PDA

Zobacz pełną wersję : Sztuka Ulicy + Warsaw Summer Jazz



bebop
01-07-2005, 17:13
dzisiaj się zaczyna... idzie ktoś i gdzie? kurcze, tyle miejsc na raz...

asq
01-07-2005, 18:17
moje "pewniaki" na SU:
dzisiaj - Wesele (publika nie stoi w 1 miejscu więc łatwo focić), Jinen (zobaczymy...)
jutro - jeszcze nie wiem
niedziela - Romeo i Julia, Genesis (oba dużo wybuchów :))
poniedziałek - jeszcze nie wiem
wtorek - U2 :) :) :)
środa - Kijowski (!!!)

reszta się wyklaruje jak zrobędę gazetkę dzisiaj...

co do WSJD - plenerowe koncerty już chyba były...?

gienioo
01-07-2005, 21:51
[ http://adamiakjazz.pl/wsjd05_prog.html ]

asq
11-07-2005, 23:08
braci fotografującej było co niemiara - co jakiś czas dawałem sobie spokój z ustawianiem się, żeby nie wpaść "na linię strzału".
np.:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://foto.kondi.net/sztulicy2005-all/022/640x480)
...ale fotografii ze Sztuki Ulicy jakoś znaleźć nie mogę w sieci...

Pawel
13-07-2005, 15:04
wrzucilem kilka do siebie na wuwe www.pkfoto.art.pl - koncert ognia

pozdr
Pawel

asq
13-07-2005, 16:23
#6 i #8 są doooobre. po koncercie była fajna chwila dla reporterów - kiedy muzykanci weszli w tłum i grali - wtedy dopiero żałowałem, że nie wziąłem sprzętu (no, może jeszcze przy zimnych ogniach), ale poprzedniego dnia miałem 38' i serdecznie dość wszystkiego...

niemniej - zapraszam na moje http://foto.kondi.net/sztulicy2005/ :)

bebop
13-07-2005, 18:39
wrzucilem kilka do siebie na wuwe www.pkfoto.art.pl - koncert ognia

koncert ognia fajny. te jazzowe z Jaskółką też. Paul Brody Quintet chętnie zerknąłem, bo całość koncertu obejrzałem z lewej strony sceny skąd fociłem. i w sumie nie żałuję - nie ogarniałem kadrem całości ale nie miałem też rozpraszającego tła :-) miałeś pass czy zza taśmy tele?

moje z tego koncertu tutaj (http://www.marcinrusinowski.com/fotki/list.php?u=341) natomiast całkiem obok (http://www.marcinrusinowski.com/fotki/list.php?u=295) pstryki robione tydzień wcześniej na Septeto Nacionale.

Sztukę ulicy trochę odpuściłem - za dużo pracy było, więc tylko piątek

"Wesele" Teatru Plastycznego Makata (http://www.marcinrusinowski.com/fotki/list.php?exhibition=24&pass=public)

"Głupcy" teatru Stella Polaris (http://www.marcinrusinowski.com/fotki/list.php?exhibition=25&pass=public)

asq
13-07-2005, 18:55
"Wesele" Teatru Plastycznego Makata (http://www.marcinrusinowski.com/fotki/list.php?exhibition=24&pass=public)

chylę czoła - bo warunki na scenie były trudne (mało światła), a aktorzy cały czas w ruchu. i zachodzę w głowę, bo widziałem że paliłeś lampą bez żadnego zmiękczenia, a głębia kolorów jest super. "Basic workflow" był trochę bardziej złożony, czy czekałeś na dobre bicie reflektorów?
swoją drogą ISO 800 w trabancie produkuje już taki fajny tęczowy szum jak telewizor z niepodłączoną anteną :)


"Głupcy" teatru Stella Polaris (http://www.marcinrusinowski.com/fotki/list.php?exhibition=25&pass=public)
Stella zrobiła chyba najlepsze widowiska w tym roku, nie tylko w Warszawie. żałuj, że nie trafiłeś na paradę w sobotę na starówce. światła było aż nadto!

