PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskiwanie zdjec



blubox
20-10-2006, 14:50
Mój problem to odzyskanie fotek. Niestety nie znalazłem dla siebie żadnej podpowiedzi. Proszę o pomoc. Przez przypadek w trakcie sesji fotograficznej wykasowałem sobie ok 40 fotek z karty. Przy pomocy podesłanego mi programu EasyRecovery utracone pliki odtworzyłem (canon EOS 300D) zapisały się jako /przykład/ _RW_1847.CRW oraz _RW_1847.THM wielkość plików wskazuje na to że są one całe oraz ikona wyświetlana jest programu graficznej przeglądarki. Niestety nie mogę ich otworzyć wyświetla się komunikat (nie mogę rozpoznać nagłówka pliku - nieznany format pliku.) walczę z tym już od miesiąca. Bardzo mi zależy na tych fotkach. Czy ktoś mógłby mi pomóc! :roll: :oops:

senturion
20-10-2006, 15:20
CRW jest to plik ze zdjeciem w formacie RAW wiec musisz uzyć najlepiej programu dołaczeonego z aparatem (nie pamietam dokładnie jakiego) i wyciagnac sobie JPG. ten drugi to raczej wg mnie plik programu do odzyskiwania zdjęć taki trymczasowy wspomagający.

jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi.

Rob
20-10-2006, 15:44
Mój problem to odzyskanie fotek. Niestety nie znalazłem dla siebie żadnej podpowiedzi. Proszę o pomoc. Przez przypadek w trakcie sesji fotograficznej wykasowałem sobie ok 40 fotek z karty. Przy pomocy podesłanego mi programu EasyRecovery utracone pliki odtworzyłem (canon EOS 300D) zapisały się jako /przykład/ _RW_1847.CRW oraz _RW_1847.THM wielkość plików wskazuje na to że są one całe oraz ikona wyświetlana jest programu graficznej przeglądarki. Niestety nie mogę ich otworzyć wyświetla się komunikat (nie mogę rozpoznać nagłówka pliku - nieznany format pliku.) walczę z tym już od miesiąca. Bardzo mi zależy na tych fotkach. Czy ktoś mógłby mi pomóc! :roll: :oops:

Może spróbuj tego programu - Digital Photo Recovery:
http://www.artplus.hr/adapps/eng/downloads.htm

Bezpłatny, łatwy w obsłudze i dość skuteczny.

Robert

strus_pedziwiatr
20-10-2006, 18:25
/przykład/ _RW_1847.CRW oraz _RW_1847.THM ....Bardzo mi zależy na tych fotkach. Czy ktoś mógłby mi pomóc! :roll: :oops:

Najważniejsze są pliki CRW - to ten właściwy RAW, THM to małe pliki pomocnicze dla CRW i przy eksporcie do jpg-a nie będą potrzebne. Żeby podejrzeć ich (CRW) zawartość wystarczy IrfanView w najnowszej wersji albo DirectoryOpus.
Żeby wyeksportować z RAW obrazki do JPG-a trzeba użyć jednego z programów do obróbki RAW - poszukaj na forum. Dla CRW natywnie przeznaczony przez Canona jest Digital Photo Professional (DPP) - powinieneś mieć go na płycie dołączonej do aparatu. O ile wstępny podgląd w IrfanView wypadnie pomyślnie to i DPP (lub RawShooter, lub jeszcze parę innych) pozwoli Ci wyeksportować jpg-i.

kopek
23-03-2008, 14:55
Witam,
jakieś 3 minuty temu wykasowałem niechcący jakies 5gb zdjęć. Niestety nie ma ich w koszu :/ Wiecie może czy da się to odzyskać i jak? Z góry dzięki.
Pozdrawiam!

chavez
23-03-2008, 15:08
Najlepiej nie zapisuj niczego na dysk. Bo im mniej na nim pracujesz tym łatwiej odzyskać dane. Użyj jakiegoś programu do odzyskiwania danych np: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=379&PC+Inspector+File+Recovery+4.0 . Nie używałem tego programu, ale powinien zadziałać.

skoku
23-03-2008, 15:20
ja uzywam file scavenger. i jest ok. uzywalem ontrack data recovery ale jpgi mialy po 5gb. ;)

Toffic
23-03-2008, 16:35
W podobnym przypadku użyłem PC INSPECTOR File Recovery. Odzyskałem wszystko (partycja NTFS), a też było tego trochę. Tak jak napisał Chavez dopóki nie użyjesz tego programiku staraj się nic nie zapisywać na tej partycji.
Powodzenia

pawel-foto
23-03-2008, 17:02
Mogę się podczepić?
W dysku w DATABANKU nagle straciłem wszystkie katalogi razem z fotkami. Jak to odzyskać razem ze strukturą katalogów?Bo inaczej nie upożądkuję 30Gb zdjęć-szczególnie tych z meczy. No i część jest w RAWach.Dyku nie używałem od tamtego okresu.

orte
23-03-2008, 17:14
No ja akurat wczoraj skorzystałem z PC INSPECTOR Smart Recovery 4.5, z tym że ja musiałem odzyskać ponad 170 RAW-ów (CR2) z karty.
Rodzinka z dziećmi przyjechała i wystarczyła chwila w ich rekach ;-)
Program miałem na cd od czytnika kart (HAMA), moge tylko go polecic :-)

pawel-foto
23-03-2008, 17:38
No ja akurat wczoraj skorzystałem z PC INSPECTOR Smart Recovery 4.5, z tym że ja musiałem odzyskać ponad 170 RAW-ów (CR2) z karty.
Rodzinka z dziećmi przyjechała i wystarczyła chwila w ich rekach ;-)
Program miałem na cd od czytnika kart (HAMA), moge tylko go polecic :-)

Ale nie odzyskuje z oryginalnymi nazwami tylko nadaje swoje nazwy?

