PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc "karta niesformatowana" co robić!?



blacha
16-12-2008, 10:40
Witam!
wczoraj przy próbie zczytania zdjęć z karty, wystąpił jakiś problem z kopiowaniem.... teraz komputer zawiesza sie gdy tylko chce wejść przez czytnik na kartę, a aparat mówi ze "karta jest nie sformatowana" co robić znalazłem taki wątek http://canon-board.info/showthread.php?t=22728&highlight=karta+niesformatowana
ale nie znam angielskiego za bardzo...:oops:
a nie chce zepsuć zdjęć...
karta to sandisc 4gb extreme III aparat 40d (jeśli bedzie to pomocne)

proszę o pomoc...

Bodzius
16-12-2008, 11:07
Spróbuj najpierw po kabelku, przez aparat. A jeśli nie pomorze to potraktuj kartę programem do odzyskiwania zdjęć, nawet tym który masz dołączony do SanDiska :-D

KMV10
16-12-2008, 12:38
a) czy czytnik jest sprawny, czy dobrze działa z innymi kartami
b) jeśli czytnik sprawny to: z sandiskami jest dostarczane oprogramowanie (RescuePro) do odzysku zdjęć - zainstaluj i skorzystaj.

adamskladak
16-12-2008, 21:59
mialem podobny problem ale nie mialem rzadnych waznych zdjec na karcie wiec ja sformatowalem w aparacie i juz :) a na twoim miejscu jak liczysz na foty to uzyj jakiegos programu do odzyskiwania jak wyzej koledzy radza

optick
01-01-2009, 02:15
To ja mam podobny problem, tyle, że po upadku czytnik kart nie chce działać.
Widzi wszystkie karty, ale jako niesformatowane, a gdy chce formatować to wyskakuje informacja, ze niewłaściwa karta.
Aparat upadł na stronę prawą czyli tą gdzie mieści się czytnik karty.
Gdy włączam aparat z każdą karta jaką mam wyświetlacz nie chce się zaświecić i dopiero pstryknięcie wywołuje zaświecenie wyświetlacza, co innego jest gdy włączam aparat bez karty, wtedy procedury wszystkie są poprawne.
Mogę jedynie domyślać się, że uszkodziłem jakiś wewnętrzny mechanizm i pocieszać się tym, że da się to naprawić. :)

Dodam, że jestem z warszawy, a moją 450tkę jakieś 2 mc temu sprowadziłem ze stanów.

Co powinienem teraz zrobić ?

Vitez
01-01-2009, 04:34
Co powinienem teraz zrobić ?

1. Udać się na Żytnią: www.e-csi.pl
2. Zapłacić ok 350zł za naprawę czytnika w aparacie: http://canon-board.info/showpost.php?p=435154&postcount=71
3. Mieć nauczkę że w USA kupuje się tylko obiektywy (bo rzxadziej sie psują) o ile kurs jest korzystny, a aparaty kupuje się tylko z Unii Europejskiej by zachować gwarancję.

Ewentualnie 4. Sprawdzić w alternatywnych serwisach czy nie taniej, np ten:
http://canon-board.info/showpost.php?p=430365&postcount=68

optick
01-01-2009, 05:01
Pozostaje mi podziękować Tobie :) Vitez.
O efektach poinformuję. Cieszę się, że to tylko czytnik :), szkoda strasznie zdjęć bo było 4 gb naprawdę fajnych portretów podchmielonych "Sylwestowa nocą" dziewczyn :) .. no nic.. za rok też się nawalą ;) Heheh

Szczęśliwego Nowego roku i dobrego focenia :)

rallus
01-01-2009, 13:39
3. Mieć nauczkę że w USA kupuje się tylko obiektywy (bo rzxadziej sie psują) o ile kurs jest korzystny, a aparaty kupuje się tylko z Unii Europejskiej by zachować gwarancję.



Tylko, że żadna gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych pochodzących z zewnątrz. A tu kolega pisze wyraźnie, że aparat mu upadł.

Plaut
01-01-2009, 14:47
Spróbuj odzyskać dane za pomocą PC Inspector File Recovery.
http://www.download.net.pl/1613/PC-Inspector-File-Recovery/

Mi udało się odzyskać 100% utraconych zdięć z karty :)

Vitez
02-01-2009, 20:10
szkoda strasznie zdjęć bo było 4 gb naprawdę fajnych portretów podchmielonych "Sylwestowa nocą" dziewczyn :)

Ale... ty uszkodziłeś czytnik kart w aparacie a nie samą kartę pamięci. Co za problem po naprawie odczytać spokojnie te fotki? Albo kupić zewnętrzny czytnik kart do komputera na USB?
Raczej wątpię że straciłeś te zdjęcia.


Tylko, że żadna gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych pochodzących z zewnątrz. A tu kolega pisze wyraźnie, że aparat mu upadł.

To już strefa gdybań ale jeśli na aparacie nie widać wyraźnie śladów upadku to jak serwis może się dowiedzieć że czytnik nie padł sam z siebie? To się zdarza i wtedy są naprawiane w ramach gwarancji.
Aparaty nie mają czarnych skrzynek, więc nie odczytają co się z nim działo.

optick
03-01-2009, 18:36
Ale... ty uszkodziłeś czytnik kart w aparacie a nie samą kartę pamięci. Co za problem po naprawie odczytać spokojnie te fotki? Albo kupić zewnętrzny czytnik kart do komputera na USB?
Raczej wątpię że straciłeś te zdjęcia.


Już odczytalem kartę z aparatu na komputerze i była ona sformatowana. Może zrobilem to w momencie reanimowania go zaraz po upadku.
Mam czytnik wbudowany w komputer jak i zewnętrzny który otrzymałem przy zakupie dodatkowych kart. ScanDisc czytnik plus karta 4GB Ultra II, Kingston 4 GB (ze złotym trójkątem) oraz TOSHIBA 4 GB ...
"Sformatowała się" karta Kingston, ktora akurat była w aparacie ..

Ale dziękuje za poprzedniego posta w którym mi dostarczyłeś info o naprawie.

Vitez
04-01-2009, 02:23
Już odczytalem kartę z aparatu na komputerze i była ona sformatowana. Może zrobilem to w momencie reanimowania go zaraz po upadku.
Mam czytnik wbudowany w komputer jak i zewnętrzny który otrzymałem przy zakupie dodatkowych kart. ScanDisc czytnik plus karta 4GB Ultra II, Kingston 4 GB (ze złotym trójkątem) oraz TOSHIBA 4 GB ...
"Sformatowała się" karta Kingston, ktora akurat była w aparacie ..

Ale dziękuje za poprzedniego posta w którym mi dostarczyłeś info o naprawie.

Mi ze sformatowanej karty dwa softy ładnie odzyskują zdjęcia - Sandisk Image Recovery czy jakoś tak i Ontrack Easy Recovery.
Jak widzę masz kartę SanDisc (nie wiem skąd Ci sie wzięło ScanDisc :roll: ) więc powinieneś mieć odpowiedni soft do odzysku danych - z Kingstonem tez zadziała.