aha: "Statek Głupców (http://sztukaulicy.pl/strona.php?lang=p&m=6&pm=1&idrep=18&pokaz=2005)" :)

bebop
13-07-2005, 21:14
chylę czoła - bo warunki na scenie były trudne (mało światła), a aktorzy cały czas w ruchu. i zachodzę w głowę, bo widziałem że paliłeś lampą bez żadnego zmiękczenia, a głębia kolorów jest super. "Basic workflow" był trochę bardziej złożony, czy czekałeś na dobre bicie reflektorów?
swoją drogą ISO 800 w trabancie produkuje już taki fajny tęczowy szum jak telewizor z niepodłączoną anteną :)

zero lampy (nie lubię), po prostu ISO800 i EF135/2. tam na zdjęciach na www jest błędny opis - coś źle ustawiłem jako default do tego zestawu zdjęć. a takie efekty oświetleniowe ściągałem właśnie z ustawień teatralnych reflektorów. i tak Vitez napisze że niedoświetlone te koty ;-)


Stella zrobiła chyba najlepsze widowiska w tym roku, nie tylko w Warszawie. żałuj, że nie trafiłeś na paradę w sobotę na starówce. światła było aż nadto!

w sobotę to był plener a później Paul Brody Quintet na Starówce :-)


aha: "Statek Głupców (http://sztukaulicy.pl/strona.php?lang=p&m=6&pm=1&idrep=18&pokaz=2005)" :)

ano właśnie, zaraz uaktualnie na właściwą nazwę...

EDIT: właśnie zauważyłem, że na wszystkich zdjęciach mam w opisie FLASH: YES, co jest lekką bzdurą. ehhh. grzebnąć trzeba.

roger
14-07-2005, 00:11
Witam! SU nie mam za dużo:
teatr emocji i wyobraźni "motyl"(niedz,rynek nowego miasta),
Bile Divadloi "z tego obrazu już nigdy nie wyjdę" (pon, rynek nowego miasta)
teatr bretoncaffe "slam"(pon, krzywe kolo).
bretoncaffe byli niesamowici - oni po prostu tańczyli po ścianach :)
pzdr,
kj
http://chwilamoment.blogspot.com/ link----->chwila moment 4

bebop
14-07-2005, 00:33
Witam! SU nie mam za dużo:
teatr emocji i wyobraźni "motyl"(niedz,rynek nowego miasta),
Bile Divadloi "z tego obrazu już nigdy nie wyjdę" (pon, rynek nowego miasta)
teatr bretoncaffe "slam"(pon, krzywe kolo).
bretoncaffe byli niesamowici - oni po prostu tańczyli po ścianach :)
pzdr,
kj
http://chwilamoment.blogspot.com/ link----->chwila moment 4

Kasia: fajne. czym fotografujesz?

Jurek Plieth
14-07-2005, 09:18
Kasia: fajne. czym fotografujesz?
Jak to czym? Canon 20D :-D
Potwierdzam, zdjęcia fajne, a niektóre dużo więcej niż tylko fajne!

roger
14-07-2005, 10:55
Dziękuje za przychylne komentarze. Miałam troche stracha, jak sie wczesniej naczytałam innych recenzji. Zdaje sobie sprawe, ze mnóstwo moich zdjęć jest niedoskonałych technicznie, ale nieustannie pracuje nad tym :)
Fotografuje eosem 5000 (ef 28-105 3,5-4,5 IIusm), czasem practicą bcs (50 1,8) i startem, a od ok 2 miesięcy 20d (ten sam ef'owski obiektyw, niestety przelicznik ogniskowej pozbawił go mojego ukochanego szerokiego kąta).
Zajrzałam do Waszych galerii, podobają mi się, ale czemu tak mało zdjęć? Pstrykajcie więcej!!!
Pozdrawiam serdecznie,
kj