Mac
23-03-2008, 17:47
No niestety PC INSPECTOR nadaje swoje nazwy ale zaletą jest, że działa wydajnie i skutecznie. Poza tym SanDisk dodaje jakiś soft do odzysku ale nie miałem powodu go używać.

rolaj
23-03-2008, 18:09
Poza tym SanDisk dodaje jakiś soft do odzysku ale nie miałem powodu go używać.
Ten soft nazywa się RescuePRO i dodawany jest do kart. Mam na stałe w laptoku i już - niestety - musiałem 2 x z niego korzystać. Bo mi się paluszki omskły, rozum nie nadążył i wykasowałem kartę ;). Jest bardzo dobry, ze zdjęciami radzi sobie lepiej niż E.R. Pro Ontracka.

Tezet-gdynia
23-03-2008, 18:34
Dobrym programem jest jeszcze testdisk ale to w przypadku gdy zniknie np. tablica alokacji plikow czyli probojac wejsc na dysk ukazuje sie komunikat np. "dysk jest niesformatowany, czy sformatowac teraz ??" juz z 3 razy odzyskalem tak cale dyski po 120gb ;) na oficjalnej stronie sa przyklady uzycia itp ;) Jednym zdaniem, odzyskiwanie danych latwe nie jest :|

Chemik11
23-03-2008, 18:40
Mozesz sprobowac tez GetDataBack (sa rozne wersje pod rozne systemy plikow). Kilka dni temu kolega za jego pomoca odzyskal dane po formatowaniu dysku (na dodatek ze zmiana systemu plikow). Mozna znalezc wersje testowa w Internecie.

kopek
23-03-2008, 18:56
Uzyłe przed chwilą DataRecovery ale niestety więksość jpg-ów nie działa. Zaraz sprawdzę te programy co podaliście.

MuNiO
25-03-2008, 02:30
Mogę się podczepić?
W dysku w DATABANKU nagle straciłem wszystkie katalogi razem z fotkami. Jak to odzyskać razem ze strukturą katalogów?Bo inaczej nie upożądkuję 30Gb zdjęć-szczególnie tych z meczy. No i część jest w RAWach.Dyku nie używałem od tamtego okresu.


Odlaczyc dysk od databanku, podlaczyc przez przejsciowke 2.5 - 3.5 lub podpiac pod zwykla kieszen 2,5 na usb. Uzyc GetDataBack, przeskanowac dysk tym programem. Po przeskanowaniu kopiujesz pliki poprzez program na dowolne wybrane miejsce.

kopek
25-03-2008, 14:25
Niestety ale nie udało mi się odzykac większości zdjęc (prawde mówiąc odzyskałem jakieś 10%). Ale dzięki za pomoc :)

płuciennik
25-04-2008, 09:17
Witam ma taki maly problem. Wrzucilem na kompa zdjecia z aparatu, wszystko ladnie sie zgralo, zdjecia sa wszystko jest ok. Po tygodniu chce pokazac zdjecia znajomemu a tu zostaly same ikonki i nazwy zdjec, brak podladu a przy otwarciu pisze ze podlagad obrazu niedostepny. Czy da sie to jakos odzyskac bo przeciez fizycznie nikt nieusunal tych zdjec? Dziekuje za pomoc:-D

aleks
25-04-2008, 10:13
Pewnie, że da sie odzyskać :)
Jest nawet sporo darmowych programów do odzyskiwania plików (wygoogluj sobie, nazw nie pamiętam).

diaks
25-04-2008, 10:28
A jaką wielkość mają te pliki co zostały?

Arashi
25-04-2008, 12:56
płuciennik może to banalne ale kiedyś tez tak miałam ze zdjęciami i wystarczyło wejść w ustawienie jednego ze zdjęć "właściwości" i zmienić program którym sie je otwiera wtedy zainstalowałam infranview i do tej pory sie otwierają normalnie.

płuciennik
25-04-2008, 13:00
A jaką wielkość mają te pliki co zostały?

no teraz wyglada na to ze maja 0 bajtow

KORD/EPKK
03-05-2008, 06:17
Nazwa juz padla w watku ale jeszcze raz : Easy Recovery professional np. 6.0
I wszystko jasne - chyba najlepszy z przystepnej grupy cenowej dla tych co zajmuja sie odzyskiem.
Odzyskiwanie z kart - za pomoca czytnika , z twardzieli - podlaczyc jako dysk zewnetrzny. I nie ma mozliwosci zeby nie odzyskac - no chyba ze nadpisany . Nawet w miejscu gdzie powstaja bady fizyczne po dniu grzebania odzyskal plik. jeden mankament - trzeba miec jakis w miare wydajny i niepotrzebny komputer , troche miejsca na dysku - bo program troche czasu zajmuje...

