poustawiaj je pod siebie - tak jak ci pasuje.

pejot
15-09-2004, 01:35
hmmm, nie wiem, czy to ma wpływ?

..zdjęcia robione na small (HQ) - w Custom Functions mam na RAW+small(HQ), ale to tylko w opcjach- robiąc zdjęcia z RAWu akurat nie korzystałem- poza tym, po ściągnięciu miały normalną wielkość 1-2 mb i były jotpegami. Spadek prędkości w ściąganiu (prędkość początkowa też nie była rewelacyjna, ale wiem, że "ten typ tak ma") spadła ok. 2x, 3x.

Co do kreseczki w korekcie ekspozycji- strzał w 10. Miałem skok 1/2 a nie 1/3. Dziękować.

[ Dodano: 15-09-2004 ]
oczywiście!

Żeby wgrać nowe firmware musiałem przestawić COMMUNICATION na NORMAL. Potem o tym zapomniałem, więc spowolnienie transferu wziąłem omylnie za działanie uboczne wynalazku Wasi. (Sory Wasia)

Post Viteza pchnął mnie do działania i jeszcze raz przejżałem wszystkie ustawienia. Nie tylko w Custom Functions.

Przy okazji zrobiłem mały teścik, przyda się tym, którzy w 300d zostawili opcję communication domyślnie (o ile pamiętam, było właśnie "normal") a podpinają go pod winXP:

3 zdjęcia (razem 4.81 mb) ściągane na:
NORMAL....................................33 sek 15 set
PTP..........................................13 sek 45 set

Vitez
15-09-2004, 12:47
Przy okazji zrobiłem mały teścik, przyda się tym, którzy w 300d zostawili opcję communication domyślnie (o ile pamiętam, było właśnie "normal") a podpinają go pod winXP:

3 zdjęcia (razem 4.81 mb) ściągane na:
NORMAL....................................33 sek 15 set
PTP..........................................13 sek 45 set

Aua... czytnik kart pamieci na USB 1.1 jednego RAW (ok 5 MB) zgrywa w ok 4 sekundy...

Tytus
15-09-2004, 17:00
1 // zdjęcia z aparatu znacznie wooolllnniieeejjj się ściągają na kompa


nie wierzę, że używasz aparatu to zrzucania zdjęć :? :? :?
masz anielską cierpliwość...

eternus
15-09-2004, 17:33
nie wierzę, że używasz aparatu to zrzucania zdjęć :? :? :?
masz anielską cierpliwość...

Ja tez zrzucam aparatem i rzeczywiscie jest baaardzo wolno, ale ten czas zawsze trzeba sobie jakos zorganizowac - kolacja, obiad, spacer z pieskiem :) Choc co prawda mam tylko CF 256 MB + 128 MB. Pewnie gdybym mial 2x 512 to bym czytnik kupil.

Mirek.c
15-09-2004, 22:38
Czytniki uniwersalne 9 in 1 są po 60 zł, a ile dają radości, szczególnie jak jest pełna karta. :D

eternus
15-09-2004, 22:45
Czytniki uniwersalne 9 in 1 są po 60 zł, a ile dają radości, szczególnie jak jest pełna karta. :D

A co jest pozostalymi 8 funkcjami?
Cos slyszalem, ze potrafia one (jakims cudem) chrzanic jakosc zdjec, wiec chyba za dobra inwestycja to nie jest?

xonxoff
15-09-2004, 23:39
Właśnie wgrałem do mojego Rebela soft od Wasi... i jedyne co moge przestawić w C. Fn Custom (...) to "Exposure level increments" - wszystko inne mnie olewa. Co robie nie tak?? hlp plz...

pejot
16-09-2004, 01:33
nie wierzę, że używasz aparatu to zrzucania zdjęć
masz anielską cierpliwość...

o tak. jestem aniołem :)

a serio- jako początkujący użytkownik "cyfrowy" (bo fotografią analogową wcześniej zajmowałem się sporo czasu), na początek narzuciłem sobie inne priorytety- w sensie większa karta CF, lepszy obiektyw, statyw... akurat czytnik jest czymś, z czym na razie mogę sobie dać spokój, bo tak jak kolega Eternus napisał- czasem trzeba coś zjeść tudzież obmyć zbolałe ciałko po fotołowach- i niech w tym czasie zdjęcia się zrzucają. Niemniej- jest na liście zakupów. Pytanie brzmi- jak czytnik, to 9in1 czy raczej 1in1? Dodam, że na codzień wyznaję zasadę, że jak coś jest "od wszystkiego" to raczej jest do d.... Ale mogę się mylić. Coś sprawdzonego w boju polecicie (sorry, że już poza główny wątek wybiegam)

pozdrawiam

xonxoff
16-09-2004, 09:14
doszedlem co robie nie tak... musze byc w trybie nastawów manualnych aby zapamietywało ustawienia... dziwne ale ok.

a co do czytników CF... to przecież w sumie taka stacja dyskietek. i nie widze przyczyny czemu mogłaby niszczyć zdjęcia. a to że jest 9in1 to nie żadna wada - obsługuje tylko więcej rodzajów gniazd kart pamięci. no, a poza z takim czytnikiem mozna używać karty jak dyskietki...