asq
14-07-2005, 11:55
Zajrzałam do Waszych galerii, podobają mi się, ale czemu tak mało zdjęć? Pstrykajcie więcej!!!
zobacz sobie pole FILENAME w galerii Marcina, a zobaczysz, że to wybór 10 ze 100. to się nazywa selekcja i ma na celu zaprezentowanie się z jak najlepszej strony, uczenie się na własnych błędach (z czasem można wybrać wśród różnych kadrów tego samego tematu, na początku drogi trzeba wybierać te dobre technicznie) i przeciwdziałanie znudzeniu odbiorcy (do 10 zdjęcia można się skupić na galerii, potem się już leeeci).

jest taki dowcip "professionals have only bigger trashcans", coś w tym jest :)

roger
14-07-2005, 12:32
zobacz sobie pole FILENAME w galerii Marcina, a zobaczysz, że to wybór 10 ze 100. to się nazywa selekcja i ma na celu zaprezentowanie się z jak najlepszej strony, uczenie się na własnych błędach (z czasem można wybrać wśród różnych kadrów tego samego tematu, na początku drogi trzeba wybierać te dobre technicznie) i przeciwdziałanie znudzeniu odbiorcy (do 10 zdjęcia można się skupić na galerii, potem się już leeeci).

jest taki dowcip "professionals have only bigger trashcans", coś w tym jest :)
...no tak, zapomniałam. chyle czoła zatem :)

bebop
14-07-2005, 14:07
zobacz sobie pole FILENAME w galerii Marcina, a zobaczysz, że to wybór 10 ze 100. to się nazywa selekcja i ma na celu zaprezentowanie się z jak najlepszej strony, uczenie się na własnych błędach (z czasem można wybrać wśród różnych kadrów tego samego tematu, na początku drogi trzeba wybierać te dobre technicznie) i przeciwdziałanie znudzeniu odbiorcy (do 10 zdjęcia można się skupić na galerii, potem się już leeeci).

no, dodajmy do tego fakt, że zdjęcie na www może wyglądać fajnie, ale test odbitkowy 20x30 je miażdży.


jest taki dowcip "professionals have only bigger trashcans", coś w tym jest :)

to jest chyba też jakiś test - próba pokory wobec tego co robisz i często mylnego (szczególnie na początku) wrażenia i przeświadczenia o jakości swojego fotografowania. całe życie się*człowiek będzie tego uczył.

Pawel
14-07-2005, 15:24
miałeś pass czy zza taśmy tele?
[/URL]
fotografowalem z za taśmy.
dobre Twoje foto. szczególnie zabawny Brian

pozdr
Paweł

bebop
14-07-2005, 15:38
fotografowalem z za taśmy.
dobre Twoje foto. szczególnie zabawny Brian

pozdr
Paweł

dzięki. ja też*zza taśmy. nie wiem czy to prawda że fotopass na ten festiwal jest płatny... a Brian - to chyba taka jazzowa wersja Angusa z AC/DC ;-) jeżeli chodzi o mimikę etc.

roger
14-07-2005, 18:31
>asq, bebop
Przykro mi, że myślicie, że jestem bezkrytyczna wobec swoich prac, jest wrecz przeciwnie. Robie zdjęcia 8 lat i, wierzcie mi, wiem co to pokora. Dopiero po tych kilku latach stwierdziłam, ze mam coś co sie nadaje do pokazania (chociaż nie każdy musi się z tym zgadzać), może to gdzieś opublikuje i posłucham cennych opinii kogoś, kto umie więcej.
Wasze przeświadczenie o moim samozachwycie jest (mam nadzieje) wynikiem nieporozumienia. Strony użytkowników tego forum to poważne, profesjonalne portfolia, które rzeczywiśćie powinny stanowić esencje twórczości.
Pisząc:"dlaczego tak mało?" i "pstrykajcie więcej!" chciałam przekazać, ze Wasze zdjęcia mi się podobają na tyle, ze chętnie obejrzałabym ich więcej, to wszystko.
Moja strona jest trochę czymś innym, traktuje ją bardziej jak dziennik-wrzucam więcej zdjęć, co nie znaczy, że nie przeprowadzam selekcji. Mam nadzieję, ze od czasu do czasu rzucicie fachowym okiem na to co robię.
Pozdrawiam,
kj

bebop
14-07-2005, 18:55
>asq, bebop
Przykro mi, że myślicie, że jestem bezkrytyczna wobec swoich prac, jest wrecz przeciwnie.