GeoS
05-05-2008, 21:30
Potwierdzam, ze EasyRecovery Professional jest swietny. Udalo mi sie odzyskac 3 utracone partycje (prawdopodobnie padla tablica allokacji plikow - ojciec sie bawil, wiec dokladnie nie wiem co zrobil) i to co na nich bylo najwazniejsze - wszystkie fotki :)

Superman
02-08-2008, 22:36
Cześć jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość a oto mój problem nie chcąco sformatowałem kartę ze zdjęciami z wakacji czy jest jakiś program aby odzyskać te dane

bertold
02-08-2008, 22:39
www.recovermyfiles.com

popi
03-08-2008, 08:34
albo ten co dolacza sandisk do kart (RescuePro), albo EasyRecovery

tom170
03-08-2008, 09:54
widze, że już dostałeś kilka odpowiedzi ale jesli mimo wszystko nie uda Ci sie odzyskac danych to ci pomoge... Tylko nie rob zadnych fotek na tej karcie bo jak zapisales inne zdjecia po formacie to tych, ktore byly w tym miejscu mozesz juz nie odzyskac.

Superman
05-08-2008, 23:55
wiem że było już to wiele razy na forum ale chodzi mi o to że :
1. miałem już narobionych kilka zdjęć na karcie
2. nie chcąco dałem formatuj na aparacie
3. a potem dałem jeszcze raz formatuj ale teraz dałem pełne (nie wiem po co to dawałem)
4. później narobiłem jeszcze kilka fotek
5. teraz jak chce odzyskac tamte zdjęcie sprzed formata to nie moge
bo w każdym programie znajduje mi zdjęcia które są na karcie czyli te zrobione później

i tutaj moja prośba czy mógł by mi ktoś to wytłumaczyc i podać jakiś dobry program żeby odzyskac te zdjęcia

Vizzle
06-08-2008, 00:01
Marnie to widzę, pełen format (zapewne zerowanie komórek/nadpis), potem jeszcze nadpis danymi z "nowych zdjęć". Oprogramowanie nie da rady na pewno.

Odzyskiwanie do 7 nadpisów z dysków HDD jest możliwe, gdyż głowica nie trafia perfekcyjnie w ten sam punkt (ścieżkę), na karcie FLASH takowej możliwości nie ma.

Może ktoś, coś podpowie, ja jednak bym się nie nastawiał.

Krzychu
06-08-2008, 06:46
Jak je nadpisałeś to jest po jabłkach generalnie...

stratus
06-08-2008, 08:05
Nie wiem czy coś pomoże ale polecam artykuł w FOTO-VIDEO ze stycznia 2008 - dosyć obszernie opisano problem i przetestowano programy do odzyskiwania danych.
Polecam PC INSPECTOR FILE RECOVERY - odzyskiwałem RAWy z uszkodzonego logicznie HDD bardzo powolny ale skuteczny ok 10 GB odzyskiwał całą dobę :)
Nie był jednak nadpisywany i kart FLESH również nie odzyskiwałem - spróbowac nie zaszkodzi.
Również polecany DATA DISC RECOVERY - nie używałem ale podobno szybszy i tak samo skuteczny
Oczywiście oba na licencji freeware :)

Patryk_mirek
06-08-2008, 08:29
spróbuj easy recovery i opcja "ignore fat" czy jakos tak...
(easy recovery jest imho najlepszym programem do odzysku danych)

stratus
06-08-2008, 14:59
spróbuj easy recovery i opcja "ignore fat" czy jakos tak...
(easy recovery jest imho najlepszym programem do odzysku danych)

to prawda że to najlepszy i chętnie też bym z niego korzystał ale 1000 PLN w wersji DATA RECOVERY lub 2500 PLN w wersji PROFESSIONAL wolę przeznaczyć na dokładkę do dobrego szkła :)
Pewnie ten człowiek w potrzebie również nie ma na zbyciu takiej kasy :)

popi
06-08-2008, 16:21
a no kosztuje swoje, ale trzeba sobie radzić :D:D:D Photoshop tez nie jest tani a ile osób go ma :P:P:P:P

Lulu1988
21-10-2008, 12:27
Padło teraz na mnie :cry:
Robię sobie po ludzku zdjęcia, a tu nagle mi wyskakuje "err CF". Zdjęć w ogóle nie mogę wyświetlić w podglądzie aparatu, po wsadzeniu do czytnika nie ma żadnej reakcji.
Czym i jak mógłbym odzyskać fotki ze 'SPSUTEJ' karty?

Piotrekp
15-12-2008, 00:19
Witam,

Mam maly problem. Na moim Eosie 350d jakis czas temu formatowalem karte ( funkcja formatu w aparacie), okazalo sie ze moja dziewczyna przez pomylke wykasowala sobie jedno zdjecie z komputera.

Oczywiscie teraz moim zadaniem jest odzyskanie tego zdjecia ( jej najbardziej ulubione :) ). Powiedzialem jej ze sie nie da i teraz chce jej zrobic mala niespodzianke i dac to zdjecie. Okazalo sie ze to nie jest takie proste jak myslalem na poczatku.

Do tej pory probowalem kilkoma programami. Najlepszy byl Zero assuption recovery 8.3, ale niestety odzyskal mi to zdjecie do polowy. Moze macie jakis pomysl co moge z tym zrobic. Moze jakis inny program lepszy od tego.

Dzwonilem do firmy ktora sie tym zajmuje, ale oni powiedzieli ze juz za pozno bo wlozylem karte do czytnika.

