PDA

Zobacz pełną wersję : Remote Shooting w EOS 50D



McKozzy
08-12-2008, 11:57
Mam pytanie do doświadczonych użytkowników 50-ek. Przy robieniu zdjęć w opcji remote shooting przy użyciu komputera po zrobieniu zdjęcia wyskakuje mi okno podglądu (co jest ok.) i uruchamia się Digital Photo Professional.
Mam w związku z tym, że sam nie mogę tego odnaleźć w opcjach, mam 2 pytania:
1 – gdzie w ustawieniach mogę wyłączyć automatyczne uruchamianie Digital Photo Professional?
2 – gdzie w ustawieniach mogę włączyć podgląd zdjęcia przed jego zrobieniem?
Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

McKozzy
09-12-2008, 01:31
Sorry za zamieszanie, ad 1 - znalazłem to ustawienie w EOS Utility, pozostaje pytanie:

Gdzie w ustawieniach mogę włączyć podgląd zdjęcia przed jego zrobieniem?

mate00sh
09-12-2008, 14:02
Co oznacza wg Ciebie podgląd zdjęcia przed jego zrobieniem, bo nie rozumiem? Przed zrobieniem zdjęcia nie ma zdjęcia (bo go nie zrobiłeś jeszcze), w związku z tym o jaki podgląd Ci chodzi? O LiveView?

Jeżeli tak to zerknij do instrukcji EOS Utility (ja mam wersję 2.5, instrukcja angielska), strona 27 - Rozdział Remote Shooting, punkt 4.

jaszczur78
24-12-2008, 15:06
mate00sh dobrze prawi, zdefiniuj pojęcie podgląd zdjęcia przed jego zrobieniem. masz 2 opcje: albo live view (można włączyć z kompa), albo zdjęcie testowe bez zapisu (też z poziomu kompa). na dole panelu sterującego utility masz odpowiednie przyciski.

powodzenia :)

edit: eee, nie zerknąłem na datę, a to trochę stary temat, kolega pewnie sobie już poradził :oops:

McKozzy
29-12-2008, 00:06
Może wyraziłem się nieprecycyjnie(?) więc wyjaśniam, że przez podgląd zdjęcia rozumiem ramkę na ekranie kompa, przez którą widać to co przez obiektyw przed naciśnięciem migawki. Nie chodzi mi o Live View na ekranie aparatu.