Mirek.c
16-09-2004, 12:47
Po co kupować czytnik 1 in 1, skoro w tej samej cenie są np. 9 in 1. Ja taki mam i zgrałem już około 1000 fotek i nie widzę aby mi coś się schrzaniło. A pozatym mam aż 9 stacji dysków i wykorzystuję karty z innych cyfrówek i telefonu.

Vitez
16-09-2004, 15:42
O czytnikach 9in1 poczytajcie tutaj: http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=681&start=0 . Jest sporo glosow potwierdzajacych ze takie cos co jest do wszystkiego moze byc do d...
Niektorym taki czytnik nie psuje zdjec, innym psuje... za to nie slyszalem o ani jednym przypadku by czytnik 1in1 psul zdjecia - wybor i ryzyko nalezy do was.

McKane
16-09-2004, 20:56
Dodatkowo duza zaleta czytnikow 1in1 jest ich niewielki rozmiar ktory pozwala na noszenie go przy sobie i uzywanie wraz z karta z aparatu jako przenosnego dysku.

Mirek.c
16-09-2004, 21:13
Trochę sie przeraziłem z tym czytnikiem i jeszcze raz go sprawdziłem. Narazie działa bez zarzutu. Ale skoro tyle ludzi miało problem to może faktycznie tylko 1 in 1 :|

Vitez
16-09-2004, 21:33
Ale skoro tyle ludzi miało problem to może faktycznie tylko 1 in 1 :|

Moze masz po prostu udany egzemplarz albo szczescie... nie kupuj od razu 1in1 tylko zachowaj srodki ostroznosci przy zgrywaniu zdjec w tymc zytniku: kopiuj, nie przenos, potem przejrzyj wszystkie, sprawdz czy ilosc sie zgadza i czy zadne nie jest uszkodzone. Jesli czytnik zawariuje to zawsze masz jeszcze zdjecia na karcie i mozesz sprobowac je zgrac jeszcze raz, np z aparatu a nie przez czytnik. Jesli caly komplet zdjec jest bez szwanku to mozesz bez obawy wyczyscic karte.

eternus
17-09-2004, 11:03
Moze masz po prostu udany egzemplarz albo szczescie... nie kupuj od razu 1in1 tylko zachowaj srodki ostroznosci przy zgrywaniu zdjec w tymc zytniku: kopiuj, nie przenos, potem przejrzyj wszystkie, sprawdz czy ilosc sie zgadza i czy zadne nie jest uszkodzone. Jesli czytnik zawariuje to zawsze masz jeszcze zdjecia na karcie i mozesz sprobowac je zgrac jeszcze raz, np z aparatu a nie przez czytnik. Jesli caly komplet zdjec jest bez szwanku to mozesz bez obawy wyczyscic karte.

Ale jesli kupuje sie sprzet, to trzeba miec do niego zaufanie i takie srodki bezpieczenstwa ew. zastosowac tylko raz. Bo gdyby to miala byc standardowa procedura, to zakup czytnika mija sie z celem, bo wtedy to juz przeciez zadna oszczednosc czasu.

canonik
17-09-2004, 14:22
Czesc! Ja walsnie w sprawie tego calego wasiaware ...

Pare zeczy on faktycznie dodaje, jest git, ale tak na prawde najbardziej (mi) brakuje w 300D AI Servo ktorego i tak nie ma ...

Ale idac dalej ... czym rozni sie w tym aparacie One shoot od Ai focus? Bo mzoe faktycznie czyms sie rozni w 300D i chcialbym doweidziec sie czym, dotychczas robilem zdjecia EOS 50E i tam trub AI focus polegal na tym, ze jesli obiekt fotografowany sie nie ruszal, to aparat przelaczal sie w One Shoot, a jesli sie ruszal to przelaczal sie w AI servo ... tu ai servo nie dziala wiec wychodzi ze cale zamieszanie wokol (najciekawszej chyba) funkcji wasiaware jest jakies takie nie trafione.

Czy moglby mnie ktos naprostowac?

Tomasz Golinski
17-09-2004, 15:10
chodzi o to, zeby aparat nie przelaczal sie w serwo, gdy ustawiam sobie ostrosc na cos i przekadrowuje. zdaza sie to mimo wszystko dosc czesto.

Vitez
17-09-2004, 22:01
Ale jesli kupuje sie sprzet, to trzeba miec do niego zaufanie i takie srodki bezpieczenstwa ew. zastosowac tylko raz. Bo gdyby to miala byc standardowa procedura, to zakup czytnika mija sie z celem, bo wtedy to juz przeciez zadna oszczednosc czasu.

Taka procedura to zwykly srodek zapobiegawczy - by w razie czego miec jednak zdjecia jeszcze na karcie.
Gdybys zupelnie negowal tego typu procedury i mial zaufanie do sprzetu to czy osobm skanujacym sobie negatywy doradzalbys palenie ich po zeskanowaniu? "bo macie zaufanie do sprzetu na ktorym trzymacie zdjecia/skanera itp" ?
Przenoszenie zdjec, czy ich usuwanie z karty tuz po zgraniu bez sprawdzenia czy wszystkie sa OK to wlasnie takie spalenie negatywu po zeskanowaniu bez obejrzenia chociazby fotoindeksu - wg mnie bez sensu.
To zaden problem nacisnac f5, czy 'kopiuj' zamiast f6 czy przenies - to zadna zmudna procedura, po prostu inna opcja kopiowania zdjec, a o niebo bezpiecnziejsza... nie wiem czemu tak negatywnie nazywasz to "procedura" :?
Ja tak robie zawsze, nawet mimo tego ze mam czytnik 1in1 - po prostu 'wszystko sie moze zdarzyc' nawet z najdrozszym, najpewniejszym sprzetem (choc moj i tak do takich nie nalezy) i nie zaszkodzi jeszcze przez chwile potrzymac zdjecia na karcie - formatowanie jej w aparacie tez jej nie szkodzi a trwa pare sekund ledwie.

pnt
18-09-2004, 10:14
Zobaczcie - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31454241 gość jest uparty.