Bede bardzo wdzieczny za kazde wskazowki

pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A moze w tym programie moge zmienic jakies ustawienia zeby dokladniej przeszukiwal??

arturs
15-12-2008, 01:09
robiłeś od tamtego czasu jakieś zdjęcia?

Piotrekp
15-12-2008, 01:25
robiłeś od tamtego czasu jakieś zdjęcia?

Nie, karta jest czysta i nie ruszana od tamtej pory. Wiekszosc zdjec mi odtworzyl. Kilka jest do polowy ok, a druga czesc siwy ekran albo poziome paski kolorowe.

arturs
15-12-2008, 01:35
Nie, karta jest czysta i nie ruszana od tamtej pory. Wiekszosc zdjec mi odtworzyl. Kilka jest do polowy ok, a druga czesc siwy ekran albo poziome paski kolorowe.

Hm.. dziwne z tymi paskami - co do programu polecam RESCUEPRO - jak masz może przypadkiem kartę SanDiska to jest na płycie dołączanej do karty.. działa bez zarzutu

jarekb17
15-12-2008, 12:27
A może łatwiej będzie odzyskać z kompa od dziewczyny? :)
Jesli nie robiła defragmentacji po tym wykasowaniu, nie powinno być większych problemów. Czasem i po usunięciu partycji i wgraniu na nowo systemu da się odzyskać pliki, choć ..tylko czasami...:). Znam to z własnych doświadczeń.
Jeśli potrzebujesz programy to pisz na PW, Wieczorem bedę mógł coś podesłać.
Pozdro
P.s. No ale wtedy umknie ta niespodzianka..chociaż jesli odzyskasz ulubione zdjęcie to..hmm...nagroda Cie nie ominie na pewno ;)

Arkady111
15-12-2008, 13:38
Z kilku przetestowanych przeze mnie programów najlepszy okazał się PhotoRec, odzyskał mi wszystkie pliki. PhotoRec ignoruje system plików, więc może być pomocny także wówczas, gdy struktura
logiczna dysku została poważnie uszkodzona. Po odzyskaniu pliki mają inne nazwy i to może być pewna niedogodność, ale jest dosyć skuteczny no i za free.

Merauder
15-12-2008, 15:39
Korzystalem z programu Easy Recovery Kroll Ontracka. Jest w stanie odzyskac pliki ze sformatowanej karty gdzie zostalo juz cos nagrane.

Ciosna
15-12-2008, 17:23
Ze swojej strony polecam Digital Image Recovery- jest free. Korzystałem z niego parę razy i daje rade. Nie zawsze w 100%, ale można coś odzyskać

Piotrekp
15-12-2008, 21:35
A może łatwiej będzie odzyskać z kompa od dziewczyny? :)
Jesli nie robiła defragmentacji po tym wykasowaniu, nie powinno być większych problemów. Czasem i po usunięciu partycji i wgraniu na nowo systemu da się odzyskać pliki, choć ..tylko czasami...:). Znam to z własnych doświadczeń.
Jeśli potrzebujesz programy to pisz na PW, Wieczorem bedę mógł coś podesłać.
Pozdro
P.s. No ale wtedy umknie ta niespodzianka..chociaż jesli odzyskasz ulubione zdjęcie to..hmm...nagroda Cie nie ominie na pewno ;)

Tzn. na poczatku nie wyrazilem sie dosc jasno, ona stracila to zdjecie ale przez obrobke w jakims badziewnym programie. Zmniejszyla go do bardzo malych rozmiarow i zapisala pod inna nazwa. A ten program zmienil plik zrodlowy i utworzyl nowy, wiec z tym juz sie chyba nie da nic zrobic.

Na razie sie nie poddaje sprobuje jeszcze poszukac program rescuerpo.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Korzystalem z programu Easy Recovery Kroll Ontracka. Jest w stanie odzyskac pliki ze sformatowanej karty gdzie zostalo juz cos nagrane.

Merauder, mozesz mi napisac skad moge sciagnac ten program? W google nie moge znalezc, tylko jakies artykuly o nim.

pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Z kilku przetestowanych przeze mnie programów najlepszy okazał się PhotoRec, odzyskał mi wszystkie pliki. PhotoRec ignoruje system plików, więc może być pomocny także wówczas, gdy struktura
logiczna dysku została poważnie uszkodzona. Po odzyskaniu pliki mają inne nazwy i to może być pewna niedogodność, ale jest dosyć skuteczny no i za free.

Przetestowalem ten program, niestety tak jak pozostale nic nie dalo. Ehh tyle niepotrzebnych zdjec odzyskuje ale nie to jedno. Jak ktos jeszcze bedzie mial jakies pomysly bedzie super !!!


pozdrawiam

PatriX
27-12-2008, 15:58
A ja polecam takie programiki do odzyskiwania danych:

* Power Data Recovery,
* PC Inspector smart recovery

Olszewski
27-12-2008, 23:01
Właśnie skończyłem odzyskiwać nie tylko zdjęcia, ale i dane z dysku, który był sfromatowany i były zdjęte partycje, założone na nowo (nieudanie w dodatku) i zainstalowany WindowsXP program EasyRecovery Professional pomógł. Z jednej partycji wiele danych zostało nadpisane, ale pracuje nad tym. Dzięki temu programowi 80GB zdjęć (patrz: cały dysk) odzyskałem w ciągu kilku godzin.

