PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki obiektyw do 350D - zdjęcia zegarków



Woonski
17-12-2008, 01:35
Witam,

Przeglądałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie... i znalazłem, jednak post był z 2006 roku, a od tego czasu wiele w sprzęcie się zmieniło, ale do rzeczy.

Czy możecie polecić jakiś obiektyw do "mojego body"? Głównie chodzi o sprzęt nie drogi, bo będę go wykorzystywał do robienia zdjęć zegarków na aukcje. Póki co robie na przemian EOSem i PowerShotem A610. Obiektyw chcę wymienić, bo kitowy, nie ostrzy za dobrze, kolory też dają wiele do życzenia i przez to zdjęcia nie prezentują się okazale. Dłużej obrabiam zdjęcia w Photoshopie niż poświęcam czasu na zrobienie fot tego zegarka. Zakupiłem już namiot bezcieniowy z żarówkam 5500K i jako tako żarówki ten namiocik oświetlają. Co prawdą odbicia obiektywu na zegarkach i nienaturalne kolory czarnych tarcz to (jak zauważyłem na forum) normalka więc trzeba nieźle kombiinować ;)

Się rozpisałem... :P

Pozdrawiam

ishi
17-12-2008, 02:48
Długo się zastanawiałem przy każdym zakupiei jednocześnie wkurzałem na wpisy doświadczonych kolegów gdy słyszałem opinie typu "kup, sprawdź samemu, tylko tak się przekonasz co konkretnie dla Ciebie będzie dobre". Dziś niestety się z tym muszę zgodzić. Żeby choć trochę Ci podpowiedzieć, sprawdz obiektywy z mojej stopki, stosunek cena/jakość moim zdaniem optymalna dla amatora...

____________edit
analogowy sprzęt?

patric89
17-12-2008, 02:57
Jak zależy Ci na tanim sprzęcie to może 50mm f1,8 Wydatek nieco ponad 300zł a ostrość zjęć jak i kolory na bardzo wysokim poziomie, AF czasami szwankuje nie jest szybki ale to chyba nie jest Ci potrzebne
Ostrzy od 45cm to może być dla Ciebie ważne.

micles
17-12-2008, 11:30
Jak zegarki to coś macro. 60mm 2.8, 100mm 2.8 - to z Canona. Tamron ma jakieś 90mm 2.8. Wszystko nada się do tego co potrzebujesz.

ptrk
17-12-2008, 11:57
Tanio, to Cosina 100/3.5 macro, tyle ze skala odwzorowania 1:2
1:1 z dedykowana soczewka. Cena - jakis czas temu 300-400zl.

Jeszcze taniej to wynalazki z pierscieniem odwrotnego mocowania i na to jakies
50mm na M42. Tylko wtedy wszystko recznie ustawiasz.

aleks
17-12-2008, 12:28
Ale przepraszam, jaki to ma związek se sprzętem analogowym ?

Żeby nie było OT, proponuję: obiektyw M42 + pierścienie pośrednie + adapter M42/EOS EF

Jago
17-12-2008, 13:15
Jak zależy Ci na tanim sprzęcie to może 50mm f1,8 Wydatek nieco ponad 300zł a ostrość zjęć jak i kolory na bardzo wysokim poziomie, AF czasami szwankuje nie jest szybki ale to chyba nie jest Ci potrzebne
Ostrzy od 45cm to może być dla Ciebie ważne.


Racja - jak na niedrogi sprzęt, to jest to najlepsza propozycja. Chociaż ja na Twoim miejscu (skoro będziesz zarabiać na zdjęciach) zainwestowałbym w takie szkiełko: Canon 50 mm f/2.5 EF Macro. Kupując najtaniej po pewnym czasie będziesz żałował, że nie kupiłeś czegoś droższego tzn lepszego. Pozdrawiam.


Witam,

Przeglądałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie... i znalazłem, jednak post był z 2006 roku, a od tego czasu wiele w sprzęcie się zmieniło, ale do rzeczy.