(mec)
18-09-2004, 20:39
słowem złodziej!

Vitez
19-09-2004, 01:11
Hehe... zglosilem naruszenie zasad z powodu "Simlock - programy, uslugi" ... chyba sie nadaje cio? :twisted:

santiblue
19-09-2004, 15:24
tez zglosilem wczoraj naruszenie zasad ale zanim sprawdza to aukcja sie pewnie zakonczy. w weekendy baaaardzo wolno obsluga allegro dziala.

Cichy
21-09-2004, 00:00
Muflon 18 lipca napisal:


- Ślub/wesele? Nie próbowałem (i nie zamierzam) ale bez 2GB bym nawet nie startował.

A po co te 2 gigabajty? Robiac w najwiekszym jpg'u bedziesz mial jakies 600 zdjec, a prawde powiedziawszy mozna spokojnie robic w nizszym jpgu a wtedy to juz sporo wiecej bedzie fotek. Standardowy slub to wedlug mnie jakies 50 zdjec z kosciola, z 30 jak ludzie daja prezenty, sesja na jakies kolejne 40 zdjec i pozniej wesele 50 zdjec. Wychodzi 170 zdjec czyli 6 filmow. Nie widze potrzeby na wiecej, bo ciezko potem przez to przebrnac. Tyle fotek zmiesci sie na karte 512 mega.
:)
pozdrawiam

[/quote]

Ja robiłem fotki na weselu i wyszło mi ponad 600 sztuk ...

jim
13-10-2004, 19:53
Witam!

Czy wgranie softu Wasi spowoduje iz aktualne numerowanie zdjec przez aparat zostanie wyzerowane i zacznie liczyc od 0 ?
Czy wogole warto zmieniac soft ?

Pozdrawiam !

bogunow
13-10-2004, 20:17
Czy wgranie softu Wasi spowoduje iz aktualne numerowanie zdjec przez aparat zostanie wyzerowane i zacznie liczyc od 0 ?
Czy wogole warto zmieniac soft ?

Licznik zdjec sie nie zmieni.
Soft zmienic warto.

jim
13-10-2004, 20:24
... dzieki za szybka odpowiedz :))
... wiec przystepuje do zmiany :))
... ogolnie pewnie tego itak nie wykorzystam, bo nie wiem do czego :P , lama ze mnie, ale zmienie ... niech jest :P

POZDRAWIAM

pejot
13-10-2004, 21:58
Prędzej czy później przyda Ci się do korekcji siły błysku.... chociażby.... to podstawowa funkcja, której było mi brak. Poza tym pod przyciskiem SET nastawiłem sobie zmianę rozdzielczości zdjęć- bardzo ułatwiło mi to pracę, bowiem bardzo często z tego korzystam

Tytus
13-10-2004, 22:44
Prędzej czy później przyda Ci się do korekcji siły błysku.... chociażby.... to podstawowa funkcja, której było mi brak. Poza tym pod przyciskiem SET nastawiłem sobie zmianę rozdzielczości zdjęć- bardzo ułatwiło mi to pracę, bowiem bardzo często z tego korzystam

potwierdzam, z tych funkcji korzystam najczęściej, w dalszej kolejności MLU, przestawienie na ONE SHOT itd

jim
13-10-2004, 23:50
SOFT ZMIENIONY :roll:

... korekcje sily blysku mam juz w lampie ...
... rozdzielczosci raczej nie zmieniam nigdy
... a wlasnie do czego ten one shot , AI, SE ? :mrgreen:

Tomasz Golinski
14-10-2004, 00:08
w zwykłym trybie AI AF aparat sam zgaduje czy obiekt się porusza czy nie i wybiera tryb SERVO lub ONE SHOT. Pare stron wcześniej w tym wątku było to omówione.

Vitez
14-10-2004, 08:02
Ja bym po pierwsze zmienil na One Shot - wtedy znikaja problemy z nieostrymi zdjeciami jesli zdarza ci sie zlapac ostrosc a pozniej przekadrowywac - aparat w trybie AI AF lubi sobie wtedy wraz z przekadorwaniem zmienic i nastawiona ostrosc, w One Shot ostrosc raz nastawiona jest zablokowana do momentu puszczenia migawki i kolejnego jej przycisniecia (czyli wlasnie w czasie przekadrowywania z wcisnieta do polowy migawka).
A poza tym popatrz sobie po custom functions - moze ktoras ci sie spodoba ;)

mientki
14-10-2004, 13:18
Gdzie się ustawia siłę błysku? W jakim trybie aparat musi być ustawiony. Pogubiłem się już :)

Tomasz Golinski
14-10-2004, 13:21
Guzik JUMP a potem kolkiem.

mientki
14-10-2004, 13:31
fajnie :) napewno się przyda, dzięki za szybką odpowiedź. A wiecie może gdzie mogę znaleźć opis tych dodatkowych funkcji? Może ktoś już to opisał.

