PDA

Zobacz pełną wersję : 1000D + Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM



MDM
13-12-2008, 10:20
Witam przymierzam sie do zakupu w/w sprzętu czy ktoś z Was już testował taką kombinację? I czy body nie jest za słabe do takiego szkła?
Amatorsko zajmuję się fotografią od kilku lat postanowiłem kupić coś cyfrowego napiszcie proszę co Wy na to :) może zaproponujecie jakiś lepszy (tańszy/inny) obiektyw :)

Z gry serdecznie dziękuję:cool:

marfot
13-12-2008, 11:05
Tego obiektywu nie da się tak po prostu zastąpić. Jasny, ekstremalnie ostry, szybki AF, dobry IS. Wybór idealny.
Nie znam korpusu 1000D. Gdyby go zastąpić 450D (trochę na wszelki wypadek) to dostajemy doskonały zestaw.

Kolekcjoner
13-12-2008, 14:18
I czy body nie jest za słabe do takiego szkła?


W jakim sensie rozumiesz "za słabe"? Moższ do niego podpiąć najlepsze eLki i efekt będzie bardzo dobry (pod warunkiem podpięcia jeszcze dobrego fotografa ;)8)).

radmro
13-12-2008, 14:41
Nie powinno być żadnego problemu. Przez pewien czazs używalem 17-55 z 350D i było OK. Jedyne co może przeszkadzać to wyważenie takiego zestawu - body jest bardzo lekkie, szkło ciężkie. Do wygodnego trzymania bardzo przydaje się grip.

Jago
13-12-2008, 14:52
Bardzo dobry zestaw. C 1000D jest jak najlepszy dla amatorskiej fotografii. Jeśli chodzi o podany kit, to jest on także bardzo dobry (lepszego od niego nie ma). Jeśli chodzi o wyważenie tego zestawu, to nie ma się czego obawiać. A że grip by się przydał, to już inna sprawa. MMM body "wytrzyma" - konfiguruj zestawik i miłego focenia życzę. Pozdrawiam.

patric89
13-12-2008, 14:52
Wszyscy na forum Ci napiszą że ważniejsze jest szkło niż korpus.
Szkło wybrałeś idealne ostre szybkie uniwersalne z wyższej półki
Body typowo amatorskie ale na pewno nie można powiedzieć że jest w jakimś aspekcie za słabe, ma udaną matryce z 400d, procesor DIGIC III, 12 bitowe RAW, 3 kl/sek, Jedynym minusem jest mały wizjer i małe rozmiary korpusa, które mogą spowodować że praca z tym dość sporym i nie lekkim obiektywem może być troche utrudniona.
Można by sie zastanowić nad 450d, ale i tak myśle że z zestawu będziesz zadowolony, a zdjęcia bedą naprawde dobrej jakości - tego jestem pewien.

pozdrawiam

MDM
14-12-2008, 00:53
dzięki wielkie za porady :)
właśnie ze względu na dobra matrycę wybrałem 1000D a nie 450D.
a patrząc jak szybko spadają ceny lustrzanek zwłaszcza w porównaniu z cenami szkieł to przyszłościowo łatwiej będzie mi przeskoczyć na lepszą puszkę niż inwestować w szkło. może za rok 50D będzie za 2000pln :roll:

jotes25
14-12-2008, 00:59
Z obowiązku należałoby wspomnieć, że 1000d nie ma niestety (w przeciwieństwie do 400d i 450d) środkowego punktu AF z podwójnym krzyżem o podwyższonej precyzji właśnie dla szkieł 2.8 i jaśniejszych.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

może za rok 50D będzie za 2000pln :roll:

Wielce prawdopodobne :)

Tajemniczy Franek
14-12-2008, 22:59
Witam wszystkich

jestem zainteresowany zakupem wyżej wymienionego obiektywu. Czy macie jakieś doświadczenia gdzie i na co zwracać uwagę przy zakupie takiego szkiełka?

tak na szybkiego sprawdziłem koszt w ceneo:
Od 2711,20 do 4409,00 PLN

jak widać rozbieżność jest dosyć spora (niemal 2k). Jak kupić jak najtaniej a jednocześnie się nie naciąć? :)
Kupować w sklepie wirtualnym czy "rzeczywistym" ?

Pozdrawiam i dziękuję :)

patric89
14-12-2008, 23:13
Jestes z Krakowa więc polecam d-photo cena obiektywu to coś ponad 2900zł, a więc bardzo konurencyjna masz serwis fakturke gwarancje - żadnego ryzyka.

Ja tam kupowałem sprzęcik. polecam

MDM
15-12-2008, 01:18
co do zakupow przez internet :
wybierz sklep np: o nazwie XYZ
dzwonisz do serwisu Canon Polska i pytasz sie czy honorują gwarancje podbita przez sklep XYZ
jesli tak (choc najlepszy jest w takim sklepie odbior osobisty) zamawiasz z zastrzezeniem ze musi byc paragon i OBOWIAZKOWO podbita gwarancja. :)

Tajemniczy Franek
15-12-2008, 01:19
w d-photo kupiłem kiedyś canona s80. miał krzywo przyklejoną matrycę (jedna trzecia kadru nieostra) i miałem z nim niezłe przejścia :) (po zakupie wyjechałem za granicę i nie bardzo miałem jak przyjechać....). Co najśmieszniejsze na pudełku było napisane pisakiem "R" a mnie jakoś to nie ruszyło. Czy to było "R" od reklamacja? Sprzedawali ten aparat aż w końcu się udało? i niestety mieli tylko jeden (już przy zakupie wygląd pudełka jakoś nie napawał mnie optymizmem - wiadomo jak wygląda nówka a jak lekko "chodzone"). Wyglądało na to, że był sprowadzany z zagranicy bo nie miał instrukcji po Polsku. Cena była jedną z atrakcyjniejszych w necie, a optymizmem napawał mnie fakt możliwości zwrotu, fizycznego zakupu (wtedy sklep był na Lwowskiej), obejrzenia etc. Raczej jak słyszę D-Photo to mam zły odruch

a jak pomyślę o pieniądzach jakie chciałbym wydać - to na pewno nie zaufam byle komu (choć jednak zależy mi na dobrej cenie). Oprócz wymienionego obiektywu interesuje mnie korpus i teleobiektyw
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

co do zakupow przez internet :
wybierz sklep np: o nazwie XYZ
dzwonisz do serwisu Canon Polska i pytasz sie czy honorują gwarancje podbita przez sklep XYZ
jesli tak (choc najlepszy jest w takim sklepie odbior osobisty) zamawiasz z zastrzezeniem ze musi byc paragon i OBOWIAZKOWO podbita gwarancja. :)

wiecie co mi się najbardziej marzy? :) taki zakup bym nie musiał już nigdzie latać i wymieniać. Ale to pewnie zależy od pecha i tak samo można trafić na bubel w sklepie canona co i sklepie no-name. (Choć po przejściach z d-photo mam wrażenie iż te korzystne ceny mogą czasami wynikaż z świadomości jakości sprzedawanego egzemplarza)

No bo jak inaczej wytłumaczyć różnicę w cenie na poziomie 2k ?

MDM
15-12-2008, 12:22
dlatego warto poszukać sklepu internetowego z filia w miejscu naszego zamieszkania - wiadomo zakupy przez internet=możliwość zwrotu w ciągu 10 dni.