Gringo997
04-01-2009, 13:28
dla tych którzy mieli problemy z utraconymi danymi na HDD polecam robić kopie zapasowe danych,a tym od kart oprogramowanie sandiska

mariokenzo
17-09-2009, 20:32
Witam!
Moj problem jest nieco nietypowy, otoz zgralem zdjecia (Rawy + Jpgi) z karty CF na twardy. Nie bylo zadnego problemu, wszystkie zdjecia zostaly poprawnie skopiowane na twardy. Nastepnego dnia wlaczylem komputer i czesci zdjec nie dalo odtworzyc, tak jak pozostalych, z ktorymi wszystko w porzadku. Przy probie otwarcia znacznej czesci zdjec w formacie jpeg w Windows picture viever pojawia sie "no preview available". Przy probie otwarcia Rawa w Photoshopie pojawia sie: "nie mozna wykonac polecenia poniewaz to nie jest prawidlowy typ dokumentu". Zdjecia te nie zostaly w zaden sposob skasowane, ciagle zajmuja nawet ta sama ilosc bajtow i nie bylo problemu ze zgraniem ich na plyty wraz z innymi zdjeciami. Jesli ktos ma pomysly jak mozna to naprawic, to z gory dziekuje za rady.

Mellan
17-09-2009, 20:38
Odzyskane pliki mają rozszerzenie .tiff?

mariokenzo
17-09-2009, 20:49
Odzyskane pliki mają rozszerzenie .tiff?

Niestety nie. Gdyby mialy Photoshop raczej by je otworzyl w tym formacie. Ich nazwy (numery nadawane przez aparat) rowniez nie zostaly zmienione.

mor_feusz
17-09-2009, 20:57
Witam!
Moj problem jest nieco nietypowy, otoz zgralem zdjecia (Rawy + Jpgi) z karty CF na twardy. Nie bylo zadnego problemu, wszystkie zdjecia zostaly poprawnie skopiowane na twardy. Nastepnego dnia wlaczylem komputer i czesci zdjec nie dalo odtworzyc, tak jak pozostalych, z ktorymi wszystko w porzadku. Przy probie otwarcia znacznej czesci zdjec w formacie jpeg w Windows picture viever pojawia sie "no preview available". Przy probie otwarcia Rawa w Photoshopie pojawia sie: "nie mozna wykonac polecenia poniewaz to nie jest prawidlowy typ dokumentu". Zdjecia te nie zostaly w zaden sposob skasowane, ciagle zajmuja nawet ta sama ilosc bajtow i nie bylo problemu ze zgraniem ich na plyty wraz z innymi zdjeciami. Jesli ktos ma pomysly jak mozna to naprawic, to z gory dziekuje za rady.
Ostatnio przytrzfilo mi sie cos podobnego. 2 razy. 1 jak wrocilismy z Tajlandi i raz (przedwczoraj) po powrocie z Brugi.
Zoom browser nie mogl otworzyc "preview" z JPGow.
W moim przypadku zawsze robie tak.
Mam karty, zgrywam na fotobank, potem kopia na komputer. Widocznie mam cos nei tak z dyskiem (a to byc mozliwe poniewaz moj laptop to raczej kon roboczy nic maszyna do pisania).
Co wtedy robie.
Otwieram RAWy i exportuje do JPGow (zazwyczaj Raw Image Task). I problem znika. Wywalam zdjecia, ktore nie daja zie otwierac i zastepuje exportowanymi.
Co dziwnego jeszcze: zainstaluj PICASA GOOGLE. Zoom Browser nie otworzy ale picasa tak. Sproboj.
Zawsze jak sie dzieje cos takiego pod windowsem to wiem ze pora na:
chkdsk -f

Zainstaluj Picase, i dodaj katalog (w opcjach) i zobaczysz ze sobie poradzi.

Mellan
17-09-2009, 21:24
Niestety nie. Gdyby mialy Photoshop raczej by je otworzyl w tym formacie....

Niestety nie, jeśli są rawami z rozszerzeniem .tiff. By je mógł odczytać należy im przywrócić właściwe rozszerzenie .cr2
W tym przypadku tak nie jest, więc spróbuj skorzystać z doświadczenia mor_feusza, a ja wyłączam się z dyskusji.

mariokenzo
17-09-2009, 21:40
Co dziwnego jeszcze: zainstaluj PICASA GOOGLE. Zoom Browser nie otworzy ale picasa tak. Sproboj.
Zawsze jak sie dzieje cos takiego pod windowsem to wiem ze pora na:
chkdsk -f

Zainstaluj Picase, i dodaj katalog (w opcjach) i zobaczysz ze sobie poradzi.

Zainstalowalem i niestety wyswietla sie: "Nieprawidlowy obraz" zarowno przy probie otwarcia Rawow, jak i Jpegow. Moze moglbym np. wyslac takiego jpga na maila, jesli komus chcialoby sie rzucic na to fachowym okiem???

mor_feusz
17-09-2009, 23:07
dawaj. mor_feusz@tlen.pl
Wole RAWa, ale JPG tez moze byc.

Amok
01-10-2009, 14:16
Witam forumowiczów.

Jestem w troche ciężkiej sytuacji... mianowicie, z mojej CF'ki Kingstona(8GB) poleciało właśnie sporo ważnych dla mnie zdjęć....