Tomasz Golinski
14-10-2004, 14:04
pare stron wczesniej

Vitez
14-10-2004, 14:59
fajnie :) napewno się przyda, dzięki za szybką odpowiedź. A wiecie może gdzie mogę znaleźć opis tych dodatkowych funkcji? Może ktoś już to opisał.
Porzadne przeczytanie tego watku w ktorym piszesz to ok 2 godz lektury... ale dzieki temu bedziesz wszystko wiedzial o tym nowym haku, historie jego powstania i nowszych wersji a takze nie bedziesz musial zadawac na jego temat pytan 8)

woland
14-10-2004, 22:55
Jak to jest z slow-sync uzywajac wbudowanej lampy blyskowej. Mowie o aparacie z wgranym rosyjskim softem. Oryginalny soft pozwala na slow-sync w trybie Av, a soft made by Wasia?

Pozdrawiam

Tomasz Golinski
14-10-2004, 23:53
Można wybrać slow-sync lub ustalony czas 1/200 w Av.

woland
15-10-2004, 00:34
Dzieki za odpowiedz :)

Synchronizacja dziala na 1 i 2 kurtyne, czy tylko na 1 ?

Tomasz Golinski
15-10-2004, 00:39
z tego co wiem to tylko 1, ale nie testowalem. chyba ze masz lampe zewn z mozliwoscia zmiany.

woland
15-10-2004, 01:07
Skoro ma dzialac tylko na jedna to dlaczego nie na 2? :) Szkoda.

Niedzwiedz
15-10-2004, 15:31
Wiecie co hacka mam bo potrzebowalem korekcji lampy , ISO 3200 i 1/200 z lampa (to działa)
ale teraz jak dokladnie sie przygladam to nie dziala:

-Mirror Lockup (nic sie nie dzieje)
-ekspozycja +/- 0,5 nie ma zawsze jest co 0,3
-AF servo dziala ale nie mozna zrobic zdjecia

czy ja mam jakis starszy soft Wasi ?

ktos probowal tych funkcji ! a jak dzialaja ktos by podeslal pliczek z tym softem w najnowszej wersji
plizzzzz

MichalP
15-10-2004, 15:37
Mirror lockup u mnie dziala bez najmniejszych problemow.. uzywam tez wezyka spustowego i jak tylko przelacze blokade podnoszenia lustra to reaguje prawidlowo..

Co do reszty do sie zgodze.. ai servo dziala ale nie daje zrobic foty

Tomasz Golinski
15-10-2004, 15:38
Niedzwiedz, mirror działa tylko przy trybie SINGLE, spradz czy nie masz CONTIN.
2. Ekspozycja jakoś dziwnie działa. W niektórych trybach jakby 1/2, ale EXIF pisze, że 1/3. Ale pojawiają się czasy jak dla 1/2.
3. servo nie działa.

(mec)
15-10-2004, 20:51
-Mirror Lockup (nic sie nie dzieje)


u mnie działa znakomicie. Wazne jest pamiętać, by wyzwalanie migawki było ustawione na pojedyncze zdjęcia.

lec
16-10-2004, 04:06
Można wybrać slow-sync lub ustalony czas 1/200 w Av.

gdzie sie aktywuje slow-sync?

woland
16-10-2004, 13:48
Można wybrać slow-sync lub ustalony czas 1/200 w Av.

gdzie sie aktywuje slow-sync?


Slow-sync dziala w trybie Av. Z wbudowana lampa tylko na 1 kurtyne.

lec
16-10-2004, 13:52
hmm, i to jest jedna z tych rzeczyktora mnie denerwuje w 300D, ze cos tam dziala tylko w jakims trybie... co to jest za Manual skoro czegos nie mozna właczyc.

Vitez
16-10-2004, 22:34
hmm, i to jest jedna z tych rzeczyktora mnie denerwuje w 300D, ze cos tam dziala tylko w jakims trybie... co to jest za Manual skoro czegos nie mozna właczyc.

I dlatego dokladnie kupilem swego czasu 10D a nie 300D - zeby tak nie marudzic "to mnie denerwuje w moim sprzecie ze costam nie dziala jak bym chcial" . W 10D jak na razie nic mnie nie denerwuje, choc moglbym wydusic z siebie pare uwag w stylu "no przydaloby sie..." - co nie znaczy ze brak tych paru *******ek (np iso w wizjerze) mnie denerwuje :P

lec
16-10-2004, 23:21
nadinterpretujesz moje słowa. jestem BARDZO zadowolony z 300D. Z tego trybu flasha moze korzystalem jak na razie kilka razy trafiajac raczej na niego przypadkiem - stad pytanie gdzie sie go wlacza. Pewnosci nie ma, ale wydaje mi sie ze w 10D tez nie mozna włączyć wszystkiego co oferuje aparat.

santiblue
17-10-2004, 00:56
Pewnosci nie ma, ale wydaje mi sie ze w 10D tez nie mozna włączyć wszystkiego co oferuje aparat.

A czego na przyklad nie mozna?

Vitez
17-10-2004, 02:57
Pewnosci nie ma, ale wydaje mi sie ze w 10D tez nie mozna włączyć wszystkiego co oferuje aparat.