ale ja nic takiego nie miałem na myśli, a już napewno nie pod Twoim adresem! tak tylko podzieliłem się refleksją - dla wielu osób krytyczność wobec własnych prac jest bolączką. i nie dotyczy to tylko zdjęć... :-(


Robie zdjęcia 8 lat i, wierzcie mi, wiem co to pokora. Dopiero po tych kilku latach stwierdziłam, ze mam coś co sie nadaje do pokazania (chociaż nie każdy musi się z tym zgadzać), może to gdzieś opublikuje i posłucham cennych opinii kogoś, kto umie więcej.
Wasze przeświadczenie o moim samozachwycie jest (mam nadzieje) wynikiem nieporozumienia.

no. i to mocnego nieporozumienia :-)


Strony użytkowników tego forum to poważne, profesjonalne portfolia, które rzeczywiśćie powinny stanowić esencje twórczości.
Pisząc:"dlaczego tak mało?" i "pstrykajcie więcej!" chciałam przekazać, ze Wasze zdjęcia mi się podobają na tyle, ze chętnie obejrzałabym ich więcej, to wszystko.

będzie więcej, część zdjęć musi dojrzeć (albo autorów, albo szkiełek) :-)


Moja strona jest trochę czymś innym, traktuje ją bardziej jak dziennik-wrzucam więcej zdjęć, co nie znaczy, że nie przeprowadzam selekcji. Mam nadzieję, ze od czasu do czasu rzucicie fachowym okiem na to co robię.

nie no jasne - blog to blog, inna forma. ale ja naprawdę nie krytykowałem :-( :oops:

roger
14-07-2005, 19:22
Kurcze, skołowana już jestem, wydawało mi się, że te teksty o portfoliach, trashcanach i pokorze były aluzjami do mojej niewiedzy, mojego zaśmieconego bloga i mojego zadartego nosa :]
Skoro nie-to juz nie zaśmiecam wątku - co złego to nie ja
pzdr,
kj

asq
14-07-2005, 19:42
no to ja dla porządku dodam, że w żadnym razie nie sugerowałem cięcia twoich galerii, które gwoli uzupełnienia uważam za udane (bo: potrafisz opowiedzieć przez nie historię, czego osobiście mogę tylko pozazdrościć).

a z tą selekcją wypaliłem pewnie dlatego, że sam dopiero przechodzę w etap fotografowania świadomego i dopiero co się uczę co wolno pokazać publicznie. no i mam podobny dylemat, kiedy znajomi pytają "pokażesz więcej?" - na razie dopisałem sobie do skryptu galerii poziom dostępu pt. "oglądasz więcej knotów na własną odpowiedzialność", ale nie wiem czy z czasem nie skłonię się do odpowiedzi "nie, sorry, to wszystko co mam do pokazania w tym temacie".

Pawel
14-07-2005, 20:50
dzięki. ja też*zza taśmy. nie wiem czy to prawda że fotopass na ten festiwal jest płatny... a Brian - to chyba taka jazzowa wersja Angusa z AC/DC ;-) jeżeli chodzi o mimikę etc.

nie wiem jak z fotopass, pisalem do nich maila, nie bylo odpowiedzi.

swoja droga sporo fotografow tam biega. nie wiem czy zauwazyles ale jest jeden, ktory ma wszystko i wszystkich w dupie. zaslania po calosci, wlazi w obiektywy, staje skutecznie zaslaniajac widok publiki z pierwszych rzedow. ale to juz bajka na inny wątek.

