PDA

Zobacz pełną wersję : RAW <---> sRAW (inny balans bieli?)



tryton
11-12-2008, 21:40
Witam!
Zainspirowany testem C50D na "optycznych" spróbowałem porównać sRAWy i RAWy na moim C40D. Robiłem je na identycznych ustawieniach w takich samych warunkach, następnie wywołałem w takiej samej rozdzielczości, żeby miały tą samą wielkość. Celem było porównanie szumów. Generalnie nie potrafiłem stwierdzić, które mniej szumią. Ale zauważyłem jedną ciekawostkę odnośnie temperatury zdjęć. RAWy miały nieco inny odcień niż sRAWy (jedna grupa miała bardziej żółty odcień). Moje pytanie brzmi: DLACZEGO?
No i jeszcze taka drobnostka, którą zauważyłem. Wyglądało na to, że grupa sRAWów wyglądała, jakby ciut bardziej wyostrzona softem, a przecież nic nie ostrzyłem przy wywoływaniu. :?::?::?:
Pozdrawiam!

Kolekcjoner
11-12-2008, 23:20
Nie wiem czy Digic III i Digic IV tworzą sRaw-y w ten sam sposób. Więc wnioski z porównań w 50D niekoniecznie muszą się pokrywać z tymi z 40D.

tryton
12-12-2008, 10:12
Ale mi już nie chodzi o porównanie z 50D lecz inny WB w samym 40D na RAW i sRAW przy tych samych ustawieniach.

Kolekcjoner
12-12-2008, 15:50
Ale mi już nie chodzi o porównanie z 50D lecz inny WB w samym 40D na RAW i sRAW przy tych samych ustawieniach.

Ja tego u siebie nie zauważyłem ale sprawdzę z ciekawości.

mate00sh
12-12-2008, 15:57
Ale robiłeś na automatycznym WB? Jeżeli tak, to może procesor inaczej zinterpretował warunki przy obu zdjęciach - AWB się czasem myli.

tryton
12-12-2008, 16:34
Ale robiłeś na automatycznym WB? Jeżeli tak, to może procesor inaczej zinterpretował warunki przy obu zdjęciach - AWB się czasem myli.

Wg mnie na ustawianej temperaturze (czyli nie AWB), ale dla pewności zrobię jeszcze raz i zdam relację co i jak (może przykłady wkleję).