To sprobuj zdobyc pewnosc :twisted: .
Napisalem ci jedna rzecz ktora zauwazylem po 10 mies uzytkowania 10D - nie da sie wlaczyc wyswietlania iso w wizjerze ;) .
Nie pisz bezsensownych argumentow na sile gdy nie jestes ich pewien :twisted: .

Btw gdybys byl BARDZO zadowolony z 300D to nie pisalbys ze cie denerwuje ? :roll:

lec
18-10-2004, 11:21
dobra, sorry ze sie odwazylem powiedziec złe słowo na 10D. Nie sprawdze tego , ale skoro tak mowicie to widocznie jestem w błedzie.

I tak, mimo kilku wad 300D jestem z niego BARDZO zadowolny. Czy to sie wzajemnie wyklucza ?

dvd2divx
18-10-2004, 11:40
No, no, właśnie nam się rodzi nowa świecka tradycja ;) Do tej pory mieliśmy walkę systemów Nikona z Canonem. A teraz będziemy mieli 300D kontra 10D itp. Jan Tadeusz Stanisławski ze swoimi wykładami "O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy" ucieszyłby się jak dalece jego pomysły wrosły w życie codzienne ... ;)
Wg. mnie nie ma idealnych aparatów co nie zmienia faktu, że każdy może być zadowolony ze swojego mimo wad. Podobnie z samochodami itp.

santiblue
18-10-2004, 13:26
dobra, sorry ze sie odwazylem powiedziec złe słowo na 10D. Nie sprawdze tego , ale skoro tak mowicie to widocznie jestem w błedzie.

I tak, mimo kilku wad 300D jestem z niego BARDZO zadowolny. Czy to sie wzajemnie wyklucza ?

Bynajmniej nie wyklucza.Grunt to samozadowolenie Mnie wkurzalo to wlasnie ze cos sie nie da i zmienilem.

[ Dodano: 21-10-2004 ]
Az nie wytrzymalem i wrzucam fragment listu kienta. Nic do niego nie mam. po prostu mnie rozbawil troszke:)

"...Czy po wgraniu nowego oprogramowania istnieje możliwość robienia zdjęć patrząc tylko na wyświetlacz?.."

dotyczy 300D/R i haka Wasi

trzpiola
25-10-2004, 04:54
hej, na wstepie chcialem sie przywitac


"...Czy po wgraniu nowego oprogramowania istnieje możliwość robienia zdjęć patrząc tylko na wyświetlacz?.."

trzeba bylo sobie nie kupowac lustrzanki, zadowolic sie jakims soniakiem f828 np. nie jestem zbyt mocny w zasadzie dzialania lustrzanki ale wydaje mi sie ze obraz trafia na wyswietlacz dopiero po zrobieniu zdjecia wowczas gdy zostanie przetworzony, jezeli sie myle to przepraszam.

od jakis 2 miesiecy bawie sie 300d odrazu wgralem mu soft od wasia i nie wiem czemu niektorym z was nie dziala ale u mnie jest wszystko tak jak ma byc. lustro sie podnosi , mam iso3200 oznaczone jako "H" i nie mam zadnych problemow z wskaznikiem bateri.

z racji ze jestem nowy mam pytanka.
znacie jakies dobre strony z kursami fotografii online, nie chodzi mi tu o np kurs agfy bo to czego sie tam mozna dowiedziec jakos automatycznie czlowiek raczej wie. rozchodzi mi sie o jakies kursy ze zdjeciami i opisami zdjec tzn nastawy i warunki. nie mam zbyt duzo czasu aby samemu poeksperymentowac pozatym zawsze lepiej sie odniesc do lektury. chodzi mi glownie o techniki, jak uzyskac to czy tamto.

drugie pytanko.
co sadzinie o 20d bo mysle nad zmiana tylko zastanawiam sie czy 10 czy 20d.
gdzies mi sie obilo o oczy skaczac po jakims forum ze 8 megapixeli to juz za duzo ze matryce sobie nie radza, ze gorna granica jest 6.3. nie doczytalem do konca postu bo odsylali mnie do jakiegos lartykulu ktorego link nie dzialal.

Yablon
25-10-2004, 16:49
Polecam wszystkim którzy mają pytania co działa a co nie w wasi firmware, lekture:
Wasia B7.1 firmware features.pdf

http://members.rogers.com/tanm/Wasia%20B7.1%20firmware%20features.pdf
(jakby nie było to google Waszym przyjacielem)


I dlatego dokladnie kupilem swego czasu 10D a nie 300D - zeby tak nie marudzic "to mnie denerwuje w moim sprzecie ze costam nie dziala jak bym chcial"

chyba tio jest chyba troszke OT
Mimo ze jestes tu moderatorem i znasz sie niezle na foceniu (szacuneczek) to mam wrażenie, że przy zbyt wielu okazjach starasz podkreslasz "lepszosc" 10D nad 300D niezależnie od tematu dyskusji. To już wygląda jak mała obsesje ;) (no offence) A moze to mnie się wydaje, lub zbyt wiele razy pod rząd trafiłem na taką wypowiedz... ;)



No, no, właśnie nam się rodzi nowa świecka tradycja Do tej pory mieliśmy walkę systemów Nikona z Canonem. A teraz będziemy mieli 300D kontra 10D itp.
Też odnoszę takie wrażenie :)
Pozdrowionka Yablon