Objawy sa następujące...:
Karta jest pełna-jednak nie widać zdjęć, rzeczywiście, jest to dziwny objaw...

No i skontaktowałem się ze znajomym informatykiem-bardzo polecił mi program easy-recovery...

Owszem, użyłem polecanego programiku...

No i ku mojemu zdziwieniu znalazł zdjęcia...!

ale...

Zdjęcia zawsze robiłem w RAW'ie... a odnalazło wszystko w JPEG'ach, no i co najśmieśniejsze... Zdjęcia ważą przeciętnie koło 6-9MB... a rozdzielczość to tylko 160/120pikseli... Czyli jednym słowem-miniaturka...

Czy ktoś miał taki przypadek?

Myślę że zdjęcia będzie dało się uratować, ze względu na wagę zdjęcia(7MB ma właśnie raw)...
Próbowałem zmieniać rozszerzenie plików zdjęć na .cr2 .raw itp... jednak pliki cr2-wyskakuje błąd w PS'ie-że nieprawidłowy format pliku... a w .raw otwiera się szare zdjęcie-wmiare dużej rozdzielczości(widać tylko tak jakby szare piksele).

Poniżej wrzuce kilka screenów jak to wygląda.


Zdjęcie ze zmienionym rozszerzeniem .CR2

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img268.imageshack.us/i/beztytuu1em.png/)

Zdjęcie z rozszerzeniem .RAW(po otwarciu przez ps'a)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img225.imageshack.us/i/beztytuu2u.png/)

oraz zdjęcie w folderze w którym są uratowane pliki...

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img22.imageshack.us/i/beztytuuny.png/)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img22/beztytuuny.png/1/)

Amok
01-10-2009, 16:00
już sobie poradziłem-na szczeście... dużo osób mówiło że nic z tego-a jednak...
okazało się że sector startujący karty był po prostu uszkodzony... wystarczyło naprawić programem testdisk...
a pozniej użyc programu card recovery i zaczeło znajdować pliki raw z karty :)

po 17 godzinach udało mi się do tego dojść

pozdrawiam i zostawiam dla potomnych! :)

mariokenzo
16-10-2009, 13:47
Witam!
Wreszcie udalo mi sie przywrocic do zycia (niestety nie 100%) uszkodzone rawy i jpegi.
Niech tylko w skrocie przypomne na czym polegal moj dramat. Po zapelnieniu kart CF kopiowalem dane na twardy dysk laptopa, niestety, nie wypalalem ich od razu na DVD. Kiedy nastepnego dnia po zrzuceniu zdjec uruchomilem windowsa znaczna czesc plikow zostala uszkodzona. Pliki nadal zajmowaly tyle samo pamieci, ich nazwy, ani rozszerzenia nie zmienily sie. Zaden program nie radzil sobie z ich otwarciem. Ostatecznie zgralem je na DVD, nastepnie przekopiowalem z powrotem na sformatowana karte CF i uzylem programu Stellar Phoenix Photo Recovery do odzyskania danych z karty. Program ma istotna zalete, mianowicie zanim wykupimy licencje mamy podglad odzyskanych fotografii. Nie bylo zadnego problemu z odzyskanymi jpegami, lecz CS3 nie dal rady otworzyc odzyskanych rawow. Co ciekawe, z tym problemem poradzila sobie swietnie Picasa 3 - udalo sie wywolac jpegi z rawow.

dziobolek
17-03-2010, 00:20
Data Image Recovery - darmowy prosty programik,
bez problemu odzyskał pliki RAW (50D) z karty po formatowaniu w aparacie.
Odzyskane pliki posiadaly rozszerzenieTIFF które wystarczyło zmienić na CR2
i wszystko gra.
Wypada tu nadmienić że program bez problemu działa na Win 7 x64.

Pozdrówka!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Digital Image Recovery miało być, ale gdzieś wcięło opcję edytuj.

mk307
17-03-2010, 09:52
Miałem kiedyś gorzej przy zgrywaniu karty 8GB CF mój laptop zrobił takie coś że stworzył 1 plik o wielkości 4GB w wielu zdjęć z ponad połowy imprezy około 200 szt. i nic nie można było zrobić. Pamięć flash miała uszkodzenie elektroniczne nie dała się już póżnije nawet sformatować, firma HDLab we Wrocławiu kolejny raz mnie uratowała, i chce nie chwaląc ich powiedzieć że nie biorą sporo za odzyskiwanie danych, a naprawdę z padaczek wyciągną dane, ratowałem tam dokumentacje rachunkową z firmy, dane z padniętego dysku z laptopa i mogę stwierdzić że kiedy dysk jest uszkodzony mechanicznie, lub elektronicznie to nie warto we własnym zakresie kombinować bo tylko uszkadza się więcej danych.

suchyHc
02-08-2010, 21:19
Data Image Recovery pomógł także mi!! :)

dworak21
27-08-2010, 18:51
Witam
Mam taki problem odzyskałem zdjęcia które przez przypadek usunąłem ale jak chce je otworzyć to pojawia się komunikat :Nie mogę rozpoznać nagłówka pliku ! Nieznany format pliku !
Odzyskane pliki maja po 3.5 MB i więcej zależy od pliku czy istnieje jakiś program który naprawiłby nagłówek pliku żeby można było otworzyć te zdjęcia.