pozdr

Vitez
14-07-2005, 20:57
nie wiem czy zauwazyles ale jest jeden, ktory ma wszystko i wszystkich w dupie. zaslania po calosci, wlazi w obiektywy, staje skutecznie zaslaniajac widok publiki z pierwszych rzedow

I wlasnie po to sa monopody lub ciezkie, ruskie tele ;)

bebop
14-07-2005, 23:01
nie wiem jak z fotopass, pisalem do nich maila, nie bylo odpowiedzi.

też pisałem, służbowo, nie hobbystycznie - bez odzewu. na stronie jest kontakt:

Dyrektor Public Relations, rzecznik prasowy
Iwona Strzelczyk Wojciechowska
tel. 0695-936-477

żeby nie było - dzisiaj zadzwoniłem. pani nie bardzo wie co z tymi fotopassami. ona jest od PR a fotopassy to "chyba są płatne, ale ja naprawdę nie wiem".

i skończyło się na proźbie o telefon do biura - co uczynię jutro...


swoja droga sporo fotografow tam biega. nie wiem czy zauwazyles ale jest jeden, ktory ma wszystko i wszystkich w dupie. zaslania po calosci, wlazi w obiektywy, staje skutecznie zaslaniajac widok publiki z pierwszych rzedow. ale to juz bajka na inny wątek.

hmm. to nie mam takiego wrażenia. ale może tak jak stałem to jakoś inaczej czy co... jak fotoreporteży biegają to starają się (naprawdę) nie zasłaniać - czekają z przechodzeniem aż pstryknę albo przechodzą w przykucu. może dlatego, że ja generalnie oglądam koncert przez obiektyw (bo słucham głównie - jako muzyk), więc jakoś taka może forma solidarności wobec pstrykaczy.

tak w ogóle to statystyka 1:1 canon nikon. na Paul Brody Quintet rządziły (nie)stety nikony. w tą sobotę kumpla z D70, niech się pomęczy i powzdycha później przy oglądaniu. ;-)

w każdym razie ja co tydzień biorę krzesełko wędkarsie, sadzam na nim żonę (żeby nie było biadolenia, że nie dość że w ciąży ją ciągam po koncertach, to nie ma gdzie usiąść) i sobie pstrykam.

bebop
14-07-2005, 23:03
I wlasnie po to sa monopody lub ciezkie, ruskie tele ;)

wiesz, generalnie to pogadać ludzka rzecz ;-)

pomijając naszą chęć uwiecznienia czegoś aparatem to panowie za taśmą pracują. plus oczywiście kilku krewnych i znajonych królika z głupami, którym ktoś pozwolił wejść albo sami się*nie bali...

bebop
17-07-2005, 09:48
no i udało się fotopass załatwić. sytuacja jest taka - można focić (fotoreporteży) tylko pierwsze 20 minut. co zresztą wczoraj było widać. mam nadzieję,*że z kolei za dużo nie zasłaniałem :-)

a koncert taki sobie był jak dla mnie. widać,*że panowie bez prób a lider/pomysłodawca bez koncepcji poza graniem wysypu dźwięków. no i dziury straszne. Shorter na końcu (przed ostatni numer) zabrzmiał dobrze, dobre solo altu Salesnego. Sikała i Pierończyk jakby spali. no i tragedia z brzmieniem kontrabasu, za to powinni karać. sorki ja z jazzowym gitarzystów to Joe Pass, Pat Martino, Wes rzecz jasna, Sco+spółka, nawet Pat Metheny - ale tutaj wyskakuje gostek z jakiejś chyba szóstej ligi... no nic. następny koncert może będzie lepiej.

EDIT: wstawiłem zdjęcia w wątek z moją galerią czyli tu (http://hazan.emiasto.com.pl/showthread.php?p=59995#post59995) a zdjęcia też tradycyjnie na mojej stronie - adres w stopce.