Vitez
25-10-2004, 17:59
chyba tio jest chyba troszke OT
Mimo ze jestes tu moderatorem i znasz sie niezle na foceniu (szacuneczek) to mam wrażenie, że przy zbyt wielu okazjach starasz podkreslasz "lepszosc" 10D nad 300D niezależnie od tematu dyskusji. To już wygląda jak mała obsesje ;) (no offence) A moze to mnie się wydaje, lub zbyt wiele razy pod rząd trafiłem na taką wypowiedz... ;)


To nie obsesja. 10D jest lepszy od 300D niezaleznie czy ktos (ja czy inni) to czesto podkresla czy nie. Jest to inna klasa cenowo-jakosciowa aparatow i trzeba sie z tym pogodzic.
Za to czytasz i cytujesz wybiorczo - za kazdym razem pisze rowniez ze wybralbym 300D z hakiem, tylko ze w czasach gdy kupowalem dSLR nie bylo haka - to tez obsesja "anty - 300D" ? Wielu osobom, nie tylko na tym forum polecam 300D z hakiem i lepsze obiektywy - w zaleznosci od kwoty jaka chca wydac, ale jednoczesnie uprzedzam o wadach i zaletach tego typu wyboru, bo wady 300D ma i nie da sie tego ukryc, 10D tez je ma ale w porownaniu do 300D ma ich mniej (stad inna klasa sprzetu i inna cena).

Yablon
25-10-2004, 19:53
To nie obsesja. 10D jest lepszy od 300D niezaleznie czy ktos (ja czy inni) to czesto podkresla czy nie. Jest to inna klasa cenowo-jakosciowa aparatow i trzeba sie z tym pogodzic...

Nie zrozumieliśmy sie. Ja również uważam że 10D pod wieloma względami jest lepszy, tyle ze nie o tym jest mowa w wątku. :)
Ale, nie ma co dyskusją na ten zasmiecać ten wątek bo wyjdziemy całkiem OT.



Za to czytasz i cytujesz wybiorczo - za kazdym razem pisze rowniez ze wybralbym 300D z hakiem, tylko ze w czasach gdy kupowalem dSLR nie bylo haka - to tez obsesja "anty - 300D" ? Wielu osobom, nie tylko na tym forum polecam 300D z hakiem i lepsze obiektywy - w zaleznosci od kwoty jaka chca wydac, ale jednoczesnie uprzedzam o wadach i zaletach tego typu wyboru, bo wady 300D ma i nie da sie tego ukryc, 10D tez je ma ale w porownaniu do 300D ma ich mniej (stad inna klasa sprzetu i inna cena).

Rozsądnie gadasz. Cofam tą "obsesje". ;)
Peace :D

Pozdrowionka Yablon

santiblue
25-10-2004, 22:48
hej, na wstepie chcialem sie przywitac

Cytat:
"...Czy po wgraniu nowego oprogramowania istnieje możliwość robienia zdjęć patrząc tylko na wyświetlacz?.."


trzeba bylo sobie nie kupowac lustrzanki, zadowolic sie jakims soniakiem f828 np. nie jestem zbyt mocny w zasadzie dzialania lustrzanki ale wydaje mi sie ze obraz trafia na wyswietlacz dopiero po zrobieniu zdjecia wowczas gdy zostanie przetworzony, jezeli sie myle to przepraszam

Przeczytaj dokladnie to co napisalem 1 ( slownie: JEDNA ) linijke nad tym co zacytowales...

trzpiola
26-10-2004, 04:57
:) sorki za to male nieporozumienietroszke ostatnio jestem przemeczony i nie powinienem chyba odrazu walic w poscie ale mnie tez to pytanie rozbawilo troszke i zamyslilo mi poprzednia linijke :) sorki jeszcze raz

santiblue
26-10-2004, 08:35
:) sorki za to male nieporozumienietroszke ostatnio jestem przemeczony i nie powinienem chyba odrazu walic w poscie ale mnie tez to pytanie rozbawilo troszke i zamyslilo mi poprzednia linijke :) sorki jeszcze raz

Nie ma problema :wink:

Rajki
26-10-2004, 13:13
I dlatego dokladnie kupilem swego czasu 10D a nie 300D - zeby tak nie marudzic


Nie wiem kiedy kupowałeś 10D (ale jeżeli tu jesteś moderatorem to wnioskuję, że dawno) a wtedy chyba nie było jeszcze Wasiaware.... Chyba.... A jeżeli nie było to chyba nie było też dylematu.

finalcell
26-10-2004, 15:09
da sie na m ustawić żeby on ustawił parametry a potem je zmienić ?

Vitez
26-10-2004, 16:50
Nie wiem kiedy kupowałeś 10D (ale jeżeli tu jesteś moderatorem to wnioskuję, że dawno) a wtedy chyba nie było jeszcze Wasiaware.... Chyba.... A jeżeli nie było to chyba nie było też dylematu.

Ano nie bylo Wasiaware... to byl styczen 2004. Ale ne zaluje, 300D nawet z Wasiaware pewnie i tak by mnie wkurzal ;) , ale to juz gdybanie. Obecnie dla oszczednych nadal polecam 300D+Wasia+lepsze szkla niz np 10D/20D+tylko kit i jakies denka od sloikow typu Canona 75-300 ;) (no offense).

Magik
27-10-2004, 12:10
Juz czas najwyzszy na wgranie Wasiawera do mojego DSLRa. Moze jakas nowsza wersja jest ?

