PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 18-55 EF-S do 10D ?



Shadow
31-05-2004, 19:02
Czy ten KIT-owy obiektyw z 300D będzie prawidłowo współpracował z 10D ? Zależy mi na szerokim kącie i żeby nie kosztował masę pieniędzy.

mroczny
31-05-2004, 22:05
Czy ten KIT-owy obiektyw z 300D będzie prawidłowo współpracował z 10D ? Zależy mi na szerokim kącie i żeby nie kosztował masę pieniędzy.
Kicio z 300D współpracuje narazie tylko z 300d, chłpocy coś wymyślili, żeby się szybciej uwijał i ma soczewice cofnięte bliżej matrycy co srawia, że nie jest taką wielką lufą, Chyba, że ktoś go hacken cracken :twisted:

Vitez
31-05-2004, 22:29
Czy ten KIT-owy obiektyw z 300D będzie prawidłowo współpracował z 10D ? Zależy mi na szerokim kącie i żeby nie kosztował masę pieniędzy.

Bedzie dzialal, jesli go sie spiluje odpowiednio, bo ma taki wypustek ktory uniemozliwia mocowanie.
Uzywalem go z 10D i spodobal mi sie szeroki kat za tak niska cene, ale przymykac do f8 trzeba jak chce sie miec namiastke jakosci ;) .
Tommy do mnie niedawno pisal ze ma jednego takiego dostepnego tak wiec mozesz sie zglosic do niego -> ekspert@hot.pl

Shadow
01-06-2004, 17:53
Właśnie pisałem do Tomka i mówił że ma takiego, ale o tym piłowaniu to nie wiedziałem. Aha czyli takimi chałupniczymi metodami można to zrobić. Dzięki za informacje :)

mroczny
01-06-2004, 18:23
Właśnie pisałem do Tomka i mówił że ma takiego, ale o tym piłowaniu to nie wiedziałem. Aha czyli takimi chałupniczymi metodami można to zrobić. Dzięki za informacje
Mi się obrzyn dosyć jednoznacznie kojarzy, szkoł może i spoko <będę miał wraz z 300d body>, ale żeby tak z nim kombinować? Ja tam na bierząco na rynku dobrych szkieł nie jestem, ale myślę że cos się znajdzie bez rżnięcia "pały" obiektywu :twisted:

Vitez
01-06-2004, 20:14
Aha czyli takimi chałupniczymi metodami można to zrobić. Dzięki za informacje :)

Teoretycznie da,ale to trzeba umiec, wiedziec co, gdzie w jakiej odleglosci obciac a nie tak po prostu.
18-55 od Tomka ma jedna zalete nad domowymi obrzynami - posmarowany jest w srodku jakas zywica poprawiajaca jakosc. Bajka lub nie bajka, ja z tego obiektywu bylem zadowolony jak testowalem 8)

farell
06-04-2005, 23:22
Znalazłem w necie gości który przerabia w kitowcu /18-55/ EF-S na EF.. jeśli ktoś jest zainteresowany to dam maila.. /koszt 100zł/