PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w dyskotece



lukas_78
01-06-2004, 10:43
Czy ma ktoś pomysł na ustawienia (Canon A 70, A 80) aby zrobić dobre i ostre fotki na prawdziwej dyskotece.

Nie wiem czy to moja wina czy aparatu, ale zdjęcia nie wychodzą takie jakbym chciał. (mała ostrość)

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=338988

Chodzi mi o wasze doświadczenie przy robieniu zdjęć gdzie jest słabe oświetlenie, a obiekty fotografowane w ruchu?

P o z d r a w i a m ! :roll:

mroczny
01-06-2004, 18:40
Chodzi mi o wasze doświadczenie przy robieniu zdjęć gdzie jest słabe oświetlenie, a obiekty fotografowane w ruchu?
Ciekawe efekty osiągniesz przy dłuższym czasie naświetlania, co pradwa nie zabardzo ci się uda A70/80 coś zdziałąć, bo nie ma zewnętrzenej lampy do podpięcia <wtedy jakiś strobo by się włączyło i lepiejby poszło> więc szuakj miejsc o stałym w miarę dobrym oświetleniu <a raczej celu obiekty w takich warunkach>

Vitez
01-06-2004, 20:20
Tym sprzetem to mozna glownie na szczescie liczyc. G3 robilem tak: tryb P, glownie bez lampy, a jak z lampa to synchro na zamkneicie migawki (2nd curtain) i lapalem jak leci - liczac ze w ktoryms zjdeciu aparat zlapie ostrosc bo mimo wielu kolorowych swiatel za ciemno bylo na skuteczny AF, na manualne ostrzenie rowniez ciemno.

Gdybym mial teraz robic na koncertach, dyskotekach to wzorowalbym sie na specjaliscie i uzyl ustawien podobnych jak on:
http://www.alef.poznan.pl/

lukas_78
01-06-2004, 23:48
hmm :? no to się troszkę załamałem czy mam zmienić aparat żeby robić takie foty ?

wiem na pewno powiecie że tak, no ale coż narazie będę pstrykał takim...

Dzieki za pomoc :)

Vitez
02-06-2004, 12:03
hmm :? no to się troszkę załamałem czy mam zmienić aparat żeby robić takie foty ?


Mozesz ewentualnie ze statywu bo z G3 ci ISO400 i taki czas naswietlania z taka jakoscia nie wyjdzie. Na iso200 cos wyjdzie ale czasy bedziesz mial ok 0.5 sek - z reki nie utrzymasz, a jakos dziwnie by bylo rozstawiac statyw na dyskotece 8) . Poza tym przy takim czasie to zamiast ludzi duchy ci raczej wyjda.