Tomasz Golinski
27-10-2004, 14:00
Nowsza niż co?

Magik
27-10-2004, 14:31
Nowsza niż co?

niz E3kr111b71.rar

MichalP
27-10-2004, 14:33
ciekawe czy wyjdzie wogole nowsza wersja niz 16 czerwiec... AI servo by sie przydalo

McKane
27-10-2004, 15:08
A nie robi moze ktos inny tego typu przerobek softu do 300D ? Bo qrcze mnie by sie przydala synchronizacja lampy na 2 kurtyne.

Vitez
27-10-2004, 18:05
A nie robi moze ktos inny tego typu przerobek softu do 300D ? Bo qrcze mnie by sie przydala synchronizacja lampy na 2 kurtyne.

Canon robi... mozesz sprobowac wersji D60, 10D, 20D :roll: ;)

Krakers
28-10-2004, 10:01
no i pewnie ucieszy nowa wiesc uzytkownikow 300D na wiosne wchodzi nowy 300d z prockiem digi 2 takim samym jak w 20d i marc II

Rafal S
28-10-2004, 11:04
Cześć,

Jestem początkującym użytkownikiem canona 300d.
Ściągnąłem już E3kr111b71.rar i teraz pytanie jak wgrać firmware na kartę bezpośrednio z komputera, nie mam czytnika.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Yablon
28-10-2004, 12:35
Przewijał się już chyba kilka razy opis instrukcji w tym wątku. Gdzieś tu:
http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=528&postdays=0&postorder=asc&start =172

Ale jak przeczytasz cały wątek, to znajdziesz odpowiedzi na to i na wiele pytań, które bedziesz miał po wgraniu wasia-firmware.

Yablon

McKane
29-10-2004, 13:40
A nie robi moze ktos inny tego typu przerobek softu do 300D ? Bo qrcze mnie by sie przydala synchronizacja lampy na 2 kurtyne.

Canon robi... mozesz sprobowac wersji D60, 10D, 20D :roll: ;)

Z desperacji chcialem juz wgrywac soft od 10D :wink: Niby *******ka z ta synchronizacja ale pewnych zdjec bez tego zrobic sie nie da. Nie ma co jednak narzekac ... trzeba pstrykac tym co sie ma a nie ciagle ogladac sie na wyzsze polki :)

krs76
01-03-2005, 19:35
canfan napisał:
wlasciwie jak ruszy Servo AF to bedzie wszystko czego mi potrzeba
Mógłby mi ktoś wyjasnić co to jest Servo AF ???

tpop
01-03-2005, 23:47
Mógłby mi ktoś wyjasnić co to jest Servo AF ??
To cos jak ciągły ogien w karabinie :) tylko ze chodzi o ostrzenie. Szczególnie przydatne do fotografowania szybko przemieszczjących się obiektów.

darpla
07-03-2005, 01:06
Wgrałęm sofcik wasiaware. I rzeczywiscie język wyboru to tylko angielski, mirror lock up działa prawidłowo, iso 3200 strasznie szumi, AI servo nie działa i na wyświtlaczu funkcyjnym ciągle skazuje ilośćpozostałych zdjęć do wykonina na 999.

A tak poza tym wszystko działą poprawnie :)

Tomasz Golinski
07-03-2005, 01:10
na wyświtlaczu funkcyjnym ciągle skazuje ilośćpozostałych zdjęć do wykonina na 999.
Nic takiego nie widziałem. U mnie normalnie jest.

darpla
07-03-2005, 01:14
U mnie jest ciągle 999 możę jest to związane z tym, żę zdjęć na razie jest nieweile, może jak zrobię więcej zdjęć i bardziej zapełnie kartę będzie wskazywało poprawnie

Tomasz Golinski
07-03-2005, 01:15
A jaką masz kartę? 4GB?

Vitez
07-03-2005, 20:54
darpla a sprawdz w jakiej jakosci/wielkosci robisz te zdjecia? U mnie tyle pokazuje jak na S przelacze :roll: (na 1GB).

darpla
08-03-2005, 13:44
Zgadza się. U mnie jest to samo. Jak na `Small` wykonuję zdjecia to właśnie wtedy jest ciągle 999. Karte mam Kingstona 1GB.

DoMiNiQuE
08-03-2005, 13:46
Zgadza się. U mnie jest to samo. Jak na `Small` wykonuję zdjecia to właśnie wtedy jest ciągle 999. Karte mam Kingstona 1GB.

masz karte 1GB i robsz fotki w najmniejszym rozmiarze? gratuluje ;)

Vitez
08-03-2005, 18:04
Zgadza się. U mnie jest to samo. Jak na `Small` wykonuję zdjecia to właśnie wtedy jest ciągle 999. Karte mam Kingstona 1GB.

A ile ci pokazuje jak przelaczysz na RAW? :roll:

b'Art
08-03-2005, 21:20
Wgrałęm sofcik wasiaware. I rzeczywiscie język wyboru to tylko angielski, mirror lock up działa prawidłowo, iso 3200 strasznie szumi, AI servo nie działa i na wyświtlaczu funkcyjnym ciągle skazuje ilośćpozostałych zdjęć do wykonina na 999.

z tymi 999 miałem problem - ale to był problem z CF em.

