PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie aparatu



mizoo
15-12-2008, 18:00
Czesc wszystkim! Jestem nowy. ;) Nowy na forum jak i pod wzgledem doswiadczenia z dSLR-ami (co to rok czasu). Milo widziec tak duze forum marki.

Kupilem pare tygodni temu 40D oraz calkiem mila torbe lowepro zeby aparat mial milo i wygodnie a ja latwy dostep. ;)
Pojechalem w gory, wzialem plecak na stok i dorzucilem do kieszonki (tej wyzszej) dwie mrozone kawki 'Emmi' (polecam kazdemu, pyszne). Nim zdazylem je wyjac i podzielic sie ze znajoma zaliczylem upadek i kawka sie rozlala. Scianki dolnej czesci plecaka sie nia nasaczyly i aparat z zewnatrz sie troche przybrudzil. Nie da sie wyczyscic szczelin od przyciskow wlasnorecznie wiec aparat bedzie trzeba rozkrecic.

Mam do was stad pytanie: Gdzie moge przeprowadzic taka operacje (najlepiej w Warszawie)? Aparat mam na gwarancji (kupilem nowy pare tyg. temu), ktorej nie chcialbym stracic.

Pozdrowienia,
miz

mate00sh
15-12-2008, 19:22
Tylko serwis Canona na Żytniej.

patric89
15-12-2008, 19:24
napisałeś że najlepiej warszawa - to najlepiej serwis canona :)

mizoo
24-12-2008, 02:13
Dzieki za info. Pojechalem na Zytnia oczywiscie i oddalem aparat do czyszczenia. Usluga kosztowala mnie 200zl. Gratis, podejrzewam, zostalo zaktualizowane oprogramowanie - chyba, ze usluga czyszczenia nie kosztuje 200zl a aktualizacja f/w zostala doliczona bez poinformowania mnie.
Wszystko trwalo prawie tydzien czasu. Aparat zostal wyczyszczony "w miare". Generalnie ocenilbym to na 3+. Jak za 200zl to ktos wyjatkowo oszczedzil swojego wysilku. Mniejsza o to jednak.
Moja wersja firmware-u to 1.1.1. Nie mam pojecia na ile poprawia on jakiekolwiek bledy poniewaz wczesniej wypstrykalem ledwo 1500 zdjec i nie mialem zadnych problemow - az do teraz.

Nie wiem dlaczego ale po "czyszczeniu" przestaly mi dzialac wszystkie klawisze pod wyswietlaczem tj. "play, kosz, info" itd. Wszystkie inne dzialaja ale te wyjatkowo nie chca. Czy moglo to gdzies zostac wylaczone czy moze jednak ktos uszkodzil plytke w aparacie podczas "zabiegu"?

piast9
24-12-2008, 02:58
"Ktoś" mógł również "zapomnieć" podłączyć stosowny kabelek do płyty głównej. Reklamuj naprawę.