Janusz Body
27-08-2010, 19:08
www.lc-tech.com/rescuepro

może pomoże.

dworak21
27-08-2010, 19:52
Niestety nic z tego ma ktoś inne propozycje?

dziobolek
27-08-2010, 20:00
Jakim programem odzyskiwałeś? Jakie rozszerzenia mają pliki?
Całkiem możliwe, że zostały wcześniej nadpisane i odzyskałeś uszkodzone pliki.

Pozdrówka!

Janusz Body
27-08-2010, 20:02
http://www.stellarinfo.com/?ClickID=azzynzzzzntawrl50959ynawry50anvksrao

choć czarno to widzę. Zwykle RescuePro do zdjęć jest skuteczne.

MariuszJ
27-08-2010, 20:05
Niestety nic z tego ma ktoś inne propozycje?

Wystaw taki jeden plik gdzieś, żebyśmy go zobaczyli. Boję się, że to niestety śmieci.

dworak21
30-08-2010, 19:00
rozszerzenie maja jpg rożnymi programami odzyskiwałem.Dalej nic

ms714033
19-09-2010, 14:26
Data Image Recovery - darmowy prosty programik,
bez problemu odzyskał pliki RAW (50D) z karty po formatowaniu w aparacie.
Odzyskane pliki posiadaly rozszerzenieTIFF które wystarczyło zmienić na CR2
i wszystko gra.
...

Mnie również pomógł ten programik, ale miałem kłopoty ze zmianą TIFF-ów na CR2. Po zmianie pliki miały postać xxxx.CR2.TIFF. Wystarczyło pogooglować i rozwiązanie się znalazło: Panel sterowania => Opcje folderów => odznaczyć Ukrywaj rozszerzenia znanych typów i problem rozwiązany - nareszcie dało się zmienić z pozytywnym skutkiem rozszerzenie.

Dodam, że dołączane do kart SanDiska RescuePRO nie poradziło sobie :(

nilhi
12-06-2011, 11:27
Przeżywam właśnie stan przedzawałowy.

Wczoraj używałam 5 różnych kart SanDiska, 4x8GB i 1x16.
Na 16-tce mam najważniejsze zdjęcia.

Dziś przegrywam materiał i wszystko idzie dobrze, aż po włożeniu do czytnika 16-tki pokazuje się jedynie komunikat: "karta niesformatowana - czy chcesz sformatować"?
Po włożeniu karty do aparatu to samo - "card not formated" i brak dostępu do danych.

Karta działała bez najmniejszego zarzutu do ostatniej chwili, nic się z nią nie stało, aparat jest w porządku.

Jak odzyskać dane??

Karta - SanDiscExtreme IV. Używam od około roku, bezawaryjnie.
Formatowana przed każdym wyjazdem - w aparacie.
Czytnik działa z innymi kartami, inne karty dają widoczne zdjęcia także w ww. aparacie.
Pozostałe karty na których pracowałam na tym aparacie (później) działają.

nilhi
12-06-2011, 12:21
odzyskiwanie jest już w toku. Problem pozostaje.
Obawiam się, że już nie odważę się użyć tej karty, tylko będę latać z 8-kami, jeśli ten tekst o problemach z dużymi pojemnościami miał uzasadnienie w rzeczywistości (naprawdę brakuje odnośników do źródła przy takich informacjach).

nilhi
12-06-2011, 13:00
No tak, bo w pierwszym poście zapytałam tylko o odzyskiwanie - mea culpa.
Jeśli mogłabym chcieć czegoś więcej, to pytania, czy ktoś miał podobny problem i czy zmiana softa - firmware rozwiązała sprawę?
To wygląda (okiem niefachowym, ale bardziej kumatym niż moje) na problem z zapisem na tablicy alokacyjnej która w efekcie po prostu traci spójność, więc raczej aparat, niż karta, niestety. Ale czy taki problem wyskakuje tylko gdy aparat obsługuje dużą kartę? Czy lepiej ich nie używać? Szukam na anglojęzycznych forach, ale problem sygnalizowany tym komunikatem przeważnie okazuje się awarią slota albo czymś podobnym.

OK, jeszcze raz uściślam - nie chodzi tylko o dzyskiwanie danych (już zaradzone), ale o źródło problemu. Nie widzę tutaj takiego wątku który doczekałby się odpowiedzi, więc o śmieciowość będę się kłócić :roll:

dziobolek
12-06-2011, 13:14
OK, jeszcze raz uściślam - nie chodzi tylko o dzyskiwanie danych (już zaradzone), ale o źródło problemu. Nie widzę tutaj takiego wątku który doczekałby się odpowiedzi, więc o śmieciowość będę się kłócić :roll:

Problemy z kartą, i tak z reguły sprowadzają się finalnie do odzyskiwania ;)

No cóż, na 99,999% źródłem problemu jest karta, ewentualnie relacja karta-czytnik.