Czy możecie polecić jakiś obiektyw do "mojego body"? Głównie chodzi o sprzęt nie drogi, bo będę go wykorzystywał do robienia zdjęć zegarków na aukcje. Póki co robie na przemian EOSem i PowerShotem A610. Obiektyw chcę wymienić, bo kitowy, nie ostrzy za dobrze, kolory też dają wiele do życzenia i przez to zdjęcia nie prezentują się okazale. Dłużej obrabiam zdjęcia w Photoshopie niż poświęcam czasu na zrobienie fot tego zegarka. Zakupiłem już namiot bezcieniowy z żarówkam 5500K i jako tako żarówki ten namiocik oświetlają. Co prawdą odbicia obiektywu na zegarkach i nienaturalne kolory czarnych tarcz to (jak zauważyłem na forum) normalka więc trzeba nieźle kombiinować ;)

Się rozpisałem... :P

Pozdrawiam

Poczytaj tutaj: http://canon-board.info/showthread.php?t=41541 Powinno Ciebie zainteresować.

nor
18-12-2008, 17:17
Do 350D proponuję:
- Canona EF 50mm f/2.5 macro. Stara konstrukcja, dość wolny AF (w Twoim przypadku nie ma to znaczenia), ale za to niedroga i dobrej jakości. Powiekszenie 1:2 co przy zegarkach IMO wystarcza. W razie potrzeby mozna tez dokupic dedykowany konwerter do 1:1.
- Alternatywa to Canon EF-S 60mm f/2.8 USM macro szybszy AF, lepsza jakość obrazowania i 1:1, ale tez 60 mm więc nieco trzeba się oddalić, wyzsza cena i EF-S (nie nadaje sie na FF, jesli chciałbyś z czasem zmienić)

100mm a tym bardziej 180mm macro przy 350d do focenia zegarków nie ma IMO sensu.

M42 nie polecam - taniej, ale jakośc jednak dużo nizsza.

Inna opcja to Canon 50mm/1.8 (400pln) + pierścienie pośrednie.

Rozumiem że statyw masz ?

Woonski
20-12-2008, 01:38
Długo się zastanawiałem przy każdym zakupiei jednocześnie wkurzałem na wpisy doświadczonych kolegów gdy słyszałem opinie typu "kup, sprawdź samemu, tylko tak się przekonasz co konkretnie dla Ciebie będzie dobre". Dziś niestety się z tym muszę zgodzić.

No tak tylko kupić i żałować to też nie za dobrze, dlatego lepiej sięgnąć po poradę osoby które już się znają lub miały styczność z konkretnymi sytuacjami ;)


Racja - jak na niedrogi sprzęt, to jest to najlepsza propozycja. Chociaż ja na Twoim miejscu (skoro będziesz zarabiać na zdjęciach) zainwestowałbym w takie szkiełko: Canon 50 mm f/2.5 EF Macro.

Hmm... bardziej mam zamiar zarabiać na zegarkach niż na zdjeciach :)


Rozumiem że statyw masz ?

Mam, tylko nie bardzo z niego korszytam bo jest torchę wysoki, a namiot stawiam na ziemi. Dlatego z pomocą przychodzą mi skrzynki, lub steropian ;D


Canona EF 50mm f/2.5 macro

Kurde 800 zł, trochę dużo jak tylko uzupełnienie aukcji o fajne fotki :( Myślałem co do 400zł. Jeżeli obiektyw będę wykorzystywał tylko i wyłącznie do robienia od czasu do czasu fot zegarków :S

Jeśli chodzi o zdjęcia to póki co robie tak:

http://sklep.studioselect.pl/allegro/zegarki/firstime/2247M_1.jpg

http://sklep.studioselect.pl/allegro/zegarki/rubicon/1024_2.jpg

http://sklep.studioselect.pl/allegro/zegarki/casio/EF-317D_1b.jpg

http://sklep.studioselect.pl/allegro/zegarki/rubicon/10A80_3.jpg

Wiem, że są jasne i efekty photoshopa aż kipią, ale że tak powiem taki mam styl robienia zdjęć zegarków i photoshopem się ratuje, żeby to było przyjemne dla oka ;P

irekaro
20-12-2008, 14:35
jak do zegarków to śmiało można polecić INDUSTAR 61L/Z , oraz WOŁNA ,obydwa ruskie. praktycznie nie mające odpowiedników w tej klasie, i za tą cenę. ostrzenie poprzez adapter tyko manualne ale myślę, że zegarek poczeka...

Teoysta
21-12-2008, 03:12
Zdecydowanie obiektyw do macro, zdecydowanie pierscienie posrednie. najtaniej wyjdzie w tym przypadku m42. I pierscienie tanie. Wez pod uwage ze kupujacy na allegro nie znaja sie na fotografii i Twoje zdjecia juz napewno dla wsystkich wygladaja bardzo profesjonalnie. Zeby odnosic sukcesy na allegro polecam przylozyc sie do chwytliwego opisu. A co do kolorow - zawsze jest PS ;)