[ Dodano: 08-03-2005 ]
[quote][ Dodano: 03-06-2004 ]
Ma ktos moze do udostepniena instrukcje do 10d np w pdf?Najlepiej w jezyku polskim.
Dzieki,

Masz już instukcję - czy ci wysłać?

Vitez
09-03-2005, 14:11
[ Dodano: 03-06-2004 ]
Ma ktos moze do udostepniena instrukcje do 10d np w pdf?Najlepiej w jezyku polskim.
Dzieki,

Masz już instukcję - czy ci wysłać?

Instrukcja do 10D w jezyku PL w pdf jest dostepna w downloadzie w menu u gory forum :roll:

zic
09-04-2005, 09:22
czy dziala wam assist AF on/flash fire off???
nie chce dzialac mi ta funkcja.. :(
czy ktos wiec jak wlaczyc to cholerstwo??

Tomasz Golinski
09-04-2005, 09:28
nie działa i z tego co wiem, to nie da się włączyć. czekamy na nast. wersję.

no_kya
10-04-2005, 01:14
Ogólnie wsystko działa.....tylko powiedzcie mi w jakis sposób i w jakich sytuacjach wykorzystwac ten Mirror Lock Up?
No 10d toj uz wypas, ale brakowalo mi te 2 koła ;]
pozdr.
Dz.

Dzieki mozliwości wcześniejszego podniesienia lustra przez uruchomieniem migawki zuskujesz czas który pozwala na wytłumienie drgań wywołanych podniesieniem lustra; bez uruchomienia tej funkcji obie czynności następują jedna po drugiej w ułamku sekundy i przy długich ogniskowych lub bardzo dużych zbliżeniach powodują małe ale za to brzemienne w skutkach dla zdjęcia drgania aparatu na statywie - możesz wtedy zapomnieć o ostrym zdjęciu

sprawdziłem to wielokrotnie w swoim 33, który na szczęście posiada taką funkcję

zic
11-04-2005, 08:12
nie działa i z tego co wiem, to nie da się włączyć. czekamy na nast. wersję.

dzieki. czy zewnetrzna lampa np 380ex cos zmieni????

hondeczka
27-07-2005, 12:38
Witam serdecznie forumowiczow. Jestem nowym uzytkownikiem. Mam kilka pytan do doswiadczonych uzytkownikow (licze na pomoc). Nadmieniam, ze wszystkie posty przeczytalem. Mam aparat dziewiczy Canon Digital Rebel 300 z wersja oprogramowania 1.1.1.1 . I teraz moje pytania :
1. Jakie wgrac frimware (konkretnie jaki plik) ?
2. Czy po podlaczeniu aparatu za pomoca przewodu oryginalnego do laptopa z systemem XP moge plik frimware skopiowac bezposrednio na karte pamieci aparatu (nie mam czytnika do kart) ?
3. Jezeli juz bede mial plik z frimware skopiowany na karte co zrobic zeby uaktualnic oprogramowanie aparatu (nie znam angielskiego) ?
Sa to pytania laika, ale nim jestem. Prosze serdecznie o pomoc.

asterix
27-07-2005, 14:11
czesc, miliard razy to juz bylo :)

ad1. wrzucic na karte i miec zaladowane baterie na full, karte formatnieta w fat 16 najlepiej w aparacie formatowac. Wlaczyc aparat i zaakceptowac zmiane biosu

ad2. mozesz

ad3. wlaczyc czyli dac OK ktore sie pojawi na ekranie LCD

tpop
27-07-2005, 14:49
Nadmieniam, ze wszystkie posty przeczytalem.
(...)
I teraz moje pytania :
1. Jakie wgrac frimware (konkretnie jaki plik) ? przy tym pierwszym poscie moglbys juz przynajmniej nie sciemniac ;) :twisted:

hondeczka
27-07-2005, 18:52
Dzieki serdeczne za odpowiedz. Poradzilem sobie. Wgralem frimware PL.

asterix
27-07-2005, 19:31
no to za kare bedziesz teraz pierwszym 10 osobom pytajacym o wgranie firmware na priv lub PM pisal jak to zrobic :)

tpop
28-07-2005, 00:17
Poradzilem sobie. Wgralem frimware PL. Zuch chłopak :)

navy19
16-01-2006, 22:16
moze mi ktos napisac jak zgrac cracka na karte pamieci jesli niemam czytnika kart?? jest jakis program do tego???prosze o odp.pozdrawiam

Tomasz Golinski
16-01-2006, 22:22
jest gdzieś na stronie canona. kidys ktos podawal link, nie pamietam gdzie

gwozdzt
16-01-2006, 22:29
http://www.canon.co.jp/Imaging/eosdigital/E3kr_firmware-e.html

Q:How do I copy the downloaded firmware file to the CF card?
A:Two methods of copying the downloaded firmware file are provided.

If you have a CF card reader or a PC card reader*, or a notebook type personal computer with a PC card slot*, please copy the firmware file included in the downloaded data a freshly formatted CF card.
* If you use a CF card with a PC card reader or a PC card slot, a PC card adapter is necessary.
If you do not have any of the above equipment, please connect the camera and a personal computer with a USB cable*, and copy the firmware file onto the CF card in the camera. For copying, "UploadFirmware**" (utility software) is included in the downloaded data.
* For USB connection, the interface cable IFC-300PCU enclosed with the camera is necessary.
** Macintosh version of UploadFirmware requires Mac OS 9.0 to 9.2.