Aparat-puszkę zostawiłbym w spokoju ;) tym bardziej, że pozostałe karty są OK.
No chyba że masz 7D ze starym firmware...:roll:

Pozdrówka!

nilhi
12-06-2011, 13:23
5d Mk2.
Czytnik, kurczę, działa normalnie i od dawna (kolejne karty z tego aparatu zczytuje), a karta nie działała nawet w aparacie, jak pisałam wyżej.
Może przeczyta to ktoś kto będzie potrafił wskazać źródło informacji o firmware, nie potrafię tego potwierdzić.

ptr8
12-06-2011, 13:32
Najlepszy do odzysku jest chyba sam soft sandiska z kartą dostajesz nr seryjny, kilka razy wałem z pozytywnym efektem. Apropo czytników, jaki najlepszy z możliwych polecacie ? do CF oczywiście. Daj znać czy po odzyskiwaniu z karty jakieś fotki Ci uciekły ? czy wszystko w porządku.

nilhi
12-06-2011, 13:44
OK, dam znać. Na razie przeszła połowa karty.
Mam program SanDisca i poszedł na pierwszy ogień, ale nie zadziałał - w ogóle nie dało się nim uruchomić odzyskiwania danych.
Działa Digital Image Recovery.

dziobolek
12-06-2011, 13:46
Najlepszy do odzysku jest chyba sam soft sandiska z kartą dostajesz nr seryjny, kilka razy wałem z pozytywnym efektem.

Do fotek "w sensie" obrazki typu jpeg, gif, tiff, to każdy "pierwszy lepszy" sobie poradzi.
Gorzej z RAWami, tu już nie ma tak prosto. No i tak rzeczony program Sandiska
niestety nie sprawdził się u mnie na tym polu - wyłożył się na ORFach i CR2.

Natomiast Digital Image Recovery - darmowy prosty programik,
bez problemu odzyskał pliki RAW nawet z karty po formatowaniu w aparacie.
Odzyskane pliki posiadaly rozszerzenieTIFF które wystarczyło zmienić na CR2
i wszystko gra.
Wypada tu nadmienić że program bez problemu działa na Win 7 x64.



Mam program SanDisca i poszedł na pierwszy ogień, ale nie zadziałał - w ogóle nie dało się nim uruchomić odzyskiwania danych.
Działa Digital Image Recovery.

No właśnie... ;)

Powodzenia i Pozdrówka!

axk
12-06-2011, 21:01
Apropo czytników, jaki najlepszy z możliwych polecacie ? do CF oczywiście.

Czytniki firmy SanDisk są godne polecenia. Nie są tanie, ale płacisz za jakość oraz niezawodność. Jeżeli szukasz sprzętu na "dłuższy czas" to proponuję zainteresować się owym sprzętem.

ptr8
12-06-2011, 21:54
Dzięki za polecenie, czy masz na myśli jakiś konkretny model czytnika ? byłbym wdzięczny za linka na razie działam na no name ale czasem płata figle, sandiskiem odzyskiwałem kilka razy z kart jpg, nie miałem "nieprzyjemności" odzyskiwać rawów no proszę czyli genialny format raw nie zawsze jest taki genialny ;) dzięki za namiar na program do odzysku rawów !

dziobolek
13-06-2011, 00:51
...no proszę czyli genialny format raw nie zawsze jest taki genialny ;) dzięki za namiar na program do odzysku rawów !

Oj, tam... Oj, tam... ja bym to ujął tak, że to raczej soft "nie na czasie" :twisted:

Co do czytników, to SanDisk jak najbardziej, ale także Lexara ludziska nawet chwalą.
A pojawił się już nawet USB 3.0 - Lexar 500MB/s USB 3.0 CF/SD card reader (http://dpreview.com/news/1105/11051905lexarreader.asp)

Pozdrówka!

axk
13-06-2011, 14:42
...byłbym wdzięczny za linka...

Urządzenie:

http://www.sandisk.pl/products/readers-accessories/sandisk-imagemate-all-in-one-usb-20-reader

oraz jego test:

http://www.legitreviews.com/article/931/1/

http://www.slashgear.com/sandisk-imagemate-all-in-one-usb-20-card-reader-review-1143457/

ptr8
13-06-2011, 23:45
Dzięki piękne za linki !
ten lexar 3.0 prezentuje się bardzo ładnie ! chyba przetestuję :)

tantal
27-05-2012, 10:19
Hej, testowałem niedawno program do odzysku, zaginął mi gdzieś a nie potrafię przywołać nazwy. Czy ktoś może kojarzy program którego bardzo, bardzo charakterystyczną cechą jest wyświetlanie sporych miniaturek odzyskiwalnych (ponoć) zdjęć już w trakcie skanowania nośnika. Program nie był darmowy, demo wyświetlało właśnie tylko podglądówki.
Proszę o przypomnienie co to za program.

tantal
27-05-2012, 21:13
DiskInternals Flash Recovery- odpowiedziało echo ;)
http://www.diskinternals.com/flash-recovery/
Trochę muli także ze względu na ten właśnie podgląd, ale widział za to pliki bezużyteczne dla innych programów z Ontrackiem, PhotoRec (TestDisk), RecoverMyFiles na czele.

yapa
24-06-2012, 17:57
Witam i proszę o pomoc
Podczas kopiowania zdjęć z karty, kopiowanie nagle zostało przerwane i wyskoczył komunikat "przed użyciem dysku znajdującego się w stacji musisz go sformatować". Dane na karcie zniknęły i pokazuje pojemność dysku = 0. Coś poczytałem na forum wiec na początek próbowałem potraktować kartę programem testdisk ale zamiast lepiej jest gorzej (o ile gorzej mogło być)bo przy próbie odczytu karty po wspomnianym komunikacie wyskakuje kolejny "wolumin nie zawiera rozpoznawanego systemu plików....." Wie może ktoś co z tym począć i jakim progremem zdjęcia odzyskać bo chyba sam nic mądrego nie wymyślę ?